Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Чи правий Едгард По: "Мнение большинства — всегда ошибочно, ибо большинство людей — идиоты"? :S

Эдгар Аллан По
О людях:
Мнение большинства — всегда ошибочно, ибо большинство людей — идиоты.


А пізніше ті ж люди...
Кати колишні...

І наші сьогодні... B-)


   
Ось тому чиста демократія (без лібералізму як основи суспільної справедливості) призводить до диктатури більшості, якою можна легко маніпулювати. Єдиною основою для правової держави може бути повага до конкретних прав людини та їх захист , ОСОБЛИВО КОЛИ ЦІ ПРАВА ПРОТИРІЧАТЬ СУСПІЛЬНІЙ ДУМЦІ БІЛЬШОСТІ.
Право особистості є більшим ніж суспільне право демократичної більшості вирішувати долю особистості.
   
Каждый по отдельности совсем не обязательно идиот, но, собравшись в "большинство", образуют стадо. Совсем другая модель поведения. Так что По прав.
   
Каждый по отдельности совсем не обязательно идиот, но, собравшись в "большинство", образуют стадо. Совсем другая модель поведения. Так что По прав.

Представьте себе, что каждый человек - это атом с ядром, вокруг которого существует облако частиц более высокого порядка.

Ядро примерно одинаково у всех, а вот облака частиц - разные у всех, в зависимости от развития и заложенных данных.

Когда много людей собираются вместе, они формируют очень прочную систему именно на основании ядер - базовых ценностей большинства, а вот отличия - нивелируются или аннигилируются, если угодно.

   
Висновок логічний: Не завжди праві ті, котрих багато (більшовики)
Часто праві одиниці - найкращі представники Нації.


 ;)
   
Висновок логічний: Не завжди праві ті, котрих багато (більшовики)
Часто праві одиниці - найкращі представники Нації.


;)

Антік, україна завжди рахується з думкою меньшості, гебня ніколи
   
цитата демагогичская

но для умничанья на пьянке сойдет
   
Во всех развитых странах принята власть большинства по той причине, что меньшинств много, а большинство - одно. Если мы решим отдать власть меньшинству, то как понять, какому именно? Отдадим одному, остальные меньшинства скажут, что меньшинство, которому отдали власть - идиоты, а умные - только они. Это будет вечная гражданская война между различными меньшинствами, более, или менее горячая. Поэтому единственное разумное решение, отдать власть одному единственному большинству
   
більшість некомпетентна. Її веде еліта. Від формування еліти залежить усе.

Никому не позволяется видеть китайского императора. Спрашивается, какой длины нос у китайского императора? Чтобы это
    выяснить, предлагается обойти всю страну и у каждого жителя спросить, что он думает о длине носа
    императора. Потом вывести среднее арифметическое. Ответ будет очень "точным", так как вы
    усредните гигантское множество мнений. К сожалению, таким способом ничего не узнаешь. Среднее
    арифметическое, выведенное даже из очень широкого диапазона мнений незаинтересованных и
    невнимательных людей, не улучшает вашего понимания ситуации.

Ричард Фейнман "Вы, конечно, шутите, мистер Фейнман!" уривок http://www.abitura.com/modern_physics/Feynman1.html
   
Гюстав Лебон. "Психология народов и масс". - настільна книга Леніна.
Майбутній "Вождь світового пролетаріату" прекрасно освоїв цю книгу. Про що там мова? Про психологію натовпу та мистецтво ним маніпулювати. Справді, дослідження варте загальної уваги.
Натовп - об'єднана спільною ідеєю або ні, організована або утративша управління група людей, котра перебуває в стані емоційного збудження. Має містичну здатність втягувати в себе нових індивідуумів - кожен у натовпі відчуває силу із-за великої їхньої кількості, п'янке відчуття безкарності. Там зникає особистість, почуття та думки нівелюються, виникає своєрідна єдина душа натовпу, котра являє собою середнє арифметичне інтелекту кожного. Натовп примушує думати та діяти як усі. Іншими словами, натовп пересічний, навіть більше того - тупий, не зважаючи на наявність в ньому деякої кількості освічених, високоморальних людей. Можна сказати й так: я не розумніший за усіх, але якщо усі зберуться у натовп…
В натовпі індивіди "заряджають" один іншого своїми почуттями, думками, діями. Особистість кожного зникає отож люди стають здатними на все зомбі, роботами. Люди у натовпі здатні на будь-які вчинки - їм, залежно від закладеної програми, властиві як буйство, жорстокість, так і героїзм, самопожертва, хоча наодинці кожен із них, чітко усвідомлюючи реальність, таких би вчинків не зробив… 
Аналіз поведінки натовпу при воєнних діях та стихійних лихах показує, що навіть освічені, добропорядні люди часто перетворюються на мародерів, вбивць, ґвалтівників. Зазвичай у час екстремальних подій виправдання перед власним сумлінням такі: власники загинули отож це вже нічиє… Усе-одно ж пропаде… Як не візьму я, то візьмуть інші… Нас багато отож усіх знайти та покарати неможливо тощо.
Натовп не в змозі стримати емоції - люди в йому настільки впевнені у власній силі, що їх не може стримати навіть інстинкт самозбереження. Натовп часто спонтанний, легковірний, для нього не існує неймовірного отож це й вражає його найбільше. Оскільки натовп не може стримувати інстинкти, і чисельність індивідуумів породжує у присутніх відчуття могутності, для натовпу відсутні уявлення про перешкоди, про щось неможливе.
Ще один феномен: захоплення натовпу, збудники, котрі діють на нього, перемінливі отож натовпу властиві непостійність, зміна настроїв. Несподівано натовп може переходити від жадоби крові до благородства і навпаки.
Театральні видовища завжди мають великий вплив - часто натовп перестає відчувати різницю між подіями на сцені та реальністю отож спритні вожді завжди поспішають цим скористатися.
Натовп не знає відтінків - він усе бачить у чорно-білому кольорі. Підозра відразу набирає риси очевидності, антипатія - ненависті. Звідси й агресивність, котра відразу виливається в насильство. Оскільки натовп постійно впадає в крайнощі, він може або прийняти ідею в цілому й відноситись до неї як до абсолютної істини, або ж її повністю відкинути. Іншими словами, натовп не аналізує, а вірить, йому не властиві сумніви. Саме тому натовп авторитарний та нетерпимий, він не переносить сумнівів, заперечень. Відповідно й авторитарність та нетерпимість з боку організаторів він легко, радісно сприймає.
Всі знають: без вожака не може існувати зграя, отара худоби, табун диких звірів. Так само й людська спільнота. 
Лідери не обов'язково повинні мати фізичну силу, володіти інтелектом чи здатністю передбачення. Їм іноді досить бути обмеженими, тому що інтелект примушує задумуватись, вагатись. Лідери же зазвичай є людьми дії, фанатиками ідеї. Переслідування лише стимулюють їх, інстинкт самозбереження руйнується й часто вони навмисне прагнуть мучеництва ради високої мети. Часто саме такі гіпнотично "заводять" натовп. Особистий магнетизм (харизма) вождя значить дуже багато й без цього неможливо досягнути омріяної мети.   
Безликий, безвільний натовп інстинктивно тягнеться до людини наділеної сильною волею. Роль вожаків заключається у створенні віри. І не важливо якої - релігійної, соціальної чи політичної. Оскільки народні маси за рамками своєї спеціальності ні про що інше не мають чітких уявлень, ними завжди будуть керувати вожді.
На натовп не діють звичні, "замусолені" слова отож лідер повинен придумувати нові визначення набридлих, заїжджених, заяложених понять та явищ. Потрібно спочатку вловити настрої натовпу, підлеститись й, увійшовши в довіру, змінювати його переконання, поведінку. У виступах не можна нахрапом йти проти вікових звичок народу, потрібно намагатись знайти компроміс між традиціями та новаціями. Публіці потрібні ілюзії й лідер має їх створювати а не руйнувати. Потрібно натхненно малювати "сяючі висоти", сипати словами "демократія", "рівність", "воля", "добробут", щастя", обіцяти реформи, викривати ганебні явища, звинувачувати ворогів, й при тому не дати можливості їм виправдатись й весь час виступу тримати натовп у піднесенні. Давно помічено: виступи ораторів часто не логічні, не читабельні, але саме такі виступи діють на натовп.
Якщо потрібно примусити натовп кинутись на барикади чи пограбувати палац, то кращим тут буде особистий приклад. Якщо ж необхідно примусити слідувати якимсь ідеям, то не слід довго пояснювати, аргументувати, переконувати. Тут інший універсальний рецепт: короткий, безапеляційний лозунг, гасло, заклик. Багато разів повторена думка являється доказаною, істинною й, врізавшись глибоко у підсвідомість, примушує діяти по закладеній програмі.
Натовп завжди бажає створити ідола, кумира, божество й беззаперечно йому поклонятись отож, якщо зникне один лідер, маси радісно підкориться іншому, сильнішому. Маси поважають силу, а доброту вважають ознакою слабкості. Натовпу характерні обожнювання, страх, підкорення божеству, тверда віра в його ідеї та бажання їх поширити, ненависть та нетерпимість до його ворогів. Усі вожаки бажають покори, слави, почестей отож кожен прагне за будь яку ціну стати кумиром натовпу.
Будь для народу божеством або будеш ніким, тому що натовп слабких не любить й повстає проти слабкої, бездіяльної влади. Іншими словами: не можеш бути божеством - йди геть.
Вшановуючи нового тирана натовп топче відкинутого, (свого вчорашнього улюбленця) тому, що той виявився слабшим. Якщо ж сила влади міняється, натовп переходить від рабства до анархії і навпаки…
Натовп консервативний, отож зроблені ним переміни ефемерні, часто пов'язані лише з перейменуваннями, зміною вивісок. Насправді натовп відчуває жах перед кардинальною зміною традицій. Усі в натовпі бажають змінити все, при цьому не змінюючи власного, часто аморального способу життя! Із-за цього технічний прогрес при правлінні натовпу (охлократії) неможливий. Поволі анархія набридає й натовп інстинктивно прагне рабства (сильної руки). 
Натовп не може породити жодної ідеї. Ідея зароджується в вищому середовищі, оволодіває якимсь індивідуумом, той створює групу й стає вожаком, (дисидентом). Група (секта, партія) переносить ідею в народ. Народ підхоплює її, робить загальновідомою істиною й вимагає від верхів перемін, реформ. Настає момент коли низи не можуть жити по-старому, а верхи керувати по-новому, і…
Підсумок: Знаючи причини утворення натовпу, можна його створювати й, очоливши, використовувати для досягнення власної мети. Досягнувши омріяної влади, варто робити все, щоб не допустити утворення невдоволених твоєю владою груп людей. Для цього потрібно осідлати усі засоби масової інформації, щоб унеможливити появу лідерів, поширення нових ідей. Непокірних слід залякувати, підкуповувати, убивати. Якщо ж агресивний натовп все ж утворився, слід, знаючи вищеописану кухню, діяти на нейтралізацію невдоволення. 
 B-)
   
більшість некомпетентна. Її веде еліта. Від формування еліти залежить усе.

+++
Так отож. Без еліти більшість - банальне стадо. А при наявності оної більшості надається право втішати себе видимістю вибору, але вибору тільки ЯК іти, але не КУДИ.
   

Шукаємо Лідера чи знову між Педро та Юлею вибирати будемо :shuffle: ?
   
Більшість вважає що сувати пальці в розетку чи хапатись за розпечене залізо не дуже гарна ідея, але той хто вважає що "Мнение большинства — всегда ошибочно" (с) хай то робить на здоров'я 
   
Шукаємо Лідера чи знову між Педро та Юлею вибирати будемо :shuffle: ?

Ой, а Юля хіба ще на щось претендує?
   
Ой, а Юля хіба ще на щось претендує?
Претендує, звісно. Але поки що ранувато піаритись. Як то кажуть, не на часі. B-)
   
Каждый по отдельности совсем не обязательно идиот, но, собравшись в "большинство", образуют стадо. Совсем другая модель поведения. Так что По прав.

відбувається розмиття компетенції. Для компенсації цього придумали різні експертні інституції, спираючись на які натовп діє більш розумно.

а до того люди фоловили "лідера", інколи з таким лідером везло інколи ні.

Останнє редагування: 3 листопада 2016 23:33:22 від IP
   
Общество-сисилистическое стадо! Личность-это наше фсё!
   
АНТІК ВОТ ТИ И ЕСТЬ б***ь ВАТНОЕ БОЛЬШЕНСТВО КАЦАПСКОЕ
   
на біржі так і є...   (і заслуги в інших областях не мають значення)

невелика група розумних разом розумніша за суму розумів цих людей окремо.  але вони елементи меншості.

але в простих питаннях люди частіше мають рацію. "мило ніхто не жере"
потенціал кожної здорової людини величезний, але бракує мотивації, справжніх вчителів, розумних батьків та наполегливості у праці над собою.

про країни не скажу, але деякі райони, цілі міста/місцевості  показують вражаючу ступінь суспільної зрілості  в порівнянні з менш ангажованими, амортними групами людей.
отже надія є.  Треба кожному розвивати себе та дітей.

Останнє редагування: 4 листопада 2016 00:36:53 від Max Min
   
Якщо більшість напише, шо По мав рацію, то вийде парадокс ???

"Більшість згодна з тим, що більшість тупа"
   
фуп очень наглядно подтверждает теорию По  B-)
   
Якщо більшість напише, шо По мав рацію, то вийде парадокс ???

"Більшість згодна з тим, що більшість тупа"

Не вийде. більшисть в курсі того, що вона тупа.
   
Якщо більшість напише, шо По мав рацію, то вийде парадокс ???

"Більшість згодна з тим, що більшість тупа"

більшість ФУПу є гарантованою меншістю
По правий і він не перший, хто це помітив
шкода людей, але коли є свобода вибору, більшість діє проти себе
   
більшість некомпетентна. Її веде еліта. Від формування еліти залежить усе.

Никому не позволяется видеть китайского императора. Спрашивается, какой длины нос у китайского императора? Чтобы это
    выяснить, предлагается обойти всю страну и у каждого жителя спросить, что он думает о длине носа
    императора. Потом вывести среднее арифметическое. Ответ будет очень "точным", так как вы
    усредните гигантское множество мнений. К сожалению, таким способом ничего не узнаешь. Среднее
    арифметическое, выведенное даже из очень широкого диапазона мнений незаинтересованных и
    невнимательных людей, не улучшает вашего понимания ситуации.

Ричард Фейнман "Вы, конечно, шутите, мистер Фейнман!" уривок http://www.abitura.com/modern_physics/Feynman1.html
Респект!!
   
Массы любят популизм и халяву.
В древности вопрос решался за счет кастовой системы, в которой шудры или тем более дасии не могли участвовать в выборах.
Так же само и на Руси, решала все каста воинов, сначала это был князь и дружины, а потом отаман и козачье войско.
   
Кращого не існує, спостерігатимемо як Трамп почне знищення Америки..... як колись нищили Рим.
   
Кращого не існує, спостерігатимемо як Трамп почне знищення Америки..... як колись нищили Рим.

та як мінімум з Клінтона той занепад...
   
Отак кожен депутан думає про простих людей: я досяг влади, достатку( неважливо, що нечесним шляхом), а вони- натовп, щось там бурчать,
Вони - бидло, а я - особливий.
Недавно якийсь деп патякав про меритократію, дебіл.
   
Якшо ви вважаєте себе розумним, то чому не займаєтесь просвітництвом інших, не підтягуєте до свого рівня?
або ви не такий розумний, як думаєте, або просто самозакохана гівняшка - давати таким владу - шкідливо

винне глупство більшості чи те, шо розумна меншість не може зійти з п'єдисталу і донести свої думки з повагою до інших
   

Ну зібралися люди і...?
Прогнали Яніка а взамін вибрали... його міністра! :facepalm1:
Розвісили вуха коли той обіцяв на другий день після його обрання все порішати. Й ніхто не заперечив, що до процедури інавгурації він нуль. B-)
   
"Можно привести примеров множество,
Что когда доходит мир до точки,
То в стада сбиваются ничтожества,
Мудрецы ж воюют в одиночку."
   
Общество-сисилистическое стадо! Личность-это наше фсё!
Гітлера, Сталіна, Путлера хочеться вам?,
ділов Освенціма, Гулага і Донбаса хочется вам?,
жаліти канешна про ці дії ви небудете,
бо будете сидіти в Осценцима печі, бараці Гулага чи окопі Донбаса,
вперед і з піснею в печі, бараки та окопи, підспівуйте стоя (tu)  X(

   
фуп очень наглядно подтверждает теорию По  B-)
а По з більшості чи з меншості сам?
   
більшість ФУПу є гарантованою меншістю
тобто якшо брати народ, то фуп меншість, тут фуп неідіоти,
а на самому фупі є більшість і меншість, ось ця от біьшість і є за цією теорією ідіоти,
за цією теорією людина сама по собі не ідіот, а стає ідіотом в більшості по відношені до меншості,
людина постійно до чогось є в більшості, по відношеню до мурах їх розміру людина ідіот, а по кілкості ідіоти вже мурахи,
путін коли дітей цілує-ідіот, він більший, але коли коло валуєва стоїть, він також ідіот недорослий, хоть і валюєв ідіот по свому, па медецінскаму, от бачете в цій теорії є виключення і непанятки, і вона, теорія  невірна :(
   
Массы любят популизм и халяву.
В древности вопрос решался за счет кастовой системы, в которой шудры или тем более дасии не могли участвовать в выборах.
Так же само и на Руси, решала все каста воинов, сначала это был князь и дружины, а потом отаман и козачье войско.
а потім партія і секретар,
а потім олігарх і капітал :facepalm1:  :facepalm:
   
Кращого не існує, спостерігатимемо як Трамп почне знищення Америки..... як колись нищили Рим.
і повторення історії з кенеді і відродження сша (tu)  X(
   
   Дві тисячі ріків тому жив такий собі філософ на імя Ісус. Обрав 12 учнів й ходив по світу, вчив, зціляв, воскрешав, показував дива від Отця (Бога)
   Його навіть хотіли обрати царем після нагодування великого натовпу декількома хлібинами та парою риб. Хотіли щоб Він очолив повстання проти римського поневолення.
   А Він все вчив, що царство Боже всередині кожного, кликав до покаяння та праведного життя. І?...
   Один із учнів Його продав, другий відрікся, інші розбіглися. Люди, котрі бачили Його чуда, лжесвідчили що заарештований закликав не платити податки кесарю, погрожував зруйнувати Храм та за три дні відновити його і т. д.
   Вояки Його били. Пілат хотів відпустити Ісуса та народ (електорат) протестував.
"І, як побачив Пілат, що нічого не вдіє, а неспокій ще більший стається, набрав він води, та й перед народом умив свої руки й сказав: Я невинний у крові Його! Самі ви побачите…
 А ввесь народ відповів: На нас Його кров і на наших дітей!…" :facepalm1:  (Матвія 27 (24-25)
"А за Ним ішов натовп великий людей і жінок, які плакали та голосили за Ним. А Ісус обернувся до них й мовив (вангував, якщо по сучасному)): Дочки єрусалимські, не ридайте за Мною, за собою ридайте й за дітьми своїми! Бо ось дні настають, коли скажуть: Блаженні неплідні, та утроби, які не родили, і груди, що не годували… Тоді стануть казати горам: Поспадайте на нас, а узгір'ям: Покрийте нас! Бо коли таке роблять зеленому дереву, то що буде сухому? (Луки 23 (28-31)
  Пізніше люди стояли й дививилися на страту. Гадали: зійде з хреста чи ні? Глузували. :facepalm1:
  Через 37 років євреї повстали проти римського поневолення. Імператор Тіт жорстоко придушив постання. Єрусалим та інші міста були зруйновані, загинуло два мільйони ізраїльтян, сотні тисяч були відведені у полон. Літописець свідчив: "Ріки крові гасили пожарища".
  Навіщо ж було кричати: "На нас Його кров і на наших дітей!…" :S
  Народ в своїй більшості тупий. Він вірить різноманітним пройдисвітам, встає на "бій святий і правий" проти своїх же співвітчизників і не тільки і т. д.  Доведено історією безліч разів. B-)Останнє редагування: 4 листопада 2016 12:21:51 від antik
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія