Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Знесли незаконний самобуд секти московського патріархату на Десятинній

Ого! Цілий монастир!
ОГО!
   
Чоловічий монастир
Єпископ цілий був за керівника

П.м. розміри тої будови як в маленьких атб приблизно

   
Ну от, бувають і гарні новини [ua]
   
Що відомо про незаконну церкву-МАФ

У 1998 році київське землеуправління передало Національному музею історії України (НМІУ) земельну ділянку, на якій у 2004 році тодішній очільник музею Сергій Чайковський дозволив громаді УПЦ МП звести каплицю. За два роки після надання цього дозволу релігійна громада встановила тимчасовий намет, який ще через рік перетворився на дерев'яну каплицю.

У 2011 році представник президента-втікача Віктора Януковича у Верховній Раді Юрій Мірошниченко зареєстрував законопроєкт, згідно з яким держава мала профінансувати православний комплекс біля фундаменту Десятинної церкви. Ця спроба виявилась невдалою – профільний комітет парламенту та громадськість виступили проти.

У 2012 році релігійна громада через суд отримала право власності на будівлю, проте не на землю.

У 2017 році НМІУ звернувся до Окружного суду Києва з вимогою визнати рішення про держреєстрацію прав громади УПЦ МП на незаконно зведену каплицю – протиправною.

Міністерство культури та інформаційної політики України пояснювало, що релігійний МАФ був зведений незаконно, без жодних дозволів і розташований він у захисній буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО.

У 2021 році Національний музей історії України в суді вимагав знести каплицю на його території. Згідно з позовом, каплицю звели самочинно біля залишків Десятинної церкви.

15 лютого Господарський суд Києва зобов’язав знести храм-маф, саме знесення мало відбутись 7 травня, проте через неоголошені причини його перенесли.
   
Хай завезуть земельки і Зеленбуд зробить там якусь клумбу  :D
   
влада  мусить зміни підходи до попів
землі під віру мусить коштувати грошей
якщо попи не мають грошей хай вирішують ті питання з паствою
І влада може теж тут (але вже попам) допомгти вліпивши пастві церковний податок

гроші не ідол і не антиідол
шгроші банальне мірило вартості
якщо вартість фальшива вона мусить йти
якщо ні то вона живе

звільняти від плати за мирське (земля) попів то є дурня
то перекручування віри

корінна європа не має того шапіто під хрестами саме тому що церква є відокремлена а земля не трактується колгоспною (#вважайте громада не синонім колгосп а навіть напаки по відповідальності є антонім )
і тому попи свій кошт на будки під хрестами  не витрачають

найпростіше захопити землю в Україні заявити що ти церковна громада  і поставити хрест
а далі хаос

ци
.....
Про деякі особливості церковної власності

В Україні за часів Незалежності склалася усталена практика. Дуже часто, якщо не сказати переважно, всі необхідні дозволи та погодження на будівництво культових споруд оформляються постфактум. Якщо простіше, то їх оформляють вже після того як храм збудовано і в ньому почали проводити служби. Може пройти навіть не один рік від часу фактичного початку відкриття та експлуатації і до юридичного введення в експлуатацію.
....

Земельні ділянки виділялися релігійним громадам під будівництво культових споруд. Деякі з них були навіть з об’єктами місцевої інфраструктури. Найбільш масово такий процес відбувся на початку 1990-х.
Час йшов. Будувалися храми. Проте, їх вкрай рідко офіційно вводили в експлуатацію. Навіть через кілька десятків років після початку богослужінь деякі з них за документами залишаються або об’єктами незавершеного будівництва, або ж магазинами, садочками, бібліотеками і т.п.
І ось тут найголовніше. Вони можуть і досі залишатися у власності тих місцевих рад які передали у користування вказані приміщення релігійним громадам. Земельні ділянки на яких вони стоять так само не змінювали власника і цільового призначення.

Тобто керівники деяких релігійних громад були настільки чи то самовпевнені, чи то незацікавлені, що навіть не робили спроб переоформити документи на надані в користування земельні ділянки та приміщення.

І про деякі парадокси

Парадокс перший. Земельна ділянка у власності місцевої територіальної громади, а приміщення яке на ній збудоване – у приватній. Не може такого бути? Може. Ще й як може. А користується всім цим релігійна організація. Котра виявляється нічого свого не має.

Парадокс другий. Земельна ділянка у приватній власності. А збудована або недобудована церква – невідомо у чиїй, адже нерідко її взагалі не існує. Тобто не має жодних документів про на неї. І майбутнє цієї споруди, в т.ч. конфесійне, фактично залежить від волі власника землі або вітчизняних судів, котрі іноді вирізняються своїми дивовижними ухвалами, але не від волі релігійної громади.

Парадокс третій. Навіть якщо все оформлено правильно і все знаходиться у власності громади, то може виявитися ще один риф. Назва релігійної громади. В статуті одна назва, в документах на приміщення інша, в документах на землю третя, а в угодах з комунальними службами четверта, а то і пʼята! І це не одинокі випадки. Скільки разів доводилося бачити подібні «шедеври»!

Парадокс четвертий. Юридична адреса. Земельна ділянка знаходиться згідно документів за однією адресою, а культова споруда збудована на ній – зовсім за іншою. І вже зовсім дрібницею на фоні цих «шедеврів» виглядає юридична адреса громади за третьою.

....
кінець ци

короч первісний хаос
7мий день
бог придумав землю
бог придумав людину
бог придумав орднунг
але деяким своїм рабам божим в макітри його не вклав
що цікаво на одному боці європи правила щодо попів давно уніфіковані на іншому ні
і тому там будь яка дія до системності то страшний гевалт

Останнє редагування: 17 травня 2024 09:34:40 від Lemberg.AT
   
і тому там будь яка дія до системності то страшний гевалт

Завше вражений вашим умінням писати так багато  ;)
   
на знос цього мафу скидувались люди і збір закінчили за день.
виконавча служба на це грошей не мала. чомусь. і ні одна державна служба не мала. чомусь.
тому одна поважна особа у фб дала клич і народ за кілька годин зібрав необхідну сумму.
   
Піп  вирвався з лап поліцаїв .  Мені це сподобалось . :)
   
Наскільки я бачу - церква стоїть. 
А от та "десятинна" споруда, встигла перетворитись на "монастир"  :gigi:
   
виконавча служба на це грошей не мала. чомусь. і ні одна державна служба не мала. чомусь.
Сильно
   
Таких кіосків по Києву - овербагато.
   
Сильно

завдяки цій людині все зроблено "швидко":
Aleksey Kopytko
1 год  ·
Судячи зі стрічки, справедливі новини вже всі прочитали
У Києві демонтовано МАФ, незаконно встановлений біля фундаментів Десятинної церкви, який проіснував понад 17 років.
Це справді історія про справедливість і відновлення законності.
Вистражданий подарунок Національному музею історії України до Міжнародного дня музеїв.
Повага всім, хто боровся в цьому нерівному бою і довів його до результату.
Найголовніше, про що я неодноразово писав, - реалізовано бездоганно, винятково в рамках правового поля і під час рутинної процедури. Як і мало бути років надцять тому.
Спроби зірвати виконання рішення суду були до останнього моменту. Найабсурдніші: представники власників МАФу вимагали заборонити держвиконавцю діяти, оскільки демонтаж від самого початку був покладений судом на власників МАФу. А те, що вони саботують - ну, таке. Чіплялися за все.
Також істерично голосили, що не можна використовувати для реалізації процедури зібрані громадою гроші. Тому всі, хто донатив, знайте - ваш внесок важко переоцінити.
Саме пожертви громадян стали незламним аргументом, бо зробили процес демонтажу незалежним від зовнішніх чинників.
Про деталі використання коштів та інші подробиці повідомить Музей.
З моменту збору минуло трохи більше місяця. Тобто, все спрацювало в межах норми. Два перенесення дати - це робочі моменти, на які завжди варто закладатися.
Що далі?
Зараз у стані опонентів законності зневіра, але вони напевно спробують ще щось викрутити. Головні російські медіа повідомили про демонтаж миттєво, вночі. Перша інформаційна хвиля спала, коли росіяни проспляться - почнеться парад заяв. І спроба дискредитації на заході. Тож триває період роз'яснювальної роботи.
Який найідеальніший розвиток цієї історії?
Для України - змінити характер дискусії. Зараз є певне протиставлення. Релігійні організації (всіх конфесій) сприймаються (і часто діють) як агресор, який атакує захищену законом культурну спадщину. Про причини цього можна написати багатотомник. Хтось так намагається відновити справедливість у своєму розумінні, хтось від жадібності або від суто утилітарного підходу. Мільярд тонкощів.
Домінантою має стати ідея, що захист культурної спадщини - спільна справа громадян (громади), держави і церков. Усі будуть у виграші.
   
коли росіяни проспляться - почнеться парад заяв

Побісяться та й перенесуть той пивний ларьок до себе на Красну Площу і ходитимуть до нього, мов до мавзолею. З місцевих попів зроблять мучеників, а в майбутньому прикрасять ларьок їх мощами.
   
Зносьте ты мафи усюди!
Благословляю на благії справи!  :laugh:
   
Зеленбуд зробить там гарний газончик
   
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення

16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового рішення про демонтаж незаконної споруди, яка у різних формах проіснувала на території Національного музею історії України з 2006 по 2024 рік. Історія свавільного спорудження цієї будівлі на особливо цінних землях, власником яких є держава, стане хрестоматійним прикладом безвідповідальності чиновників і водночас неповаги до культурної спадщини України міжнародного значення.

Багато людей сприймають музей лише як спеціальну будівлю, у якій зберігаються та експонуються памʼятки історії й культури. Але є музеї особливі, які варто розглядати в нерозривному звʼязку з територією, на якій вони розташовані. Такими прикладами є Парфенон з Акрополісом у Греції та Капітолійський пагорб у Римі з памʼятками всесвітнього значення. У Києві таким місцем є Старокиївська гора із садибою Національного музею історії України, що утворюють цілісний комплекс із будівлею установи.
 
Чимало людей нині можуть вказати, де на території нашого музею колись були язичницькі поховання, князівські палаци й Десятинна церква. Утім варто памʼятати, що цими знаннями ми зобовʼязані не так писемним джерелам, як відкриттям археологів, що дозволили точно локалізувати історичні обʼєкти. На цій досить невеликій садибі досліджені залишки не тільки згаданого храму, а й споруд і поховань, датованих часом до прийняття християнства і пов’язаних з історією України і низки інших країн Європи.

Для України ця територія – головне місце памʼяті, зберігати й поважати яке зобовʼязані не тільки громадяни нашої країни, а й іноземці, незалежно від політичних, культурних і релігійних поглядів. Це –обовʼязок кожного. Для того, щоб його дотримувалися, існує законодавство про охорону культурної спадщини, яке охоплює як правові акти України, так і міжнародні договори. Воно регулює роль та обовʼязки музеїв, а також інших інституцій. Це законодавство визначає види діяльності, дозволені на памʼятках національного значення, а також порядок й умови їх здійснення.

Національний музей історії України прагне забезпечити максимальний доступ громадян до нашого спільного місця пам’яті. Для цього необхідно усунути всі перешкоди, особливо якщо на те є всі законні підстави.

У планах музею – використання території і зокрема звільненої ділянки для проведення просвітницьких заходів і дитячих програм, присвячених як давньому минулому, так і сучасній історії України. Також у майбутньому плануються археологічні дослідження ділянок, що досі не були вивчені або не стали експозиційними обʼєктами.

Захист культурної спадщини є почесною та благородною місією, а також колективною відповідальністю, адже хто не знає минулого, той не має майбутнього.

 Справа незаконної споруди на території Національного музею історії України продемонструвала єдність громадянського суспільства та його активну підтримку правового рішення. Така позиція цілком відповідає стародавньому мотто, яке поділяємо й ми, а саме: «За законом земля має розбудовуватися».
   
Навіщо виправдовуватись за знесення кацапського анклаву? В планах там буде гарний газон, цього достатньо
   
представник президента-втікача Віктора Януковича у Верховній Раді Юрій Мірошниченко

От жеж під@рас - в тілівізорі плакав на публіку, а насправді кацапські церкви будував, падло.

PS До речі, на сьогодні - член Центральної виборчої комісії...  :facepalm1:

Останнє редагування: 17 травня 2024 13:19:18 від alex_kyiv
   
А хто знає деталі? Чому зараз такі переможні реляції від імені музею, якщо сам же музей і віддав ділянку саме кацапській церкві?
У 1998 році київське землеуправління передало Національному музею історії України (НМІУ) земельну ділянку, на якій у 2004 році тодішній очільник музею Сергій Чайковський дозволив громаді УПЦ МП звести каплицю.
   
А хто знає деталі? Чому зараз такі переможні реляції від імені музею, якщо сам же музей і віддав ділянку саме кацапській церкві?

26 років тому
   
А хто знає деталі? Чому зараз такі переможні реляції від імені музею, якщо сам же музей і віддав ділянку саме кацапській церкві?

Ну так. Я теж здивований.
Замі ть того, щоб покаятися та визнати провини минулого керівництва, вони про "використання території і зокрема звільненої ділянки для проведення просвітницьких заходів і дитячих програм, присвячених як давньому минулому, так і сучасній історії України"

У них зараз мало території для таких просвітницьких заходів та програм? Пристосуванці v.2.0.
   
Там ще погріб таємний бути мав
   
Там ще погріб таємний бути мав

В тій кацапській церкві?
   
А шо кпцапи там і досі сидять?
   
А хто знає деталі? Чому зараз такі переможні реляції від імені музею, якщо сам же музей і віддав ділянку саме кацапській церкві?

Тому що тоді був інший директор музею, після нього змінилося вже два і обидва намагалися вирішити питання з кацапським МАФом.

Каплицю біля фундаменту Десятинної церкви побудували майже 20 років тому. Як потім з’ясувалося, виконавчий орган, який дав дозвіл на будівництво, переважив свої повноваження, оскільки будівництво не погодили ні з Національним музеєм історії України, ні з Київською міською радою, ні з Міністерством культури.

Вона розташована у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене будівництво. Крім того, незаконна забудова порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».

Під час правління Овоча УПЦ МП разом з деякими "активистами" взагалі намагалися відбудувати на фундаменті старовинної Десятинної церкви новітню, і теж прибрати її до свого МП.

У 2018 році профільна комісія Київради підтримала петицію про демонтаж каплиці як незаконної "малої архітектурної форми".

Намісник каплиці єпископ Гедеон (Харон) виявився громадянином Росії і з цієї причини був позбавлений українського громадянства.

Через війну постійні експозиції в музеї розібрали, і задля швидкого реагування у випадку небезпеки їхнє місце займають "мобільні" проєкти. Територія навколо музею також залучається до виставок, тому звільнена ділянка стане в пригоді для реалізації дитячих програм та екскурсій.
   
Ну так. Я теж здивований.
Замі ть того, щоб покаятися та визнати провини минулого керівництва, вони про "використання території і зокрема звільненої ділянки для проведення просвітницьких заходів і дитячих програм, присвячених як давньому минулому, так і сучасній історії України"

У них зараз мало території для таких просвітницьких заходів та програм? Пристосуванці v.2.0.

 :S

Чим саме здивований?

У Вас якісь інші пропозиції, як використати звільнений від кацапської церкви простір?

При чому тут пристосуванці, не розумію...
   
Еволюція цієї церкви

У 2007 році в історичному центрі Києва на Старокиївській горі, поблизу Національного музею історії України раптово з’явився «тимчасовий» церковний намет для звершення великоднього богослужіння, який з часом трансформувався у дерев’яну каплицю, а згодом і у повноцінний храм.

Дуже нагадує прислів'є: "Дайте води напитися, бо так їсти хочеться, що аж нема, де переночувати."

Спочатку кацапські попи намет тимчасовий зробили, щоб пасочки хрестити, а потім вже й до кам'яної будівлі недалеко було.







   
Довго одоробло простояло, але краще пізно, ніж ніколи (tu)
Але таких МАФів по всьому Києву ще повно. У парках, лісах.
Церковна МАФія [M]
   
Територія навколо музею також залучається до виставок, тому звільнена ділянка стане в пригоді для реалізації дитячих програм та екскурсій.

Ти бачила там виставки або дитячі програми?
   
Ти бачила там виставки або дитячі програми?

Постійно. Приходь з онуками.
   
Наприклад, дитяча програма:

Нд. 19/05

12:00

Дитячий день «Магія зв’язку: від голубів до смартфонів»
Національний музей історії України


вул. Володимирська, 2

90 хв.
--------------------------

Просто уважно читай сайт Музею, шановний пан Алекс :rotate:
   
І сам можеш сходити, якщо що...

Нд. 19/05

15:00

Екскурсія виставкою «Азовсталь: нові сенси»
Національний музей історії України


вул. Володимирська, 2

45 хвилин
   
Постійно. Приходь з онуками.

Завтра прийду ;)

PS Сьогодні в програмі якийсь Макс Барськіх.

Останнє редагування: 17 травня 2024 15:22:08 від alex_kyiv
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія