Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Стаття Залужного. The Economist

Re: Стаття Залужного. The Economist

а він нічого не пропонує, лише графоманить у відповідь. Останнього разу я вчора пробував, так нічого і не добився, окрім свіжих купок.Генератор калу

так він наче озвучив мету - дофлудити до красивої цифри. от і пихтить як паровоз. в мене пів сторінки в "автор ігнорується"  :gigi:
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

це гарно що ти віриш що у держави перед тобою є якась відповідальність. що людина зі зброєю відповідає перед тобою - а не перед своїми командирами і інстинктами. це прекрасна віра  :love:
я нікого ні в чому не звинувачую. я просто називаю речі своїми іменами.

скоро 88 888. ультра укрпатріотична. ультра євросоюзна ( гітлер об.єднувач європи) прагнув створити євросоюз. під курівництвом німечини але то таке) цифра число
це моє явлення фупу мене дуже здивувало. депресія почорнішала. я реально приголомшений  'обескуражен' що люди реально шукають кому б повірити. за ким піти. ким обманутись. ким бути використаним. і це норма

але це ж мерзость. тіпи (с)


Стоп .Це зовсім інша справа .Це філософське питання як людина сприймає себе у світі .Я сам відношусь до держави дуже скептично .Ніколи на неї не розраховував і ніколи нічого від неї не чекав і не отримував ,окрім невеличої зарплатні ,коли працював після навчання якийсь час був держслужбовцем у галузі айті,де корупція на моїй посаді була неможлива .Я завжди розумів що треба думати про себе і про свою родину ,бо держава не врятує твою мати якій потрібно умовних 10к на операцію,а у тебе зарплатня 130 доларів у ті часи коли я там працював .Так само і с податками які відриваєш як від серця ,але так побудовано суспільство у будь якій країні.Я ніколи не шанував владу ,але я ніколи і не вважав українців  лаймом .ти спекулюєш на негараздах країни ,як син глузує зі своєї матері ,а це ницість .Тобто у чомусь я тебе розумію ,як мабуть і багато фупчеків,але з тебе щось таке лізе ,що при у всій повазі і моїх навичках відмазувати ,неможливо навіть зрозуміти
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Стоп .Це зовсім інша справа .Це філософське питання як людина сприймає себе у світі .Я сам відношусь до держави дуже скептично .Ніколи на неї не розраховував і ніколи нічого від неї не чекав і не отримував ,окрім невеличої зарплатні ,коли працював навчання якийсь час був держслужбовцем у галузі айті,де корупція на моїй посаді була неможлива .Я завжди розумів що треба думати про себе і про свою родину ,бо держава не врятує твою мати якій потрібно умовних 10к на операцію,а у тебе зарплатня 130 доларів у ті часи коли я там працював .Так само і с податками які відриваєш як від серця ,але так побудовано суспільство у будь якій країні.Я ніколи не шанував владу ,але я ніколи і не вважав українців  лаймом .ти спекулюєш на негараздах країни ,як син глузує зі своєї матері ,а це ницість .Тобто у чомусь я тебе розумію ,як мабуть і багато фупчеків,але з тебе щось таке лізе ,що при у всій повазі і моїх навичках відмахуватись ,неможливо навіть зрозуміти

держава. це не країна . держава це організація влади. це організація. країна. це територія з населенням. яку контролює держава . огородивши кордонами. як стадо в загончику. щоб не порозбігалось. і уже точно держава. це не мама. якби держава цю аналогію - корисну для неї - не нав'язувала .
але я не впевнений. що це зрозуміють. бо люди стадні тваринки. а стадо ж бекає мекає геть інше .

   
Re: Стаття Залужного. The Economist

держава. раніше було чіткіше. це князь з дружиною. силовиками. ну і апаратом для збору податєі і судами. церква була тоді трохи окремо

змалечку діткам вбивають голову. що держава це країна і це мати. і це працює.
голова для того щоб їсти. і слухати куди женуть пастухи.

   
Re: Стаття Залужного. The Economist

я нічого з тебе не хочу. тому й не брешу тобі солодко. я пропоную те що пропонував тут і до війни. коли мене питали про альтернативу.
думати самому. не збиватись в стада . не шукати пастухів. які б вас стригли і різали.


Це загальні фрази та дуже широкі поняття - звичайна демагогія та жонглювання красивими але банальними фразами ,які не мають жодного смислового навантаження
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Це загальні фрази та дуже широкі поняття - звичайна демагогія та жонглювання красивими але банальними фразами ,які не мають жодного смислового навантаження

так. от єдине смислове навантаження лиш у фразах подібних. йди вмри за царя і атєчєство україну, копай звідси і до обіду.
все решта - 'звичайна демагогія та жонглювання красивими але банальними фразами ,які не мають жодного смислового навантаження'
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

держава. раніше було чіткіше. це князь з дружиною. силовиками. ну і апаратом для збору податєі і судами. церква була тоді трохи окремо

змалечку діткам вбивають голову. що держава це країна і це мати. і це працює.
голова для того щоб їсти. і слухати куди женуть пастухи.
не існує країн без держави.
на даному етапі розвитку людства, кожен кусочок суші є зайнятий якоюсь державою. немає просто нічийних кусків землі де живуть якісь собі просто нічийні люди-аеліти.

а найгірше тим етносам які мають якусь свою країну, але розірвані між різними державами. наприклад курди.
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

не існує країн без держави.
на даному етапі розвитку людства, кожен кусочок суші є зайнятий якоюсь державою. немає просто нічийних кусків землі де живуть якісь собі просто нічийні люди-аеліти.

а найгірше тим етносам які мають якусь свою країну, але розірвані між різними державами. наприклад курди.

бо люди діляться щоб бути натравленими\керованими\експлуатованими. знищуючи середовище існування. геть не зважаючи на наших сусідів по планеті. називаючись при цьому розумними. кричать собі слава. кал а не форма життя . а бійки насмерть за межі своїх концтаборів - це незбагненно .
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

не хочуть думати самостійно  . шукають собі вождів. цілують в дупу. тих. хто відправляє сотні тисяч. мільйони їм подібних - на бійню за інтереси меншості . і так - тисячі років .
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

88 880.
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

держава. це не країна . держава це організація влади. це організація. країна. це територія з населенням. яку контролює держава . огородивши кордонами. як стадо в загончику. щоб не порозбігалось. і уже точно держава. це не мама. якби держава цю аналогію - корисну для неї - не нав'язувала .
але я не впевнений. що це зрозуміють. бо люди стадні тваринки. а стадо ж бекає мекає геть інше .


Так що ти пропонуєш ?Не визнавати кордони держав ?Не визнавати владу?Чи що?Ти переказуєш свої відчуття від взаємодії з тим що ти вважаєш державою.Але всі держави у чомусь однакові .Тобто треба летіти на Марс та робити там нову цивілізацію без держав?Ось я наприклад можу виїхати у будь який час.Моя родина зі мною ,хоча я ближче тебе від  фронту.Але я  рабом себе не вважаю.Тобто це субʼєктивне сприйняття світу.І я вже всім багато разів писав що не розумію чому родина ,як у тебе ,живе без  батька.Може щось з тобою не так ?Бо моя жінка перші пів року пожила в Німеччині,а потім сказал що головне бути разом .Може ти собі не ті питання ставиш ,розгублений через інше і так рефлексуєш?
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Так що ти пропонуєш ?Не визнавати кордони держав ?Не визнавати владу?Чи що?Ти переказуєш свої відчуття від взаємодії з тим що ти вважаєш державою.Але всі держави у чомусь однакові .Тобто треба летіти на Марс та робити там нову цивілізацію без держав?Ось я наприклад можу виїхати у будь який час.Моя родина зі мною ,хоча я ближче від тебе до фронту.Але я не виїдают і рабом себе не вважаю.Тобто це субʼєктивне сприйняття світу.І я вже всім багато разів писав що не розумію чому родина ,як у тебе ,живе без  батька.Може щось з тобою не так ?Бо моя жінка перші пів року пожила в Німеччині,а потім сказал що головне бути разом .Моде ти собі не ті питання ставиш ,розгублений через інше і так рефлексуєш?

родина приїжджає. прийняли рішення виїхати звідси назавжди.
фрази ' захищати державу до останнього українця' , ' українці готові терпіти без світла тепла і води і два і три роки' - показує що ми є для держави. рухоме майно . що ти при цьому можеш вважати - то лиш твоя анестезуюча віра .
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

так. от єдине смислове навантаження лиш у фразах подібних. йди вмри за царя і атєчєство україну, копай звідси і до обіду.
все решта - 'звичайна демагогія та жонглювання красивими але банальними фразами ,які не мають жодного смислового навантаження'


Це знов філософія .Я років 15 не працюю взагалі .І мені завжди було байдуже хто на троні ,бо я завжди був за автономність від будь кого ,навіть від кращих друзів чи рідних.Ну тобто щоб не відбулось ,ти завжди повинен самостійно забезпечити себе так своїх рідних ,кого ти на той час такими вважаєш ,у будь якій ситуації.Я так завжди намагався жити і навіть своїй жінці казав це ж саме по відношенню до мене .держави у цьому ніколи не було ,але завжди  була Батьківщина ,рідне місто ,рідні люди та інше.Так само і у всіх.тому я тобі і навів приклад що якщо б все це залишилося там,куди ти не можеш потрапити.Невже це зможе бути для тебе перемогою,коли в твоїй батьківській хаті бути жити якийсь якут ?і це не про майно ,а зовсім про інше

Останнє редагування: 2 листопада 2023 02:24:08 від dimec
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

родина приїжджає. прийняли рішення виїхати звідси назавжди.
фрази ' захищати державу до останнього українця' , ' українці готові терпіти без світла тепла і води і два і три роки' - показує що ми є для держави. рухоме майно . що ти при цьому можеш вважати - то лиш твоя анестезуюча віра .


Ну ось і добре .Ти  вирішив покинути країну і наостанок насрати на голови своїм співвітчизникам .Нічого нового у цьому  нема ,але багато чого встало на свої місця
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Це знов філософія .Я років 15 не працюю взагалі .І мені завжди було байдуже хто на троні ,бо я завжди був за автономність від будь кого ,навіть від кращих друзів чи рідних.Ну тобто щоб не відбулось ,ти завжди повинен самостійно забезпечити себе так своїх рідних ,кого ти на той час такими вважаєш ,у будь якій ситуації.Я так завжди намагався жити і навіть своїй жінці казав це ж саме по відношенню до мене .держави у цьому ніколи не було ,але завжди  була Батьківщина ,рідне місто ,рідні люди та інше.Так само і у всіх.тому я тобі і навів приклад що якщо б все це залишилося там,куди ти не можеш потрапити.Невже це зможе бути для тебе перемогою,коли в таоїй батьківській хаті бути жити якийсь якут ?і це не про майно ,а зовсім про інше

коли я звідси виїду . не повернусь. в моїй. і батьківскій хатах. квартирах . житимуть не я . і мої діти. людей я не ділю на національності. просто . житимуть не я . і не мої діти. і не важливо в яку національність віритимуть ті хто там житиме.
всі люди. що не моя родина - чужі

не може бути моєї перемоги. я вболіваю за льюіса хемілтона в формулі один. і коли він перемагає. а цього давно не траплялось з 2021 ( так він семикратний чемпіон  світу) я радію його перемозі. але то його перемога . а не моя.
моя перемога. це моя перемога.
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

коли я звідси виїду . не повернусь. в моїй. і батьківскій хатах. квартирах . житимуть не я . і мої діти. людей я не ділю на національності. просто . житимуть не я . і не мої діти. і не важливо в яку національність віритимуть ті хто там житиме.
всі люди. що не моя родина - чужі

не може бути моєї перемоги. я вболіваю за льюіса хемілтона в формулі один. і коли він перемагає. а цього давно не траплялось з 2021 ( так він семикратний чемпіон  світу) я радію його перемозі. але то його перемога . а не моя.
моя перемога. це моя перемога.


Знов шизо-демагогія.Але я не засуджую.Кожному своє.Але ти чомусь не робиш те чого прагнеш .Ти мені нагадуєш одного персонажа з радянського фільму тільки із знаком мінус .Передивись це кіно.Воно дуже філософське хоча мабуть знімалось як комедійна стрічка.





   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Знов шизо-демагогія.Але я не засуджую.Кожному своє.Але ти чомусь не робиш те чого прагнеш .Ти мені нагадуєш одного персонажа з радянського фільму тільки із знаком мінус .Передивись це кіно.Воно дуже філософське хоча мабуть знімалось як комедійна стрічка.


https://youtu.be/L54jI9d2gTE?si=Jn-mr5ni1eMc9erM

я роблю.
не дивлюсь фільми
депресія ж.
 
останній фільм що дивився і  що запамяталось . - зелена книга .
   
Re: Стаття Залужного. The Economist




Ось це як ти ,Аеліте ,на фупі .Але треба дивитися весь фільм
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

https://youtu.be/tnoV_03XnQA?si=YVjYr9rlmcffbyTU
Ось це як ти ,Аеліте ,на фупі .Але треба дивитися весь фільм

це прекрасно. може це й аеліт. а може це й . твоє відображення. а може це й взагалі. персонажі фільму )
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Аелитом хотел лететь -
Ни любви, ни забот.
Или в горы, как Аелит,
Уходить каждый год.
Вбей в колено тоску, кулак,
Удержи от ненужных слов,
Просто что-то не так, не так,
Что-то не удалось.
Ах, поезд, длинный смешной чудак,
Как замучил меня вопрос :
"Что же, что же не так, не так,
Что же не удалось ?"
Почти (с)
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

наче все. його дух повинен залишити нас. свят-свят.  :gigi:
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Сучасні технології розмінування, імпульси світла, реактивні двигуни....  :facepalm1:  Йому потрібні технології яких не існує і нема ніякого уявлення як технології розробляються, скільки для цього потрібно часу. Краще вже б мовчав.
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Сучасні технології розмінування, імпульси світла, реактивні двигуни....  :facepalm1:  Йому потрібні технології яких не існує і нема ніякого уявлення як технології розробляються, скільки для цього потрібно часу. Краще вже б мовчав.
Та как-то уровень футуризма зашкаливает.

Интересно, есть ли у нас официально фпв дроны на вооружении..
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

волька. ти таки геній. геній фупівського рівня.
черчіля в україні були - зеленський і порошенко
вошингтон був - ющенко
тепер уже настала черга українського айненхауера [ua]  (tu)

це прекрасно . таки волька майстер слова.

Було чудово як Вас не було... Тут :(

Щось недопрацьовуєте, треба ще "марш нової армії" запостити, чи посилання загубили???

Тьфу :(

До речі, про таких кіно є, 99 років тому зробили



https://ua.kinorium.com/13636/

Останнє редагування: 2 листопада 2023 07:10:18 від СDay
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

   
Re: Стаття Залужного. The Economist

   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Ну ОК. Коли ми звільнимо Крим а коли Донбас? Що перше? Коли це важке питання то простіше- коли ми вийдемо на кордони 1991 року? Точної дати звісно не треба.  Можна сам рік.

це не відбудеться військовим шляхом у класичному розумінні війни
поки хуйлостан не перестане воювати за будь-яких обставин (яким можна посприяти)
вихід на кордони 1991 це швидше політичний, а не військовий результат
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

це не відбудеться військовим шляхом у класичному розумінні війни
поки хуйлостан не перестане воювати за будь-яких обставин (яким можна посприяти)
вихід на кордони 1991 це швидше політичний, а не військовий результат

Так, чомусь багатьом здається, що визволяти фізично кожен кілометр кордону 1991 - єдиний варіант

І багато хто забуває, що досягти цього можна не лише суто військовими засобами - є ще політика, економіка, психологія... Тому з відсутності значних просувань на фронті роблять висновки - "все, далі надії немає, треба домовлятися". А тим часом хуйло тягне час і чекає на Трампа

Останнє редагування: 2 листопада 2023 09:06:59 від Келаврик
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Мені сподобалось, що він згадав такі важливі типи дронів як пустишки для виснаження ппо і винищувачі з сітками для боротьби з ворожими дронами.
Бо це означає, що є вже розуміння, що це війна на виснаження і треба економно витрачати ресурси.
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Цікаво, навіщо Залужному об'єктивно описувати поточну ситуацію, враховуючи, що вороги його теж прочитають? Здається, тут має бути щось, щоб ввести їх в оману
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

держава. це не країна . держава це організація влади. це організація. країна. це територія з населенням. яку контролює держава . огородивши кордонами. як стадо в загончику. щоб не порозбігалось. і уже точно держава. це не мама. якби держава цю аналогію - корисну для неї - не нав'язувала .
але я не впевнений. що це зрозуміють. бо люди стадні тваринки. а стадо ж бекає мекає геть інше .

А ви не частина цього ??? Стада у загончику??? Точно ні?
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Цікаво, навіщо Залужному об'єктивно описувати поточну ситуацію, враховуючи, що вороги його теж прочитають? Здається, тут має бути щось, щоб ввести їх в оману

він написав просто загальні фрази з підручників за якими навчався
нічого нового
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Цікаво, навіщо Залужному об'єктивно описувати поточну ситуацію, враховуючи, що вороги його теж прочитають? Здається, тут має бути щось, щоб ввести їх в оману
Захід хоче знати як наше керівництво оцінює ситуацію, які бачить перспективи, які ставить задачі і що вважає потрібним для їх вирішення.
Для прийняття рішень про допомогу.
Тому необ'єктивнісь в баченні ситуації була б не на користь Україні.
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Захід хоче знати як наше керівництво оцінює ситуацію, які бачить перспективи, які ставить задачі і що вважає потрібним для їх вирішення.
Для прийняття рішень про допомогу.
Тому необ'єктивнісь в баченні ситуації була б не на користь Україні.

Щоб часом захід після такої об'єктивності не сказав відкрито, що пора домовлятися і закінчувати це все.
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Зелені вже оголосили Залужного зрадником та порохоботом?

Ліньки гілку читати з черговими шизофренічними сплесками мамчуря
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний вважає, що ситуація на фронті зайшла у глухий кут, коли жодна зі сторін не може просуватися, бо однаково технологічно оснащена. Йому це нагадує події Першої світової війни.

Джерело: Валерій Залужний в інтерв'ю журналу "The Economist", яке він дав цього тижня https://www.economist.com/europe/2023/11/01/ukraines-top-general-on-the-breakthrough-he-needs-to-beat-russia

Деталі: За п'ять місяців контрнаступу Україні вдалося просунутися лише на 17 кілометрів. Росія десять місяців воювала навколо Бахмута на сході, "щоб взяти місто розміром 6 на 6 кілометрів".

Ділячись своєю першою комплексною оцінкою кампанії, головнокомандувач ЗСУ сказав, що поле бою нагадує йому великий конфлікт столітньої давнини.

Пряма мова: "Так само, як і в Першій світовій війні, ми досягли рівня технологій, який ставить нас у глухий кут… Глибокого і красивого прориву, швидше за все, не буде".

Деталі: Генерал вважає, що для виходу з глухого кута потрібен потужний технологічний стрибок.


Хід контрнаступу підірвав сподівання Заходу на те, що Україна зможе використати його, щоб продемонструвати, що війну неможливо виграти, і таким чином змінити розрахунки Володимира хуйло, змусивши російського президента сісти за стіл переговорів.

Це також підірвало припущення генерала Залужного, що він зможе зупинити Росію, знекровивши її війська.

"Це була моя помилка. Росія втратила щонайменше 150 000 загиблих. У будь-якій іншій країні такі втрати зупинили б війну", – сказа Залужний. Але не в Росії, де життя коштує дешево і де хуйло орієнтується на першу і другу світові війни, в яких Росія втратила десятки мільйонів людей.

Армія українського стандарту мала б просуватися зі швидкістю 30 км на день, прориваючи російські оборонні рубежі.

"Якщо ви подивитеся на підручники НАТО і на математичні розрахунки, які ми робили [при плануванні контрнаступу], то чотирьох місяців повинно було вистачити, щоб дійти до Криму, воювати в Криму, повернутися з Криму і знову піти туди і назад", – саркастично каже генерал Залужний.

Натомість він спостерігав, як його війська і техніка застрягали на мінних полях на підступах до Бахмута на сході, як його техніку, поставлену із Заходу, розстрілювала російська артилерія і безпілотники.
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Така ж історія розгорнулася і на головному напрямку наступу, на півдні, де новостворені і недосвідчені бригади, незважаючи на те, що були оснащені сучасним західним спорядженням, одразу ж зіткнулися з проблемами, зазначає "The Economist".

"Спочатку я подумав, що щось не так з нашими командирами, тому змінив деяких з них. Потім я подумав, що, можливо, наші солдати не придатні для виконання завдань, і перевів солдатів у деяких бригадах", – розповідає Залужний.

Коли ці зміни не принесли результату, головнокомандувач наказав своїм підлеглим знайти книгу, яку він колись бачив, будучи студентом військової академії в Україні. Вона називалася "Прорив укріплених ліній оборони". Вона була опублікована в 1941 році радянським генерал-майором П. С. Смирновим, який аналізував битви Першої світової війни.

"І ще до того, як я прочитав її наполовину, я зрозумів, що це саме те місце, де ми знаходимося, тому що, як і тоді, рівень нашого технологічного розвитку сьогодні вводить в ступор як нас, так і наших ворогів", – поділився Залужний.

Ця теза, за його словами, підтвердилася, коли він побував на лінії фронту в Авдіївці, де Росія нещодавно просунулася на кілька сотень метрів за кілька тижнів, перекинувши туди дві свої армії.

"На екранах наших моніторів того дня, коли я був там, ми бачили 140 російських машин, які згоріли у вогні протягом чотирьох годин після того, як потрапили в зону досяжності нашої артилерії", – розповів генерал. Тих, хто втікав, переслідували FPV-дрони, дистанційно керовані і з вибуховими зарядами, які їхні оператори просто врізали у ворога.

Така ж картина розгортається, коли українські війська намагаються просунутися вперед.

Залужний описує поле бою, на якому сучасні сенсори можуть виявити будь-яку концентрацію сил, а сучасна високоточна зброя може її знищити.

Пряма мова: "Простий факт полягає в тому, що ми бачимо все, що робить ворог, а він бачить все, що робимо ми. Для того, щоб вийти з цього глухого кута, нам потрібно щось нове, на кшталт пороху, який винайшли китайці і яким ми досі вбиваємо один одного".
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Захід хоче знати як наше керівництво оцінює ситуацію, які бачить перспективи, які ставить задачі і що вважає потрібним для їх вирішення.
Для прийняття рішень про допомогу.
Тому необ'єктивнісь в баченні ситуації була б не на користь Україні.

Через газети?  ;o
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

не існує країн без держави.
на даному етапі розвитку людства, кожен кусочок суші є зайнятий якоюсь державою. немає просто нічийних кусків землі де живуть якісь собі просто нічийні люди-аеліти.

а найгірше тим етносам які мають якусь свою країну, але розірвані між різними державами. наприклад курди.
Найгірше тим етносам, в яких власна держава працює проти власної країни.
Не здогадуєшься кого я маю на увазі?
   
Re: Стаття Залужного. The Economist

Щоб часом захід після такої об'єктивності не сказав відкрито, що пора домовлятися і закінчувати це все.
А з людьми, що не можуть об'єктивно оцінювати ситуацію (кордони 91, літом в Криму...) Про що взагалі говорити?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія