Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

А давайте згадаємо слова з дитинства

Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

фузія і машингвер ( про зброю)
Машингвер  - це німецький автомат.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

питомі галицькі
мені сподобалась "емеритура")
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

ЛАРТА, так, під- горище, на поді- на горищі, ніколи не чули? На поді- наголос другому складі.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Ми західняки, цілий час (принаймні 170 років точно простягували руку для єдності Східній Україні,

Ларта, не хочу цитувати всю Вашу відповідь, але Вас знову понесло.

Про всяк випадок я нагадаю:Україна - унітарна держава. Ми - єдині. І коли починається оце пихате: "Ми, західняки...", або: "Ми, східняки...", "простягли руку", то закінчується все це Ви самі знаєте чим.

Але Ви вперто відокремлюєте себе причетністю до якогось "елітного" класу.

У Вашій гілці люди спокійно спілкуються, одні пишуть, що у них казали так, інші - що казали по іншому.

Бо, дякувати Богу, Україна - досить велика країна, і в кожному її "кутку" люди розмовляють з певними відмінностями. І це зовсім не означає, що вони кажуть невірно, а правильна - тільки галицька українська.

Але Ви вже вгледіли тут і кацапських агентів, і чорта лисого, пардон за мій французький.

А Вас всього лише попрохали не так бурно та презирливо реагувати на ті українські слова, які не вживають у Галичині, але вживають в інших регіонах України.

Так, Вам пощастило зростати практично у рафінованому українському оточенні, але це не робить Вас більш українською за тих людей, які зростали за умов великого впливу російської мови, але  знайшли в себе сили перейти на спілкування українською.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

мені сподобалась "емеритура")
То з польскоі, пенсія
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Врода Вродо, на вас тут вже давно відповідна реакція. Я мала необачність вас зачепити - це щоб такі провокатори не відбивали охоту до української.
У мене зовсім інша мета щодо мови.
А для тих, хто знає мову з підручника і не відчуває, яке слово можна застосувати, а яке - ні, то ось цитата від класика, і не західняка.

Вам би варто знекассапізуватися ("зкассапити" = потяти, порізати, розшматувати, покавалкувати, ізшизофренити) та зіслов'янізуватися - та вивчити принаймні звертатись до мене українським кличним відмінком.

А щодо системного та структурного та теоретичного (= українськими лінгвістами) та практичного (= українськими письменниками) розуміння мови - необхідно і прочитати і зрозуміти оце (тож треба отам прочитати посилання на українських лінгвістів та українську органіку мови, навіть і на Лесю Українку):

АНАЛІЗ: ПЕРЕДУСІМ та понад усе: лиш некритичні та нетеоретичні уми не розуміють, що академічний совєтословник (складений у ворожих та гібридних обставинах та в умовах ще не розвиненої коґнітивної лінгвістики, ба й зросійщеними умами), який не розрізнює між суржиком та мовою, не може бути критерієм органіки мови та аргументом для правильности мовлення та інструментом зрозуміння радикально відмінних часокатегорій "тепер" і "зараз".

Отож - отут та оттепер - отак: докричімося якось до кумедних - згоголізованих, знемовлено здраматизованих - суржикозомбенят та россоревізорят (зомбі + ревізор: два потворні типи руху в часі та просторі - в отут та отепер україснького ума):

І Огієнко, і Антоненко-Давидович (як і ВСІ українські лінгвісти) - сильно й непосильно застерігають (з найраніших - Курило) проти недоречного вживання українського "зараз" російськовихованими чи суржикомовними, які думають "сїйчас" - і під його семантичним впливом-директивою помилково гадають що то є "зараз". "ЗАРАЗ" - ніколи, ані тим паче тепер - отож в ТЕПЕРішньому часі - не триває, бо "ЗАРАЗ" належить до майбутнього часу, чи наступного-майбутнього моменту часу, а не ТЕПЕРішнього.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

велика країна
розмаїття!) (tu)
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Припиніть срач, будь ласка. А якщо не в змозі, просто покиньте дописувати у цій гілці.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

ЛАРТА, так, під- горище, на поді- на горищі, ніколи не чули? На поді- наголос другому складі.
Ні , ніколи не чула цього слова, а воно, так виглядає, давнє. То з яких країв?
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Мої улюблені: штрика ( залізниця), купля - ремінь, віходок ( туалет ), шукати си гудза- шукати пригод на свою голову, желізко ( праска), кльош ( широка цукерниця на високій ніжці), цвібак( у нас це чомусь бісквіт), цівок ( цвях), і моя улюблена ягода- морва ( шовковиця):flirt: . Прикарпаття
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Мої улюблені: штрика ( залізниця), купля - ремінь, віходок ( туалет ), шукати си гудза- шукати пригод на свою голову, желізко ( праска), кльош ( широка цукерниця на високій ніжці), цвібак( у нас це чомусь бісквіт), цівок ( цвях), і моя улюблена ягода- морва ( шовковиця):flirt: . Прикарпаття
:-B
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Щойно дружина напекла хліба, і сказала: «візьми собі цілушку», тобто окраєць хлібини. Таке враження, що вперше почув, ну або раніше не звертав увагу на це слово. І фразу з дитинства згадала - «хто їсть цілушку, того хлопці будуть цілувати»(Львів)
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

легейда , гунцвот, оферма, туман вісімнайцятий - майже синоніми , але кожен має своє забарввлення.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Моя мама казала «минзики», Це легка іжа,
бутерброди. Слобожанщина.
Кривий Ріг, дніпропетровщина, бутерів не знали :) тільки хліб з маслом. Або з маргарином.
Пундики -- загальна назва печених смаколиків.
Витрішки з маком -- саркастичний вираз.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Vovchik, а у нас те саме кажуть про приліпку, тобто перший окраєць із хліба. А останній окраєць із хліба- відліпка, то її навпаки як їстиме дівка, то хлопці не любитимуть :nea:
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Як цікаво))) Я то завжди думала, що окраєць хліба - він всюди окраєць...а воно он як)))
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Копистка
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

О так, все має значення))), особливо в такому сакральному продукті, як хліб. Наголоси на префіксах: прИліпка та вІдліпка.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Копистка

Чув це слово, але, нажаль, не знаю значення.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Кривий Ріг, дніпропетровщина, бутерів не знали :) тільки хліб з маслом. Або з маргарином.
Пундики -- загальна назва печених смаколиків.
Витрішки з маком -- саркастичний вираз.

ХалЬва, сахарЬ

Згадалося літо, село, хліб змочений водою і присипаний сахаром (от у нас не казали цукор, а сахарЬ)
принеси сахарЬ :gigi:
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Касарня - багатоквартирний будинок. Моя баба (Прикарпаття) казали до діда, коли той йшов відвідати нас "Знова йдеш до тих касарняків". :)
Рідко вживане слово, особливо тепер.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

А ще моя бабуся квасила огірки у великому кадовбі. А копистка- мабуть дерев’яна ложка?
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

вагани і ночви)))

Причому ваганом називали не зовсім те, як тлумачитья це слово.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Касарня - багатоквартирний будинок. Моя баба (Прикарпаття) казали до діда, коли той йшов відвідати нас "Знова йдеш до тих касарняків". :)
Рідко вживане слово, особливо тепер.
Касарня - це гуртожинок для військових. У Львові було багато касарень за Австрії.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

ХалЬва, сахарЬ

Згадалося літо, село, хліб змочений водою і присипаний сахаром (от у нас не казали цукор, а сахарЬ)
принеси сахарЬ :gigi:
Базарь :)
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Чув це слово, але, нажаль, не знаю значення.
Палиця з веслоподібним кінцем, мішати щось густе, найчастіше варення, повидло.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

А ще моя бабуся квасила огірки у великому кадовбі. А копистка- мабуть дерев’яна ложка?
Велика тонка :)
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

вагани і ночви)))
і ще балія.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Базарь :)

Точно :friends:
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Базарь :)

Скуплятися на базарі  :rotate:
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

А ще квасили помідори, яблука, кавуни в бочках, то зверху клали дощечки і придавлювали камінням
От на оті дощечки казали кружкИ
Іх треба було періодично промивати.

Полізла в погріб кружки мити. :)
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

А ще десь казали полізти в погріб?
Чого полізти? Там же були сходини.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

У нас на погріб кажуть пивниця.А кружкИ були і на кадовбах і на каструлях))).
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

А ще десь казали полізти в погріб?
Чого полізти? Там же були сходини.

Казали))) Київщина, Херсонщина. І не тільки в погреб.

Ще- "влізла в автобус".
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства
U2

легейда , гунцвот, оферма, туман вісімнайцятий - майже синоніми , але кожен має своє забарввлення.

Роздибейда.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства
U2

А ще десь казали полізти в погріб?
Чого полізти? Там же були сходини.

Тому що була там драбина, а не сходинки. А по драбині - лазять.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Роздибейда.
U2,  Ваша квіточка мене сьогодні зігріла. А ще світло включили, то вже повне щастя.  :gigi:
Дякую.  :)  :drinks:
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Тому що була там драбина, а не сходинки. А по драбині - лазять.

Ні, там були сходини. А ще на подвір'ї була, як казали - ямка (там зберігали насіневу картоплю та буряки), от там була драбина.
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства

Черкащина Христинівка
Бомбель-приміський потяг
   
Re: А давайте згадаємо слова з дитинства
U2

U2,  Ваша квіточка мене сьогодні зігріла. А ще світло включили, то вже повне щастя.  :gigi:
Дякую.  :)  :drinks: :drinks:

 :drinks:
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія