Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Перше березня, вітаю! Пройшли зиму, про яку всі казали "найважча"

з того, що стало в нагоді за умов життя в місті в квартирі з газом:
- павербанки (їх багато не буває)
- (моє улюблене) - абсолютно безпонтова "Лампа інтер"єрна" з Юска, яка стояла 3 роки збирала пил, для красоти. А виявилось, що вона напрочуд зручна
- високі домашні капці-чуні з вовни і натуральної чебурашки
- ціле гроно ліхтариків різних форматів, які розтикані по кишенях, сумках, кутах, столах, поверхнях тощо. Їх має бути багато, з різними кріпленнями - на лоба, на гачок, на руку як браслет, на шию, стояти, лежати, бути закопаним в подушках чи підвішеним десь на ліпучці - коротше багато всяких
- запальничка
- ТЕРМОС(и)
- абсолютно дебільна на вигляд, проте надзвичайно тепла пижама (іноді навіть речі "по приколу" стають в нагоді)
- безрозмірний махровий халат з капюшоном
- 2 телефона з трьома картками (можна було перемикатись між операторами і шукати інтернет)
- зарядна станція для машини
- ноут

що виявилось зайвим:
- сумка-холодильник
- свічки
- акумулятори холоду (дволітрові пляшки з водою справляються краще)
- хімічні обігрівачі (Бог милував)
- радіо (на щастя, інтернет надовго впав лише раз, під час блекауту)

за екофло, генератори тощо навіть не думала. А у вас як?

зі. Батарейок має бути одразу багато. Нє - БАГАТО!

В квартирі без газу свічки виявились не зайвими.

А ще довелось купити таганок і балончики з газом (і досі є в резерві 4 балончика і один не до кінця вигорілий).

Пляшки з водою були не тільки акумуляторами холоду, а й акумуляторами тепла (розкладені по батареях) :)
   
шо да, то да,
зиму пройшли нормально, ще й Боженька допоміг з теплою зимою,
енергетики, ППОшники, місцева київська влада - всі молодці!
 (tu)  [ua]
ну і ми всі також  :)
   
а где именно такие ужасы были в 2014? Приехав 11 июля 2014 года в Ирпень из Луганска, в котором на тот момент были перебои со светом. Прожили в Ирпени 3 дня - никаких отключений не было. Как и осенью в Ивано-Франковске. Были все коммунальные удобства с водой, светом и отоплением

В Дніпропетровській обл. зимою регулярно по 8 годин не було світла.
Загалом не краще ніж в цю зиму...
   
Нам с погодой повезло. Декабрь/январь всего 6 дней были по температуре около или чуть ниже средней. В Феврале - вообще ни одного дня ниже. Все выше на 2-5 градусов, чем за 160 лет наблюдения.
   
Нам с погодой повезло. Декабрь/январь всего 6 дней были по температуре около или чуть ниже средней. В Феврале - вообще ни одного дня ниже. Все выше на 2-5 градусов, чем за 160 лет наблюдения.
   
в кулеби гарний пост на фб, я трохи підсумувала:

П'ять поразок росії. Список Кулеби:

1. Провал "шоку і трєпєту": не дали хуйлу паралізувати нас страхом в перші години війни
2. Провал "броска мангуста": російський бліцкриг "кієвзатрідня" пішов пап*здє
3. Провал "слабкий захід кине": потужний дипломатичний фронт, україна №1 в світі, зброя, санкції, допомога  - роіся країна-ізгой
4. Провал "раіся здєсь навсєгда": успішні контрнаступи україни і звільнення половини окупованих (з 24.02) територій
5. Провал "хахли замьорзнут, вбити їх у камєнний вєк": вже перше березня, зимовий терор не задався.

"Росії - одна порада: задихніться своїм газом і подавіться своїми ракетами". (с) Дмитро Кулеба
   
Так, дякуючи Богу та ЗСУ зиму пережили нормально.  (tu)

Пару тижнів в грудні не було опалення і горячої води, але то були проблеми саме в наших будинках. І ремонтувалося майже цілодобово, вночі освітлювали котлован будівельними переносками. Вночі прямо під вікнами працювали промислові генератори, але жоден з мешканців не вийшов і не волав, щоб відключили.

Температура в помешканні впала, але не критично. Було градусів 16-17. Мабуть, не у кожного англійця у спальні така температура, зазвичай, навпевно, трохи нижча.

Але ж ми балувані))) Трошки походили у теплих пижамах та теплих капцях, але, як поремонтували, сплю під простирадлом, бо під ковдрою дуже жарко.

Коли не було вуличного освітлення, трошки незручно було вештатися вечорами по кущам та хащам  з собаками, бо ж дуже темно було. Але налобний ліхтарик - наше все! Отак і вешталися безумні собачники  з зірками в лобі, та на собаках мерехтять ошійники, що світяться. :laugh: Куди там тієї собаці Баскервилей!

...Зате я побачила , які ж яскраві зірки над Києвом у ясні ночі і знайшла всі знайомі сузір'я. Адже зазвичай, коли Київ освітлений, зірки тьмяніють.

А зараз виходиш вечором на вулицю - "світло, хоч голку шукай"!

Оце подумала - як багато звичних зручностей ми не помічали у мирні часи, і як мало треба людині, щоб радіти. Освітлені вулиці, тепла оселя, мирне небо без ракет та шахедів...

Тож від душі ще раз дякую всім причетним енергетикам, ППО окрема подяка, та й місцева влада молодець.

А кацапам - не дочекаєтесь! :K
   
Нав'язала собі та родині теплих шкарпеток. Повербанк та юсб-ліхтарики, гірлянди ялинкови, налобний фонарик. Трохі свічок.

Добре, що газ, що тепла зима.

Енергетики - то наш другий фронт в тилу.
   
Зима в тилу:
Сім'я практично не відчула дискомфорту. Все було готове ще ДО початку війни. Нарікань на відключення світла було десь разів в три більше ніж попередньої зими (в нас регулярно були перебої зі світлом)
Зима на фронті:
особливого дискомфорту від зими не було. Дискомфорт створювали підари ...(((
   
Харків вже рік без вуличного освітлення.
Із приємного - безкоштовний громадський транспорт.
   
Харків вже рік без вуличного освітлення.
Із приємного - безкоштовний громадський транспорт.

ілюзія, так як оплата іде з міського бюджету, який наповнюється з ваших кишень
   
ілюзія, так як оплата іде з міського бюджету, який наповнюється з ваших кишень
Або з кишень наших західних партнерів. Принаймні громадяни не оплачують проїзд, так правильно казати.
Або ті кошти, які були б витрачені на освітлення якраз покривають розходи на транспорт.
   
Дяка Богу в жовтні хапнув генератора. Вистачало на все, з опаленням троха були проблеми при довших відключеннях.
Теплі ліжники і одяг для дітисок, та й перезимували.
В середині листопада підбирали варіанти за кордоном "на перезимувати".
Ближче до Різдва прийняли остаточне рішення, що нікуди не їхатимемо.
За зекономлені на оренді гроші (не треба було за кордоном орендувати) якраз вийшла пара Мавіків для наших котиків.
Сподіваюсь з них хоч десяток виблядків притлумлять.
   
два гелеві акумурятори, зарядка, інвертор, батарейки, генератор, павербанки, ліхтарики всякі.
зробив камін на дачі. Тепер думаю над сонячними панелями.
Тариф 1,68 довго не протримається.
ага і ще підтягую оптику на інтернет + старлінк
   
Нічого не купувала. Були ліхтарики і запас свічок
Потім дочка прислала ще три ліхтарика різних фасонів, як подарунки, один з них кемпінговий, тож свічками більше не користувались .
Плита газова, це неабияка вигода виявилась.
Підготовлена хата з грубою на дровах так і не була задіяна.
   
В Дніпропетровській обл. зимою регулярно по 8 годин не було світла.
Загалом не краще ніж в цю зиму...
так это вопросы к местному облэнерго. У нас неделю назад в недилю был штормовой ветер, на нашей улице не стало света. Сделала заявку в вайбере (давно хотела протестировать как оно работает), через пару часов позвонил диспетчер спросил свет появился или нет, нема сказала. Еще пара часов и свет дали - ветер кстати не прекращался
   
Що встиг то встиг.
Соромно було реально
Тю, вы что, сторож Януковичу тому?

Пригодились
 угги натуральные инблу (под таким названием покупала), а так чуни чунями
свитер мохеровый - не помню, кто подарил. Давно было. Пригодился таки :D 
фонарики,
лед -подсветка под кухонными шкафчиками, подключенная к аккамулятору, - хватает надолго и видно хорошо

радио размером со спичечный коробок и наушники
у нас связь надолго выбило
взяли Москву-не взяли, поди знай
а так наушники, радио в карман - и в курсе, и борщ варить не мешает

Вся техника, что с инверторами
Долгое время напряжение в сети было меньше 180
Все работало, кроме посудомойки, она неинверторная
включится, но не гудит :weep:

пластиковые бочки для воды
читалка с подсветкой
оптоволокно - вещь, но когда я заявку подала,
очередь была на пол-года вперед
   
Долгое время напряжение в сети было меньше 180

У мене і до війни бувало стрибало до нижче 190. Стоять стабілізатори на холодильнику і компу. Зараз клацають періодично, аж упс попискує
Кабельний київстар вирубався одночасно  не тільки з моїм будинком, а десь іще, звідки він там йде.
Пару тижнів тому гордо повісили обяву, що тепер вони все зробили, достатньо включити кабель в живий ноут, і буде інтернет без світла. Аж тут і відключення припинилась
   
у меня свет выключали на три часа в день. ну и соседний город сидел без света частенько ( а от него зависит работа моя)
поэтому покупать ничего не пришлось, а вот работать научилась в три раза быстрее
   
отопление вообще не вырубали. один раз когда все реакторы упали на ноль
   
У мене і до війни бувало стрибало до нижче 190.
так и у нас до войны стрибало
а после двухдневного блэкаута на постоянку ушло под 180
   
у меня свет выключали на три часа в день.
отопление вообще не вырубали. один раз когда все реакторы упали на ноль
даже и не знаешь, что во время войны"лучше"
под реактором со светом жить
Или без света сидеть, но подальше от реактора
   
даже и не знаешь, что во время войны"лучше"
под реактором со светом жить
Или без света сидеть, но подальше от реактора

До чого тут це?
   
спасибі ЗСУ, у Львові все минуло без ускладнення
поки я боровся з жадністю, обирав накопичувач, думав над акумуляторами чи інверторами, переглядав пром.уа та різні алібаби, наші вломили вонюшкам, ще й мабуть техніка приїхали відповідна
витрати склали: чотири гірлянди в Юску під акцію по 100-150 грн, там само пару коробок з батарейками по 90 грн за 10 штук та пару свічок не пам'ятаю де за якусь помірну ціну
   
До чого тут це?
так все написано предельно ясно
перечитайте
если снова нет - маякните
буду объяснять :)
   
витрати склали: чотири гірлянди в Юску під акцію по 100-150 грн
:laugh:
моим соседям дети подарили какой-то генератор за 44 тыс гривен,
чтоб родители не мерзли и электрогазовый котел мог работать
на редкость бестолковая вещь оказалась
к ней еще какая-то приблуда за 20 тыщ нужна, чтоб он нормально фунциклировал
   
так все написано предельно ясно
перечитайте
если снова нет - маякните
буду объяснять :)

Ну, Чорнобиль не під час війни вибухнув. І?
   
Найважча зима з тих що були.
Але не з тих що будуть.
   
:laugh:
моим соседям дети подарили какой-то генератор за 44 тыс гривен,
чтоб родители не мерзли и электрогазовый котел мог работать
на редкость бестолковая вещь оказалась
к ней еще какая-то приблуда за 20 тыщ нужна, чтоб он нормально фунциклировал
недешево
я придивлявся до накопичувача за 17 тищ плюс десь півтори потягула б альтернативна проводка і світильники
але жадібність була сильніша за незручності
зрештою, гірлянди працювали добре
   
Як тільки приїхав інвертор з китаю, так і світло перестали вирубать. Абидно, так  :(
Ну нічо, закину в машину, нехай буде, раптом на щось згодиться, 75 баксів коштувало, зате чистий синус. 
   
Оце подумала - як багато звичних зручностей ми не помічали у мирні часи, і як мало треба людині, щоб радіти. Освітлені вулиці, тепла оселя, мирне небо без ракет та шахедів...

+1

я один раз провела ніч в бомбосховищі ще в перші дні війни, коли рашисти були до Києва так близько, що могли діставати градами і нібито була велика вірогідність цього,
після того випадку туди більш не ходила, і тепер кожний вечір, лягаючи в ліжко, дякую Боженьку, що маю можливість спати в своєму ліжку,
а багато українців не мають і такого простого привілею,
так що так, навчилися ми, українці, цінувати те, що раніше сприймалося, як даність 
   
так що так, навчилися ми, українці, цінувати те, що раніше сприймалося, як даність 

Не всі навчились.
Але більше ніж після 2014.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія