Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль
1
cьогодні в 02:41
2
cьогодні в 00:50
За проведеними соцопитуваннями, українці починають отримувати ломку та нервові розлади якщо по мацкалях в Криму не попадати щонайменше почерез добу.
На сайті адміністрації президента петиція про обов'язковість регулярних атак на москалів в Криму набрала 25 тисяч підписів протягом двох годин.
Українські лікарі зараз приписують атаки по москалях як антидепресант.
3
18 травня 2024 22:21:08
Земля - це валюта України і ще її багато в держрезерві, as far as I know.

Сертифікати власності залишкових держпідприємств також чудова ідея. Наприклад, об'являєцця, що Нафтогаз переходить в приватні руки акціонерам - військовим і кожному сертифікат власності на певну частину підприємства.

Наприкінці війни буде і армія, і еліта, і справедливо приватизоване держмайно, і справжній капіталізм.
Просто цікаво. Ви це пишете все серйозно і без тролингу та сарказму? Ви дійсно думаєте що ще є достатньо неприватизованої чи нерозподіленої землі та майна? Ви серйозно вважаєте що земля була чи є комусь потрібна, але той хто потребує землі її немає?
Вам земля потрібна? Вона у вас є? Як ви собі уявляєте людину, якій потрібна земля, але у неї нема землі?
Не збираюся з вами мірятися куями. Ідея в тому що на голому совєцькому ентузіязмі та патріотизмі не витягнеш. Треба залучати перевірені сторіччями заохочення.
Так роздати їм по шмату золота розміром як коняча голова.
Якщо серйозно, то ветеранам виплати та бюджетні посади, владу. Іншого доступного просто немає.
4
18 травня 2024 21:09:19
В кого треба буде відбирати землю? Чому тільки землю роздавати, а не роздавати фабрики та заводи? А ще краще автомийки, ресторани, різні майстерні і магазини.
Земля - це валюта України і ще її багато в держрезерві, as far as I know.

Сертифікати власності залишкових держпідприємств також чудова ідея. Наприклад, об'являєцця, що Нафтогаз переходить в приватні руки акціонерам - військовим і кожному сертифікат власності на певну частину підприємства.

Наприкінці війни буде і армія, і еліта, і справедливо приватизоване держмайно, і справжній капіталізм.
Просто цікаво. Ви це пишете все серйозно і без тролингу та сарказму? Ви дійсно думаєте що ще є достатньо неприватизованої чи нерозподіленої землі та майна? Ви серйозно вважаєте що земля була чи є комусь потрібна, але той хто потребує землі її немає?
Вам земля потрібна? Вона у вас є? Як ви собі уявляєте людину, якій потрібна земля, але у неї нема землі?
5
18 травня 2024 19:28:53
В кого треба буде відбирати землю? Чому тільки землю роздавати, а не роздавати фабрики та заводи? А ще краще автомийки, ресторани, різні майстерні і магазини.
6
18 травня 2024 17:08:15
Як на мене, то саме еліта воює.
З особистого. Попередній депутат по моєму округу на фронті, так само як і його брат. Брат поранений.
Депутат, що був перед ним воював в 14-15-му.
Веб-сторніку для мого бизнесу робила компанія, директор якої зараз на фронті.
Мій бізнесовий партнер-мільйонер пішов на війну в перший день початку великого нападу.
Ще знаю десятки людей, які є найкращі з можливого, які воюють.
Натомість, знаю дрібних чиновників, яких ніколи не поважав, всі сховалися і сховали власних дітей.
Загалом, мене ніхто не здивував крім однокласника, який був ментом і коли почалася війна, то він тихо пішов на фронт, так само як і його 20-тирічний син.
Ще не те щоб здивував, але трохи й  здивував друг дитинства, який практично все життя пропрацював в Росії, сам був онуком бандерівця, коли почалася війна, то він працював в Європі, але повернувся і зараз справно у бойовому підрозділі. Його два рідні брати далі в Росії.
Мій бізнес мав офіс в Києві, всі чоловіки пішли на фронт - головний інженер, менеджери, водій.
І у мене ніколи не було сумніву, що еліта воює, або допомагає.
7
17 травня 2024 00:31:58
Шановний Фарбований Лис багато написав, все мабуть правильно, тільки не написав: чому так є?
А варто на це питання відповісти і усього цього аналізу не треба.
Як на мене це очевидно, бо це симптом всіх соціумів після довгого періоду невільництва. І чим більше було невільництва і чим менше з ним боролися тим важчі наслідки. Україна теоретично мала шанси піти варіантом Естонії, а могла піти шляхом Білорусі. Ми пішли своїм шляхом, таким який вибирали свідомо і масово. Україна обирала Кравчука і Мороза, тому був період здохлого соціалізму, потім був Кучма з його голодною челяддю. Ми обирали блок "Не Так" та абсолютна більшість була проти НАТО та просто більшість з під лоба дивилася на Захід, бо самоідентифікація "ми" стосувалася колгоспів, сіл, 9 травня та 8 березня. Донедавна чоловіки на 23 фєвраля отримували вітання і святкували. А бабиська дотепер мокріють від 8 марта. Щоб цього не було з цим треба було боротися, боролася мікроскопічна меншість, бо за шмат гнилої ковбаси... і так далі.
Мені здається, що ця війна наполовину витягла нас, але все одно комуноневдахи популярні шукатимуть винних олігархів.
8
16 травня 2024 20:05:25
7. Олігархи. Вони мали доступ до бюджету  на рівні кількох відсотків і навіть якщо б третина бюджету перерозподілялась через десять топових олігархів, хай би вони тупо крали все, то це малий відсоток ВВП. Злидні та деградацію принесли чиновники за підтримки населення.
  Тобто ахметов чи фірташ ніякого впливу на розвиток громадянського суспільства не мали і на призначення "чиновників" не впливали? Дивне твердження, коли все відбувалось рівно навпаки... :weep:
Мали, але той вплив був незначним на фоні впливу чиновників та невігласів. Через олігархів розподілялося 10-20% бюджету, з якого вони крали третину. Тобто, 3-6% бюджету осідало в кишенях десятка олігархів, що було десь біля 1% від ВВП. 1% ВВП це не та величина від якої залежить чи поїде Іван на заробітки, бо він не може вести бізнес. Не олігарх скоротив пологів*я худоби в два рази протягом одного місяця, ніякий олігарх не посилав тисячі податківців та чиновників з центрів захисту праці спонукати бізнеси до закриття.
Я із задоволенням послухаю випадки коли олігархи чи олігархічна група не дали масово реалізуватись цілим соціальним групам. Натомість я можу згадати дуже конкретні десятки явищ, що просто закопувались чи назавжди знищувались законно за підтримки уряду, парламенту та президента і під оплески населення.
9
16 травня 2024 17:13:12
6. Блокування появи нових видів бізнесу. Це навіть важливіше ніж руйнування совкового. Справа в тому, що будь-який бізнес, який дається в спадок дає фору в не більше як 6 років. Наприклад, два бізнесмени хочуть виробляти цеглу. Один отримує цегляний завод через махінації з приватизацією, а інший залучає інвестора чи інвестує власні кошти. Через 6 років ці бізнеси вже мало залежать від того як вони появились, на 85% успіх цегляного заводу вже залежить від всіх інших факторів. Цікаво, що цей нюанс не враховувався в пострадянській Україні на перших порах і абсолютна більшість підприємств вважали, що те, що вони отримали в спадок є цінністю. Добре, що на початку 2000-х це стало очевидним і на базі заводів та фабрик просто почали робити супермаркети, а з колишніх гастрономів зробили склади. Виробництво, почали робити заново там де це можливо. До слова, я теж викупив два радянських підприємства, збереження їхньої профільної діяльності виглядало б як бізнесове самовбивство. Зараз перелічу основні моменти де влада унеможливила чи наклала перепони щодо розвитку нових сфер:
- заборона ринку землі (ще колись напишуть дисертації як було знищене сільське населення, як сотні тисяч потенційних фермерів покинули країну через цю заборону).
- державні органи типу "захист праці", "захист інвалідів", центри зайнятості фактично зруйнували чи унеможливили нормальні трудові відносини роботодавець-працівник.
- дійсність радянських стандартів,
- третій шлях як вибір напрямку в третій світ замість інтеграції в спілки розвинутих країн з їхніми ринками та технологіями, по факту це був саботаж щодо цивілізації
- ліцензування і голограмні печатки на цілі сфери
- мінімальна зарплата, регулювання цін на товари.
- регуляції в роботі громадського транспорту
- фактично донедавна неможливість приватної медицини
- структура освіти за принципом радянських колгоспів на чолі з умовним міністерством
- Інше, що як інжектор чи ніпель в автомобілі, які маленькі за розміром, але без них автомобіль рухатися не може. Щоб паралізувати сільське господарство не треба піднімати в 2 рази ціни на добриво чи паливо, бо таке трапляється кожні кілька років. а достатньо прийняти закон про вимогу ліцензій на зберігання палива (прийнято закон кілька років тому). Або, коли ввели чіпування корів, то поголів*я різко зменшилось в два рази, цього не відбувалося навіть тоді коли ціна на м*ясо і молоко падала вдвічі протягом місяця.
7. Олігархи. Вони мали доступ до бюджету  на рівні кількох відсотків і навіть якщо б третина бюджету перерозподілялась через десять топових олігархів, хай би вони тупо крали все, то це малий відсоток ВВП. Злидні та деградацію принесли чиновники за підтримки населення. Олігархи умовно ніяк особливо і напряму не сприяли зменшенню поголів*я худоби.
10
16 травня 2024 17:13:05
5. На базі того що написав вище в Україні абсолютним консенсусом приймаються самовбивці рішення по руйнуванню економіки, спробую перечислити кілька типових, хоча не обов*язково найважливіших:
- щоб спасти колгоспне виробництво цукру на рівні уряду та верховної ради приймається низка законів, що унеможливлюють переробку цукрової тростини. Але по законах економіки це не спасло вирощування буряків, а навпаки вбило 80% цукрозаводів, їх вже нема. Україна з  світового лідера виробництва цукру стала на якийсьб час імпортером. Втрати - десятки мільярдів доларів.
- щоб втримати шкіри для власної індустрії переробки шкіри було обмежено експорт сирої шкіри (в основному в Туреччину), як наслідок, шкіру так і не почали обробляти, але більше половини мясокомбнатів закрилося, за ними скоротилося поголів*я худоби, галузь практично вмерла. Втрати - десятки мільярдів доларів.
- щоб спасти автомобілебудування, введено драконівські мита на імпортні автомобілі, ЗАЗ помучив людей більше 20-ти років і вмер. Це обійшлося країні в десятки мільярдів доларів.
- ще були галузі харчові, сільськогосподарськ і, шахти, будівельні, пароплавства і так далі. І все це було за повного порозуміння у владі, парламенті і абсолютна більшість манюпасів вірила в те, що так має бути. І до тепер більшість людей вірять, що якщо не вивозити шкіру чи ліс-кругляк, то буде взуття і меблі.
11
16 травня 2024 17:12:38
Основні проблеми економіки України, звідки вони взялися:
1. Радянське минуле визначило те, що в економіці переважали абсолютно неефективні виробництва, відсутність сервісів, енергозатратність, занятість більшості населення неефективною працею.
2. Соціальний аспект - низький рівень освіти, небажання вчитися, вбита ініціативність, неймовірна кількість міфів про те як влаштований світ я як працює економіка.
3. Структура управління країною через Мінекономіки як колишній держплан, ради, всюдисущність комуністів по всій вертикалі в перші роки незалежності.
4. Масове несприймання капіталізму, реверанси до справедливого соціалізму і панування "соціального захисту" при абсолютній більшості прийняття рішень, ілюзія того що уряд може приймати кращі рішення ніж люди.

12
16 травня 2024 16:31:06
Непогано консолідований олігархічний зомбоящик над нами попрацював - світ навиворіт.
Ця "третьорядна" проблема знищила за три десятиліття нашу економіку, і заблокувавши намертво приплив сюди трильйонів зовнішніх інвестицій, опустила ВВП на душу українця на рівень марокканця, та у 5-6 нижче громадян країн Балтії.
Чи не важко вам перелічити як саме олігархи заважають інвестиціям? Як вони опустили ВВП? Мені, я людині, що була заснувала за життя більше 10-ти бізнесів в щонайменше трьох країнах буде цікаво вислухати.
Принаймні немає заперечень щодо опущеного ВВП, про що більшість глядачів не в курсі, бо зомбоящик 30 років їм лише про економічні успіхи триндів? Вже щось.

Але навіть заснування більше 10-ти бізнесів в щонайменше трьох країнах не рятує українця від не усвідомлення фундаментальних реалій.
Наша економіка мала чудовий стартовий потенціал для вкладення у неї трильйонів і отримання від цього величезних прибутків. Та призначена олігархічною мафією влада раз і назавжди покінчила зі спробами щось сюди інвестувати після ганебної для родини президента Кучми в кооперації з Рінатом Ахметовим реквізиції та перепродажу за реальні гроші Криворіжсталі. Щоб подібне більше ніколи нікому тут не спало на думку повторити, хтось з винуватців за це замість президентської посади отримав згодом камеру в кутузці, та мегатонни лайна з того ж консолідованого олігархічного зомбоящика й відгодованих мільйонних ботоферм.

Є причини і наслідки. Першоджерелом нашого економічного краху було формування під дахом влади Кучми всеохопної олігархічної мафії, яка заради безперешкодного видоювання до останнього реально вкрадених державних ресурсів ізолювала нашу економіку від світового ринку. Тотальна корупція в усіх сферах життя та деформація свідомості пересічних це лише інструменти мафіозного контролю і його наслідки.

Якщо влада Кучми і породила уперше олігархів, то надалі саме вони в нас стовідсотково владу не просто контролювали, а й фактично призначали.
Я не знаю всіх нюансів зомбоящиків, бо у мене ніколи не було телевізора. Щодо українського зомбоящика взагалі нічого не знаю, бо громадянство України отримав тільки в 1995-му році, бізнеси почав відкривати в Україні тільки в 200-х і для прийняття рішень точно не керувався зомбоящиками. Для прийняття рішень достатньо було освіти і аналітики. Нижче напишу основні проблеми економіки.
13
16 травня 2024 14:38:08
Оцінка долі так званих олігархів дуже часто хибна через те, що не олігархи породжують владу, це влада породжує олігархів. На цю наживку іноді клюють навіть олігархи.
Багата людина, що впливаю на владу це, зазвичай, виняток, бо в реаліях переважно є політик чи політична сила яка робить когось олігархом, а він потім кидає понти, що все це він замутив і на щось впливає.
Перших олігархів призначив Кравчук за те, що йому накрили поляну (навіть були живі свідчення як можна було запросити Кравчука в ресторан, де він міг за обідом подарувати завода). Потім Кучма подбав про своїх двох зятів і тих хто дарував йому диван шкіряний, підтримав політично, прикрив його дупу від шахтарів в Донецьку. Паралельно кучмівські прем*єр-міністри плодили свою "олігархічну челядь".
Янукович робив олігархами членів партії регіонів та підминав все під свого синочка Сашу.
Кожна влада має можливість пересадити одних олігархів і породити інших, не кожна вважає це за потрібне.
Щодо мене, то проблема олігархів мені виглядає третьорядною проблемою і далека від першочергових проблем таких як регуляції в економіці, москалі, засилля чиновників, російська церква..
Непогано консолідований олігархічний зомбоящик над нами попрацював - світ навиворіт.
Ця "третьорядна" проблема знищила за три десятиліття нашу економіку, і заблокувавши намертво приплив сюди трильйонів зовнішніх інвестицій, опустила ВВП на душу українця на рівень марокканця, та у 5-6 нижче громадян країн Балтії.
Чи не важко вам перелічити як саме олігархи заважають інвестиціям? Як вони опустили ВВП? Мені, я людині, що була заснувала за життя більше 10-ти бізнесів в щонайменше трьох країнах буде цікаво вислухати.
14
15 травня 2024 17:46:12
Оцінка долі так званих олігархів дуже часто хибна через те, що не олігархи породжують владу, це влада породжує олігархів. На цю наживку іноді клюють навіть олігархи.
Багата людина, що впливаю на владу це, зазвичай, виняток, бо в реаліях переважно є політик чи політична сила яка робить когось олігархом, а він потім кидає понти, що все це він замутив і на щось впливає.
Перших олігархів призначив Кравчук за те, що йому накрили поляну (навіть були живі свідчення як можна було запросити Кравчука в ресторан, де він міг за обідом подарувати завода). Потім Кучма подбав про своїх двох зятів і тих хто дарував йому диван шкіряний, підтримав політично, прикрив його дупу від шахтарів в Донецьку. Паралельно кучмівські прем*єр-міністри плодили свою "олігархічну челядь".
Янукович робив олігархами членів партії регіонів та підминав все під свого синочка Сашу.
Кожна влада має можливість пересадити одних олігархів і породити інших, не кожна вважає це за потрібне.
Щодо мене, то проблема олігархів мені виглядає третьорядною проблемою і далека від першочергових проблем таких як регуляції в економіці, москалі, засилля чиновників, російська церква..


15
9 травня 2024 17:32:01
Демографічні проблемі існують тільки в уяві. кількість населення чи щільність населення мають мінімальний вплив на добробут чи рівень економіки.
Якщо 20 років тому в Україні жило 50 мільйонів населення, а зараз житиме 25 мільйонів, це означає, що на кожного жителя припадатиме вдвічі більше надр чи СГ земель.
Далі, абсолютна більшість населення має роботу тільки тому, що є бажаючі працювати, насправід більшість робочих місць замінюються роботами, автоматикою, компютером, трактором і так далі. Для забезпечення нашого рівня ВВП достатньо 5 мільйонів людей.
Про розмір ринку та споживання. В глобальній економіці розмір ринку немає значення, тому що для того щоб продати пляшку пива чи малинове варення або літак варто просто розвезти це пиво, малину і літак до споживачів. Якщо що, то у мене в Україні є кілька виробництв. Виробляю меблі і всі 100% меблів йдуть ан експорт (85% в США, 5% в Канаду, 5% в Британію і ще десь 5% в решту світу. І мені не потрібно щоб споживач іншої культури приїздив в Україну.
Крім меблів у мене є СГ підприємство, яке на базі колишнього колгоспного господарства, тільки працює в 5 разів менше людей і десь в 20 разів більше виробляє. Тобто, скорочення кількості працівників ніяк не впливає на ефективність. Важливо - вчити людей, піднімати їх кваліфікацію.
Іммігранти - це не рішення проблеми, це відкладання проблеми на майбутнє. Справа в тому, що іммігрант за пару десятків років претендуватиме на пенсію. Тобто, економічного ефекту жодного.
Заробітки бізнесу. Найгірший шлях для соціуму - інвестувати в ті сфери, де потрібна імміграція. Тобто, замість того щоб найняти умовних пакистанців робити гумові чоботи у них вдома, бізнес якогось лиха відкриває фабрику в Україні і завозить пакистанців чим створює соціальні проблеми.
Ділі. Зараз українці гинуть за свої родини за свою землю, за свій простір, комфорт, ідентифікацію  і так далі. Якщо взяти курс на іммігрантів, то виникає питання чому гинуть українці для того щоб умовні пакистанці мали тут комфортні умови? Це небезпечний навратив, бо якщо воїн на війні взнає, що він воює за пакистанців. то він втече з фронту.
Йдемо далі, українець живе в україні і без того не дуже охоче, але все одно його тримають цінності, мова, віра, культура, архітектура і все що є чи все те що дає надію. що воно колись буде як не для нього, то для його дітей і онуків. Якщо всі цінності замінити на чужинські чи забрати існуючу надію і замінити її іншими цінностями то тоді цінність України зникає, вона перестає бути потрібна українцям і українці просто покидають Україну.
З особистого. Я покинув Україну в часи УРСР, до розвалу СРСР, бо Україна для мене не представляла жодної ціності - зросійщена радіоактивна територія з советським менталітетом і дисидентами, яких зневажало суспільство. Україна була тільки в уяві та мріях і через багацько років я таки став громадянином бо вірив і вірю в ідею. Я заробив досить багато грошей і майже все різними формами повернув в Україну і мною сплачено дуже багато податків. Мені не шкода втратити все що маю якщо це ради великих ідей, але мені шкода копійки. якщо це все заради якихось умовних "пакистанців".
Окремо про Іслам, африканців та інших хто не є українцями по культурі чи расі:
Україна є яка вона є у нас є мусульмани кримські татари, є угорські міста та румунські села, вірменські діаспори, рідко трапляються африканці. Всі вони прекрасні і це наше корисне надбання, що в наша країна може бути комфортною для їх проживання. Це дуже добре, що кримські татари додали країні гарний мазок своєї культури, угорці роблять добре вино і не тільки, африканці Жан Беланюк чи Гайтана додали своє. Все це є Україна. Нема проблем, що хтось поодиноко приїздить в країну і афганець Мустафа це ОК. Тобто, Україна є така яка склалась, а от розробляти стратегію, по якій це штучно змінювати це є зло, бо ламає конструкцію, більше України не буде.
16
8 травня 2024 21:49:50
А на полях - норм:і жито і рапс і кукурузка поперла. Але ж там з хімією все і насіння районоване - тому ок.
Що означає "районоване"? Це аналог слова "скрепне", "законтачене" чи "зачакловане"?
Чи відоме це слово за межами радянської псевдоагрономії?
17
6 травня 2024 17:15:42
навіщо зустрічались, не зрозуміло
Світ не обертається навколо України, у Франції та Китаю своїх справ вистачає.
Звісно, але не може такого бути щоб Сі Тиць п***а приїхав до Франції і тема України була обійдена, бо в переліку "своїх справ" Україна таки на першому місці.
18
5 травня 2024 19:38:14
Люди, ігноруйте цих кацапів, не годуйте їх своїми реакціями. Вони тварини.
19
24 квітня 2024 02:27:56
Живу не в Україні, але є громадянином. Офіційно вважаю, що тягар війни повинен лягти на всіх громадян, на когось більше, а на когось ляже менше, але не можна весь тягар звалювати на плечі меншості. Як на мене, то якщо призвати громадян нереально, то зробити платним чи високо платним поновлення паспорту чи будь що інше. В будь якому випадку мають бути механізми як фіскальні так і через винагороди. Наприклад, донат на 10,000 на користь перемоги мав би якось винагороджуватись в навпаки, незаконно втіклі мають нести дуже вагоме покарання.
20
23 квітня 2024 15:24:25
А що в цьому доброго? За чий рахунок банкет святкуватиметься? Україна роками йшла до цивілізованого ринку газу, розбивала оплату за газ і транспортування окремо як це в розвинутих країнах, вводила систему субсидій і компенсацій і тут раз і вітання совку.
По секрету скажу, що я особисто знаю купу випадків коли бізнес підключений до електромережі через приватні господарства і використовує пільгову електрику, з газом теж знаю випадки, але менше.
Населення платить 7.96 при реальній ціні 16 за кубометр. Тепер багато бізнесів братимуть по ціні населення, повертатимуть платники податків, недотримуватиме суспільство. 
Україну москалі не переможуть, а от соціалісти задушать з радістю.
21
17 квітня 2024 22:44:53
Прошу прощения - но куйня полная. С осени земля была настолько увлажнена, что такого и не помнит никто. Дождь КАЖДЫЙ день и как ни с утра, так к вечеру. Плюс зима теплая, но снежная\дождливая.
Весной правда - как кто включил солнечный обогреватель примерно с 01 апреля - так вот вроде бы только должно в норму вернуться. Примерно две недели уже - непривычно тепло и соответственно сухо.
Но в целом по виду озимых во всяком случае то что вижу я - все норм. По яровым думаю риск есть - но вроде обещают похолодание и осадки. Посмотрим.
Я писав не про ПБК, а про його степову частину. Мої дані достовірні. Рапс у більшості вже передискували, це багато про що говорить. Втрати вже понесені, дальше буде більше. Звичайно, можливі ще дощі, але на даний момент картина для аграріїв не весела.
Крим аграрним зробила Україна
Проблема в тому що в нас в цьому році ситуація теж невесела - прогнозують зменшення збору зернових на мільйони тон
Я не скажу за всіх, але на прикладі нашої компанії можу сказати, що сіємо все що можна посіяти. Ще не було такої ціни щоб були збитки. Проблеми є завжди, якось вирішується. Весь врожай завжди продавали відразу. Ризики зберігаються.
22
17 квітня 2024 02:04:12
По секрету вам розкажу як це працює в США. Всі хто палив прапор та кричав "Смерть Америці" по можливості ідентифікуються і в ФБР на них заводять файли. Це така робота у ФБР заводити файли на всіх хто хоч якось відповідає параметрам потенційного терориста і все це абсолютно законно. Оскільки всі ці мудаки захищені статтями про свободу слова, думки, права на протести і так далі, то тільки за це їх не можна ні карати ні обмежувати.
Але наступає велике АЛЕ... Всі ці люди, якщо не є громадянами втрачають шанс отримати громадянство, ФБР без пояснення причин не дасть дозвіл. Також, будь-яке порушення закону цими мудаками буде каратися. Закони порушують всі, бо десь недогледів. десь є суперечливе законодавство, десь вільна інтерпретація статті і кожен раз цих мудаків будуть натягувати по максимуму. Далі, якщо ці протести чи заклик "смерть Америці" будуть кимось оскаржені, то за це можна сісти. Наприклад, якби я йшов по вулиці і побачив мудака з плакатом "Смерть Америці", то я міг би дати їм по голові і в суді доказав би що ідентифікую себе як частину Америки і дав по голові, бо вони мені погрожували смертю. Суд став би на мою сторону або їм довелось би дуже багато потратити на адвоката, щоб мене покарати. Але є надійніший спосіб - я бачу цей плакат і просто викликаю поліцію і кажу, що мені погрожують. Поліція зобовязана приїхати (навіть якщо присутні наряди і якась охорона протесту). Далі поліцай фіксує, що дійсно була погроза мені і тому заводить справу по статті типу "прояв ненависті". За цими статтями судять за расизм, сексизм, і так далі... Ще варіант, громадянин США може заявити в поліцію, що це не просто погроза йому, а погроза йому, родині, дітям і т.д. Тоді можуть викликати спецназ і всіх з плакатами відгамселити і дійсно пришити тероризм (так і є) і вони присядуть на 10-20 років.
В реаліях приблизно так воно і є. Зараз в поліції є такі заяви, когось зафіксували і за процедурою їх почнуть тягати на допити і таки посадять так як посадили тих хто штурмував Капітолій, тих хто грабував магазини і мародерив. Когось викликають вже, а когось тягатимуть і через місяць-два. Ну не забувають таких речей.
Приблизно так...
23
14 квітня 2024 20:45:47
Підвищення виплат військовослужбовцям ще на 70 тис. грн - надмірне. Це про включення "друкарського верстата". Тож стежте за курсом, - нардепка Безугла.

"Я і 15 млн грн виплат сім'ї загиблого вважаю надмірними, є вже повно маніпуляцій з цього приводу, а пам'ятаєте, як ми у 2022 р. сміялися над "машиною замість сина" в Росії. Державі не подужати такі гроші. Діра в бюджеті зростає. Цінності не в грошах, а в нормальному ставленні до людини в армії, справедливій мобілізації та національній ідеї. Виплати можна отримувати і через "держпослуги", здавшись", - заявила вона.
Хочу нагадати, що в нас досі не підняли жодного податку. Зокрема псевдофопи із зарплатою іноді у сотні тисяч гривень досі платять лише 5%.
У вас є рецепт як під час війни підняти податки і отримати більше в бюджет? А такий варіант, що підняти податки і половина ФОПів просто закриється ви не розглядали? А хто їм платитиме матеріальні допомоги після закриття?
За два роки війни більшість ФОПів і так ледве дихає. Якщо муляють псевдофопи, то хоча б поцікавтесь звідки вони взялись і скільки їх.
24
12 квітня 2024 18:02:19
Дуже багато таких:
- Вятрович
- Руслан Зелик (депутат минулого скликання, воює, брат воював і поранений).
І якщо мав би час та натхнення, то назбирав би таких сотню. Але кому то треба? Іноді про політиків таке позитивне взнаю, що хочеться зняти перед ними капелюха.
25
12 квітня 2024 06:48:13
У мене теж доходи виросли в рази.
26
4 квітня 2024 07:16:16
Якщо робота кожен день, робочих в цеху десятки, то шанс купити пляшку мінералки без ГМО майже нереальний.
але є нюанс
вода стерилізується, бо інакше вона б не могла зберігатися стільки часу
Як і ковбаса з гмошною соєю, хліб з гмошною пшениці, напої з гмошною полуницею чи помідорою. Стерилізація не розщеплює ДНК.
27
4 квітня 2024 00:10:58
Можете мене закопати ногами, але навтіь якщо на мінеральній воді написано, що вона Без ГМО, то це не означає, що в ній нема ГМО. Правильно мало бути написано, що воду зроблено згідно такого то протоколу, який забезпечує мінімальну ймовірність того що в ній є ГМО. Справа в тому, що навіть у мінеральній воді є спори, дріжджі чи бактерії. Нема гарантії, що серед тих спор, дріжджів чи бактерій не трапиться ГМО з якоїсь лабораторії.
Коли я геннноінженерив ГМО в лабораторії, то мав справу з мільярдами рідних видів ГМО бактерій. Звісно, що все це літало в повітрі, сиділо на одязі, на руках і так далі. Вважається, що від лабораторії, цеху, пивзаводу чи винарні в радіусі до півкілометра можна впіймати з повітря бактерію чи дріжджі. Тобто, якщо хтось йшов на роботу розливати мінералку, а його доріжка недалеко від винарні чи пивзаводу, то ан собі він приносить сотні тисяч ГМО-мікроорганізмів. І з цієї людини все це сиплеться направо і наліво і попадає в пляшки. І якщо халати, бахили, рукавиці і маска затримують 99%, все одно тисяча організмів залишається. Якщо робота кожен день, робочих в цеху десятки, то шанс купити пляшку мінералки без ГМО майже нереальний.
Тому все решта містить ГМО безперечно, не тільки мінералка.
Кожна свіжа виноградинка містить від 1000 до 100,000 клітин дріжджів на своїй поверхні.
Ну і щоб вам краще спалось, то в 1 мілілітрі коров*ячого молока є щонайменше 100,000 живих клітин епітелію корови, а може бути і 500,000 і ще більше. З кожним горнятком молока ви випиваєте десятки мільйонів клітин корови, які виходять з коров*ячого вимені разом з молоком.
Смачного.
Тепер живіть з цим і поменше переймайтесь ГМО.
28
3 квітня 2024 23:50:55
треба капітулювати?
Нічого нового не скажу. В часи телебачення з телевізорами не боряться, їх просто не купують.
Так само і з ГМО, коли ми живемо в епоху ГМО, а це комусь не подобається, то хай просто не купують його. А для того щоб не купувати ГМО, то треба перейматися виключно маркуванням товарів, які без ГМО.
Оскільки видавати сертифікацію на те чого нема є складно, а іноді неможливо, то має бути не так сертифікація, як сертифіковний СОП (Стандартний Операційний Протокол).  Умовно кажучи, треба якось забезпечити людей ринком продукції вільної від ГМО і якщо попит буде, то пропозиція точно появиться.
Так у нас на всіх товарах стоїть «без гмо» - тут проблема знайти з гмо)
Хоча на пляшці з водою не написано - то мабуть з гмо точно)
Проблема, що закон прописали невігласи. Видати дійсний сертифікат про те продукт не містить ГМО складно або неможливо. Справа в тому, що ГМО не так легко виявити, а іноді неможливо і не завжди можливо доказати що то є ГМО. Але є організми, які точно відомо що вони не ГМО, тому можна брати з них насіння і по певній процедурі-протоколу сіяти і вирощувати, далі по протоколу випікати хліб чи що там інше робити і на виході буде точно продукт БЕЗ ГМО. Такий продукт мав би мати спеціальне маркування, попадати в окремі магазини чи на окремі полиці магазинів або бути в спеціальній упаковці і так далі. І тут якраз потрібна сертифікація виробництва і сертифікація протоколів по всьому ланцюжку від насіння до готового продукту. Хто видаватиме сертифікат? Напевно має бути якась авторитетна компанія, бажано приватна (державні торгують довідками), може міжнародна, може від вітчизняної асоціації виробників продуктів без ГМО. Покупець на свій розсуд вирішує наскільки довіряти сертифікату.
Всі інші продукти, які поза цими вимогами апріорі вважаються як такі що або ГМО або можуть містити ГМО чи невідомо чи ГМО.

 
29
3 квітня 2024 22:57:19
Борці з ГМО та з гліфосатом нагадують мудаків, які самі собі відрізають яйця.
треба капітулювати?
Нічого нового не скажу. В часи телебачення з телевізорами не боряться, їх просто не купують.
Так само і з ГМО, коли ми живемо в епоху ГМО, а це комусь не подобається, то хай просто не купують його. А для того щоб не купувати ГМО, то треба перейматися виключно маркуванням товарів, які без ГМО.
Оскільки видавати сертифікацію на те чого нема є складно, а іноді неможливо, то має бути не так сертифікація, як сертифіковний СОП (Стандартний Операційний Протокол).  Умовно кажучи, треба якось забезпечити людей ринком продукції вільної від ГМО і якщо попит буде, то пропозиція точно появиться.


30
3 квітня 2024 22:42:28
Борці з ГМО та з гліфосатом нагадують мудаків, які самі собі відрізають яйця.
31
2 квітня 2024 17:41:33
Народ, якщо цікаво, то опишу покроково як зараз створюється сучасний ГМО продукт. Моя дружина працює в дуже крутій компанії, тому знаю як воно є. Поставлена задача - кукурудзу не повинна їсти певна комаха, яка завдає багато шкоди.
1. Наймається група ентомологів, які в теплиці вирощують багато цих метеликів для експериментів, за повним циклом - личинка, гусінь, лялечка, метелик. Також вирощують інших комах.
2. Біохіміки виділяють токсини з вивчених організмів, водоростей. Їх виділяють сотні чи тисячі різних. Вибираються ті водорості, які і так якимось чином попадають в людину, тобто повністю безпечні для людей і тварин.
3. Всі токсини перевіряються на вирощених комахах. Беруть 100 метеликів і годують токсином. Годують інших комах. Потім вибирають той токсин, який вбив метелика чи просто метелик не захотів їсти. Токсин не повинен діяти на інших комах.
4. Виділяють ген відібраного токсину і вставляють спочатку в бактерію, потім в тютюн. Перевіряють чи токсин не має негативного впливу на тютюн.
5. Відібраний ген, що не пригнучує тютюн вставляють в траву і перевіряють ще раз.
6. Якщо і т на траву не впливає, то вставляють в кукурудзу.
7. Перевіряють кукурудзу на всі параметри, щоб токсин був. не пригнічував, знову перевіряють ан комахах.
8. Якщо все ОК, то далі роблять гібрид цієї кукурудзи з тою, яка дає високі врожаї. В результаті отримують ГМО-гібрид з високою врожайністю і стійкий до метелика через наявність токсина від водоростей.
9. Все це діло патентується щоб ніхто не використав без дозволу цей продукт. Ще одна перевірка на безпеку, визначається концентрація токсину в кукурудзі і вона повинна бути такою, що відповідає довкіллю.
10. Розмножується насіння і продається.
11. Фермери отримують десь на 20% більший врожай ніж отримували до цього і економлять на інсектицидах.
12. Бізнес. Витарти на один ГМО це мільйони доларів, ефект - сотня мільйонів доларів. Біоінженерія це мультиплікатор вкладень в 5 разів більший ніж на наркотиках типу кокаїн чи героїн. Шкода, що українці мало займаються біоінженерією, а все більше будівельники та прибиральники.

 
32
2 квітня 2024 16:31:24
я не здатен відрізнити, чи то ти з пробірки чи натурал. І що?

А ось полуницю добре чути, де на хімії вирощена а де натуральна.
Тобто полуниця на хімії  ... розумієш що значить гмо?
Так, можна з'їсти пару штук вирощеної на хімікатах і натуральну. Смак кардинально відрізняється.

Хаяа вам не зрозуміти.
Ви порівнювали полуницю одного сорту? Чим відрізнявся смак?
Що означає хімікати проти натуральної? Ви думаєте, що азот із природньої селітри і синтезованої селітри різний?
Ви знаєте хімію і закон постійності речовин? Якщо в рослину дати комплексні мінеральні добрива то вона нічим не відрізняється від рослини на органічних добривах. Якщо рослина відчуває дефіцит чи надлишок якогось добрива, то матиме іншу фізіологію та інший смак плодів. Щодо хімії, то все є хімія з чого складається світ. Людство більше потерпає від різного роду природних афлатоксинів більше і частіше ніж від фунгіцидів, якими боряться щоб не було цих афлатоксинів. На початку минулого століття ферми збирали по 7-10 центнерів зерна з гектару, а зараз 70-100. Якби не засоби захисту типу фунгіциди, інсектициди та гербіциди і не ГМО, то зараз їжа коштувала б приблизно в 100 разів дорожче, а для 90% людей був би хронічний голод. Або інший аспект, якби не раундап, то кількість працюючих на полях була б приблизно в 10-20 разів більша ніж є зараз і кількість онкохворих від ультрафіолету Сонця в кілька разів була б більшою ніж є зараз.
ГМО і засоби захисту можна порівняти з винаходами електрики та двигуна внутрішнього згорання. Якби люди до тепер їздили на конях, то це була б екологічна катастрофа. Уявіть собі що в Києві на три мільйони людей є ще біля 500 тисяч коней, а кожен кінь щодня висирає 20 кг лайна і висціває 20-30 літрів сечі. І це йде не в унітаз і по трубах до Бортничів, а всюди і навколо. Кожен другий кінь має глисти, всюди мухи розносять частини лайна, в повітрі аміак... суцільна органіка, але середній вік людини повертається на 100 років назад, тобто до 27-30 років.
33
2 квітня 2024 08:39:53
Вимруть, тому що у них просто не буде вибору. З кожним роком ГМО все більше і більше і багато неГМО культур просто зникає. Деякі продукти вже зараз можливі тільки як ГМО. Борці з ГМО або мають згинути з голоду або змиритися з тим що є і почати споживати ГМО. Боротися з ГМО і одночасно його споживати це якось не дуже нормально.
Ще борці з ГМО вимруть по старості, а нові покоління матимуть кращу освіту щодо ГМО і розумітимуть, що ГМО це не те з чим варто чи можна боротися. А взагалі то мені якось все це не так важливо, бо ГМО перемагає, а борці з ним безнадійно програють, тільки плутаються під ногами.
Якщо що, то я частину свого життя займався ГМО. Принципово, коли є вибір, вибираю ГМО в якості насіння чи в якості продукту, бо більше довіряю. Ставлюся до цього приблизно так як до способу доставки лосося чи іншої риби в магазин Метро - краще куплю того що привезений сучасним транспортом на льоді ніж той який був привезений традиційним методом на возі, що запряжений волами...
От Ви як прогресивний фермер скажіть - чому миші не хочуть їсти добірну гарну пшеницю, яку холдинги дають за аренду паїв, а віддають перевагу вирощеній на городі? Це пишу з власного досвіду, одного року в сусідніх засіках зберігав таку і таку так миші городню місцями на тирсу перетринили, а холдингову навіть не рушили.
Також зі свідчень інших, кури не їдять холдингову кукурудзу наприклад, і буквально вчора кум розповів що корови віддають перевагу зчорнілій місцями соломі що зимувала в стіжку, а гарних тюків з холдингу не хочуть їсти?

Що це за феномен такий?
Сумніваюся що просто випадкові співпадіння.
Підтверджую
Проходив повз поле - бачив мітинг мишей з плакатами, «ні гмо» та «перестаньте нас травити»)
Ого! Мабуть, прихильники Юлі Тимошенко. Вони так заробляють, вона їм горішками платить.
34
2 квітня 2024 08:36:34
2.4 Д дійсно серйозно смердить, але ним обробляють до виходу в трубку, до жнив з того смороду сліду не залишається. На городах його також застосовують в складі "Пріми" наприклад.
Я теж так думаю, але я не миша, може миші чутливіші ніж люди.
Ну 2.4 Д зовсім не цукерок, ще й канцероген ніби як, думаю якби в зерні навіть сліди залишалися то було б купа скандалів.
Може й так. Але навіть якщо канцероген, то ще питання допустимих концентрації. Взагалі, я від цих тонкощів далекий і не знаю як воно працює і які регуляції на цей рахунок.
35
2 квітня 2024 08:29:53
Та ні звичайно, ці 5 доларів на тону виглядають просто символічними, може то такий рекламний хід, щоб збити ціну на 5 доларів від усіх. ГМО вирощувати десь вдвічі дешевше. Тобто і ціна має відрізнятись вдвічі.
Восени 22 року ціна на прийомі відрізнялася процентів на 40 (по пам'яті).
Ці 40% не компенсують різниці витрат, тому майже всі перейшли на ГМ-сою.
36
2 квітня 2024 08:19:57
обробляли пшеницю різними гербіцидами, можливо 2,4-Д, а цей гербіцид має запах.
2.4 Д дійсно серйозно смердить, але ним обробляють до виходу в трубку, до жнив з того смороду сліду не залишається. На городах його також застосовують в складі "Пріми" наприклад.
Я теж так думаю, але я не миша, може миші чутливіші ніж люди.
37
2 квітня 2024 08:17:22
Якщо кому цікаво, то ловіть з перших рук.
Наша компанія щороку засіває сотню(і) гектарів сої. Звичайно, що ГМО. Пробували на початках один раз виростити не як ГМО, але то затратно і невигідно під стандартні проекти.
НеГМО сою можна вирощувати тільки під спеціальні проекти типу для отримання органічного продукту, таке можливо, ми навіть думали чи не робити так, але то не надто цікаво. За моєю оцінкою, неГМО соя займає зараз якісь поодинокі відсотки в загальних площах під сою.
За останні роки сорти сої сильно рушили вперед і є так звані ГМО другої генерації або ще їх називають сорти з так званим великим врожаєм, хтось називає двократний врожай. Така соя дає великий врожай, стійка до раундапу.
Є люди, які боряться проти ГМО, але це нормально і до таких людей варто ставитися спокійно, а не як до тупих чи хворих на голову. Вони теж мають право на життя. З часом вони вимруть.
Ну от у старттопіку попри гучну назву теми вказано премію за неГМО при купівлі - $5 на тону.
І ось у мене питання: хіба ж така різниця варта ризиків і додаткових витрат при вирощуванні неГМО?!
Та ні звичайно, ці 5 доларів на тону виглядають просто символічними, може то такий рекламний хід, щоб збити ціну на 5 доларів від усіх. ГМО вирощувати десь вдвічі дешевше. Тобто і ціна має відрізнятись вдвічі.
Ці 5 доларів виглядають смішно, бо тест на ГМО теж грошей коштує і тест не завжди дає відповідь.
На практиці це так - приїздить партія сої. Покупець каже, якщо не ГМО, то куплю на 5 доларів дорожче, продавець чухзає потилицю і каже, що та навіщо мені то неГМО, плати стандартну ціну і дуже радий, що продає ГМО-сою всього на 5 доларів дешевше від неГМО. 
38
2 квітня 2024 08:09:36
Здрасті, з якого це куя вони вимруть? Вимруть їбаньки які без розбору їдять їдло чи 'вакцини' які просуває зомбоящих.
Вимруть, тому що у них просто не буде вибору. З кожним роком ГМО все більше і більше і багато неГМО культур просто зникає. Деякі продукти вже зараз можливі тільки як ГМО. Борці з ГМО або мають згинути з голоду або змиритися з тим що є і почати споживати ГМО. Боротися з ГМО і одночасно його споживати це якось не дуже нормально.
Ще борці з ГМО вимруть по старості, а нові покоління матимуть кращу освіту щодо ГМО і розумітимуть, що ГМО це не те з чим варто чи можна боротися. А взагалі то мені якось все це не так важливо, бо ГМО перемагає, а борці з ним безнадійно програють, тільки плутаються під ногами.
Якщо що, то я частину свого життя займався ГМО. Принципово, коли є вибір, вибираю ГМО в якості насіння чи в якості продукту, бо більше довіряю. Ставлюся до цього приблизно так як до способу доставки лосося чи іншої риби в магазин Метро - краще куплю того що привезений сучасним транспортом на льоді ніж той який був привезений традиційним методом на возі, що запряжений волами...
От Ви як прогресивний фермер скажіть - чому миші не хочуть їсти добірну гарну пшеницю, яку холдинги дають за аренду паїв, а віддають перевагу вирощеній на городі? Це пишу з власного досвіду, одного року в сусідніх засіках зберігав таку і таку так миші городню місцями на тирсу перетринили, а холдингову навіть не рушили.
Також зі свідчень інших, кури не їдять холдингову кукурудзу наприклад, і буквально вчора кум розповів що корови віддають перевагу зчорнілій місцями соломі що зимувала в стіжку, а гарних тюків з холдингу не хочуть їсти?

Що це за феномен такий?
Сумніваюся що просто випадкові співпадіння.
Я не знаю нічого конкретного про ваші випадки, але можу висунути версії. Можуть бути різні сорти, так само як і різні сорти яблук і одне смачне, а інше не дуже. Також певен, що холдинги обробляли пшеницю різними гербіцидами, можливо 2,4-Д, а цей гербіцид має запах.
Ще варіант - пшениця у холдингу може була здоровіша без грибків, очищена, а здорову і чисту пшеницю миші їдять менш охоче ніж хвору. Тобто, і на городі можна виростити пшеницю щоб була здорова без грибків і її теж миші їстимуть гірше.
Хочете простий експеримент? Посортуйте картоплю на дві окремі фракції - здорову і таку що десь підгнила, зі сміттям і так далі. Насипте на дві купки в одному приміщенні. За якийсь час побачите, що миші жеруть биту та підгнилу картоплю охочіше ніж чисту і здорову.
39
2 квітня 2024 07:30:28
Є люди, які боряться проти ГМО, але це нормально і до таких людей варто ставитися спокійно, а не як до тупих чи хворих на голову. Вони теж мають право на життя. З часом вони вимруть.
Здрасті, з якого це куя вони вимруть? Вимруть їбаньки які без розбору їдять їдло чи 'вакцини' які просуває зомбоящих.
Вимруть, тому що у них просто не буде вибору. З кожним роком ГМО все більше і більше і багато неГМО культур просто зникає. Деякі продукти вже зараз можливі тільки як ГМО. Борці з ГМО або мають згинути з голоду або змиритися з тим що є і почати споживати ГМО. Боротися з ГМО і одночасно його споживати це якось не дуже нормально.
Ще борці з ГМО вимруть по старості, а нові покоління матимуть кращу освіту щодо ГМО і розумітимуть, що ГМО це не те з чим варто чи можна боротися. А взагалі то мені якось все це не так важливо, бо ГМО перемагає, а борці з ним безнадійно програють, тільки плутаються під ногами.
Якщо що, то я частину свого життя займався ГМО. Принципово, коли є вибір, вибираю ГМО в якості насіння чи в якості продукту, бо більше довіряю. Ставлюся до цього приблизно так як до способу доставки лосося чи іншої риби в магазин Метро - краще куплю того що привезений сучасним транспортом на льоді ніж той який був привезений традиційним методом на возі, що запряжений волами...
40
1 квітня 2024 23:51:39
Якщо кому цікаво, то ловіть з перших рук.
Наша компанія щороку засіває сотню(і) гектарів сої. Звичайно, що ГМО. Пробували на початках один раз виростити не як ГМО, але то затратно і невигідно під стандартні проекти.
НеГМО сою можна вирощувати тільки під спеціальні проекти типу для отримання органічного продукту, таке можливо, ми навіть думали чи не робити так, але то не надто цікаво. За моєю оцінкою, неГМО соя займає зараз якісь поодинокі відсотки в загальних площах під сою.
За останні роки сорти сої сильно рушили вперед і є так звані ГМО другої генерації або ще їх називають сорти з так званим великим врожаєм, хтось називає двократний врожай. Така соя дає великий врожай, стійка до раундапу.
Є люди, які боряться проти ГМО, але це нормально і до таких людей варто ставитися спокійно, а не як до тупих чи хворих на голову. Вони теж мають право на життя. З часом вони вимруть.



Повна версія