Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Банківську картку можуть заблокувати через підозрілі доходи

Українцям почали блокувати банківські картки за підозрілі доходи. У Нацбанку цей захід обережності пояснюють боротьбою з тероризмом і незаконним відмиванням грошей і радять усім клієнтам комбанків пройти в банку ідентифікацію особи.

Тепер клієнти комерційних банків можуть несподівано для себе виявити, що їхня платіжна картка заблокована, причому на законних підставах.

«Я працюю фрилансером, в одному з банків у мене відкрито рахунок, на який мої замовники перераховують гроші за роботу, іноді це великі суми – приблизно $1000», – розповів журналістам читач Ярослав К.

«Днями я отримав із банку лист, у якому сказано, що відповідно до вимог НБУ, мені необхідно упродовж 10 днів пройти процедуру ідентифікації клієнта. Для цього я маю підійти з паспортом до найближчого відділення банку і відповісти на низку запитань. Мені приховувати нічого, але я ж міг і не заглянути в поштову скриньку або лист міг потрапити у спам, і я б його не помітив. А через 10 днів мою картку заблокують!», – поскаржився він.

У банку, який відправив лист, ЗМІ відповіли, що з червня 2015 року НБУ вимагає від них щорічно перевіряти дані клієнтів (постанова № 417 «Про затвердження положення про здійснення банками фінансового моніторингу») і підтвердили, що у разі нез’явлення рахунок заблокують і розблокують тільки після особистого спілкування з його власником. Те, що відбувається така перевірка, підтвердили ще в декількох банках.

Як пояснюють у прес-службі НБУ, такий моніторинг пов’язаний із тим, що в останні місяці почали активно використовуватися схеми з переведення в готівку незаконних грошей через фізосіб. Наприклад, співробітники фірми масово отримують матеріальну допомогу у 20-30 тис. грн або благодійний фонд несподівано починає допомагати сотням людей, перераховуючи їм по 3-5 тис. грн. Щоб припинити цю діяльність, НБУ зажадав від банків провести ідентифікацію клієнтів, і першими під підозру потрапили фрилансери, а не ті, хто має постійне місце роботи.

«Це європейська практика, там кожен банк знає своїх клієнтів. Причому ми тепер вимагаємо від банків не тільки повідомляти НБУ і службі фінмоніторингу про підозрілі банківські операції, а й відразу ж ці операції зупиняти», – кажуть у прес-службі НБУ.

За словами президента Украналітцентру Олександра Охріменка, комбанки почали активніше виконувати постанову НБУ № 417: «Це вимога Асоціації з ЄС, а останнім часом і МВФ, спрямована на боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Нацбанк дав банкам час на підготовку й тепер вимагає результатів. У банку беруть анкету клієнтів і перевіряють його платежі за певним стандартом. Якщо бачать, що платежі викликають питання, наприклад, проходять рідко, але на рахунок приходять або з нього йдуть великі суми, або платежі приходять тільки від юросіб, то клієнта викликають у банк, щоб уточнити операції, а заодно й перевірити його дані».

Фінансовий аналітик Ігор Шевченко каже, що у зв’язку з тим, що банківська система зараз зазнає збитків, бо не працює основне джерело доходів – кредитування, банки не тільки почнуть ще ретельніше перевіряти клієнтів, але і скоротять якість обслуговування і, ймовірно, почнуть підвищувати тарифи за свої послуги: «Наприклад, підвищиться вартість інкасації готівки (зараз 0,15% від суми), зняти без комісії кеш у банках-партнерах можна буде тільки 1-2 рази на місяць, наступні зняття платні тощо».
   
Есть такое. Мне блокировали два счета из-за прописки в Донецкой области. Принес справку переселенца, разблокировали через день.
   
Якщо бачать, що платежі викликають питання, наприклад, проходять рідко, але на рахунок приходять

 8-:
   
іноді це великі суми – приблизно $1000»    ;o

тисяча це великі гроші, а виставки з елітних машин під прокуратурами і судами це дрібнички

 :butcher:
   
пол страны обмениваются коммерческими деньгами через персональные счета, налогов с этого - ноль!
   
Все вірно. Західна практика. Ми ж в ЄС ідемо?
   
Якщо бачать, що платежі викликають питання, наприклад, проходять рідко, але на рахунок приходять
8-:
ты шо, бородача читаешь!? :facepalm:
   
 Что делать с теми у кого по несколько десятков карточек на руках, с теми кто ищет нужный банк приезжает на авто с номерами АН или ВВ ?
   
тыща баксофф  велыка сума :facepalm:
   
Електронні гроші наше все  B-) і нехай банки смокчуть
   
Електронні гроші наше все  B-) і нехай банки смокчуть

Тоді не пишіть тут про пенсії, яких на ліки не вистачає
   
Что делать с теми у кого по несколько десятков карточек на руках, с теми кто ищет нужный банк приезжает на авто с номерами АН или ВВ ?
я тобі таємницю відкрию, таких багато і з номерами АА, АІ
   
тыща баксофф  велыка сума :facepalm:

у вас есть основания считать ее маленькой  -какие :S
   
Тоді не пишіть тут про пенсії, яких на ліки не вистачає

Я до пенсії мабуть не доживу

А якщо доживу то у мене буде певна сумма  і не у гривнях
Я сам собі зроблю пенсію, але держава з покидьками злодіями на чолі не буде на мені наживатись
   
ебать открытие  :laugh:
еще счет по постанове суда заблокировать могут
ужос-ужос, всем писать страшные статьи и бояццо  :lol:
   
іноді це великі суми – приблизно $1000»    ;o

тисяча це великі гроші, а виставки з елітних машин під прокуратурами і судами це дрібнички

 :butcher:
Это уважаемые люди и ничего подозрительного в этом нет.  :super:
   
у вас есть основания считать ее маленькой  -какие :S

у вас есть основания считать ее большой - соболезную  :(
   
 Мені також тільки що прийшов "лист щастя". Сума на рахунку не така вже й велика, але використовував картку для регулярних придбань з eBay. Поповнював у касі.
   
у вас есть основания считать ее большой - соболезную  :(

Тут факт в том, что банки считают ее большой. Настолько большой, что она вызывает подозрения.
   
Мені також тільки що прийшов "лист щастя". Сума на рахунку не така вже й велика, але використовував картку для регулярних придбань з eBay. Поповнював у касі.
ну картки ж блокують не через підохрілі доходи/суми, а задля оновлення даних клієнта
   
 Срані шоколаки(не подобається мені цей епітет, але по іншому не скажеш) у черговий раз займаються одним і тим самим: переконують, що з манюпаса тре лупить гроші ще дужче.
 Влада при цьому недоторкана, і все, замітьте, "по закону".
  :X
   
 
Цитата: Asti
задля оновлення даних клієнта
Так ця картка була зарплатною. Потім фірма змінила банк, але я подовжив дію, бо вона вже була прив'язана до міжнародних платежів. Усі данні, включаючи мою середню зарплатню, у них є. Так чи інакше, доведеться тепер до банку йти.
   
Так ця картка була зарплатною. Потім фірма змінила банк, але я подовжив дію, бо вона вже була прив'язана до міжнародних платежів. Усі данні, включаючи мою середню зарплатню, у них є. Так чи інакше, доведеться тепер до банку йти.

а який банк?
   
Уксрсоц, він же Unicredit, він же Альфа-банк.
   
Мені також тільки що прийшов "лист щастя". Сума на рахунку не така вже й велика, але використовував картку для регулярних придбань з eBay. Поповнював у касі.
а який банк?
   
Так ця картка була зарплатною. Потім фірма змінила банк, але я подовжив дію, бо вона вже була прив'язана до міжнародних платежів. Усі данні, включаючи мою середню зарплатню, у них є. Так чи інакше, доведеться тепер до банку йти.
так раз на рік тепер данні оновлюються
   
Хотели в Европу кушайте не бляпайтесь.

Вы просто хотели все и за это нихуя. А так не бывает.
Короче комуняки вы не доделанный.
   
Хотели в Европу кушайте не бляпайтесь.

Вы просто хотели все и за это нихуя. А так не бывает.
Короче комуняки вы не доделанный.
щоб усе було і нам за це нічого не було
   
З того, що точно знаю - Приват почав щемити дрібних продавців, що на особисту картку отримують гроші за товар, без оформлення ФОП
ФОПів нібито не чіпають
   
З того, що точно знаю - Приват почав щемити дрібних продавців, що на особисту картку отримують гроші за товар, без оформлення ФОП
ФОПів нібито не чіпають
нецільове використання рахунку
   
 У мене всі статки білі - боятися мені нічого. Але "підвищенна цікавість" з боку перевіряючих та контролюючих органів також задовбує. Особливо, коли дивлячись навкруги клієнтів на "веріфікацію, та ідентифікацію" довкола - хоч греблю гати.
   
щоб усе було і нам за це нічого не було

я как-то лет пять назад просил одногрупника из Франции купить одну вещь на три евро.

так он мне говорил что его ихняя налоговая с потрошками сьест.
   
нецільове використання рахунку

Ну да, воно. Народ верещить. Інколи "під гарячу руку" залітають з блокуванням й нормальні клієнти.
   
Цитата: Хотели в Европу кушайте не бляпайтесь.

Вы просто хотели все и за это нихуя. А так не бывает.
Короче комуняки вы не доделанный.

А шо, у Європі при владі крадії?
Президенти порушують Конституцію?  ;o

 Чи "ета ніважна"?  :K
   
А шо, у Європі при владі крадії?
Президенти порушують Конституцію?  ;o

 Чи "ета ніважна"?  :K

то есть ты хочешь быть хуже президента?
   
З того, що точно знаю - Приват почав щемити дрібних продавців, що на особисту картку отримують гроші за товар, без оформлення ФОП
ФОПів нібито не чіпають
Тобто статус карти чи рахунку повинен бути іншим?
Де про це можна почитати, яка сума обналу припустима?
Якщо щемитимуть, народ почне користуватися наложеним платежем.
   
давайте возьмём пример с донецких обдроченцев будем убивать насиловать грабить
   
Тобто статус карти чи рахунку повинен бути іншим?
Де про це можна почитати, яка сума обналу припустима?
Якщо щемитимуть, народ почне користуватися наложеним платежем.
приватну карту фізичної особи можна поповнювати. оплату за послуги/товар/тощо робить треба на рахунки суб'єктів господарювання.
   
Тобто статус карти чи рахунку повинен бути іншим?
Де про це можна почитати, яка сума обналу припустима?

критерій: ти регулярно отримуєш перекази на приватну картку від купи різних людей, повторні перекази від тих самих людей - рідкість. У банку, який емітував картку, даних про те, що володар картки ФОП - немає.
висновок: підозра у незаконному підприємництві, порушенні законодавства
дії банку: блокування картки за підозрою у порушенні законодавства

Справа не в обналі, обнал без проблем. Справа у отримуванні грошей без офіційної підстави (зазвичай у призначенні платежу написано "переказ грошей від ...." й усе.

   
критерій: ти регулярно отримуєш перекази на приватну картку від купи різних людей, повторні перекази від тих самих людей - рідкість. У банку, який емітував картку, даних про те, що володар картки ФОП - немає.
висновок: підозра у незаконному підприємництві, порушенні законодавства
дії банку: блокування картки за підозрою у порушенні законодавства

Справа не в обналі, обнал без проблем. Справа у отримуванні грошей без офіційної підстави (зазвичай у призначенні платежу написано "переказ грошей від ...." й усе.
ну звісно, коли декілька операцій на день/тиждень від різних людей, це виклика підозру. це називається вивчення діяльності клієнта
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія