Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Підірвали А50 У! (tu)

Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Так, фара на ньому класна

Я до того, шо то виріб штучний і "просто замінити " там не вийде
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

А чи не попахує тут "гнилыми раскладами" (с) ?  8-)
так, не в дупу справи у рашистів, якщо вони самі свої літаки підривають...
Та що там ті літаки, якщо вони на рівному місці беруть та палять агентів-конкурентів.
У страшному сні уявити не міг, що на тлі зростаючої жорстокоі конкурентоспроможно сті 
серед агентів з найвищою довірою може бути присутня така безжальна боротьба на виживання.
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Можливо. Але зазвичай модуль РЛК це всього лише джерело інформації, основне це сервера обробки цієї інформації. Наземні комплекси працюють в мультирадарному режимі аж бігом, і особливих проблем з обробкою даних від абсолютно різних джерел нема.
 Але хз що там в А50)))
Ну в ті комплекси інфа приходить в цифровому режимі, в якихось узгоджених форматах обміну даними.
Первинна ж обробка інформації та перетворення її в цифровий формат відбувається на самій РЛС. Грубо кажучи, купа електричних сигналів з АФАР повинні бути опрацьовані контролерами з АЦП , зведені на центральний комп РЛК,
перетворені в узгоджений цифровий формат і вже тоді можуть бути передані кудись далі.
І якщо там відбувалося якесь "покращення чи модернізація" на рівні антени то скоріш за все і первинний блок контролерів був змінений, як мінімум на рівні програмного забезпечення. Це якщо там контролери стоять а не дубові плати з жорстко заданими параметрами. ІМНО

P.S. А якщо характеристики окремих елементів АФАР не є однаковими, що я цілком допускаю, враховуючи якість радянсько-російської електроніки, то цілком можливо, що електронна система вимагає "тонкой настройки" для кожного окремого елементу антени. Тобто роботи в них може бути "дофуя і трошки" щоб відновити ту РЛС
Поправте, якщо помиляюся

Останнє редагування: 3 березня 2023 16:53:11 від KenGuru
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Ну в ті комплекси інфа приходить в цифровому режимі, в якихось узгоджених форматах обміну даними.
Первинна ж обробка інформації та перетворення її в цифровий формат відбувається на самій РЛС. Грубо кажучи, купа електричних сигналів з АФАР повинні бути опрацьовані контролерами з АЦП , зведені на центральний комп РЛК,
перетворені в узгоджений цифровий формат і вже тоді можуть бути передані кудись далі.
І якщо там відбувалося якесь "покращення чи модернізація" на рівні антени то скоріш за все і первинний блок контролерів був змінений, як мінімум на рівні програмного забезпечення. Це якщо там контролери стоять а не дубові плати з жорстко заданими параметрами. ІМНО
Звичайно, ти все вірно написав. Але коли інфа заходе до кінцевого споживача )), то це всього лише кабель і з пару десятків параметрів по настройці віртуальної станції, фізично вона передає все на постійній основі і настройка проходить на самому локаторі.
 З літаком все складно, антена постійно змінює своє положення в просторі, а обушник повинен мати чітко прив’язану інформацію це тільки невелика частина питань коли комплекс знаходиться постійно в рухі. Якщо ще на винищувач передавати онлайн інфу задача дуже сильно ускладнюються
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Звичайно, ти все вірно написав. Але коли інфа заходе до кінцевого споживача )), то це всього лише кабель і з пару десятків параметрів по настройці віртуальної станції, фізично вона передає все на постійній основі і настройка проходить на самому локаторі.
 З літаком все складно, антена постійно змінює своє положення в просторі, а обушник повинен мати чітко прив’язану інформацію це тільки невелика частина питань коли комплекс знаходиться постійно в рухі. Якщо ще на винищувач передавати онлайн інфу задача дуже сильно ускладнюються
Та там банально в обмеженому просторі зібрано купу ВЧ обладнання яке повинно не впливати одне на одне.
 На наземних чи корабельних (хоч там теж бувають проблеми але неспівставні) РЛС це все більш-менш рознесено у просторі, а тут на додачу ще поряд працює навігаційне і силове обладнання і все це в металевому корпусі, тож навіть невеликі пошкодження екранування, ізоляції і т.п. вже будуть потребувати нормальної такої роботи  підрозділу технічного забезпечення.  :-)o
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Та там банально в обмеженому просторі зібрано купу ВЧ обладнання яке повинно не впливати одне на одне.
 На наземних чи корабельних (хоч там теж бувають проблеми але неспівставні) РЛС це все більш-менш рознесено у просторі, а тут на додачу ще поряд працює навігаційне і силове обладнання і все це в металевому корпусі, тож навіть невеликі пошкодження екранування, ізоляції і т.п. вже будуть потребувати нормальної такої роботи  підрозділу технічного забезпечення.  :-)o
Так. Тому ця залізна бочка коштує таких грошей
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

P.S. А якщо характеристики окремих елементів АФАР не є однаковими, що я цілком допускаю, враховуючи якість радянсько-російської електроніки, то цілком можливо, що електронна система вимагає "тонкой настройки" для кожного окремого елементу антени. Тобто роботи в них може бути "дофуя і трошки" щоб відновити ту РЛС
Поправте, якщо помиляюся

Розумію, що сміятись під час війни не варто, але...

Панове, ви тільки подивіться на ту антену (коли "розвідник" прилітів), ви подивіться на стан того літачка збоку (коли з бомбочкою прилетів мавік, чи що там...) - це ж просто щось якось зашпакльоване "піною монтажною". Як воно взагалі літає? Там і всередині (не здивуюсь) стоїть "електронно обчислювальний комплекс" ще мабуть на лампах. Згоден з попередніми дописувачами, що то не така проста задача - передавати координати виявлених наземних цілей.

Заради чого сідати в той літачок пілотам? Щоби йобнутись коли розгерметизація відбудеться? Я б ні за які горощі в ньго не сів. А вони літають. Може заради того щоб АВАКСИ нагнути? Так нічого не вийде у "другої" армії світу. Оно всякі Fort-и ГлобалХавки то все в безпілотному режими роблять те ж саме вже 8 років... От і зараз, до речі, літає:



Останнє редагування: 3 березня 2023 17:21:40 від alex_kyiv
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Всі спеціалісти з ковіду, захисту трансформаторів та збиття рокет вже стали спеціалістами з літаків ДРЛО...
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

видео-агонь
ждем еще одно
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Крім самого заліза є ще ПЗ, а ось тут саме цікаве. Ні совок, ні кацапи, ні Китай так і не змогли до сьогоднішнього дня створити ПЗ на рівні демілітаризованого софта Northrop Grumman (це десь 15 річної давнини розробки).:цей софт можна купити разом з цивільними системами (як приклад АС КПР для цивільних) інженери мають повний доступ (фізичний), але не виходить зробити такий стабільний софт, ми до речі теж не можемо.
 Картинка огонь, все красиво, а потім все починає сипатись (це в кращому випадку), набагато гірше коли трабли вилазять точково, от тоді реально жопа.
ПЗ іноді перевершує вартість заліза )))
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Всі спеціалісти з ковіду, захисту трансформаторів та збиття рокет вже стали спеціалістами з літаків ДРЛО...

А що ти думав на ФУПі є інші спєци?

Ну от мене, наприклад, студентом навчали фізиці, трошки хімії і електроніці. Ну і мікропроцесорам. П'ять років. А коли на воєнці полковник розказував щось типу того, що "Всьо сєрце электронно-вычислитєльной машины собрано на лампах - потому что лампы болеє устойчивы к ядеєрному взрыву..." - то всі просто ржали з того полковника. Але ми йому потім все пробачили, коли він нам на військових зборах дозволяв грати в преферанс під час "білих ночей" ;)
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)
HSM

ПЗ іноді перевершує вартість заліза )))

запросто , тим більш для  одиничного виробництва
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

как я поняла сначала прилетел один дрон. разведал. удивился полнейшей беззаботности кацапов. откуда взлетал -не показали, потроллили
второй прилетел в другой день потому что снега намело. возможно что он был один, а может и второй был где то рядом. если получится-чтоб было подтверждение. если не получится заснять -ну и хер с ним.
как я поняла он ничего не сбрасывал а ебнулся прямо об корпус. я не шарю что там в этом месте у самолета. наверное что то очень важное
летает он сам или нет -неважно. главное чтоб не выполнял свою функцию
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

ПЗ іноді перевершує вартість заліза )))

Ну тут така штука... Дешевше-дорожче, то питання неоднозначне. Є ж і "хитрості".

Програми пишуть під залізо, нас от саме цьому вчили. Ну а зараз (коли я вчився ще такого поняття як "GPS" зовсім не було :) ), так от зараз взагалі все просто, локація не та - і все "сипецця" як ти кажеш. Програма зашивається в мікропроцесор, і гашки щось поміняти :) Ну це я так собі розумію.
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

если на последнем видео дрон ебнулся о корпус и что то взорвал -то человек запустивший дрон возле забора рисковал жизнью
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

если на последнем видео дрон ебнулся о корпус и что то взорвал -то человек запустивший дрон возле забора рисковал жизнью

Можна запустить дрончик за пару-трійку кілометрів від забору. А може і за п'ять :)
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

как я поняла....

 :laugh:

Ну хіба так можна? Чуваки 10 сторінок конспірологію будуть, а прийшла пані Naitli і все нафіґ поламала  :weep: 
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

:laugh:

Ну хіба так можна? Чуваки 10 сторінок конспірологію будуть, а прийшла пані Naitli і все нафіґ поламала  :weep: 
сорри я не читала, может уже такое и писали
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Ну тут така штука... Дешевше-дорожче, то питання неоднозначне. Є ж і "хитрості".

Програми пишуть під залізо, нас от саме цьому вчили. Ну а зараз (коли я вчився ще такого поняття як "GPS" зовсім не було :) ), так от зараз взагалі все просто, локація не та - і все "сипецця" як ти кажеш. Програма зашивається в мікропроцесор, і гашки щось поміняти :) Ну це я так собі розумію.
Питання не в тому що фізично вкрали, а в тому що програмно повторити це не можуть. Софт не може стабільно працювати при обробці даних паралельно з обробкою різних задач, які вводить оператор, та генерує сама система у вигляді всіляких попереджень і тому подібного. На якомусь етапі  вона просто почина залипати причому по різних процесах. І нема тому ради  :D
 
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Можна запустить дрончик за пару-трійку кілометрів від забору. А може і за п'ять :)
а разве на видео не видно откуда дрон стартует?
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

а разве на видео не видно откуда дрон стартует?

Прилетів, сів біля заборчика аеродрому, - і нам з тобою почали показувати відео :)

Це ж так просто, ти ж сама вже все написала.
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

как я поняла сначала прилетел один дрон. разведал. удивился полнейшей беззаботности кацапов. откуда взлетал -не показали, потроллили
второй прилетел в другой день потому что снега намело. возможно что он был один, а может и второй был где то рядом. если получится-чтоб было подтверждение. если не получится заснять -ну и хер с ним.
как я поняла он ничего не сбрасывал а ебнулся прямо об корпус. я не шарю что там в этом месте у самолета. наверное что то очень важное
летает он сам или нет -неважно. главное чтоб не выполнял свою функцию
Перший розвід політ міг бути пов'язаний із тим що запас вибухівки  обмежений  і не хотіли її втратити якщо охорона виявиться ефективною
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Питання не в тому що фізично вкрали, а в тому що програмно повторити це не можуть. Софт не може стабільно працювати при обробці даних паралельно з обробкою різних задач, які вводить оператор, та генерує сама система у вигляді всіляких попереджень і тому подібного. На якомусь етапі  вона просто почина залипати причому по різних процесах. І нема тому ради  :D

Ну це вже більш глибокі програмні штучки. Не можу нічого сказати. Найвірогідніше - не тестують софт в таких умовах. От і все.
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)
PAL

Так. Тому ця залізна бочка коштує таких грошей

а тепер ліземо на кацапську віку й читаємо цікаву інфу

А-50У
Установлен новый радиотехнический комплекс с улучшенными параметрами по обнаружению низколетящих и малозаметных воздушных целей (в том числе сверхзвуковых и вертолётов, в условиях применения РЭП) построен с применением элементной базы Intel, снижена масса аппаратуры, за счёт этого увеличен запас топлива. Все ЭЛТ-дисплеи заменены на ЖКИ


Санкції - не діють, да?  :laugh:

   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Прилетів, сів біля заборчика аеродрому, - і нам з тобою почали показувати відео :)

Це ж так просто, ти ж сама вже все написала.
может и так, я вообще не шарю в дронах.
мне кажется чтоб правильно ебнуть, нужно быть недалеко
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

мне кажется чтоб правильно ебнуть, нужно быть недалеко

Ну це в теорії таких звичайних манюпасів як ти і я.

Дроном можно і за сто км, і за тищу км гарно і точно йобнуть. Аби зв'язок був.
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Цікаво інше

Чому наші дрг не зайшли туди і не вдарили більш потужним дроном?
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

а тепер ліземо на кацапську віку й читаємо цікаву інфу

А-50У
Установлен новый радиотехнический комплекс с улучшенными параметрами по обнаружению низколетящих и малозаметных воздушных целей (в том числе сверхзвуковых и вертолётов, в условиях применения РЭП) построен с применением элементной базы Intel, снижена масса аппаратуры, за счёт этого увеличен запас топлива. Все ЭЛТ-дисплеи заменены на ЖКИ

Санкції - не діють, да?  :laugh:
перший модифікований А-50У був у 2011 (з тої ж вікі) тож Інтел може з'їхати що модифікацій після 2014 були зроблені з комплектухи закупленої раніше :-)o
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

а тепер ліземо на кацапську віку й читаємо цікаву інфу

А-50У
Установлен новый радиотехнический комплекс с улучшенными параметрами по обнаружению низколетящих и малозаметных воздушных целей (в том числе сверхзвуковых и вертолётов, в условиях применения РЭП) построен с применением элементной базы Intel, снижена масса аппаратуры, за счёт этого увеличен запас топлива. Все ЭЛТ-дисплеи заменены на ЖКИ

Санкції - не діють, да?  :laugh:

Навіть в умовах санкцій холодної війни, ссср завозив сюди в Київ, американські станки для обробки плат. Сам їх бачив. Станок розміром десь 2-3 м на 15 м з мраморною (!!!) станиною. Чому мраморна - вона найменше схильна до температурних коливань і коливань вологості. Але спеціально стояло куча совдеповських кондиціонерів і вимірювачів вологості в цеху.

PS Так то станок 30м2. А завезти якісь плати або мікропроцесори Intel - то раз плюнуть. В чемодані коня Лаврова у якого свій літак, котрий по правилам дипломатичним не доглядається ніде і ніколи.

Останнє редагування: 3 березня 2023 18:42:48 від alex_kyiv
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Цікаво інше

Чому наші дрг не зайшли туди і не вдарили більш потужним дроном?

Куди? Той аеродром Мачулищі біля Мінську.
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Ну це вже більш глибокі програмні штучки. Не можу нічого сказати. Найвірогідніше - не тестують софт в таких умовах. От і все.
О! Враховуючи що на сході та півдні кацапи при наведенні своєї авіації використовують голос і стандартний двч звязок при використанні А50 ( це стовідсоткова інформація), а також дякуючи дописувачу фупа (нажаль нік не памятаю) який зробив припущення що політ в связці А50 та міг31к вказує на те що кацапи допилюють софт для безголосового використання при наведенні, а також для передачі координат цілей на борт літака (в блок наведення ракети), а також що це штучний екземпляр А50.
 Так що хлопнули реально жирну ціль.
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Так що хлопнули реально жирну ціль.
Згоден.
Кацапське виробництво такі штуки робить в одиничних екземплярах.

Не пам'ятаю, писав я тута чи ні, був свідком. Давно було, десь на початку чи в середині 80-х років, думаю вже можна розказать...

Як якийсь маршал при всій формі і звєнящих нагородах приїхав (до вже покійного) директору оборонного заводіку на кацапії, і каже: "Єслі ты мнє через полгода нє сдєлаєш такую точно крылатую ракєту - я тебя уволю а всіх інженєров згною как прєдатєлєй".

Діректор через півроку і через два роки був живий. Тобто пару рокєт зробив  :laugh:
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Згоден.
Кацапське виробництво такі штуки робить в одиничних екземплярах.

Не пам'ятаю, писав я тута чи ні, був свідком. Давно було, десь на початку чи в середині 80-х років, думаю вже можна розказать...

Як якийсь маршал при всій формі і звєнящих нагородах приїхав (до вже покійного) директору оборонного заводіку на кацапії, і каже: "Єслі ты мнє через полгода нє сдєлаєш такую точно крылатую ракєту - я тебя уволю а всіх інженєров згною как прєдатєлєй".

Діректор через півроку і через два роки був живий. Тобто пару рокєт зробив  :laugh:
а гєнєрал?  :shuffle:
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

а гєнєрал?  :shuffle:

То не генерал, маршал був точно, гєрб на погонах. Там всі дрожали як цуцики перед лєопардом (  :laugh: ). Та я ще малим був, аспірант, що з мене взять :)
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Ок. Хватить флудить.

Такі літачки то точно не серійне виробництво. Його зараз нема у Білорусі, і гарно для нас. Дізнаємось хто і як його загнав на кацапію - то питання часу.
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Це все якось дуркувато. Посадили на радар дрон-то чому не підірвали? Якось не ліпиться.
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

То не генерал, маршал був точно, гєрб на погонах. Там всі дрожали як цуцики перед лєопардом (  :laugh: ). Та я ще малим був, аспірант, що з мене взять :)
та то не важливо ... як в байці про Насрєдіна, віслюка і шаха  той директор міг спокійно вижити і не зробити ракету, якщо маршал відкинув копита менш ніж за півроку  :-)o
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Це все якось дуркувато. Посадили на радар дрон-то чому не підірвали? Якось не ліпиться.
потому что первый раз не было тротила
первый раз просто полетали и поняли что расслабон полный
второй (или какой там) прицепили тротил и хернули
расстояние не более 10км, с большой вероятностью менее
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

Навіть в умовах санкцій холодної війни, ссср завозив сюди в Київ, американські станки для обробки плат. Сам їх бачив. Станок розміром десь 2-3 м на 15 м з мраморною (!!!) станиною.
Що міг робити той станок з платами? І не мармур, а граніт. І точно не для плат. Такі станки на повітряній подушці і з лінейними шаговими двигунами чудово виготовляли в Черкасах для лазерної обробки.
   
Re: Підірвали А50 У!  (tu)

та то не важливо ... як в байці про Насрєдіна, віслюка і шаха  той директор міг спокійно вижити і не зробити ракету, якщо маршал відкинув копита менш ніж за півроку  :-)o

Та фуй на них, на тих кацапів, генералів маршалів або директорів.

Країна ссср була ненормальна, рокєти робили, а жили в бараках. Тепер стріляють по нам тими рокєтами  :X

Колись, після війни, якщо нагадаєте, розкажу про ті їхні "почтові ящики"- підприємства. То жах суцільний, хоча в столовках на обід і вечерю, навіть взимку, був "салат из свєжых огурцов и помидоров" за 8 коп.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія