Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Достоєвський та «українське питання»: КАК панїмать Дастаєфскава!

Чесслово, ідіть ви нах зі своїми достоєвськими.
какая высокая культура! :laugh:
Лучше б вы Достоевского читали, чем грязно матерились в публичных местах
   
если бы
ФУП подтверждение
ненависть к инакомыслию,
попытка контролировать личные предпочтения - в кино, литературе, музыке
а эти антирелигиозные темы, бесконечное шельмование "верунов"!
Достоевского перечитали, ага
В чому полягає " попитка контроліровать лічниє прєдпочтєнія"? Хто вас контролює, що ви читаєте? І як це взагалі можливо?
Засуджують тут на ФУПі - так, але не контролюють.
Чи знов хтось русскоязичних обіжає?
І чому не можна створювати антирелігійні теми? Це теж ображає вєрующих - боїтесь , що не вистачить контраргументів?
   
Чи знов хтось русскоязичних обіжає?
Русскоязычные отгавкаются
Но спасибо, что спросили :)

В чому полягає " попитка контроліровать лічниє прєдпочтєнія"? Хто вас контролює, що ви читаєте? І як це взагалі можливо?
Если бы вы знали, сколько раз мне говорили на фупе , что я не то читаю , смотрю, слушаю
невозможно . У меня впн

І чому не можна створювати антирелігійні теми? Це теж ображає вєрующих - боїтесь , що не вистачить контраргументів?
в приличном обществе вопросы веры не обсуждают
не забудьте, если попадете в приличное общество :)

ну и основным принципом и краеугольным камнем демократического общества является принцип "свободы совести",
в котором бузусловной частью является "свобода вероисповедания"
Свобо́да вероиспове́дания — право исповедовать и практиковать любую религию
   
Говорілі на ФУПє - це не контролювали!!
На то він і форум, що кожен говорить свою думку.
Але що б там Вам особисто не сказав - це Вам не заважає того Достоєвського читати хоч щодня, чи дивитись любімого Міхалкова, наприклад.
Моє зауваження було стосовно саме КОНТРОЛЮ - так от, ніхто й ніде в Україні не контролює ваші особисті вподобання в літературі чи в інших видах мистецтва.
   
Моє зауваження було стосовно саме КОНТРОЛЮ - так от, ніхто й ніде в Україні не контролює ваші особисті вподобання в літературі чи в інших видах мистецтва.
ага, и для чего мне тогда впн? :gigi:
Вы точно в Украине живете? ;o
Или пишите откуда-то из Европы?
   
Щодо обговорення питань віри в " прілічном общєствє " - це просто перебор вважати ФУП прілічном общєством))
Взагалі ФУП - майданчик для дискусій, а не свєтскіх бєсєд .
І чому Ви терпите ФУП, приходите сюди тоді, дивно
   
ага, и для чего мне тогда впн? :gigi:
Вы точно в Украине живете? ;o
Или пишите откуда-то из Европы?
Із Європи, де я кілька місяців, і скоро назад -але як це стосується теми ? Чи Ви хочете сказати, що я не знаю, що зараз робиться в Україні? Ну то розкажіть мені, як Вас КОНТРОЛЮЮТЬ , що Ви там читаєте? Може, якісь інспектори ходять і виривають у Вас із рук Достоєвського ?
   
если бы
ФУП подтверждение
ненависть к инакомыслию,
попытка контролировать личные предпочтения - в кино, литературе, музыке
а эти антирелигиозные темы, бесконечное шельмование "верунов"!
Достоевского перечитали, ага

Прошлое цепляется для  продолжение существование при помощи ещё живущих людей, большую часть жизни живших в этом прошлом. Ещё лет 20 и совок окончательно издохнет.
 " Бытие определяет сознание!" (с)
   
какая высокая культура! :laugh:
Лучше б вы Достоевского читали, чем грязно матерились в публичных местах

Всі ті кацапські гниди та покидьки, які зараз обстрілюють Україну ракетами, або наводять їх на цілі - читали в школі Достоєвського.  Я спеціально не пишу про гарматне м'ясо - там взагалі мозоку зазвичай немає, але російські офіцери, військові айтішники тощо точно читали в школі отетовотвсьо.

Як це допомогло їм залишатися людьми?

Про культ "побєдобєсія"  я вже взагалі мовчу. Книги, фільми, пісні - все те заштовхуєтьсі в кацапські вуха з самого дитинства, і навіть мале кацапеня з дитсадка тоно знає, що в Україні - нацисти та фашисти, яких треба вбивати.

тож приєднуюсь до колективного посилу - Лайта, йдіть по вказаному маршруту, бажано без зупинок і на крейсерській швидкості. :K
   
Ото вже давно оця тема розуміла кассапоентропію їзьіко-москвомозків та "вово-їво аа-вава-русскава-аднаабразнава-іба-бїзабразнава мїра": отому й варто продовжувати всією мовоенергією та україносинергією отеє дотлумачувати - маючи на увазі, що каснаїзьічні геноцидники отут верзуть всяку та всіляку россочушь та россобрєд своїм ентропороссоїзьіком (отам кумедний непорядок та непорядний брехун-ентропун - саме москвоагент-каснаносій путьїноентропії): Москвомаячня є мірилом кассапо-ентропії та путьїно-ентропії:
 
Врода 27 травня 2013 21:08:00
Ото й доказ: божевільні й тоталітарні й ентропічні кацап'ята - розуміються лиш на псїхушках та ґулаґах!
   
пані Врода.
я не маю часу читати вашу ахінею.

скажіть будьласка - як вашою мовою називається п***а. жіночий статевий орган. розкішниця. чи як вашою мовою назвати п***а. ?
дякую.
   
Цікавитись кацапською культурою - це конч.
   
Цікавитись кацапською культурою - це конч.


Кассапо-ентропія (про що в оцій темі саме і йдеться) - породила кассапокультуру та отеперішню москвовійну: отепер оте повсюдне та повсякчасне для українців - і проти того героїчно та жертовно вони воюють (тож не ігнорують - а "цікавляться"!).

Ось залишки саботажної, антиукраїнської кассапокультури та каснаїзьіка і у Вашому суржику (не цікавитесь отим?):

Думай що говориш. Це як сказати, що Сватове [= Сватів - каже Шевченко, як і Київ, Харків, Львів, Рахів...] зараз_ІБА_СЇЙЧАС  ОТЕПЕР - це Росія.

В кассапополоні та кассапопастці ентропічного россосїйчасу (продукт кассапокультури!) - отепер перебуває навіть і Фаріониха!
   
если бы
ФУП подтверждение
ненависть к инакомыслию,
попытка контролировать личные предпочтения - в кино, литературе, музыке
а эти антирелигиозные темы, бесконечное шельмование "верунов"!
Достоевского перечитали, ага
Переходной период от совка к постсовку. Ещё лет 20 и полностью вымрут те. кто жил при совке и воспринимал его идеологические догмы  привычно и по привычке. Система вколотила в восприятие совка как образ жизни.
 Ненависть к инакомыслию осталась у адептов радикального национализма, смыкающегося с нацизмом. Собственно,это реверс советской идеологии.
   
Совєтосміття касна-смрада-смїрдїкофцеф - й надалі мені отут москвоверзе ентропо-російською:

Россочушь і россобрєд -
Вєчньій чілавєчеству врєд =
Убїдїтїльнасть нїпабїдїмьіх бєд -
Бїдната: россо-ентрапії апокалїпсо-слєд!

(Прарок Чушьчев-Врєдяев)
   
Разом папапутьїни - ватиканоповія та її москвосмїрдїкоф -
Пірнули в пекло стрімголов!
Вїлїкій Інквізіторе - надихайся, АГОВ! -
Од бісів Дастаєфскава - од бездонної основи основ:
В Україні вбивають плоть - проливають кров:
"Кассапогуманісти" розпинають Христа знову й знов:
А ти кассапо-папо - тулиш їх під свій покров!

Витиканомосквізм - й надалі триває. Москвообсесивно - папа вдається до нівеляції добра та зла (ніби в пошуках райської універсальної гармонії) через гармонізацію незгармонізовного, усуміснення несумісного: ватиканоінфантилізм - верзе про дитячі сльози злочинця та жертви: спроба теодицеї-яко-путьїнодицеї через скасуваня різниць між злочином та карою: ото антидитятидицея:

Ватикан на Хресній дорозі помістив поруч розповіді підлітків з України та РФ
Ярослав Прищепа
8 квітня, 09:58


Andrii Yurash is at Посольство України при Святому Престолі.
April 7 at 1:19 PM  ·
Традицію публікації тексту Хресної дороги Via Crucis за кілька днів до заходу було цьогоріч перервано: із повідомлень у ЗМІ стало відомо, що під час 10-ї стації діти (хлопчики) з України та росії символізуватимуть трагедію війни. російськи хлопець, зокрема, розповість про свого вбитого брата та тата й дідуся, які зникли безвісти на війні. Але він точно забуде згадати, що його родичі приїхали в України, щоб убити не лише батька українського хлопчика, а всю родину… а не навпаки!

Людська сльоза диво-дитяти -
То не россо-раба-рїбьйонка сльоза:
Отеє не збагнуть москалі кляті,
Ані ватиканці - носії зла!


Останнє редагування: 9 квітня 2023 16:44:15 від Врода
   
Дуже розумна жінка про Війну,  Штанмаєрів - агентів Хуйла, хароших узких  Дастоевских\Толстих, перелом  свідомості Заходу в погляді на кацапську культуру.
Дуже рекомендую:
 
   
Как кассапа-панїмать та перемазати - чорну антислов'янську калі-мазовщину та кара-мазовщину:

Десять заповідей зникання:

Олексій Данілов  4h·

Чому українці вважають, що росія має зникнути [= бути покассапленою] в її сучасному вигляді та в сучасних кордонах

Тому що:
1. Там, де доля України перетинається з росією, - це завжди історія мільйонів жертв, вбивств і страждань. Все, чого торкається росія, перетворюється на смерть, гниль і бруд.
2. Протягом століть російське утворення реалізовувало продуману і цілеспрямовану політику нищення України - мови, культури, історії.
3. Ненависть до всього українського лежить в основі людожерської ідеології «руського миру».
4. «Остаточне вирішення» українського питання - це не що інше, як національна ідея росії.
5. Незалежна і вільна Україна - це історичний вирок для росії як країни, держави, імперії, яка не змогла повноцінно стати ні першим, ні другим, ні третім.
Мільйони ненароджених українських дітей, ненаписаних книг, непрочитаних віршів. Поламані долі, вкрадене минуле і спроба вкрасти наше майбутнє!
Тому що росія - це:
1. Територія всеосяжного рабства і насильства як норми.
2. Домінування покірного людського стада без почуття гідності та самоповаги.
3. Утворення, яке всім своїм існуванням довело, що може жити тільки знаходячись по коліна у своїй або чужій крові.
4. Те, що не реформується і не лікується.
5. Рабство як норма, свобода як відхилення.
6. «Еліта» в ролі дворових холопів у Господаря, без позиції, принципів і гордості.
7. Керманичі з психічними розладами - комплексами неповноцінності, манії величі та переслідування.
8. Поневолені країни і народи Кавказу, Сибіру, Уралу, Півдня, Далекого Сходу.
9. Знищені мови і культури колонізованих народів. Стерта з пам’яті історія про спротив колонізації та зросійщенню.
10. Колективна відповідальність і вина за злочини хуйло проти України. 

У кассапській - є слово й концепт "виникати-вазнїкать" - зате дастьбі "зникати: νί̄κη «победа», νῑκάω «побеждаю»": українці їх навчать отого інверсійного онтологізму знищення!

Довідка: Про виникання та зникання слов'янськости: вникнімо й проникнімо в отеє...
   
І Вєлїкава Русскава Хріста
І Русскава Інквізїтара Вєлїкава:
Ваабразїла славянская "совєсть чіста" -
Праваславньіх украінцев і патріарха Нїкана!


Перевиховувати каснаїзьічньіх неокацап'ят - можна всіляко: релігійно - принаймні починаючи із українця Паїсія Величковського та його впливу на Достоєвського (це добаваляється до політично-релігійної трійці українців: Прокопович + Яворський + Дмитро 'Ростовський' - та їхній метаморфозний вплив на Московію!)...

Отут та отепер - Фаріон прегарно пішла ще глибше й глибинніше в постання україноума та мововіри, і вже без жодних анахронічних суржикізмів (дай Богине Мово - щоб вони навіки пропали безвісти з українського отеперішнього спасочасу):

Антоній Печерський – засновник Печерського монастиря | Ірина Фаріон
1,234 views  May 8, 2023
   
Отут та отепер - Фаріон прегарно пішла ще глибше й глибинніше в постання україноума та мововіри, і вже
без жодних анахронічних суржикізмів
(дай Богине Мово - щоб вони навіки пропали безвісти з українського отеперішнього спасочасу):
https://www.youtube.com/watch?v=8CrVwZ43BUU
Антоній Печерський – засновник Печерського монастиря | Ірина Фаріон
1,234 views  May 8, 2023

Нащо її сюди пхаєте? Цю брехливу істоту (після Орлиці) гидко бачити.
   
врода - це антиукраїнське ІПСО.
Гілку починала інша Врода.
   
Кому в Україні не похyй на Достоєвського в 2К23.
   
Про маскофскава вово-їво, русскава аа-вава-Дастаєвскава:

Достоєвського не проп’єш?
Юрій Андрухович
https://zbruc.eu/node/115634


До речі, про Достоєвського. Дивне на перший погляд зачарування ним Гітлера і Ґеббельса не взялося з їхніх суто естетичних уподобань – воно обґрунтоване світоглядно. Зрештою, відокремити естетичне від світоглядного не завжди вдається. Я сказав би навіть, що переважно не вдається. От і тут маємо їхнє нерозривне сплетіння.

Ксенофоб і антизахідник, послідовний і пристрасний ворог усього демократичного й тим більше ліберального, Достоєвський і справді гідний Ґеббельсового якнайщирішого захоплення, вираженого, зокрема, й такими словами: «Dostojewski ist seiner Zeit noch um ein paar gewagte Schritte voraus. Man folgt ihm schwindelnd, bange, ungläubig; aber man folgt. Er lässt nicht locker, man muss folgen. … Er kommt von nirgendwo und gehört nirgendwo hin. Und dabei bleibt er doch stets Russe.»*

* «Достоєвський випереджує свій час на кілька відчайдушно сміливих кроків. Ідеш за ним запаморочено, боязко, не вірячи; але все одно йдеш. Він не відпускає, за ним не можна не йти. … Він приходить нізвідки й нічому не належить. І при цьому завжди лишається росіянином».

Я перепрошую за цитату з одного з найбільших злочинців людського роду.
   
11 сторінок не про реальну суть, а про суб'єктивну форму.

Достоєвський пропагує класичний дискурс суперетносу по відношенню до субетносів.
Зараз це нам не підходить.
Абі мати власну суб'єктність, українці мусять мати класичні ознаки національної держави - територію, мову,  збройну спроможність, закони й суспільний устрій, історію, традиції та культуру, національну ідею і вектор.
Наразі український етнос у своєму розмаїтті перебуває у бурній фазі формування політичної нації.
За таких обставин жодної недотериторіальност і, двомовності, двокультурності, двотрадиційності чи будь-якого іншого аспекту колоніальної спадщини бути не може.
Достоєвський, Чайковський, Пушкін не помруть, якщо їх випилити з українського культурного простору.
Натомість, звільниться місце для загнаних в тіні й забутих власних митців, філософів, вчених і мислителів.
І російський язик не зникне, якщо втратить в Україні свій вагомий статус.
Проте власна національна мова себе відродить і розвиватиметься без неприроднього впливу свого хімерного й штучно надутого бастарда.
Настане час, і російські культура, мова, історія повернуться до України, втім як туристи або гості, а не як нахабні бундюки із надмірно піднесеним відчуттям власної значимості.

Гук, все сказав.
   
11 сторінок не про реальну суть, а про суб'єктивну форму.

Достоєвський пропагує класичний дискурс суперетносу по відношенню до субетносів.
Зараз це нам не підходить.
Абі мати власну суб'єктність, українці мусять мати класичні ознаки національної держави - територію, мову,  збройну спроможність, закони й суспільний устрій, історію, традиції та культуру, національну ідею і вектор.
Наразі український етнос у своєму розмаїтті перебуває у бурній фазі формування політичної нації.
За таких обставин жодної недотериторіальност і, двомовності, двокультурності, двотрадиційності чи будь-якого іншого аспекту колоніальної спадщини бути не може.
Достоєвський, Чайковський, Пушкін не помруть, якщо їх випилити з українського культурного простору.
Натомість, звільниться місце для загнаних в тіні й забутих власних митців, філософів, вчених і мислителів.
І російський язик не зникне, якщо втратить в Україні свій вагомий статус.
Проте власна національна мова себе відродить і розвиватиметься без неприроднього впливу свого хімерного й штучно надутого бастарда.
Настане час, і російські культура, мова, історія повернуться до України, втім як туристи або гості, а не як нахабні бундюки із надмірно піднесеним відчуттям власної значимості.

Гук, все сказав.
  Гарний спіч.
  Тіко "ліричний" надто.
  Цапи логіку не сприймають - будете домовлятися, все одно вивернуть на своє.
  Бо "тварі дрожащіє право імєют".
 
   
  Гарний спіч.
  Тіко "ліричний" надто.
  Цапи логіку не сприймають - будете домовлятися, все одно вивернуть на своє.
  Бо "тварі дрожащіє право імєют".
 
Ніц лірики.
Суто раціональна конкретика.
З цапами домовляйтеся самі.
Хай навіть право імєют.
А взагалі, ви про що?
   
Ніц лірики.
Суто раціональна конкретика.
З цапами домовляйтеся самі.
Хай навіть право імєют.
А взагалі, ви про що?

  Осьсьосьо. Нищівний і точний розбір.

   
Не можу ввязатися у дискусію - не прочитав жодної книжки достаєвскаго...

   
Достоєвський пропагує класичний дискурс суперетносу по відношенню до субетносів.


Ахуєть!

Як цікаво!
Доведеться перечитати усю гілку спочатку, аби бути у  контексті.
Бо просто назвати довбнем буде безпідставно.
   
Аякже: Дастаєфскій писав про каснаїзьічньіх кассап'ят:

Достоевский просто издевается над своими героями и заставляет их резать и вешать друг друга без всякого на то основания.
Аркадий Ковнер, писатель и критик


Нині вони мають слабоумного Дугина - який читає Гайдеґґера:

Г. Достоевский, с его способностью наблюдать и анализировать преимущественно болезненные явления человеческой души, задался выследить роковое влияние новых идей на слабый ум и те нравственные изъявления, какие извращение этих идей производит в жалких, внутренне несостоятельных натурах, пораженных бессилием и бесплодием полуобразованности.
Василий Авсеенко, писатель и критик

Різун-Прїґожин + Різун-Путьїн = два ідіоти: обидва біси - воплотіння ув россотероризм - саме із романів безпутного Дастаєфскава:

Ідіот-Путьїн-Антихрист - то не ідіот-Москво-Мьішкін: він -
То терорист-злочинець Роґожин-Прїґожин:
Один одного нищать навздогін:
Божа же кара - та й людська - для них гожа!


Парфён Семёнович Рого́жин — один из главных героев романа Ф. М. Достоевского «Идиот».

В романе Парфён символически представляет образ Антихриста, дьявола, в противоположность князю Мышкину, символизирующему собой образ Христа. Но в то же время он символизирует греховного человека со всеми его пороками, прегрешениями.
   
ця гілка - це гидотне цинічне і нахабне знущання над нашою мовою

я тисну доповідь
   
Не журіться панове-недомове - бандоїзьічнїк недовихований Фаріонихою: нічого ж не розуміє з української та про що саме я й пишу!
   
шиза, вона буває величною...
   
Разом папапутьїни - ватиканоповія та її москвосмїрдїкоф -
Пірнули в пекло стрімголов!
Вїлїкій Інквізіторе - надихайся, АГОВ! -
Од бісів Дастаєфскава - од бездонної основи основ:
В Україні вбивають плоть - проливають кров:
"Кассапогуманісти" розпинають Христа знову й знов:
А ти кассапо-папо - тулиш їх під свій покров!

Папа Римський попросив "братів із влади РФ" відновити "зернову угоду"
НЕДІЛЯ, 30 ЛИПНЯ 2023, 13:53
https://www.eurointegration.com.ua/news/2023/07/30/7166698/


"Я звертаюся до моїх братів, до влади Російської Федерації, щоб Чорноморська ініціатива була відновлена і зерно могло безпечно транспортуватися", – сказав Франциск під час свого послання "Ангел Господній".

“I appeal to my brothers, the authorities of the Russian Federation, that the Black Sea Initiative may be restored and grain may be transported safely.”


Я, папа, звертаюся до моїх геноцидників-різунів - россо-братів:
Хоч вони поріддя кассапо-катів!
Ще підступніше: звертаюся до россобратів у москвовладі:
Не щоб покинули Україну - а з зерном для Африки дали собі раду:
Я не бачу злочинця і кару - я ж помазаник кассапопомади!
   
Я, папа, звертаюся до моїх геноцидників-різунів - россо-братів:
Хоч вони поріддя кассапо-катів!
Ще підступніше: звертаюся до россобратів у москвовладі:
Не щоб покинули Україну - а з зерном для Африки дали собі раду:
Я не бачу злочинця і кару - я ж помазаник кассапопомади!

28 серпня 2023, 23:54
Vaticano VaticanЕ, sei insignificante. Ватикан ВатиканЕ – ти нікчемний
ДМИТРО ТУЗОВ
Політичний оглядач, журналіст
https://blogs.pravda.com.ua/authors/tuzov/64ed09701f2d2/


Я довго терпів витівки і заяви латиноамериканськог о лівака у митрі Папи Римського із прізвиськом Франциск. Але годі. Відтепер цю особу, яка очолює державу Ватикан і має прізвисько Франциск, я вважаю морально співвідповідальною за геноцид росіян проти українців.

Vocative: Vātī̆cāne! Український кличний відмінок - збігається з латинським: індоевропейська одвічна й довічна тривалість - спільний мовогеном ума, натепер спотворений грішним та окаянним християнством!

Нікчемний Ватикане, потворний Папо -
Ви потрапили в кассаполапи!
Не спасуть вас жодні ескулапи:
Зітре вас Бог з лиця землі - її карти й мапи!


   
Разом папапутьїни - ватиканоповія та її москвосмїрдїкоф -
Пірнули в пекло стрімголов!
Вїлїкій Інквізіторе - надихайся, АГОВ! -
Од бісів Дастаєфскава - од бездонної основи основ:
В Україні вбивають плоть - проливають кров:

Хоча й пропащо знетеперішнена та знекличнена суржикофренка і в оцьому відео ("зараз" - на хв. 6:27) - все ж Фаріониха знову правильно шельмує українських зкассаплених католиків та українських, рабських, Малих Інквізіторів:

https://www.youtube.com/watch?v=DtkEOJkYSfA

ПАПА у Римі – ПОПИ в Україні. Маніпуляція націоналізмом | Ірина Фаріон
35,892 views  Sep 4, 2023  #Фаріон #папаримский

Про повну злучку Ватикану з Москвою і нeaдeквaтнy заяву очільника УГКЦ Шевчука, де використано невідповідне вживання терміна "націоналізм". Очевидно, що це свідома маніпуляція терміном "націоналізм", щоб очорнити націоналістів в Україні. Звернуто виняткову увагу на те, що на раші нема націоналізму. Там режим paшизмy, що і визначено Постановою Верховної Ради. На цьому тлі скандальних заяв хода біснуватих московського патріярхату до Почаївської лаври. Владо! Де ти? Ворог всередині.

03:00 Черговий випад папи про Петра Першого і Катерину Другу як шлях московської молоді.
09:20 Неадекватна заява Глави УГКЦ про "крайній націоналізм" та імперіалізм москви.
15:30 Тлумачення терміна "націоналізм" і потреба націоналізму в країні.
23:10 Нашестя московської орди на Почаївську Лавру.
28:30 Безсилля влади та сприяння московським попам.

Українські Малі Інквізітори - вони! -
Раби папапутьїна - і то під час війни!
Український Месіє - вже отепер гряди:
Проти Совєто-Ватикана та Россо-Орди!


Останнє редагування: 4 вересня 2023 22:30:40 від Врода
   
Аякже - папо-непокаяння окаяянного престолу: йому Святий Дух не доповів україноістину безпосередньо?

У Ватикані відбулася зустріч єпископів Синоду УГКЦ із Папою Франциском
6 вересня 2023, 12:52
   
Сковорода - од українопрекрасного до россопотворного: втікання та втеча Сковороди! Од чого же?

ІРИНА ФАРІОН
Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"
29 жовтня 2023, 13:32
Григорій Сковорода крізь призму національних ідей (з нагоди відходу-ВТЕЧІ в Безсмертя 29 жовтня 1794 року)
https://blogs.pravda.com.ua/authors/farion/653e42c6f3bdd/


Світ його ловив - та не спіймав. Мова'го ловила - та не спіймала (спіймала'го потворна та грішна церковнослов'янська, яка невпинно спотворювалася отоді ув вироджену московську).

Але сталося чудо проти втікача: українська та індоевропейська врода його ловила - й таки спіймала! Отут пояснено!

Світ його ловив - і не спіймав!
Мова ловила - а спіймав їзьік грішний!
Але українська врода - естетики ж устав:
По-українськи прокляла пекло кромішнє!


Останнє редагування: 31 жовтня 2023 23:07:37 від Врода
   
Нині день народження українського грекокатолика Достоєвського: отого россо-англійські Вікіпедії замовчують:

Вікіпедія: Українське коріння

1775 — Достоєвські продали Кличковичі. Тоді Григорій Гомерович Достоєвський перебрався до Янушполя (як припускають дослідники, під Житомиром), де став священником. Його сини також стали священниками — на Поділлі: Ян — у селі Скала, Андрій — у селі Війтівці.

Андрій Достоєвський, дід письменника, був священником у 1782–1820 рр., підписувався українською — «Андрій». Після нього у Війтівцях правив його син Лев (1820–1829 роки). Інший син, Михайло (батько письменника), навчався в [Грекокатолицькій] Подільській семінарії, заснованій у Шаргороді. Звідти, як одного з найкращих учнів, його скерували на навчання до Медико-хірургічної академії в Москву (після навчання став одним із найкращих лікарів Маріїнської лікарні для бідних). До війни 1812 року підписувався українською — «Михайло» і лише під час війни, коли він працював військовим лікарем, став підписуватись вже російською — «Михаил».

Родина, дитинство
Михайло Андрійович Достоєвський (народився у 1788 р. в с. Війтівці, Подільської губернії у родині греко-католицького священника) із 1802 року навчався в духовній семінарії при Шаргородському Миколаєвському монастирі, у 1809 р. був скерований на навчання у московське відділення медико-хірургічної академії.


Треба пригадати і гадку і загадку (антислов'янська російська не має слова "гадка" чи пригадати - тож вона ніколи не вгадає звідкіля її нерозгадна та пропаща та антиукраїнська "заґадка") - і саме пророцтво про нинішню необхідну цивілізаційну війну з москвотуранцями:

Врода: 24 квітня 2013 15:33:00
 
Читач уже АсвАЇл азбуку? Пардон, абетку?

Повторімо (кассапською: дафайтє пафтарїть) касна-недоріці - деякі істини:

Українці московитів -
Азбуки навчили!
Та дарма: москаль щомиті -
Тупіє щосили!

+
Врода: 22 квітня 2013 23:47:00

Та відколи я вже повторюю на цьому форумі - що українські духовні шпигуни в Московії - Ґоґаль та Дастаєфскій - нам дали найдосконаліший портрет (подобу та образ) тамтешніх неслов'янят: мертводушників, рєвізорів, бєсафф, ідїотаффф, прїступнїкаффф ітд:

Без образа та подоби -
Пруть ув Україну:
Мертводушні бісо-сноби (каже Ґоґаль і Дастаєфскій)
Й ревізор-руїни (Каже пан Ґоґаль!)...
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 2 гостей
 
Повна версія