Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

лайфхак воєнного часу

лайфхак воєнного часу

пропоную у цю гілку складати лайфхаки, що допоможуть пережити цю зиму. та взагалі, вижити
ось мій внесок

   
Re: лайфхак воєнного часу

без резистора світлодіод - якась дичина. У цього типу струм десь треба 20мА. Тобто 3V / 0.02= 150 Ом.
   
Re: лайфхак воєнного часу

Поехать в финляндию 'лечить' маму.
   
Re: лайфхак воєнного часу

Чисто для загального розвитку: куди отим ліхтариком зо 30 гривень світити? Дорогу в туалет?
   
Re: лайфхак воєнного часу

Чисто для загального розвитку: куди отим ліхтариком зо 30 гривень світити? Дорогу в туалет?

А почему нет?
я дома свечу мобилкой. 

А кому то пригодится и такой. Почему нет?
   
Re: лайфхак воєнного часу

А почему нет?
я дома свечу мобилкой. 

А кому то пригодится и такой. Почему нет?

Ккаще вже купити якийсь дешевий чим цією хньою займатися. Дістаєш цю конструкцію десь в темноті, а воно хєрак і розвалилося.
   
Re: лайфхак воєнного часу

А почему нет?
я дома свечу мобилкой. 

А кому то пригодится и такой. Почему нет?

Краще вже купити якийсь дешевий ліхтарик чим цією хньою займатися. Дістаєш цю конструкцію десь в темноті, а воно хєрак і розвалилося.
   
Re: лайфхак воєнного часу

Потужний баян!  :facepalm1:
Ліхтариків в магазинах вистачає, на любий смак, від 200 грн.
https://hotline.ua/ua/tourism/fonariki/?sort=priceUp
   
Re: лайфхак воєнного часу

Я подсвечиваю когда-то купленным китайским фонариком на двух или одном светодиоде с небольшим аккумом в нём, динамкой и заводной ручкой.
 Есть и радиоприёмники с такой заводилкой.
   
Re: лайфхак воєнного часу

Ккаще вже купити якийсь дешевий чим цією хньою займатися. Дістаєш цю конструкцію десь в темноті, а воно хєрак і розвалилося.
на рахунок дешевизни - чоловік минулого року купив собі китайський якийсь на сонячній батареї - в підвал ходити за 65 грн.
Вчора пішов в то й же магазин - прикупити ще один..на ціннику - 650 грн.
Заліз в інет - виявилось,то не межа. Пропонують за 980.
отакої.
Так що кому як за краще виявиться - то ще питання.
   
Re: лайфхак воєнного часу

на рахунок дешевизни - чоловік минулого року купив собі китайський якийсь на сонячній батареї - в підвал ходити за 65 грн.
Вчора пішов в то й же магазин - прикупити ще один..на ціннику - 650 грн.
Заліз в інет - виявилось,то не межа. Пропонують за 980.
отакої.
Так що кому як за краще виявиться - то ще питання.

Ага, на фірмі білі виводні світлодіоди 20ма були 57 копійок влітку. Зараз там же 5 грн і нама в наявності. А співробітник казав що йому за 15 грн продали.
   
Re: лайфхак воєнного часу

без резистора світлодіод - якась дичина. У цього типу струм десь треба 20мА. Тобто 3V / 0.02= 150 Ом.

Там не 3 вольти треба рахувати. А різницю напруг. А вона маленька - падіння напруги на такому діоді теж коло трьох вольт.
   
Re: лайфхак воєнного часу

на рахунок дешевизни - чоловік минулого року купив собі китайський якийсь на сонячній батареї - в підвал ходити за 65 грн.
Вчора пішов в то й же магазин - прикупити ще один..на ціннику - 650 грн.
Заліз в інет - виявилось,то не межа. Пропонують за 980.
отакої.
Так що кому як за краще виявиться - то ще питання.

Брелок-ліхтарик 30 грн. Той же світлодіод по суті.
Можна купити невелику гірлянду на батарейках і в стакан покласти. Варіантів - море. Я собі купила в кімнату гірлянду на батарейках 9 метрів - чудово освітлює.
   
Re: лайфхак воєнного часу

Там не 3 вольти треба рахувати. А різницю напруг. А вона маленька - падіння напруги на такому діоді теж коло трьох вольт.
Я робив світильники для акваріумів як хоббі по 300 Вт, сам розраховував, сам  паяв. Навіть CRI розраховував.
Тому слід знати, що світлодіод майже немає опору, тобто без резистора це коротке замикання. Розрахунок ведуть від потрібного струму в залежності від напруги. Тому я все вірно розрахував - 3 вольта та 20 ма.
   
Re: лайфхак воєнного часу

Там не 3 вольти треба рахувати. А різницю напруг. А вона маленька - падіння напруги на такому діоді теж коло трьох вольт.
Так Ти правий, я поспішив:)
   
Re: лайфхак воєнного часу

Тому слід знати, що світлодіод майже немає опору, тобто без резистора це коротке замикання. Розрахунок ведуть від потрібного струму в залежності від напруги. Тому я все вірно розрахував - 3 вольта та 20 ма.

Ні.

Світлодіод просто елемент з нелінійною вольтамперною характеристикою.
Тому він має живитися від джерела струму а не напруги, а оскільки гальванічний елемент за характеристиками ближчий до джерела напруги то потрібен баласт, на якому буде "сідати" різниця напруг діода і батареї.
Виходячи з цього його і розраховують.

Візьміть дві батерейки, включіть до них білий світлодіод через резистор 150 Ом і поміряйте струм тестером. Переконаєтеся самі що струм там буде набагато менший ніж 20 мА, хоча світлодіод світити буде ( він навіть від мікроампер світить трохи)
   
Re: лайфхак воєнного часу

Краще вже купити якийсь дешевий ліхтарик чим цією хньою займатися. Дістаєш цю конструкцію десь в темноті, а воно хєрак і розвалилося.

Ось чудове рішення з датчиком руху та освітленності.
Колись купив на алі,а зараз випадково знайшов. Бомба!!!


https://rivcont.com/images/thumbnails/detailed/2846/24670178936419.webp
   
Re: лайфхак воєнного часу

Я таким користувався, прикольна штука, спрацьовує чітко. Але батарейки сідають достатньо швидко, десь за тиждень, тому краще використовувати акумулятори (там 3 мікропальчикові, ААА). І дуже раджу обережно розкрити коробочку перед світлодіодом та залити сіліконом оголені провідники в ньому за допомогою клеючого пістолету, або в інший спосіб, тому що інакше їм швидко настає кришка через перебування в агресивному середовищі.
   
Re: лайфхак воєнного часу

Ні.

Світлодіод просто елемент з нелінійною вольтамперною характеристикою.
Тому він має живитися від джерела струму а не напруги, а оскільки гальванічний елемент за характеристиками ближчий до джерела напруги то потрібен баласт, на якому буде "сідати" різниця напруг діода і батареї.
Виходячи з цього його і розраховують.

Візьміть дві батерейки, включіть до них білий світлодіод через резистор 150 Ом і поміряйте струм тестером. Переконаєтеся самі що струм там буде набагато менший ніж 20 мА, хоча світлодіод світити буде ( він навіть від мікроампер світить трохи)
Ти теж перекрутив. Діод має майже нульової опір. Дійсно залежить нелінійна. Тому в ланцюг додають струмообмежуючії резистор. який власне розраховують по різниці потенціалів на струм. Начебто теж саме, але я не хочу щоб якийсь олух замість батарейки закоротив акумулятор, який просто може зненацька спалахнути.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія