Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Про яйця

Про яйця



Стромата
30 серпня о 15:11  ·
Ось, скажімо, захотілось вам приготувати страву за якимсь давнім рецептом. А там написано: "Взяти 1 фунт муки, 4 яйця і т.д…"
Рахуємо: фунт – 453 грами, а чотири яйця – це… приблизно три яйця (залежно від того якого століття рецепт і які яйця купуєте).

Сьогодні більшість курячих яєць у магазинах Києва десь так 53-63 грами (якщо купуєте товар першої категорії) або 63-73 грами (вищої категорії). Інколи постачають категорію "Відбірні", масою понад 73 грами. Часом до продажу надходять яйця другої категорії (42-53 грами), але їх або продають по низьким цінам, або ж постачають на хлібокомбінати та кондитерські фабрики.
Які були розміри курячих яєць сто, двісті, тисячу років тому? По перше вони були дуже різні. Розміри залежали від породи курей, якості харчування та пори року. Однак у більшості випадків яйця були значно менше за сучасні. За моїми результатами дослідження яєчної шкаралупи від трьох десятків курячих яєць 18 століття, на території України кури несли яйця переважно масою 40-43 грами.
Згідно із "Енциклопедією бакалійника" (The Grocer's Encyclopedia), в США на межі 19-20 століть більшість курячих яєць заважували 48 грам, що відповідає Другій категорії сучасного українського ДСТУ.
У 1936 році в США ринковий стандарт для курячих яєць становив 2 унції, тобто 56,6 грам, що відповідає яйцям Першої категорії сучасного українського ДСТУ.

Звісно, в минулому яйця відрізнялись не лише масою, але й хімічним складом. Однак це дослідити значно важче.
   
Re: Про яйця

У Китаї яйця продають на вагу . Різнокаліберні.
   
Re: Про яйця

Минулої зими їв гусячі. Ото яйця, великі. Але чомусь не всім заходять, носом крутять.

Доктори деякі і далі парять мізки деякім пацієнтам про шкідливість яєць, масла вершкового, сала, м'яса і сметани, жирного молока. Типу холестерин шкідливий! Насправді це дуже корисно, якщо з салатами, клітковиною. І оцтом :) Якщо рухатись, звичайно.

Останнє редагування: 3 вересня 2022 12:14:30 від com1
   
Re: Про яйця

Давайте ще про сметану, маргарин, масло... :gigi:
   
Re: Про яйця

Цікаво, пізнавально і корисно в практиці - дякую.
   
Re: Про яйця

може про горілку?
   
Re: Про яйця

І про "Київське варення", і про стародавні рецепти борщу.

І про оту міфічну ковбасу по 2,20 крб.

І про молоко, що мало зовсім інші стандарти ніж зараз. Не кращі чи гірші, а просто інші.
   
Re: Про яйця

Цитувати
Вага яєць різної категорії:

    С2 — 35-45 грам;
    С1 — 55-65 грам;
    С0 — 65-75 грам;
    В (вища категорія) — від 75 грам.

http://edim.com.ua/iaki-iaicia-krashe-s1-abo-s0/

В магазинах часом бувають дрібні.
   
Re: Про яйця

Давайте ще про сметану, маргарин, масло... :gigi:

оцет
   
Re: Про яйця

І про "Київське варення", і про стародавні рецепти борщу.

І про оту міфічну ковбасу по 2,20 крб.

І про молоко, що мало зовсім інші стандарти ніж зараз. Не кращі чи гірші, а просто інші.
Про ковбасу не цікаво. Нічого в ній міфічного. А от про інше цікаво. Особливо про сухе київське варення.
   
Re: Про яйця

оцет
Дурням не допомагає, не купуй.
   
Re: Про яйця

Минулої зими їв гусячі. Ото яйця, великі. Але чомусь не всім заходять, носом крутять.
Гусиные яйца вкусные, но если у тебя свои гуси и ты следишь за тем, когда гуска снеслась. А если полежат три дня, у них нет такой защитной пленки, как у куриных. Можно хватануть заразы. Поэтому их надо варить 25 минут, или омлет минут 15 жарить.
   
Re: Про яйця

Пайшов важити яйця, сподіваюсь поки буду важити не забанять дня на 3 :gigi:
   
Re: Про яйця

А от про інше цікаво. Особливо про сухе київське варення.
А що це таке?
   
Re: Про яйця

оцет
Я оцет купую тільки спиртовий, дорожчий і сіль тільки Дрогобицьку. Про олію - мовчу... :weep:
   
Re: Про яйця

Я оцет купую тільки спиртовий

Яблучний треба купувати, так завіщав форумний оцтофіл.
Я купую найдешевшу оцтову кислоту чисто чайник чистити аід накипу  :shuffle:
   
Re: Про яйця

http://edim.com.ua/iaki-iaicia-krashe-s1-abo-s0/

В магазинах часом бувають дрібні.
Я думала, що сортність залежить від якості продукту, від кількості хімії, яку в ту курку запхали, а виявляється то тільки про розміри.
Добре, що я купую яйця тільки домашні та й то вибірково.
   
Re: Про яйця

а фосфор? фосфор! шоб мізки просвіщав!
   
Re: Про яйця

Яблучний треба купувати, так завіщав форумний оцтофіл.
Я купую найдешевшу оцтову кислоту чисто чайник чистити аід накипу  :shuffle:
Будь-який фруктово-ягідний або змішаний. Натуральний. Винний (виноградний), грушевий і так далі. Можна і самому робити.

А столовий, синтетичний можна додавати у пралку та при полоканні. Особливо, якщо жорстка вода. Миє і пралку (тен), і білизну.
   
Re: Про яйця

А що це таке?
Ну, я ще не докінця розібралася, бо старі перекази щодо рецептів які я знаю не зовсім те що зараз пишуть як догму. Тому і цікаво.
   
Re: Про яйця

С0 — 65-75 грам;

Яйце должно важити  десь 70 грам

Ну зважив, 57-60 грам
 8-)
   
Re: Про яйця
AI

Курям респект. Кормам і куроводам теж.

   
Re: Про яйця

В магазинах часом бувають дрібні.

То молоді кури несушкі,  вони смачні...
Да ну вас, ви понаклацуєте а забанять мене :gigi:
   
Re: Про яйця

Головне Півень, відтоптав курицю Доволєн, крила розправив :beach: , а куриця - вприціпе било неплохо :brunette:
   
Re: Про яйця

зважив яйця С0 з Сільпо

десяток Premium Квочка (написано від 63 до 72.9 г)

61
62
62
63
63
65
65
68
68
71

але може то ваги з похибкою

   
Re: Про яйця

Є ще 5 яєць СВ Гулівер з ринку виробника не пам'ятаю

зважив
72
73
75
82
85
   
Re: Про яйця

Ну, я ще не докінця розібралася, бо старі перекази щодо рецептів які я знаю не зовсім те що зараз пишуть як догму. Тому і цікаво.

То схоже на цукати з натуральних фруктів. Є традиційний рецепт Балабух, промисловців і купців, що займались виробництвом ще з кінця 17 ст.
   
Re: Про яйця

Мда. Судя по заботам аффтара, прочитав заголовок думал тема  о дилемме - "Чесать, или не чесать?" :gigi:
   
Re: Про яйця

Апасна тєма,  забанять :gigi:
   
Re: Про яйця

В штатах яйца extra large, large., medium.

Про шо автор пишет не понимаю.
И все это делится на регулар,  органик. Свободное содержание без клеток.
Выпас на чистом поле. Выпасть курей на органическом чистом поле.
   
Re: Про яйця

Апасна тєма,  забанять :gigi:

субота сьогодні
і я не зловживаю  ;)
   
Re: Про яйця

Мда. Судя по заботам аффтара, прочитав заголовок думал тема  о дилемме - "Чесать, или не чесать?" :gigi:

знаєш чого зранку кобіти коли проснуться очі труть ?
   
Re: Про яйця

знаєш чого зранку кобіти коли проснуться очі труть ?
Снилось шось некошерное или потому шо яиц нет?
   
Re: Про яйця

А що це таке?

Це легендарне дореволюційне варення, коли фрукти обережно приварюють у сиропі, а потім ті фрукти підсушують у духовці та трохи пересипають цукровою пудрою.
зараз крафтові майстерні відновили рецепт, але маленька баночка або пакетик такого варення грамів на 150, коштує досить дорого.
   
Re: Про яйця

Яйця беру домашні у знайомих.

Коли вони тільки завели курей, яйкі були дрібненькі, тепер кури "рознеслися", і яйкі досить великі, такі, що і в ячейку для яєць в холодильнику не дуже добре входять.

   
Re: Про яйця

Снилось шось некошерное или потому шо яиц нет?
:gigi:
   
Re: Про яйця

Це легендарне дореволюційне варення, коли фрукти обережно приварюють у сиропі, а потім ті фрукти підсушують у духовці та трохи пересипають цукровою пудрою.
зараз крафтові майстерні відновили рецепт, але маленька баночка або пакетик такого варення грамів на 150, коштує досить дорого.

цукати
   
Re: Про яйця

Показати зображення...
Стромата
30 серпня о 15:11  ·
Ось, скажімо, захотілось вам приготувати страву за якимсь давнім рецептом. А там написано: "Взяти 1 фунт муки, 4 яйця і т.д…"
Рахуємо: фунт – 453 грами, а чотири яйця – це… приблизно три яйця (залежно від того якого століття рецепт і які яйця купуєте).

Сьогодні більшість курячих яєць у магазинах Києва десь так 53-63 грами (якщо купуєте товар першої категорії) або 63-73 грами (вищої категорії). Інколи постачають категорію "Відбірні", масою понад 73 грами. Часом до продажу надходять яйця другої категорії (42-53 грами), але їх або продають по низьким цінам, або ж постачають на хлібокомбінати та кондитерські фабрики.
Які були розміри курячих яєць сто, двісті, тисячу років тому? По перше вони були дуже різні. Розміри залежали від породи курей, якості харчування та пори року. Однак у більшості випадків яйця були значно менше за сучасні. За моїми результатами дослідження яєчної шкаралупи від трьох десятків курячих яєць 18 століття, на території України кури несли яйця переважно масою 40-43 грами.
Згідно із "Енциклопедією бакалійника" (The Grocer's Encyclopedia), в США на межі 19-20 століть більшість курячих яєць заважували 48 грам, що відповідає Другій категорії сучасного українського ДСТУ.
У 1936 році в США ринковий стандарт для курячих яєць становив 2 унції, тобто 56,6 грам, що відповідає яйцям Першої категорії сучасного українського ДСТУ.

Звісно, в минулому яйця відрізнялись не лише масою, але й хімічним складом. Однак це дослідити значно важче.

Вот этот вес около 50 г сто лет назад — это и есть стандарт породы, когда курка питаеццо нормальной природной натуральной едой, зерно там, травка какая, жучки червячки, а не комбикормом с добавлением всякой химической куйни, от которой курица вырастает размером с индюка, и яйца соответственно.
   
Re: Про яйця

Калорійність яєць одинакові. В більших яйцях більше води.
   
Re: Про яйця

Вот этот вес около 50 г сто лет назад — это и есть стандарт породы, когда курка питаеццо нормальной природной натуральной едой, зерно там, травка какая, жучки червячки, а не комбикормом с добавлением всякой химической куйни, от которой курица вырастает размером с индюка, и яйца соответственно.

 :facepalm1:

Коли люди харчувались нормальною натуральною їжою, то жили в середньому до 40 років і в 30 вже всі були без зубів.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія