Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Чи збирається Україна визнати незалежність Косова?


Автор Володимир Цибульник Тимчасовий повірений у справах України в БіГ (березень-липень 2018 р)
Настав час формалізувати відносини Києва й Приштини

54 депутати національних парламентів десятьох європейських країн звернулися з відкритим листом до Верховного представника ЄС із закордонних справ Жозепа Борреля, держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ Великої Британії Джеймса Клеверлі. Начебто підписантів і не дуже багато, з огляду на те, що в цих країнах близько 5 тисяч депутатів. Але послання привернуло підвищену увагу. Це можна пояснити темою — відносинами Косова та Сербії, точніше, двома її аспектами.
   
А накуа?
   
ні. Як і право ізраїлю на окуповану палестину
принаймні, не раніше, ніж україна поверне собі всі свої території, що нині окуповані кацапами
   
Аспект перший — міжнародний.

У листі депутати пропонують змінити підходи до Сербії в контексті врегулювання відносин Белграда й Приштини, зробити їх більш критичними та послідовними. Водночас зазначено, що й політика стосовно Косова часом була суперечливою, що не давало змоги забезпечити захист незалежності й демократії Республіки від гібридної агресії Росії та Сербії. Внаслідок цього балканський союзник Заходу виявився «уразливим».
   
Якщо опустити деталі, у листі йдеться про необхідність нарешті сформувати відносно не лише Сербії, а й Косова чітку та послідовну політику, яка не залежатиме від політичної кон’юнктури і яку прийматимуть усі країни Євросоюзу та США.
   
В нас дипломати ідіоти? Всі країни де є автономії чи етнічні конфлікти його не визнали від гріха подалі. Ніякого позитиву від того не буде, це вам не Тайвань з інвестиціями
   
Re: Чи збирається Україна визнати незалежність Косова?

просто співпадіння що синхронно з кацапами тему розганяють....
п.с. тему в смітник
   
Re: Чи збирається Україна визнати незалежність Косова?

В нас дипломати ідіоти? Всі країни де є автономії чи етнічні конфлікти його не визнали від гріха подалі. Ніякого позитиву від того не буде, це вам не Тайвань з інвестиціями

Там не дипломат, там наш нардеп підписав той лист
Олександр Мережко
   
Автор Володимир Цибульник Тимчасовий повірений у справах України в БіГ (березень-липень 2018 р)

Питання.

Пан Цирульник зараз де служить? Піздно всравсь (с)  :laugh:
   
Там не дипломат, там наш нардеп підписав той лист
Олександр Мережко
Одразу видно, що освіта куплена, або сам продажний. Давайте тоді одразу і за Тибет щось згадаємо. А, щоб було ще веселіше розповімо про підтримку курдів в Туреччині - гуляти, так гуляти
   
Чому саме зараз з’явився такий лист?

На нашу думку, серед основних причин цього слід назвати:

    втому від двоїстої політики Александара Вучича. З одного боку, він хоче продовжувати євроінтеграцію й отримувати гроші з фондів Євросоюзу. А з іншого — й далі дружити з Москвою, сподіваючись на її дешеві енергоносії, прикриваючись казками про історичну дружбу Росії та Сербії й відмовляючись приєднатися до антиросійських санкцій;
    перешкоджання саме Сербією імплементації Охридської угоди та німецько-французького плану, на який погодилися обидві сторони. Наприклад, гальмування повторних виборів у Косові, з необхідністю яких, схоже, згодні й серби, й косовари. Водночас белградські політики спочатку заявляють про готовність виконувати свою частину домовленостей, але потім кажуть про відсутність необхідних ресурсів як причину їх невиконання. Що спричиняє відповідну негативну реакцію в Приштині та непродумані дії;
    зростання стурбованості, зумовлене заявами Вучича про необхідність захисту сербів у Боснії та Герцеговині, Косові й Чорногорії, що зазвучали з новою силою, а також активізацію прибічників «сербського миру» в регіоні. Серед таких акцій — спільне засідання урядів Республіки Сербської та Сербії; мовчазна згода з діями Баня-Луки, спрямованими на вихід РС із цілісної БіГ; спроба вплинути на формування нового уряду в Чорногорії, аби там переважали прибічники великосербства; торпедування зусиль щодо нормалізації ситуації на півночі Косова.
   
спробувала уявити на хвилинку варіант, що було б якби сербія була прозахідною державою а події у косово роздмухала расєя
зараз стояло б питання визнання косово чи то кос.нр?
   
Я не розбираюся, та й не розберусь. Але я би оглянувся навколо.
З ким би я хотiв залишитися.
З тими, що признали косово, чи з тими, що не признають. Тай прийняв рiшеня виходячи з солiдарностi.
Чисто дивлячись на мапу, де зеленим зображенi тi, хто признав, я б був з ними солiдарний набагато скорiше.
Та мало де конфлiкти у свiтi.
Треба довiряти думцi тих, кому ти, за власним досвiдом, перевiрено довiряеш.

Ось вона мапа.

Як в дитячому садочку. Зеленi за наших. Сiрi за нiмцiв.

Висновок: Ми не можемо, в останнi 9 рокiв та далi,
 бути в одному таборi з росiянами та бiлорусами,
а то
НЕЗАЛЕЖНО вiд питання.

Даже если русские скажут, что сегодня небо голубое, и тебе кажется тоже, что оно голубое, а все цивилизованное человечество скажет, что оно сегодня серое...значит оно все таки сегодня серое.
Ибо - "Опыт - сын ошибок трудных" (по Пушкину, однако)


Останнє редагування: 11 серпня 2023 23:35:24 від Fata Morgana
   
Звісно ж, сербські політики багато в чому неправі. Але не можна закривати очі на те, що й косовські лідери часто здійснюють необдумані кроки, що загрожують стабільності регіону. А в Москві, споглядаючи все це, лише тихо радіють.
   
Аспект другий — український.

Великий інтерес і подив (у Євросоюзі, Сербії та Україні) викликав підпис під листом глави комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександра Мережка. Появу серед підписантів і депутата від «Європейської солідарності» Олексія Гончаренка сприйняли як продовження його кампанії за визнання незалежності Косова. Але підпис глави комітету із зовнішньої політики ВРУ насторожив президента Александара Вучича й деяких експертів із Західних Балкан.
   
Ось вона мапа.

Як в дитячому садочку. Зеленi за наших. Сiрi за нiмцiв.

Висновок: Ми не можемо, в останнi 9 рокiв та далi,
 бути в одному таборi з росiянами та бiлорусами,
а то
НЕЗАЛЕЖНО вiд питання.
круто. І які з цих зелених країн мають власні окуповані/анексовані території, або територіальні претензії до інших?
   
Украина не признавала Косова ещё от времён  (2008), коли ще  не мала нияких  окупованих, анексованих територій, або територіальних претензій. Значить справа таки не в цьому.

Останнє редагування: 11 серпня 2023 23:47:34 від Fata Morgana
   
Невизнання Косова до цього часу не вберегло Україну від нападу орків. І від Сербії доброго ставлення теж не принесло. У нас немає стратегічних інтересів в тому регіоні і це ніяк істотно не впливало, не впливає і не буде впливати на нашу безпекову ситуацію. Якщо ми плануємо євроінтегруватись, наше рішення по Косову має бути таке, як у більшості членів ЄС і відповідати спільній європейській політиці, яка формується у Брюсселі. Йдучи всупереч спільній політиці ми не наживемо друзів (серби ніколи не будуть нам друзями), а лише загальмуємо свій рух в ЄС.
   
Вучич заявив у телезверненні, що Україна — дружня країна й він упевнений, що президент Зеленський достатньо розумний, аби усвідомлювати, що Україна за день втратить політичну довіру, визнавши Косово. Вочевидь він усе-таки згадав, що Україна була однією з небагатьох країн, які не підтримали антисербських санкцій у роки останньої війни в екс-Югославії. Звісно, підтримка України Сербією в ООН важлива, але хотілося б бачити її реальну допомогу нашій країні в протистоянні російській агресії. Водночас характер відносин Белграда з Москвою викликає в українському суспільстві лише роздратування й неприязнь. Натомість зростають симпатії до Косова, яке активно підтримує боротьбу України за незалежність і свободу.
   
  Якщо ми плануємо євроінтегруватись, наше рішення по Косову має бути таке, як у більшості членів ЄС і відповідати спільній європейській політиці, яка формується у Брюсселі. Йдучи всупереч спільній політиці ми не наживемо друзів..., а лише загальмуємо свій рух в ЄС.
Слушна думка. Подiляю.
   
Поява прізвищ депутатів ВРУ під міжнародним документом (а цей лист усе-таки є міжнародним документом) поставила низку запитань.

По-перше, чому з’явилися підписи офіційних осіб України (а депутати такими є) під документом, який суперечить офіційній позиції нашої держави, що полягає в принциповій і стабільній повазі до територіальної цілісності Сербії, як зазначено в коментарі посла України в Сербії Володимира Толкача? Політику України, згідно з національним законодавством, формує її президент, а реалізує МЗС, а не ВРУ чи окремі депутати.
   
По-друге, чи справді Київ готується визнати незалежність Косова? Це питання збурило й експертів, і політиків. Але президент, як нам повідомили в дипломатичному відомстві, наразі не давав вказівок переглянути позицію України та визнати незалежність Республіки Косово. Не викликає сумнівів, що визнання Україною незалежності Косова нині буде передчасним.

Або запізнілим. Адже 2008 року українське МЗС узялося було за перегляд позиції Києва щодо визнання незалежності Косова. Але політична ситуація в країні за кілька років змінилася, до влади прийшов проросійський президент Янукович, і цей процес зупинився. Пізніше, 2014 року, з’явився чинник Криму з його «референдумом» у фактично окупованому регіоні й питання було знято з порядку денного.

Водночас з’явилися російські маніпуляції стосовно нібито подібності ситуації в Косові та Криму, що їх і нині чимало політиків сприймають за чисту монету. У лютому 2022-го російський диктатор завдав удару в спину Вучичу, заявивши, що Косово є прецедентом для виправдання зміни кордонів. Тому ми разом із Косовом чекаємо на кращі часи після перемоги.
   
По-третє, що це взагалі було? Нерозуміння чи щось інше? Хочеться думати, що Мережко все-таки розуміє недоцільність визнання зараз незалежності Косова. У разі ж визнання Україна в особі Сербії набуде впливового на Західних Балканах противника й втратить в ООН голос одного з помітних регіональних гравців.

Можна припустити, що в МЗС і ОПУ намагаються знайти вихід із непростої ситуації, коли визнання означає втрату потенційного сербського друга, а невизнання — втрату друга косовського. Й тому згадані депутатські підписи, можливо, виникли як один із варіантів пошуку виходу із ситуації та «пробний камінь» для вивчення громадської думки в Україні та реакції міжнародних партнерів, а також Белграда й Приштини.
   
І нарешті, по-четверте, а чи є вихід? Так, є кілька варіантів, що дають змогу розвивати політико-дипломатичні й торговельно-економічні відносини без формального визнання Косова. Для цього потрібно хоча б переглянути відповідну вебсторінку його зовнішньополітичног о відомства.

Там поряд із переліком посольств іноземних держав зазначено такі структури, як «дипломатичні офіси» й «офіси зв’язку». Водночас такі офіси мають навіть країни, що не визнали незалежності Косова, — Греція, КНР, Румунія, Словаччина й навіть Росія (щоправда, діяльність її офісу супроводжується постійними скандалами, які закінчуються висланням російських дипломатів-шпигунів).
   
Косово це пройоб заходу, - його визнання відкрило всі ці днр, лнр, Абхазії і інші Осетії - нам його визнавати точно непотрібно
   
Косово це пройоб заходу, - його визнання відкрило всі ці днр, лнр, Абхазії і інші Осетії - нам його визнавати точно непотрібно

"незалежні" Абхазія і Осетія з'явилися раніше
   
"незалежні" Абхазія і Осетія з'явилися раніше
Осетія фактично пізніше але не суть - це міна сповільненої дії - стосовно нашого Криму
   
Проте можна ж як перший крок просто відкрити торговельно-економічну місію або представництво ТПП України, організувати на регулярній основі виїзне консульське обслуговування. Що буде також допомогою українським громадянам.

Отже, ситуація «не визнати не можна визнати» теж має вихід. Дипломатична присутність України в Приштині давно на часі, адже вона дасть змогу бачити на власні очі, що відбувається в одній із небезпечно теплих політичних точок Європи.
   
Ось вона мапа.
мапа має недолік щодо Криму.
   
У листі депутати пропонують змінити підходи до Сербії в контексті врегулювання відносин Белграда й Приштини, зробити їх більш критичними та послідовними.


всрацца i не жить...

кому пропонують? хто слухатиме?

   
Косово це пройоб заходу, - його визнання відкрило всі ці днр, лнр, Абхазії і інші Осетії - нам його визнавати точно непотрібно
+100000!
   
І нарешті, по-четверте, а чи є вихід? Так, є кілька варіантів, що дають змогу розвивати політико-дипломатичні й торговельно-економічні відносини без формального визнання Косова. Для цього потрібно хоча б переглянути відповідну вебсторінку його зовнішньополітичног о відомства.

Там поряд із переліком посольств іноземних держав зазначено такі структури, як «дипломатичні офіси» й «офіси зв’язку». Водночас такі офіси мають навіть країни, що не визнали незалежності Косова, — Греція, КНР, Румунія, Словаччина й навіть Росія (щоправда, діяльність її офісу супроводжується постійними скандалами, які закінчуються висланням російських дипломатів-шпигунів).

Проте можна ж як перший крок просто відкрити торговельно-економічну місію або представництво ТПП України, організувати на регулярній основі виїзне консульське обслуговування. Що буде також допомогою українським громадянам.

Отже, ситуація «не визнати не можна визнати» теж має вихід. Дипломатична присутність України в Приштині давно на часі, адже вона дасть змогу бачити на власні очі, що відбувається в одній із небезпечно теплих політичних точок Європи.
   
По-перше, чому з’явилися підписи офіційних осіб України (а депутати такими є) під документом, який суперечить офіційній позиції нашої держави, що полягає в принциповій і стабільній повазі до територіальної цілісності Сербії, як зазначено в коментарі посла України в Сербії Володимира Толкача? Політику України, згідно з національним законодавством, формує її президент, а реалізує МЗС, а не ВРУ чи окремі депутати.

По-друге, чи справді Київ готується визнати незалежність Косова? Це питання збурило й експертів, і політиків. Але президент, як нам повідомили в дипломатичному відомстві, наразі не давав вказівок переглянути позицію України та визнати незалежність Республіки Косово. Не викликає сумнівів, що визнання Україною незалежності Косова нині буде передчасним.

Або запізнілим. Адже 2008 року українське МЗС узялося було за перегляд позиції Києва щодо визнання незалежності Косова. Але політична ситуація в країні за кілька років змінилася, до влади прийшов проросійський президент Янукович, і цей процес зупинився. Пізніше, 2014 року, з’явився чинник Криму з його «референдумом» у фактично окупованому регіоні й питання було знято з порядку денного.

Водночас з’явилися російські маніпуляції стосовно нібито подібності ситуації в Косові та Криму, що їх і нині чимало політиків сприймають за чисту монету. У лютому 2022-го російський диктатор завдав удару в спину Вучичу, заявивши, що Косово є прецедентом для виправдання зміни кордонів. Тому ми разом із Косовом чекаємо на кращі часи після перемоги.

По-третє, що це взагалі було? Нерозуміння чи щось інше? Хочеться думати, що Мережко все-таки розуміє недоцільність визнання зараз незалежності Косова. У разі ж визнання Україна в особі Сербії набуде впливового на Західних Балканах противника й втратить в ООН голос одного з помітних регіональних гравців.

Можна припустити, що в МЗС і ОПУ намагаються знайти вихід із непростої ситуації, коли визнання означає втрату потенційного сербського друга, а невизнання — втрату друга косовського. Й тому згадані депутатські підписи, можливо, виникли як один із варіантів пошуку виходу із ситуації та «пробний камінь» для вивчення громадської думки в Україні та реакції міжнародних партнерів, а також Белграда й Приштини.
   
Re: Чи збирається Україна визнати незалежність Косова?

Я в принципі проти теж. Хоч і спілкуюсь з косоварами і вони майже всі на стороні України в війні, бо мають власних довпойобів сербів під боком.
Я за право націй на самовизначення. Тобто нації без власних держав мають мати право на свої держави.
Наприклад курди, баски, шотландці, етноси Мордору, в принципі абhази теж. А може навіть кримтатари.
А ті нації які мають державу але багато живе за межами, мають не вийопуватись, а пристосовуватись до цих держав, можливо з якимись там автономними правами. Типу албанці в Сербії, мадяри в усіх сусідніх державах, шведи в Фінляндії і т.п.
   
Косово це пройоб заходу, - його визнання відкрило всі ці днр, лнр, Абхазії і інші Осетії - нам його визнавати точно непотрібно
причому в 2008 році, коли визнавали Косово, Мілошевича вже не було. Це не пройоб, це тупість. Через місяць хуйло почав готуватися в Грузії.
   
У лютому 2004 року Тадич обирається головою Демократичної партії і як її кандидат вступає в боротьбу за пост президента Сербії. У другому турі голосування (53,2 %) він перемагає, випередивши заступника голови Сербської радикальної партії Томислава Николича (45,4 %), і 11 липня 2004 року вступає на посаду президента Сербії.

3 лютого 2008 року Тадич був повторно обраний президентом, перемігши у другому турі Томислава Николича з результатом 51 %.

Демократи в своїй політиці орієнтуються на подальшу інтеграцію в європейське співтовариство і заявляють про необхідність співпраці з Гаазьким трибуналом у частині видачі військових злочинців. Тадич є прихильником європейської інтеграції; один з ключових пунктів його президентської програми — швидка інтеграція Сербії в Євросоюз.

Тадич програв президентські вибори 2012 року.
   
110 країн давно визнало

Той хто не розуміє чому визнання Косово -це не пройоб заходу.це тільки у ваших хворих головах пройоб

Визнали, бо косовари дійсноно готові були вмирати сотнями тисяч...Сербія б не перемогла ніколи...а крові пролились би ріки

Пс: може хтось не в курсі населення Косово майже  2млн. А наприклад  Чорногорії всього 600 000.
Косово більше за Естонію і майже як Македонія по кількості населення.Багато з вас тут про це знали?

Останнє редагування: 13 серпня 2023 08:35:12 від Ukraine
   
110 країн давно визнало

Той хто не розуміє чому визнання Косово -це не пройоб заходу.це тільки у ваших хворих головах пройоб

Визнали, бо косовари дійсноно готові були вмирати сотнями тисяч...Сербія б не перемогла ніколи...а крові пролились би ріки

Пс: може хтось не в курсі населення Косово майже  2млн. А наприклад  Чорногорії всього 600 000.
Косово більше за Естонію і майже як Македонія по кількості населення.Багато з вас тут про це знали?
Хєрні не пиши, історик
Косово отримувало піздюлей разом з геноцидом населення, але НАТО дало піздюлєй сєрбам бомбардуваннями і сєрби підписали мирове - зараз Косово все одно залишається міною сповільненої дії - бо в трьох районах переважно живуть серби - нафіга нам вляпуватись в таке гімно? Поряд є Албанія - легалізуючи Косово, світ підтвердив що можна створювати другу автономну державу для одного народу - крим лднр робилися по схожому сценарію
   
Хєрні не пиши, історик
Косово отримувало піздюлей разом з геноцидом населення, але НАТО дало піздюлєй сєрбам бомбардуваннями і сєрби підписали мирове - зараз Косово все одно залишається міною сповільненої дії - бо в трьох районах переважно живуть серби - нафіга нам вляпуватись в таке гімно? Поряд є Албанія - легалізуючи Косово, світ підтвердив що можна створювати другу автономну державу для одного народу - крим лднр робилися по схожому сценарію

не будь довбнем недоісторик
сербів на невеличках анклавах(та й то 95% з них тільки у 2-3 північних крайніх присербських територіях) у Косово зараз усього 100 000 з 2 млн
це менше ніж вати в Україні навіть зараз у % відношенні до населення на 10 році війни
не ганьбися
Ти  так і не можеш зрозуміти що для заходу найголовніше і найцінніше людське життя. Там би лились ріки крові....МАйже 3 мільйони албанців 100% допомогали б Косово
я слова не написав шо зараз ми повинні визнавати, це твої вологі мрії. Я просто навів факт скільки країн визнали
Захід зробив так як йому біло вигідніше... щоб запобігти черговим жертвам сотням тисяч життів і не тобі їх судити. Це яким треба бути довбнем щоб звинувачувати тих..хто зараз і твою сраку спасає...фінансуван ням і зброєю?Та ще й опосередковано звинувачувати у нападі кацапні на нас Європу.Кацапи готувались нападати на нас і вбивати ... задовго до Косова...цього може не розуміти тільки малорос. Це їхня сутність, як і попередні 300 років

Останнє редагування: 13 серпня 2023 10:22:31 від Ukraine
   
можна створювати другу автономну державу для одного народу

Арабських країн взагалі два десятки
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія