Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

оно продолжает феерить :facepalm1:

оно продолжает феерить  :facepalm1:

де зеленский его выкопал, я хз, но оно продолжает удивлять своим толпоебизмом  B-)

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, його перший заступник Ярослав Железняк, Мар'яна Безугла, Богдан Торохтій, Максим Бужанський і група інших народних депутатів зареєстрували у ВР у понеділок законопроєкт №9656 "Щодо особливостей оподаткування чистого процентного доходу банків", повідомляється на сайті парламенту.

"Законопроєктом пропонується оподаткувати чистий процентний дохід банків за ставкою 5% (додатково до сплати податку на прибуток підприємств)", - написав Гетманцев у телеграм-каналі.

Він зазначив, що за першу половину 2023 року процентні доходи банків сягнули 141 млрд грн, зокрема за рахунок операцій із державними цінними паперами - 73,5 млрд грн, а чисті процентні доходи за цей самий період становили 93,6 млрд грн, збільшившись порівняно з довоєнним періодом 2021 року на 75%.

"Таким чином, нарощування операцій із державними цінними паперами призвело до отримання рекордних надприбутків банками", - вважає Гетманцев.

За його оцінкою, у разі запровадження запропонованої законопроєктом моделі додаткові надходження до бюджету за 2023 рік могли б становити близько 10 млрд грн.

"Передбачається, що податок на надприбуток (???) діятиме протягом 2024-2026 рр.", - додав голова комітету.

Він наголосив, що подібний підхід (windfall tax) уже запроваджено в Іспанії, Чехії, Литві, Угорщині. Це дасть змогу досягти балансу між забезпеченням стійкості фінансової системи України та оборонними потребами бюджету.

Згідно з текстом, оприлюдненим Железняком, новий податок сплачуватимуть щоквартально.

Співвласник віртуального монобанку Олег Гороховський різко розкритикував таку ініціативу депутатів в умовах нинішньої рекордно високої частки держави в банківській системі. "Тобто держава збирається наповнити бюджет, запроваджуючи додатковий податок на свій прибуток, який і так цілком дістається державі", - написав він у соцмережах.

Банкір додав, що пропозиція запровадити додатковий податок на чистий процентний дохід банків призведе до пропорційного збільшення ними ставок за кредитами.


https://b in.ua/news/finance/banking/298954-zakonoproyekt-pro-5-j-podatok-na-chistij.html#google_vignette
-----
от меня - а чего чистый процентный доход, можно просто процентный доход налогом облагать.

   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:
Ale

Калька з кацапського закону - ну тупенька у нас еліта що поробиш
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

комментарий Гороховского в ТГ
Депутати фінансового комітету Верховної Ради підготували текст законопроєкту про додаткове оподаткування банків. Йдеться про ставку 5% від обсягу чистого процентного доходу. У разі ухвалення закон вступить у дію з 1 січня 2024 року. Про це повідомила Forbes народна депутатка з фінкомітету Ольга Василевська-Смаглюк та підтвердив голова комітету Данило Гетманцев.

+5% до всіх кредитів.
Від душі!
   B-)

Банки такі душки, що всі витрати звикли перекладати на клієнтів. Невже це не очевидно.
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Банкір додав, що пропозиція запровадити додатковий податок на чистий процентний дохід банків призведе до пропорційного збільшення ними ставок за кредитами.
Коли ставка за депозитами впала до нуля, ставка за картковими кредитами в монобанку залишалась на рівні 50% річних.
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Коли ставка за депозитами впала до нуля, ставка за картковими кредитами в монобанку залишалась на рівні 50% річних.

тебя кто-то заставляет в монобанке брать кредиты?
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

тебя кто-то заставляет в монобанке брать кредиты?
я не беру кредиты. Я показываю что логика этого банкира односторонняя.
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

я не беру кредиты. Я показываю что логика этого банкира односторонняя.

у него правильная логика, банки просто переложат этот налог для клиентов, а это не только карточные счета , но и бизнес, которому придется платить больше.

то есть мало того что экономика и так еле дышит, ваш гетманцев предлагает ее еще больше прикончить - подтолкни падающего, по ходу ьтакой лозунг у слуг народа
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:
den

"Мілорд, треба більше золота"
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Данило Гетманцев,Мар'яна Безугла, Богдан Торохтій, Максим Бужанський
паноптикум...

   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Хочуть трохи обмежити надприбутки певної групи банків (за тих грошей, які їм сплачує нацбанк по депозитним сертифікатам, банкірам нецікаве кредитування економіки (а реальна економіка не витягне сплати 20+ відсотків річних)
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

у него правильная логика, банки просто переложат этот налог для клиентов, а это не только карточные счета , но и бизнес, которому придется платить больше.

то есть мало того что экономика и так еле дышит, ваш гетманцев предлагает ее еще больше прикончить - подтолкни падающего, по ходу ьтакой лозунг у слуг народа
===================
А ще олігархів не можна зобижати,вони теж перекладають свої "витрати" на народ,ой на манюпасів.
Їх би взагалі від податків звільнити.
Страждають же бізнесмени та їх бізнес. :weep:

А от манюпасам треба підняти податки ще - їх ще дуже багато,піклуйся про них,зарплати,пензії. ;)
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Модя, тут логіка проста, манюпаса доїти вже нема з чого,корова вже здохла, а гроші треба. ;)
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Я б так не переживав, що комусь у війну на чорну ікру не вистачить.
Хай відчують, як воно  простим українцям. :(
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:
PAL

+5% до всіх кредитів.
Від душі!   B-)

ой, та шо там ті 5% на фоні нинішніх!
я тут по радівє рекламу слухав, який гарний відсоток банк пропонує. 2.99!
а в кінці реклами "пришвидшеним" текстом (ну, отой, що майже не розібрати) - 81% годових виходить  :lol:
ну буде 86%, яка манюпасу різниця, якщо він настіки дурний, щоб влізать у такі борги

   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Хочуть трохи обмежити надприбутки певної групи банків (за тих грошей, які їм сплачує нацбанк по депозитним сертифікатам, банкірам нецікаве кредитування економіки (а реальна економіка не витягне сплати 20+ відсотків річних)
https://www.youtube.com/watch?v=Qo8mBvK1Vm8
мда...
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Шо такоє, банки не охоче діляться попиленими грошима від схематозу з депсертифікатами з дохідністю, прив'язаною до конячої облікової ставки? :lol:
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Хай відчують, як воно  простим українцям.
Не відчують. Бо 95% прибутку залишиться, а з/п та бонуси топ-менеджмента навряд чи залежать від рішень ОП, спущених через Гетманцева.
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Шо такоє, банки не охоче діляться попиленими грошима від схематозу з депсертифікатами з дохідністю, прив'язаною до конячої облікової ставки? :lol:
" а хто ето сделал???"
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

у него правильная логика, банки просто переложат этот налог для клиентов, а это не только карточные счета , но и бизнес, которому придется платить больше.

то есть мало того что экономика и так еле дышит, ваш гетманцев предлагает ее еще больше прикончить - подтолкни падающего, по ходу ьтакой лозунг у слуг народа
еще раз. Логика правильная сейчас, и неправильная когда депозиты упали до нуля.
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Добре, що ОП не соромиться відкрито казати, що не буде закривати лавочку та припиняти схематоз з розпилом сотень мільярдів гривень на нічим не обґрунтованій космічній дохідності депсертифікатів. Тільки хоче більшу частку в схематозі.
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

еще раз. Логика правильная сейчас, и неправильная когда депозиты упали до нуля.
вірна логіка - це на 1/20 зменшити дохідність облігацій, щоб компенсувати новий 5% податок, а не це шапіто дебілів
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:
den

Тільки хоче більшу частку в схематозі.
Банківська система на 80% державна

Уряд і так і так має ті прибутки собі

Хоча можна то і схематозом назвати

   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

о и бизнес, которому придется платить больше.

ну а бизнес на манюпаса  (tu)
Хороший налог считаю.
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Банківська система на 80% державна

Уряд і так і так має ті прибутки собі

Хоча можна то і схематозом назвати
ОП це не держава, а один із владних кланів. Ми фактично спостерігаємо за появою "башен". Знов на 15-20 років позаду росії, але все ж. Необмежена олігархія дійсно потроху добігає кінця. От тільки з такими законами видно, що не проскочимо етап "візантії".
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Банківська система на 80% державна

Уряд і так і так має ті прибутки собі

Хоча можна то і схематозом назвати
ага, тільки гроші друкуються не під уряд, а під кого треба
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:


+5% до всіх кредитів.
Від душі!
   B-)


Все залежить від ставки за кредитом.
Якщо я взяв 100 грн під 20% річних, то банк заробив на мені 20 грн. 5% податку від 20 грн дає одну гривню. Щоб компенсувати цю гривню за рахунок клієнта, банку треба підвищити річну ставку на один відсоток. Не на п'ять.
На 100% річних для компенсації справді треба буде додати вже 5%, але хто бере такі кредити?
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Все залежить від ставки за кредитом.
Якщо я взяв 100 грн під 20% річних, то банк заробив на мені 20 грн. 5% податку від 20 грн дає одну гривню. Щоб компенсувати цю гривню за рахунок клієнта, банку треба підвищити річну ставку на один відсоток. Не на п'ять.
На 100% річних для компенсації справді треба буде додати вже 5%, але хто бере такі кредити?

при чем здесь эти расчеты. банки уже и так платят налог наприбыль. таким образом их облагать налогом будут 2 раза.
второе, если считают , что банки зарабатывают на облигациях, тогда уменьшайте % по ним, но тут вопрос, будут ли они интересны банкам
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

при чем здесь эти расчеты. банки уже и так платят налог наприбыль. таким образом их облагать налогом будут 2 раза.
второе, если считают , что банки зарабатывают на облигациях, тогда уменьшайте % по ним, но тут вопрос, будут ли они интересны банкам
Якщо я вірно все зрозумів, ви спрогнозували підвищення ставки по кредитах для клієнтів на 5% внаслідок введення нового податку. Я всього лише навів приклад, щоб довести безпідставність такого твердження, нічого більше.
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

ну а бизнес на манюпаса  (tu)
Хороший налог считаю.
цену диктует рынок. Кто сильно перекладывает на других, отсасывает.
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

А хіба в нас не заборонено подвійне оподаткування?
Чи на ці5% зменшать податок на прибуток?
А може чистий процентний дохід виведуть з бази оподаткування податком на прибуток?
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:
Ale

А хіба в нас не заборонено подвійне оподаткування?
Чи на ці5% зменшать податок на прибуток?
А може чистий процентний дохід виведуть з бази оподаткування податком на прибуток?
В кацапії таке є - обізвуть не податком і вперед
В кацапії є податок на зверхдоходи (це для нафти) і одноразовий збір на найбільші фпг (фактично на війну)-такщо навряд чи наші видумають щось інше)
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Гандон він
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Якщо я вірно все зрозумів, ви спрогнозували підвищення ставки по кредитах для клієнтів на 5% внаслідок введення нового податку. Я всього лише навів приклад, щоб довести безпідставність такого твердження, нічого більше.

я написав, що це комент гороховського з монобанка,а не мій
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

А хіба в нас не заборонено подвійне оподаткування?
Чи на ці5% зменшать податок на прибуток?
А може чистий процентний дохід виведуть з бази оподаткування податком на прибуток?

Бинго Алиса !!! Гетманцев просто не подумал про это  :gigi:
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Данило Гетманцев,Мар'яна Безугла, Богдан Торохтій, Максим Бужанський
паноптикум...

А оцей: "його перший заступник Ярослав Железняк"?

Теж паноптикум!
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

у него правильная логика, банки просто переложат этот налог для клиентов, а это не только карточные счета , но и бизнес, которому придется платить больше.

то есть мало того что экономика и так еле дышит, ваш гетманцев предлагает ее еще больше прикончить - подтолкни падающего, по ходу ьтакой лозунг у слуг народа
Чему удивляться если у чела изначально стояла задача уничтожить украинский бизнес. Он её чётко, по пунктам выполняет. И кто виноват что стадо молча смотрит на то как с него спускают шкуру?
   
Re: оно продолжает феерить  :facepalm1:

Данило Гетманцев,Мар'яна Безугла, Богдан Торохтій, Максим Бужанський
паноптикум...

"па-пріколу", "хоть паржом"
суки, як я ненавиджу ту зелену мерзоту
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія