Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Руслан Кошулинський: 20 лютого нас могли арештувати просто в сесійній залі

події 20 лютого мали всі шанси завершитися остаточною ліквідацією всеукраїнського протесту, який вилився в Революцію гідності, арештом лідерів опозиції та довічною узурпацією влади тодішнім режимом. Втеча Януковича та одномоментна руйнація його владної вертикалі стали можливі не через емоційний виступ сотника Парасюка, адже на той момент Янукович уже покинув Межигір’я, а, на думку експертів, завдяки вирішальному засіданню Верховної Ради.

Знесилений і розстріляний Майдан не мав уже сил та ресурсів захищатися. На той час силовики чекали нових вказівок з президентської адміністрації. Але отримали їх від парламенту, де терміново зібралася нова більшість. І хоча тоді майже ніхто не вірив, що зібрати її реально, призначеному від опозиції віце-спікеру Верховної Ради Руслану Кошулинському це вдалося.
Про подробиці цього доленосного засідання він розповів «Вголосу». Далі – пряма мова:
«Квінтесенція Майдану: вони або ми! Оце відчуття, коли ти виносиш тих людей з Інститутської, коли стріляють по готелю, а ти йдеш по сходах і розумієш, що ці постріли можуть іти по тобі. І смерті… Коли бачиш, що твій побратим щойно був, а його вже немає. Коли згадуєш, як Сергію Дідичу по голові машина проїхала…
У другій половині дня я зайшов у штаб тоді ще опозиційних сил і сказав: «Досить! Я сідаю в машину і пробую, об’їхавши квартал, через Арсенальну заїхати у Верховну Раду. І якщо я заїду, то дам усім знати, і тоді всі заходять до сесійної зали».
Насправді ми вже очікували арештів, знали, що нас ще з 18-го числа мали затримувати. Їхати в Раду був великий ризик, бо могли арештувати просто в сесійній залі. Був план ліквідації керівництва опозиції, лідерів трьох опозиційних фракцій: «Свободи», УДАРу й «Батьківщини».
Але я вирішив: що станеться, те станеться. Мене дуже боялися відпускати, бо я фактично єдиний, хто залишався з легітимної влади. Президента, прем’єра, спікера і першого-віце-спікера на той момент уже не було.
Один з депутатів сів зі мною в машину для страховки. В сесійну залу я таки зайшов. Апарат не знав, що робити. Здавалося, влада є, і водночас її немає, залишився я один. Все-таки працівники апарату дослухалися до мого розпорядження. Хоча насправді, за протоколом, я не маю права давати розпорядження апарату. Але вони відкрили двері сесійної зали і почали запускати депутатів.
Найскладніше було зібрати кворум, щоб відбулося легітимне голосування. Бо максимум від опозиційних фракцій нас було 180 депутатів. Але ми мали показати світу, що все легітимно, що в демократичний спосіб можемо змінити цю владу. Зрештою – такою була вимога Євросоюзу і США.
Зібрати кворум й ухвалити потрібні рішення було складно, але вдалося. Тоді ми не бавилися в перше читання, друге читання. Перед ухваленням рішення сідали, домовлялися і голосували. Тоді ми вигравали в часі й вигравали загалом!
Коли 20-го числа проголосували за засудження дій силовиків, ми фактично за добу створили коаліцію без коаліціад, ділення портфелів. Так, ми тоді гризлися, але потім потиснули руки. Інакше, якби ми почали бавитися в дискусії, то програли б диктатору, який одноосібно керував країною.
Оці перші кроки були найефективніші. Я розумів: тільки-но дуже швидко і якісно запрацює Верховна Рада, ми виграємо. Якщо затягнемо це – програємо. Того моменту, напевно, ніхто не очікував: ні Янукович, ні Росія. Не чекали, що 20 лютого парламент усе-таки зможе зібратися й ефективно проголосувати. Інакше хтозна-чим то все могло закінчитися.
Не був би Янукович слабодухий, можливо, було б ще гірше. Насправді всі переоцінили його. Зокрема наші закордонні партнери, які нас постійно спонукали до переговорів. Хоча, може, й варто було сильніше тиснути на Януковича, можливо, у нього швидше зіграв би страх за особисту безпеку і це все завершилося б швидше...
Якби тоді не було засідання парламенту, режим міг би перегрупувати сили. На той момент у них був шок, вони відчули, що немає Януковича, були розхристані й не знали, як діяти, бо вже не було єдиного центру. Тому саме тоді посада заступника голови Верховної Ради була ключовою, фактично вона дала можливість один день керувати країною. «Регіонали» знали про це, тому раніше вже збирали підписи за мою відставку, щоб якось мінімізувати мій вплив. А я просто сприйняв цю ситуацію як свій обов’язок.
Ейфорії після цього сесійного засідання в мене не залишилося. Бо після побаченого 18 лютого, коли ти буквально між тілами йдеш по Інститутській, уже нічого не може сколихнути душу».

единственный свет в окошке для свободы - кошулинский
а остальную верхушку - гнать сцяными тряпками куда подальше

Кошулинский мог бы возглавить  националистов , приличный человек  зарекомендовал себя положительно на майдане так и в борьбе   с врагом на фронте  так и в ВР . Тягнибока пора в утиль .

очень уважаю этого политика... (tu)

наверное один из не многих стоящих.

Згоден - справді державна людина.
На таких як, він можна спиратися суспільству.

Найскладніше було зібрати кворум, щоб відбулося легітимне голосування. Бо максимум від опозиційних фракцій нас було 180 депутатів. Але ми мали показати світу, що все легітимно, що в демократичний спосіб можемо змінити цю владу.
Хотелось бы знать кто были ещё 45 и что им было обещано за голосование.

А меня настораживает его длительная работа в кацапии B-)

То что, сволота чисто хуйловский проэкт я уверен

Кошулинський того дня реально втримав ситуацію.

Хотелось бы знать кто были ещё 45 и что им было обещано за голосование.

Стенограма пленарного засідання

20 Лютого 2014
ЗАСІДАННЯ П'ЯТЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
20 лютого 2014 року, 16.45 година
Веде засідання заступник Голови Верховної Ради України Р.В.КОШУЛИНСЬКИЙ

http://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/5164.html

От Кошулинський і може бути презом України. (tu)

(tu)

Гарна людина, але не державна й тим більше не опора суспільству.
Державна людина сама б організувала арешт попередньої верхівки та очолила б країну задля повного її очищення від представників попередньої влади.

:lol: Він там батрачив, пахав. Як і багато інших. Його непогано знає батько мого кума, який теж тоді працював у тих краях (робота була досить важка). На цих виборах у Львові я проголосував за Кошулинського (я не виборець Свободи), хоча на парламентських голосував за СП.

Було б непогано,тим бiльше,що обирати немае з кого.

презеденство в украіні потрібно упростити і назначіти раду

:good:

Розкажи це Війки! Не тільки верхушка, а й підверхушка це не розуміє

+ очень много.

Кошулинского я уважаю и проголосовал бы за него. Свобода идиоты что не выводят его на первые роли

(tu) Але його не допустять а сам він не полізе.В силу характеру.

(tu) Але його не допустять а сам він не полізе.В силу характеру.

поживемо - побачимо...

поживемо - побачимо...

Заодно Фаріон женіть :)

https://youtube.com/watch?v=ExBbDg9f4wA

Ти також там тоді був? Міг би теж попроацювати на камери
  Ніхто ж не заборовняв.
  І потім на фронті можно було пофоткатись.
  Кошулинський свій рік чесно відбув у ВСУ
   І зараз хто забороняє, наприклад, в Марьянці попозувати на камеру?

Але ж працьовиті.
Українську мову ж вивчили!
Без акценту!

Ти також там тоді був? Міг би теж попроацювати на камери
  Ніхто ж не заборовняв.
  І потім на фронті можно було пофоткатись.
  Кошулинський свій рік чесно відбув у ВСУ
   І зараз хто забороняє, наприклад, в Марьянці попозувати на камеру?

Руслан ще НЕ відбув службу! Дємбєль буде десь в березні-квітні...

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість

Повна версія