Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Знову про безперебійне живлення е/е

Ну набирати гамузом мілких павербанків та паверстейшенів - тільки морока НМСД. Я свій "рецепт" казав на початку гілки

Ты про СЭС? Так куда ее в многоэтажку? Ну пару плит можно где-то под окно на фасад прилепить, а сколько от них будет толку? Даже на запитку ноута не хватит. Тем более, у меня например окна на восток. Летом с 12 часов там уже солнца нет. А зимой вообще на час утром на рассвете.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Я якийсь Zendure купив раніше, зараз випробовував - працює, лише зарядка довго, можна додати ще зарядку 12 вольт як від авто, то скоріше стає і ще від USB 100ват можна
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Я купив якусь китайську фуйню для роутера, туди треба акумулятири вставляти, але акумулятори так і не купив бо нема грошей  8-)

Останнє редагування: 18 травня 2024 14:03:47 від Bogkuz
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е
den

Ты про СЭС?
Гібрідний Інвертор+ аккум
На вході квартири

   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Ты про СЭС?

Ні. Інвертор - так - він може використовуватися і в складі СЕС. Але ніщо його не заважає користувати просто як ДБЖ з акумом. Причому щодо акума ти вільний сам обирати і його тип, і його ємність. за 20К можна цілком збацати таким чином 2-3 кВт ДБЖ та акум на 2-3 кВт години на AGМ. Ну або хоч і якісь старі аккуми від машин чи вантажівок користувати, чи зколхозити аккум на свій смак та розмір з розібраних павербанків від Ніссан Ліф.


Останнє редагування: 18 травня 2024 14:44:21 від Jinx
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Гібрідний Інвертор+ аккум
На вході квартири

До того ж краще на 48V щоб ККД перетворення була вищою.
Але це і дорожче.
Приглядаюся до чогось такого, щоб воно автоматом все працювало. Але підтримка сонячних панелей мені в квартирі зайва, бо ніяк їх встановити, та чи ж є гібридні інвертори без неї і воно мало б бути дешевшим в такім разі
Ну і дорогі готові акуми до таких інверторів
Плюс з таким інвертортором виникає питання де його вішати в квартирі, бо має вентилятори охолодження.

Що до станції для компа.
У мене ноут, то ж він працює під час вимкнення від власного акума. А монітор 27 дюймів на повній яскравості споживає 71W, на половинній - 54W. Маленька Bluetti пише що її вистачить живити його 4-6 годин. Ноут витримає на своєму заряді не менше.
Споживання розрядженого ноута не перевищить 65W
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Я якийсь Zendure купив раніше, зараз випробовував - працює, лише зарядка довго, можна додати ще зарядку 12 вольт як від авто, то скоріше стає і ще від USB 100ват можна

Така?

   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

До того ж краще на 48V щоб ККД перетворення була вищою.
Але це і дорожче.
Приглядаюся до чогось такого, щоб воно автоматом все працювало. Але підтримка сонячних панелей мені в квартирі зайва, бо ніяк їх встановити, та чи ж є гібридні інвертори без неї і воно мало б бути дешевшим в такім разі
Ну і дорогі готові акуми до таких інверторів
Плюс з таким інвертортором виникає питання де його вішати в квартирі, бо має вентилятори охолодження.

Що до станції для компа.
У мене ноут, то ж він працює під час вимкнення від власного акума. А монітор 27 дюймів на повній яскравості споживає 71W, на половинній - 54W. Маленька Bluetti пише що її вистачить живити його 4-6 годин. Ноут витримає на своєму заряді не менше.
Споживання розрядженого ноута не перевищить 65W

Вентилятори мають не всі, є з пасивним охолодженням.  Для компа та іншого звісно зарядної станції буде гут. Але гібридний інвертор з АКБ це, мабуть, дуже комфортне рішення, все там десь працює, а ми користуємося, спостерігаючи періодично в якісь там застосунок на телефоні  :) . Та звісно за комфорт будемо вимушені платити його ціну...

Але для приватного будинку... та ще гарний гібридний інвертор.... це пісня. під'єднав генератор, аккуми, дай бог панелі. та воно собі працює. коли треба там бере, коли треба з іншого джерела, коли треба генератор запускає.

Останнє редагування: 18 травня 2024 16:37:40 від olegan
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

До того ж краще на 48V щоб ККД перетворення була вищою.
Але це і дорожче.
Сучасні солар гібрид інвертори навіть під 12-вольтову архітектуру мають ККД більше 90%. Під 48 В, звичайно, краще - аж під 97% бувають. Але на загал між 90 та 97 різниця невелика. Інше питання, що знайти інвертор на 12 в і потужність більше 3 кВт - майже нереально. Тобто - хочеш більшу потужність - переходь на більшу напругу АКБ.
та чи ж є гібридні інвертори без неї і воно мало б бути дешевшим в такім разі
На ціну впливає дуже мало. Розглядай просто як бонус.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Така?

Показати зображення...



Таку, трохи меншу
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Спасибо! Т.е. другие бренды кроме ЭкоФлоу можно дажене рассматривать?

Чому...
Є непогані моделі в блюетті, анкера, тощо.
Тре читати характеристики та дивитися відгуки.
Просто я не продавець станцій і цікавився саме Екофло бо в них,  як на мою особисту думку, все ок з якістю, ремонтопридатністю та функціоналом.
Наприклад,  можливість встановлення потужності зарядки через додаток може стати в нагоді,  щоб не перевантажити невеликий інверторний бензогенератор чи якщо малопотужна розетка в якомусь закладі, де ви підете заряджати.
І відносно тихі вентилятори.

Ціна трохи вища, але не сильно.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Вентилятори мають не всі, є з пасивним охолодженням.  Для компа та іншого звісно зарядної станції буде гут. Але гібридний інвертор з АКБ це, мабуть, дуже комфортне рішення, все там десь працює, а ми користуємося, спостерігаючи періодично в якісь там застосунок на телефоні  :) . Та звісно за комфорт будемо вимушені платити його ціну...

Але для приватного будинку... та ще гарний гібридний інвертор.... це пісня. під'єднав генератор, аккуми, дай бог панелі. та воно собі працює. коли треба там бере, коли треба з іншого джерела, коли треба генератор запускає.

Щось не віриться, що є гібридний інвертор з пасивним охолодженням на ті 2кВт...
Бо при 90% кпд він має розсіювати 200Вт тепла, а це не так  мало. Навіть 100Вт в закритому корпусі не так просто розсіяти
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Щось не віриться, що є гібридний інвертор з пасивним охолодженням на ті 2кВт...
Бо при 90% кпд він має розсіювати 200Вт тепла, а це не так  мало. Навіть 100Вт в закритому корпусі не так просто розсіяти

Так корпус ребристий можна зробити і прикрутити до нього транзистори  :)
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Щось не віриться, що є гібридний інвертор з пасивним охолодженням на ті 2кВт...
Вентилятори зазвичай не ставлять в малопотужні моделі на 300-600 Вт. В будь-якому випадку такий крок незрозумілий, бо вентилятор коштує копійки навіть на фоні ціни малопотужних варіантів.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

а як щодо використання сонячних панелей бувших у вжитку? з яким терміном експлуатації їх  уже не варто купувати ?
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Щось не віриться, що є гібридний інвертор з пасивним охолодженням на ті 2кВт...
Бо при 90% кпд він має розсіювати 200Вт тепла, а це не так  мало. Навіть 100Вт в закритому корпусі не так просто розсіяти

Серед цих пошукати треба, пишуть що пасивне охолодження: Гібридний інвертор Deye SUN-6K-SG05LP1-EU WiFi ,та інші цього виробника.  та це значно більше 2х квт.  Вивчаю цей ринок також, це виробник подобається. Виглядають продукти якісними, але і ціна вища. Але як що не помиляюсь і гарантію на 5 років дають.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Вентилятори зазвичай не ставлять в малопотужні моделі на 300-600 Вт. В будь-якому випадку такий крок незрозумілий, бо вентилятор коштує копійки навіть на фоні ціни малопотужних варіантів.

Шо воно таке гібридний інвертор на 600Вт?
Таких наче нема.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Вентилятори зазвичай не ставлять в малопотужні моделі на 300-600 Вт. В будь-якому випадку такий крок незрозумілий, бо вентилятор коштує копійки навіть на фоні ціни малопотужних варіантів
В мене є інвертор на 600Вт у якого вентилятор вмикається періодично по датчику температури транзисторів первинного інвертора.
Інший на 1кВт. Корпус дебелий з алюмінію 4мм+ ребра. Транзистори практично холодні. Датчик температури для вмикання вентилятора на трансформаторі. Зекономили, паразити. На потужностях нижче 300Вт вентилятор не вмикається ніколи.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Серед цих пошукати треба, пишуть що пасивне охолодження: Гібридний інвертор Deye SUN-6K-SG05LP1-EU WiFi ,та інші цього виробника.  та це значно більше 2х квт.  Вивчаю цей ринок також, це виробник подобається. Виглядають продукти якісними, але і ціна вища. Але як що не помиляюсь і гарантію на 5 років дають.

Читайте уважніше...

"Окрім цього, для забезпечення надійного охолодження інвертора, він оснащений трьома кулерами з електронним керуванням обертів. Це забезпечує оптимальну температуру роботи інвертора і дозволяє йому працювати на повну потужність без перегріву навіть у вимогливих умовах експлуатації."


6кВт з пасивним охолодженням бути не може.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

я мав на увазі павер стейшени тіпа отаких.

   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Так корпус ребристий можна зробити і прикрутити до нього транзистори  :)

Самому, звісно, можна багато чого зробити.
Передню стінку перетворити на суцільний ребристий радіатор 50×40см і перенести на нього транзистори.
І буде без вентиляторів. І без гарантії.
Але з коробки такого не знайти.
А виготовлення радіатору такого розміру стане в немалі гроші.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

ребристий радіатор 50×40см

Не забагато як для розсіювання 200 Вт?
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Не забагато як для розсіювання 200 Вт?

Груба формула для пасивного охолодження напівпровідникових силових елементів на базі кремнію 1 вт = 10 см2
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Не забагато як для розсіювання 200 Вт?
Грубий розрахунок радіатора з алюмінієвого сплаву: 25 см^2 для дельта Т 40 градусів або 40 см^2 для дельта Т 30.
Але... Охолоджувати треба не лише напівпровідники, а ще й трансформатори та дроселі. Як їх ефективно охолоджувати за допомогою пасивного радіатора?
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

З моего маленького досвіду для приватного будинку:
- краще 48в
- можливість підключення сонячних панелей (з підняттям тарифу окупиться)
- аккум ємкістю щоб зарядися за час подачі е/е. З минулих відключень, це 4 год, тобто десь 10 кВт/г.
- якщо бюджет обмежений, можна зібрати акум самому з литій-комірок + bms
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Шо воно таке гібридний інвертор на 600Вт?
Таких наче нема.
Victron multiplus є щось типу 12/800VA, то десь 650W.
Там нема вбудованого mppt контролера для панелей але для квартири воно й нетреба. Зате є всякі powerassist для генератора.
Техніка важка і надійна. І якщо зовсім нова то дорога. Маю схожий victron phoenix, брав був 7 річний, просто зарядка окрема, то там вентилятор  тільки при значному навантаженні включається. В квартирі мені не заважає.А якщо просто котел і ноут працює то вентилятор навіть не вмикається.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Груба формула для пасивного охолодження напівпровідникових силових елементів на базі кремнію 1 вт = 10 см2

Площа чого там береться? Основи радіатора чи всієї поверхні ребер?

Бо 40х50 це основа радіатора виходить.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Грубий розрахунок радіатора з алюмінієвого сплаву: 25 см^2 для дельта Т 40 градусів або 40 см^2 для дельта Т 30.
Але... Охолоджувати треба не лише напівпровідники, а ще й трансформатори та дроселі. Як їх ефективно охолоджувати за допомогою пасивного радіатора?

Не знаю, я в інверторах не колупався, але мацав електронні баласти для газорозрядних ламп. Гадаю з точки зору втрат і розсіяння тепла принципової різниці немає - той же імпульсний блок живлення.
Так от, баласт Філіпс який видає 100 Вт на виході - це коробочка всього десь 3*3*20 см, ніяких вентиляторів, ребер на корпусі, транзистори без радіаторів взагалі, робоча температура корпуса десь градусів 40-45. Причому таке враження що більше тепла йде справді від феритів а не від транзисторів. І там не простий автогенератор, а всі навороти з корекцією коефіцієнта потужності і підігрівом катодів, захистами і тп. Всього 5 елементів з феритом.

Так що мені не все так страшно виглядає. Можливо 10% втрат - то трохи гіперболізовано.

Взагалі вентиляторів недолюблюю:

1. Вони шумлять.
2. Забивають пилом нутрощі пристрою.
3. Їм треба живлення передбачити+втрати енергії.
4. В них обмежений ресурс, при відмові під загрозою весь пристрій.

Навіть незначний шум негативно впливає на психіку, помітив це коли поставив собі системний блок з пасивним охолодженням.  :)   
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Так що мені не все так страшно виглядає. Можливо 10% втрат - то трохи гіперболізовано.
600 Вт ббж (12 Вольт) на хх жере біля 4-х Ампер, тобто 48 Вт
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Цікаво.
Є у мене Zendure Suoerbase Pro 1500



Є пара 300W станцій: Bluetti та Ecoflow.
Є AGM автоакум 100Ah з інвертором і зарядкою.
І ще купа павербанків 10-30Ah.

І є велике бажання дечого з цього зоопарку позбутися

Але.
Гібридний інвертор і акуми до нього - то рішення стаціонарне. Доведеться у квартирі вішати десь на вільну стіну, тягнути кабелі.
Тож чи варте воно того. Це так би мовити капітальні вкладення.  Що з цим добром робити після війни?
1. Щоб воно не жерло нічого на ХХ то треба передбачити механізм повного ручного перемикання на живлення в обхід інвертора.
2. Чи при тих ККД можна в мирний час використовувати цю систему для накопичення енергії з мережі за нічним тарифом і використовувати її вдень? Чи вдасться зекономити так і частково окупити?

А може шукати рішення: мобільна станція > 2кВт з підтримкою повноцінною зовнішніх акумів. Хай навіть рідних. Аби вона вміла їх заряджати . А на щитку встановити ручний перемикач на аварійне живлення.


Останнє редагування: 19 травня 2024 12:39:36 від H.Kropp
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Але.
Гібридний інвертор і акуми до нього - то рішення стаціонарне. Доведеться у квартирі вішати десь на вільну стіну, тягнути кабелі.
Тож чи варте воно того. Це так би мовити капітальні вкладення.  Що з цим добром робити після війни?
1. Щоб воно не жерло нічого на ХХ то треба передбачити механізм повного ручного перемикання на живлення в обхід інвертора.
2. Чи при тих ККД можна в мирний час використовувати цю систему для накопичення енергії з мережі за нічним тарифом і використовувати її вдень? Чи вдасться зекономити так і частково окупити?

А може шукати рішення: мобільна станція > 2кВт з підтримкою повноцінною зовнішніх акумів. Хай навіть рідних. Аби вона вміла їх заряджати . А на щитку встановити ручний перемикач на аварійне живлення.

Навіть якщо війна закінчиться сьогодні, то проблеми в енергетиці ще будуть 2 роки.
А при тарифах +5грн. і економія буде.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Навіть якщо війна закінчиться сьогодні, то проблеми в енергетиці ще будуть 2 роки.
:lol:
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

:lol:
:laugh:
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

:laugh:

рік назад, ще коли ми мали працюючу гідро та декілька ТЕсів треба було 5-7 років. а тепер маєм 3-и атомки і шось ще в Києві то треба уже 2-а  :facepalm:

   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

рік назад, ще коли ми мали працюючу гідро та декілька ТЕсів треба було 5-7 років. а тепер маєм 3-и атомки і шось ще в Києві то треба уже 2-а  :facepalm:

Показати зображення...
Думаю шо вона не буде відбудована ніколи бо немає платоспроможного попиту  8-)
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

600 Вт ббж (12 Вольт) на хх жере біля 4-х Ампер, тобто 48 Вт

ББЖ то що - безперебійник? Якого типу? На виході прямокутник? Чи чистий синус?

Якщо на виході прямокутник, трансформатор на залізі 50 Гц і 4 ампери на ХХ то там на чомусь сильно зекономили... на трансформаторі швидше за все. Або крива розробка.

В мене перетворювач автогенераторного типу на 150 Вт на частоті 400 Гц +/- орієнтовно при 6 В живленні на хх брав щось 600-700 мА наскільки пам'ятаю. Схема примітивна. Транзистори без радіаторів взагалі холодні на дотик, грілося осердя. А от якщо збудження брати з Tl494 то транзистори вже гріються трохи, хоча втрати на них також можна звести до мінімуму налаштуванням схеми. Треба добитися швидкого розряду затворів просто.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

ББЖ то що - безперебійник? Якого типу? На виході прямокутник? Чи чистий синус?

Якщо на виході прямокутник, трансформатор на залізі 50 Гц і 4 ампери на ХХ то там на чомусь сильно зекономили... на трансформаторі швидше за все. Або крива розробка.

В мене перетворювач автогенераторного типу на 150 Вт на частоті 400 Гц +/- орієнтовно при 6 В живленні на хх брав щось 600-700 мА наскільки пам'ятаю. Схема примітивна. Транзистори без радіаторів взагалі холодні на дотик, грілося осердя. А от якщо збудження брати з Tl494 то транзистори вже гріються трохи, хоча втрати на них також можна звести до мінімуму налаштуванням схеми. Треба добитися швидкого розряду затворів просто.

чистий синус. Елім ПНК 12-600, один з кращих безперебійниківб що є на ринку. Також зустрічається те саме під брендом Must та  Luxeon. Трансформатор там ок, вдвічі важчий за сумнозвісний  VoltPolska
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

чистий синус. Елім ПНК 12-600, один з кращих безперебійниківб що є на ринку. Також зустрічається те саме під брендом Must та  Luxeon

Це для побутових пристроїв? Якщо чистий синус то тут нічого не скажу... В мене просто при слові "безперебійник" виникає в голові комп'ютерний УПС з "модифікованою" синусоїдою  :)

Згаданий вище електронний баласт також видає чистий синус практично на активне навантаження, 45 кГц. Але якщо люмінесцентну лампу підключити то коливання на ній трохи змінюються в бік пилкоподібних.

Але там певно формування синуса не таке як на 50 Гц  :)
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Це для побутових пристроїв? Якщо чистий синус то тут нічого не скажу... В мене просто при слові "безперебійник" виникає в голові комп'ютерний УПС з "модифікованою" синусоїдою  :)

Згаданий вище електронний баласт також видає чистий синус практично на активне навантаження, 45 кГц. Але якщо люмінесцентну лампу підключити то коливання на ній трохи змінюються в бік пилкоподібних.

Але там певно формування синуса не таке як на 50 Гц  :)

Так, ббж для котлів та інших споживачів. Цінність девайса в налаштуваннях роботи з акумуляторами
https://elim-ua.com.ua/products/garantirovannoe-elektrosnabzhenie.html/invertory/item/92-pnk-12-600.html
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

1. Щоб воно не жерло нічого на ХХ то треба передбачити механізм повного ручного перемикання на живлення в обхід інвертора.
Я для квартири не побачив сенсу в ббж бо як зникає світло то здатен сам переключити живлення на простий інвертор. В квартирі нема прям таких критичних споживачів яким треба ббж. Холодильник з котлом і півдня потерплять якщо мене вдома нема

Для цього в щитку є рубильник 1-0-2.
І ним я легко перекидаю живлення на акумулятор інвертор і зарядку. Як з'являється світло то зарядне автоматично починає заряжати, і я неспішно йду перемикати живлення на мережу.

Відповідно більшість часу ця система вимкнена і нічого не споживає. Останній рік практично без діла простояла після блекаутів 2022/2023.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 5 гостей
 
Повна версія