Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Найулюбленіші твори украінською у дописувачів ФУП

я дивлюсь, тут у більшості у фаворі так би мовити класики української літератури, а де ж сучасні?

Наприклад, колись я відкрила для себе Софію Андрухович.

Мені дуже подобається, як написана її книга Фелікс Австрія. Там можна смакувати кожним реченням, так гарно вона нанизує, як перлинки, слова. Я тішилися навіть не сюжетом, хоча і він цікавий, а саме літературною мовою, якою написаний роман.

І вперше спіймала себе на думці, як буде програвати ця книга, якщо її таки переведуть російською.

Мабуть, не одна я тішилася цією книгою, бо цей роман  отримав приемію BBC "Книга року" за 2015 рік.

Кому цікаво, почитайте. Потім в 2020 році вийшов фільм "Віддана" по цьому роману, досить естетський.

У тому ж 2020 олці вийшов роман "Амадока". І теж потрапив у список на премію. Однак не виграв.

Але він зовсім інший.Там є про все. Про війну з кацапами  з 2014 року, про НКВС 2937 року, про Віктора Петрова (погугліть, хто це, якщо не знаєте), про Київ і про багато іншого. Більше 800 сторінок - але не пожалкуєте. а й сама назва - Амадока - теж має цікаве походження.
Я тільки про сучасних і пишу. Фелікс Австрія згоден, а Амадока нмд таки занадто об'ємна і якась занадто тягуча. Як ото Кафка, якого читати складно саме через таку патологічну тягучість
   
Імператор повені.
Во!
   
Імператор повені.
Во!
Єшкілєв взагалі мій улюблений письменник у цьому жанрі
   
Re: Найулюбленіші твори украінською у дописувачів ФУП

   
Анатоль
Толя, ми тут усі пісатєлі, майже Спілка Писмєнників :gigi:

На чолі з Болуканом!
   
Ой, пох... на всіх хто радіє! Нехай вдавляться!:)
  Я занотувала усе що хочу прочітати!  І для онука теж.:) Дякую всім за вашим списки.
Пані Lighta має всі підстави номінуватися на звання унтер-офіцерської вдови Хвупу. Є такий персонаж "настоящєй літератури", може хто не знає.. :)
Хотілось постібатись тьотці, а постєбала, висєкла лиш себе. І подєлом.
   
Я тішилися навіть не сюжетом, хоча і він цікавий, а саме літературною мовою, якою написаний роман.
Дуже знайомо, книги, як і музику, варто смакувати, величезне задоволення - мелодія слів. "Про що" важливо, але "як" для мене все ж в пріоритеті. Безмежно респектую майстрів як усного, так і письмового "смачного слова".
   
Пані Lighta має всі підстави номінуватися на звання унтер-офіцерської вдови Хвупу. Є такий персонаж "настоящєй літератури", може хто не знає..
Хотілось постібатись тьотці, а постєбала, висєкла лиш себе. І подєлом.
еще один сгорел на работе! :laugh:
я принципиально не открываю веток
но тут терпение лопнуло
у наших турбопатриотов мозгов хватает только на то, чтоб ненавидеть
позитив, конструктив, пропаганда украинской культуры - это не про них
пришлось поступиться принципами

и цитирую знаменитую фразу фупа
"что вы с такой подготовкой делаете на этом форуме?" :gigi:
   
Re: Найулюбленіші твори украінською у дописувачів ФУП

Були. Зараз немає, ніяких, ні на яких мовах. Не можу читати і край. Вся худ. літєратура то хуйня і алт.  реальність, намазування помади на свиню людства. Дуже погано тим хто багато читають в юному віці. Художній лубок сильно викривляє сприйняття реальності, а якщо ще той лубок занадто ідеалістичний то це повний писець.
   
еще один сгорел на работе!
В классическом варианте вам подобные персонажи говорят "не хнычь" или "не плачь" в таких случаях.
Вы креативны, мадам унтер-офицерша. Если тупость бывает креативной.
   
Re: Найулюбленіші твори украінською у дописувачів ФУП

Дуже знайомо, книги, як і музику, варто смакувати, величезне задоволення - мелодія слів. "Про що" важливо, але "як" для мене все ж в пріоритеті. Безмежно респектую майстрів як усного, так і письмового "смачного слова".

Саме так! (tu)
   
Цитата: Uncle Prol link=topic=1140329.msg27878199#msg27878199 date1712951307
Художній лубок сильно викривляє сприйняття реальності, а якщо ще той лубок занадто ідеалістичний то це повний писець.
О! Сказку про Золушку нужно приравнять к алкоголю
и запретить как особо вредную для юных девиц любого возраста :buba:

Не можу читати і край. Вся худ. літєратура то хуйня і алт.  реальність
был у меня такой период
мемуары спасали
тоже выдумки, но приближенные к полевым условиям :)
   
В классическом варианте вам подобные персонажи говорят "не хнычь" или "не плачь" в таких случаях.
Вы креативны, мадам унтер-офицерша. Если тупость бывает креативной.
В игнор вас - да и вся недолга :)
   
еще один сгорел на работе! :laugh:
я принципиально не открываю веток
но тут терпение лопнуло
у наших турбопатриотов мозгов хватает только на то, чтоб ненавидеть
позитив, конструктив, пропаганда украинской культуры - это не про них
пришлось поступиться принципами

и цитирую знаменитую фразу фупа
"что вы с такой подготовкой делаете на этом форуме?" :gigi:

   
В игнор вас - да и вся недолга :)

   
Просила фуповских турбопатриотов создать такую тему
Щас!
кроме ненависти к русской литературе ничего генерировать не могут
Придется мне, нещасной русскоязычной за них отдуваться  :)
Поехали

1. Ліна Костенко — "Маруся Чурай"
Прекрасный роман в стихах от фантастической женщины

2 Жадан - стихи, в особенности  "Варшава" и " Гриби Донбасу"

3. Оксана Забужко - «Польові дослідження з українського сексу»
Крепкая женская проза от автора, которая вдруг решила, что этого ей мало, и она будет моральным авторитетом нации. Не меньше
А путь в моральные авторитеты один - сначала висишь на кресте, а уж потом ходишь по воде
А не этот ваш конформизм

4. заявка от моего мужа, хоть это кумовство и злоупотребление семейным положением :) Но у мужа это настольная книга
Горліс-Горський - "Холодний Яр"

5. от младшенькой в  семье
Загребельний - "Диво"

   
а я а мне больно, когда вменяемые люди уходят в неадекват
вам предложили составить список любимых призведений украинской литературы
уж какой тут стьоб
список вы предоставили?
нет
потому что вам я не нравлюсь?
Украинская литература-то причем?
бесполезный разговор

   
а я а мне больно, когда вменяемые люди уходят в неадекват
вам предложили составить список любимых призведений украинской литературы
уж какой тут стьоб
список вы предоставили?
нет
потому что вам я не нравлюсь?
Украинская литература-то причем?
бесполезный разговор

   
О! Сказку про Золушку нужно приравнять к алкоголю
и запретить как особо вредную для юных девиц любого возраста :buba:

был у меня такой период
мемуары спасали
тоже выдумки, но приближенные к полевым условиям :)

   
Лайта - промоскальський підарас. такий увесь культурний шо аж віпати в морду хочеться.  :-)o
   
Лайта - промоскальський підарас. такий увесь культурний шо аж віпати в морду хочеться.  :-)o
Та ми особливо і не звертаємо на те увагу, в нас свої розмови, про українську літературу)
   
Тигролови Багряного
   
Re: Найулюбленіші твори украінською у дописувачів ФУП

Трошки зміню напрямок розмови, тим більше тут згадали про казки.

Спеціально знайшла в ютюбі мульт Колобок 1990, від Української Кіностудії анімаційних фільмів. Колись давно я його вже дивилась, і зараз згадала.

Колобок взагалі досить кровожерлива казка, адже колобка, та ще і з явними ознаками інтелекту, все-таки з'їла лисиця.

Є кілька варіантів психоделічного хоррор-Колобка, але цей - найкращій. :gigi:  І точно в атмосфері буремних дев'яностих.

Цікаво, що Лангольєрів Стівена Кінга теж вперше надрукували в 1990 році. І я не впевнена, що режисери цього мультика встигли  прочитати Лонгольєрів, бо в 1990 році все ще був радянський союз, і американська література ще не так швидко проникала через радянські кордони, як через кілька років.

Щось таке було у повітрі? Ну, якщо на різних континентах людям одночасно приходили в голову майже однакові думки?







Останнє редагування: 12 квітня 2024 23:42:11 від шуша
   
В игнор вас - да и вся недолга :)

давай москалику поговоримо.
ти де живеш в якій країні ?
твоє айпі дає певні роздуми.
маю до тебе питання : яка країні крім московії вважає класиків російської літератури всесвітньовідомими письменниками ? ну крім вас москалів ?
де побачити список москальських писак яких визнали світовою літературою ?  :D  :-)o
хто знає про москалів крім самих москалів ?
   
Та ми особливо і не звертаємо на те увагу, в нас свої розмови, про українську літературу)

Тс - в бан.
   
Котляревський
Шевченко
Франко
Винниченко
Трублаїні
Сосюра
Довженко
Смолич - (звичайно ще той упир)
Гончар
Панч П.
Загребельний
Симоненко В.
Бердник (ранній)
Бережний В.
Нестайко  ;)
Дімаров
Владко
Малик
Ліна
Лесь
   
Тигролови Багряного

Як кажуть каци "на вкус і цвєт"

Але от Тигролови на відміну від Саду Гетсиманського взагалі не зайшли

Сад - це шедевр, гімн розстріляного Відродження

А Тигролови - таке вже, милодрама а-ля Джек Лондон

До речі в фільмі нашому 90-х Тигролови пряме продовження "Саду" типу це Чумак втік (по книзі інший)
   
І що це за фігня?
   
- Якийсь цей світ такий розмитий...
- А мені фіолетово.
   
- Сізіфе, кидай ти цю безнадійну справу, займись краще чимсь корисним.
- Ха! І кого з тих, хто робив щось корисне пам'ятатимуть через тисячі років?
   
Росинант.
   
Автопортрет.
   
Цвіт папороті.
   
Принцеса в масці. Скіфське золото.
   
Пегас.
   
Нет у меня таких. У меня и на русском нет любимых писателей. Разве что Бунин. Он непревзойденный мастер слова, но малой литературной формы.
   
Re: Найулюбленіші твори украінською у дописувачів ФУП

Я, Побєда і Берлін.  Кузьми.
Це якщо чесно, без виєбонів..
Я не памятаю коли я так сміявся останній раз. Це краще тартарена.
 
   
Re: Найулюбленіші твори украінською у дописувачів ФУП

«Філософські трактати» Григорій Сковорода.
Ні один з росіянських письменників навіть близько не стояв. В нього одного, мабуть, більше великих всесвітніх творів ніж у всій росіяньскій літературі. «Всякому місту - звичай і права» знову ж. Бо за його ж словами ми вбачаємо великим те, що бачимо очима, а в нього багато маленьких речей, які насправді важливіші ніж війни і мір разом з злочин і кара.
   
Автопортрет.
Показати зображення...

Анатоль ти художник?

Тут на днях така новина попалась:

А як тобі така бабуся? -їй всього 95 рочків)).

Яйої Кусама (草間 彌生 Kusama Yayoi, нар. 22 березня 1929) — японська художниця.

Яйої Кусама стала найбільш продаваним сучасним виконавцем 2023 року.
Вона відома своїми калейдоскопічними картинами та інсталяціями, заробила на аукціоні минулого року 80,9 мільйона доларів.



https://www.artnews.com/art-news/news/yayoi-kusama-top-selling-contemporary-artist-2023-1234702187/



п.с.

Її з дитинства її переслідують галюцинації та нав'язливі думки, часто суїцидального характеру.

Сьогодні живе в психіатричній лікарні в Токіо, де продовжує створювати роботи із середини 1970-х. Її студія розташована поруч із клінікою.

https://w.wiki/9k3X

   
Анатоль ти художник?
Яйої Кусама стала найбільш продаваним сучасним виконавцем 2023 року.
з дитинства її переслідують галюцинації та нав'язливі думки, часто суїцидального характеру.

Сьогодні живе в психіатричній лікарні

Ні, я психічно абсолютно здоровий.
Тому ні на картинках, ні на чомусь іншому не зароблю ніколи ні копійки.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія