Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Умови виходу на пенсію

Умови виходу на пенсію

В Україні зміняться умови виходу на пенсію: з мінімальним стажем вийти на пенсію можна тільки в 65 років

Як повідомили у Пенсійному фонді України, щоб піти на заслужений відпочинок, в 2024 році треба буде мати не менше 31 року страхового стажу.

  Впродовж наступних 5 років вимоги до кількості років офіційної трудової діяльності зростатимуть щороку на рік (тим, хто досягне пенсійного віку в 2028 році, необхідна для призначення пенсії тривалість страхового стажу становитиме 35 років).

Для розрахунку пенсії критичної важливості має страховий стаж — період, протягом якого на працівника виплачувалися страхові внески.

Право на пенсію за віком у 2024 році мають особи, яким виповнилося:
60 років — за наявності не менше 31 року страхового стажу;
63 років — за наявності не менше 21 року страхового стажу;
65 років — за наявності від 15 до 21 року страхового стажу.
   
Re: Умови виходу на пенсію

Учеба в вузе и служба в армии при СССР считается стажем?
   
Re: Умови виходу на пенсію
gvb

Так. Про навчання та службу має бути запис в трудовій книжці.
   
Re: Умови виходу на пенсію

Учеба в вузе и служба в армии при СССР считается стажем?
Ну написано ж вижче
Для розрахунку пенсії критичної важливості має страховий стаж — період, протягом якого на працівника виплачувалися страхові внески.

ВУЗ то не той стаж, там ме не було внесків
І це правильно
   
Re: Умови виходу на пенсію

Учеба в вузе и служба в армии при СССР считается стажем?
У тих хто служив і навчався до прийняття закону так.
   
Re: Умови виходу на пенсію

У тих хто служив і навчався до прийняття закону так.

Це новий закон і в ньому вже не рахується?
   
Re: Умови виходу на пенсію

У тих хто служив і навчався до прийняття закону так.
Ніт
   
Re: Умови виходу на пенсію

В ЦНАП можна оформити пенсію?
   
Re: Умови виходу на пенсію

Ніт
Страховий стаж рахується з 2000 року.  Ні в кого до 2024 році не може бути 31 рік страхового стажу. Ерго.
Тим хто працював до 2000 року будуть рахувати якось інакше.
   
Re: Умови виходу на пенсію

Ніт

А где почитать?

Раньше ведь учеба и армия считались
   
Re: Умови виходу на пенсію

В ЦНАП можна оформити пенсію?
Нащо цнап? Створюй через банк-айді кабінет в пенсійному фонді і оформлюй прямо з дому.
   
Re: Умови виходу на пенсію

Страховий стаж рахується з 2000 року.  Ні в кого до 2024 році не може бути 31 рік страхового стажу. Ерго.
Тим хто працював до 2000 року будуть рахувати якось інакше.
Дораховують згідно записів у трудовій
Але армію та вуз не враховують точно
   
Re: Умови виходу на пенсію

Нащо цнап? Створюй через банк-айді кабінет в пенсійному фонді і оформлюй прямо з дому.
Пробував. Посилає нафіг.
   
Re: Умови виходу на пенсію

Ну написано ж вижче
Для розрахунку пенсії критичної важливості має страховий стаж — період, протягом якого на працівника виплачувалися страхові внески.

ВУЗ то не той стаж, там ме не було внесків
І це правильно

В первое десятилетие независимости Украины, за которое голосовали как раз те, кто учился и служил в СА при СССР, нас уверяли, что все это идет в стаж. Киданули?
   
Re: Умови виходу на пенсію

Пробував. Посилає нафіг.
Щось робиш не так. Я оформив.
   
Re: Умови виходу на пенсію

Щось робиш не так. Я оформив.
Пише, що про мене нема жодних даних.
   
Re: Умови виходу на пенсію

Щось робиш не так. Я оформив.

Я теж.
А як оформити пенсійне посвідчення?
   
Re: Умови виходу на пенсію

Пише, що про мене нема жодних даних.
Так завантажуй трудову.
Перевірять і внесуть...
   
Re: Умови виходу на пенсію

Пише, що про мене нема жодних даних.
Ой. Тоді таки треба особисто завітати до пенсійного.
   
Re: Умови виходу на пенсію

Це новий закон і в ньому вже не рахується?
Наскільки новий?
   
Re: Умови виходу на пенсію

Дораховують згідно записів у трудовій
Але армію та вуз не враховують точно
Ну а як це розуміти:
2 січня 2024 ПоділитисяРоздрукув ати
Питання: чи зараховується навчання за денною формою у вищих і середніх навчальних закладах, на курсах із підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації до страхового стажу?
Відповідь: Відповідно до Закону України від 05.11.1991 № 1788 «Про пенсійне забезпечення» навчання в таких закладах зараховується до страхового стажу лише до 1 січня 2004 року. Від початку 2004 року набув чинності Закон України № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який запровадив поняття «страховий стаж» та скасував цю норму. Тож, відтоді навчання до страхового стажу не входить.

Важливо!

Із введенням поняття “страховий стаж” має значення те, протягом якого періоду і яку суму страхових внесків за працівника сплачував до Пенсійного фонду роботодавець.
https://www.pfu.gov.ua/zp/378298-chy-zarahovuyetsya-navchannya-za-dennoyu-formoyu-u-vyshhyh-i-serednih-navchalnyh-zakladah-na-kursah-iz-pidgotovky-kadriv-pidvyshhennya-kvalifikatsiyi-ta-perekvalifikatsiyi-do-strahovogo-stazhu/
   
Re: Умови виходу на пенсію

Ну написано ж вижче
Для розрахунку пенсії критичної важливості має страховий стаж — період, протягом якого на працівника виплачувалися страхові внески.

ВУЗ то не той стаж, там ме не було внесків
І це правильно
Тім хто працював до 2000 року страховий стаж нараховують по трудовій. І якщо у вас там є армія і інститут його теж рахують.
   
Re: Умови виходу на пенсію

Тім хто працював до 2000 року страховий стаж нараховують по трудовій. І якщо у вас там є армія і інститут його теж рахують.
рік тому мій вуз зарахований не був
   
Re: Умови виходу на пенсію

100 сторінок мінімум
   
Re: Умови виходу на пенсію

100 сторінок мінімум
ну це більш актуально ніж київський торт
   
Re: Умови виходу на пенсію

Страховий стаж рахується з
2004
   
Re: Умови виходу на пенсію

Наскільки новий?

Я ж питаю...
   
Re: Умови виходу на пенсію

рік тому мій вуз зарахований не був

Він був у трудовій?
   
Re: Умови виходу на пенсію

рік тому мій вуз зарахований не був
Зверніться з запитом. Мені навіть технікум зарахували. Можливо, коли я буду виходити на пенсію то скасують, але зараз включили. Я на днях провіряла, коли обновляла дані.
   
Re: Умови виходу на пенсію

рік тому мій вуз зарахований не був
для пф треба в вузі довідку брати з мокрими печатками про накази зарахування і завершення. підписи в ній тільки рукою.
   
Re: Умови виходу на пенсію

Ну а як це розуміти:
2 січня 2024 ПоділитисяРоздрукув ати
Питання: чи зараховується навчання за денною формою у вищих і середніх навчальних закладах, на курсах із підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації до страхового стажу?
Відповідь: Відповідно до Закону України від 05.11.1991 № 1788 «Про пенсійне забезпечення» навчання в таких закладах зараховується до страхового стажу лише до 1 січня 2004 року. Від початку 2004 року набув чинності Закон України № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який запровадив поняття «страховий стаж» та скасував цю норму. Тож, відтоді навчання до страхового стажу не входить.
я це розумію так:
для людей шо вийшли на пенсію до 2004 р. - вуз враховувався
після - ні
   
Re: Умови виходу на пенсію

для людей шо вийшли на пенсію до 2004 р


навчання в таких закладах зараховується до страхового стажу лише до 1 січня 2004 року.
   
Re: Умови виходу на пенсію

Зверніться з запитом. Мені навіть технікум зарахували. Можливо, коли я буду виходити на пенсію то скасують, але зараз включили. Я на днях провіряла, коли обновляла дані.
та мені ні до чого
мені і так з головою стажу вистачило
надлишковий стаж ніяк не впливає на розмір пенсії. тільки пенсійні відрахування
   
Re: Умови виходу на пенсію

Товариш вийшов на пенсію в тому році в вересні  Ніяких записів в трудовій не було про навчання. Орігінал диплрму принести треба. + 500 грн. до пенсії
   
Re: Умови виходу на пенсію

На мій погляд, якесь не дуже корисне обговорювання. Здається враження що мало хто з тих хто обговорює хоч на  1 процент розуміє предмет обговорювання. Треба звати пенсов, або хто дуже добре розібрався з предметом.  Я теж в цьому питанні не розуміюсь, але з того що побачив в обговорюванні є пара зауважень.  1) наскільки пам'ятаю служба в армії входила та, на мій погляд, входить в стаж. 2)  десь хтось писав... мол принести трудову, всю інфу візмуть з неї... та все буде ГУТ.  Але знов таки багато раз чув.... що до трудової  ВИМАГАЮТЬ  вже багато років бумагу- підтверждення з міста праці. Е запис в трудової... працював в тов "блаблабла", то без папірця з цієї контори ваші записи в трудової нічого не варти. А де та контора? є вона взагалі? нададуть там те підтвердження?   Тому я в це питання взагалі не лізу, бо коли прийде мій час  щось там оформлювати а) може багато що змінитись б) тоді  й все з'ясую. Та точно не на ФУПІ.   ;)
   
Re: Умови виходу на пенсію

На мій погляд, якесь не дуже корисне обговорювання. Здається враження що мало хто з тих хто обговорює хоч на  1 процент розуміє предмет обговорювання. Треба звати пенсов, або хто дуже добре розібрався з предметом.  Я теж в цьому питанні не розуміюсь, але з того що побачив в обговорюванні є пара зауважень.  1) наскільки пам'ятаю служба в армії входила та, на мій погляд, входить в стаж. 2)  десь хтось писав... мол принести трудову, всю інфу візмуть з неї... та все буде ГУТ.  Але знов таки багато раз чув.... що до трудової  ВИМАГАЮТЬ  вже багато років бумагу- підтверждення з міста праці. Е запис в трудової... працював в тов "блаблабла", то без папірця з цієї контори ваші записи в трудової нічого не варти. А де та контора? є вона взагалі? нададуть там те підтвердження?   Тому я в це питання взагалі не лізу, бо коли прийде мій час  щось там оформлювати а) може багато що змінитись б) тоді  й все з'ясую. Та точно не на ФУПІ.   ;)

Тоді б не було оформлення пенсії через портал ПФУ.
   
Re: Умови виходу на пенсію

В первое десятилетие независимости Украины, за которое голосовали как раз те, кто учился и служил в СА при СССР, нас уверяли, что все это идет в стаж. Киданули?

А якби сказали правду, то ти би за незалежність не проголосував?
   
Re: Умови виходу на пенсію

надлишковий стаж ніяк не впливає на розмір пенсії. тільки пенсійні відрахування
Впливає. Прямо пропорційно. Плюс невеличка надбавка за понаднормовий стаж.
Навчання на стаціонарі в ВНЗ враховується в страховий стаж, якщо навчалися до 2004 року.
   
Re: Умови виходу на пенсію
HSM

Так. Про навчання та службу має бути запис в трудовій книжці.
Про навчання ви маєте диплом
І не хвакт що мали т книжечку
Армія також не хвакт буде в т к
Ви можете запросто  вперше піти на
Роботу після арміі
Майте військовий обов'язково і диплом

У мене врахували стаж арміі і вищу
Мав макумєнти без т к

Папірці з якоїсь кантори потрібні
Якщо тама в ній була ну дуже
Гарна зп і ви хочете щоб вона
Суттєво вплинула на пенсію
Тоді пліз макумент з архіву районного
І врахують
Я робив так

Останнє редагування: 27 травня 2024 08:42:33 від HSM
   
Re: Умови виходу на пенсію

працював в тов "блаблабла", то без папірця з цієї контори ваші записи в трудової нічого не варти
Якщо запис в трудовій зроблений без помилок, то жодного папірця не потрібно.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія