Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Хто ще зону не відвідав - поспішіть. Заставляе добряче задуматись
Раджу ChernobylTour - хлопці круті і реально переживають за зону - віддані своїй справі

Показати зображення...
+=========================================================+
Це добре відомий загоризонтний радар. Він бачив в деталях все на
південь аж до Асуанської греблі що в Єгипті. Живився якраз від ЧАЕС.
Бо електрики жрав неміряно...
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Київ дійсно не входив у зону радіації - мовляв, його краще мили і радіації майже не було. А поруч з Києвом була четверта зона.
"Чистою" тоді в Києві була тільки територія ІЯД яку добре контролювали (все таки ядерний реактор на території)  і дійсно мили. А Київ так і не вписали в "зону" щоб не платити гроші (ну і всі інші "льготи") парі мільйонам "чорнобильців". Звичайна справа у совку :-)o
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Посвідчення чорнобильскої дитини в мене десь є, давали вже в початковій школі, воно і відразу ніяких пільг не гарантувало, щось типу позачергових путівок на оздоровлення батькам на роботі і іншу нереальу чепуху. Здається давали у всіх київських школах, під якийсь закон вже за незалежної України.

Інвалід по щитовидці - такого не було
Точно ні. У мене племінниця 85 року народження 8 місяців було. Не давали. Племінник 89 - дали яки дитині ліквідатора. 
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

+=========================================================+
Це добре відомий загоризонтний радар. Він бачив в деталях все на
південь аж до Асуанської греблі що в Єгипті. Живився якраз від ЧАЕС.
Бо електрики жрав неміряно...
Він жрав енергії багато, і навіть доxyя, але показував рівень шуму океанів марсу. Навіть з відкритих джерел, від цих станцій відмовились

+++++++
Перші випробування радара Державною комісією були виконані в 1979 році. В ході випробувань здійснено виявлення стартів балістичних ракет і ракет-носіїв з Східного ракетного полігону США, проведена перевірка адекватності моделей за результатами виявлення попутних пусків балістичних ракет і ракет носіїв США, яка підтвердила правильність обраних модельних уявлень та технічних рішень.

Разом з тим були виявлені і недоліки системи, які полягали у відсутності якісного визначення одиночних цілей і малих груп цілей. Якісна робота ЗГРЛС досягалась тільки для умов масованих ударів балістичних ракет вірогідного противника. Наприклад, вірогідність визначення одиночних цілей становила 0,1- 0,2 і лише групових досягала 0,7. Незважаючи на деякі функціональні обмеження, в 1982 році ЗГЛРС в Чорнобилі-2, згідно з Постановою Уряду (від 31 травня 1982 року), була прийнята в дослідну експлуатацію.

Установка в Комсомольську-на-Амурі була знята з бойового чергування в листопаді 1989 року, а її устаткування було згодом утилізоване.

За даними деяких джерел вартість капіталовкладень в будівництво біля Чорнобиля становила від 500 млн до 1,5 мільярдів доларів США. Для порівняння — це вдвічі дорожче, ніж будівництво Чорнобильської АЕС.

21 квітня 2021 р. Кабінет Міністрів України вніс радіолокаційну станцію до державного реєстру нерухомих пам'яток України[1].
+++++++
Це з Вікі
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Чего нельзя было сказать о самих водолазах. Не было тогда худшего места на планете, чем резервуар с водой под медленно плавившимся четвертым реактором. Все прекрасно понимали, что любой, кто попадет в это радиоактивное варево, сможет прожить достаточно, чтобы завершить свою работу, но, пожалуй, не более.

фуфєл повний.
у воді радіація не того, не світить.

баранов помер у 2005 році, беспалов та ананєнко живі й досі.
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Навіть не хочу багато казати на цю тему.
Ось тут файна хроніка (якщо звісно, ще є такі, хто не бачив)
Ніякий серіал й близько не порівняти.
https://www.youtube.com/channel/UCKmDrGEQsLmCuoPGCvQOs8g

Ну а безпосередньо щодо  вибуху, то є  велике відео-інтерв'ю з ще живим Дятловим.
Більше нема чого додати, ані забрати.
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

фуфєл повний.
у воді радіація не того, не світить.

баранов помер у 2005 році, беспалов та ананєнко живі й досі.

Не хочеш повторити?
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....
Yyu



   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

фуфєл повний.
у воді радіація не того, не світить.
Там  води не було багато, пожежники відкачали. Але радіації вони хапнули.
https://www.bbc.com/ukrainian/features-russian-48555351
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Сьогодні Держархів СБУ розсекретив ще порцію документів КДБ
Графік вимірювання радіаційного фону в м. Києві

   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Сьогодні Держархів СБУ розсекретив ще порцію документів КДБ

Цитувати
Так, архівні справи свідчать, що аварії на ЧАЕС траплялися і до 26 квітня 1986 року. Наприклад, у 1982 році на 1 енергоблоці відбувся значний викид радіоактивних речовин. Але доповідь КДБ про це закінчується звичним "здійснено заходи для недопущення панічних та провокаційних чуток". У 1984 році аварійні ситуації були на 3 і 4 енергоблоках.

У 1983-му керівництво Москви отримало інформацію, що ЧАЕС є однією з найнебезпечніших атомних станцій в СРСР через відсутність засобів безпеки. У випадку аварії радіоактивність оцінювалась "в 60 разів вища, ніж під час вибухів атомних бомб в Хіросімі та Нагасакі".

http://avr.org.ua/?f%5B0%5D%5Bname%5D=%D0%A7%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%8F%20%E2%80%93%20%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD%20%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%8F%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97%20%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8.%20%D0%94%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%20%D0%90%D1%80%D1%85%D1%96%D0%B2%D1%83%20%D0%A1%D0%91%D0%A3&f%5B0%5D%5Btype%5D=zbirky&f%5B0%5D%5Bnpp%5D%5B0%5D=21&p%5B0%5D=0&p%5B1%5D=21&sd=true&fd=true&so=%D0%94%D0%B0%D1%82%D0%B0%2C%20%D0%B7%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F&as=false&sp=false&vm=0&tb=zbirky&locale=ua

Кардинально нічо нового, але зайве підтвердження того, що про аварійні косяки знали й до аварії й після аварії доволі швидко розібралися в причинах.
Але лохів годували версією про "їпанутих операторів та розпизздяя Дятлова"

Останнє редагування: 26 квітня 2021 14:46:32 від птах Сорока
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Не хочеш повторити?

ні.
мені вистачило у 86-му.

а ти зрозуміла взагалі, про що я писав?
я не намагаюся сказати, що водолази гуляли там і отримували задоволення, як поміж коралових рифів.
я кажу, що ти пафосно постиш журналістську xyйню і при цьому робиш сурьйозно-траурний вигляд на своєму фейсі.
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

ні.
мені вистачило у 86-му.

а ти зрозуміла взагалі, про що я писав?
я не намагаюся сказати, що водолази гуляли там і отримували задоволення, як поміж коралових рифів.
я кажу, що ти пафосно постиш журналістську xyйню і при цьому робиш сурьйозно-траурний вигляд на своєму фейсі.

А треба радіти, як Коля-катлєта, для якого роковини Чорнобилю є "празніком"?
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....



   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Переписывался сегодня с бывшим солдатом, которого использовали на работах в сентябре месяце - по прежнему расчищали крышу от твелов.

Служил он тогда в стройбате. Говорит, у них было 3 выхода на крышу. Через 3 блок. Руками брали какие-то металлические трубы (тогда не понимали, что это твелы) и скидывали вниз.

За каждый выход платили 20 рублей.


Получил тогда ожоги рук. Сейчас у него рак
Говорит, трое литовцев отказались выполнять приказ. Из на гауптвахту. Что было с ними дальше - не спрашивал
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

А треба радіти, як Коля-катлєта, для якого роковини Чорнобилю є "празніком"?

повторюся (останній раз), якщо ти недочула (якщо не зрозуміла - форгет іт, до тебе нічого не маю):
не треба тупо перепощувати xyйню

писи: не для всіх ці роковини - просто суха історія. маю кілька друзів та знайомих, моїх ровесників + - пару років (мені тоді було 23), яких через військомат туди призвали, їх возили на бтр-ах та працювали не по секундах, а по хвилинах - по 20 хвилин. і їх вже нема. давно нема. мені пощастило - я мив машини на виїзді з зони 3 тижні.
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

https://knigavuhe.org/book/chernobylskaja-tetrad-jadernyjj-zagar/

Чернобыльская тетрадь. Ядерный загар автор Григорий Медведев читает Александр Андрианов
Чернобыльская тетрадь. Ядерный загар
Время звучания: 08:33:04
Добавлена: 19 декабря 2016
Компетентный и бесстрашно-правдивый рассказ о происшедшей более трех лет назад трагедии, которая продолжает волновать миллионы людей. Быть может, впервые мы имеем такое полное свидетельство из первых рук. свободное от умолчаний и ведомственной «дипломатии». Автор — специалист-атомщик, работавший одно время на Чернобыльской АЭС и хорошо ее знающий, лично знакомый со всеми основными участниками событий. По служебному положению он присутствовал на многих ответственных совещаниях по атомному строительству. Сразу после аварии Медведев был командирован в Чернобыль и имел возможность многое узнать по свежим следам, увидеть своими глазами.

чітко і посекундно пояснюється чому бахнуло і хто винен
долі людей і реакція системи

дуже жорстка книга

   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

27 го з я прийшов з школи і вже гуляти не мене не пустили, пішов загнав молодших і  вже до 5го з квартири не виходили, було не зрозуміло, зачепить Тернопіль чи ні
батько знав 27 го зранку, відзвонились знайомі з міністерства з Москви і попередили.
Дозиметр нормальний на заводі був у ЦО, тому завод і територію мікрорайону контролювали, але по ночам, щоб не лякати людей

на демонстрацію забили всі.

до 5го стало зрозуміло, що Тернопіль не зачепило
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Я задумався: а якби зараз аналогічна аварія: впоралась би Україна?
Чи було б так само багато героїв-добровольців?
Чи вистачило б компетентності науковцям?
Що б робили кияни?
Важко уявити.
Мені здається, що у 1986 році партія сказала "нада" - і всі підкорялися наказам.
А зараз би сказали: хай син Порошенка лізе, а мене життя одне.
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Служил он тогда в стройбате. Говорит, у них было 3 выхода на крышу. Через 3 блок. Руками брали какие-то металлические трубы (тогда не понимали, что это твелы) и скидывали вниз.

За каждый выход платили 20 рублей.

Получил тогда ожоги рук. Сейчас у него рак
Говорит, трое литовцев отказались выполнять приказ. Из на гауптвахту. Что было с ними дальше - не спрашивал








   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Чи було б так само багато героїв-добровольців?
Чи вистачило б компетентності науковцям?
Мені здається, що у 1986 році партія сказала "нада" - і всі підкорялися наказам.
Добровольці погратися трохи із реактором щоб він йобнув? Навряд  :-)o
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

https://www.youtube.com/watch?v=oMU924TQG_0
https://www.youtube.com/watch?v=Gpf3zGtvH3A
https://www.youtube.com/watch?v=JYmFGyqgjfc
Тут не то

Я у него спрашивал, в запас раньше уволился или нет. Он сказал: нет, все по срокам было

В фильме, насколько я помню, говорилось что этих солдат раньше отпустили домой
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

А ещё несправедливость - работникам станции оклад подняли минимум в 3 раза, а было и в 5 раз. Т.е. они получали больше тысячи в месяц

А солдат, как мясо - за 60 рублей использовали
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Тут не то
Я у него спрашивал, в запас раньше уволился или нет. Он сказал: нет, все по срокам было
В фильме, насколько я помню, говорилось что этих солдат раньше отпустили домой

Шо не то й до чого тут фільм?
На відосах розповідають  безпосередньо люди, які планували й керували процесом очищення даху.
Чернобыльская тетрадь. Ядерный загар автор Григорий Медведев читает Александр Андрианов
Найбільш брехлива книга  радянського агітпропу - читати (слухати) категорично не рекомендовано.
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

В прошлом году в подобной теме затронули вопрос мародерства. Кто-то утверждал, что его не было.

Было.

Я слышал 3 свидетельства.

Белорусы заходили со своей территории и воровали лодки и моторы. Об этом свидетельствовали
1) семья самоселов, которые вернулись в зону через неделю
2) работник станции

Они не знакомы были между собой. Два разных источника

Ещё один рассказ от работника, который замерял радиацию по областям. Говорит, заехали мы в черниговскую область
 Местный мент попросил замерять радиацию в своем доме. Говорит, нашли мы пятно на диване. Диван был вывезен этим ментом из Припяти.
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Шо не то й до чого тут фільм?
На відосах розповідають  безпосередньо люди, які планували й керували процесом очищення даху.
Найбільш брехлива книга  радянського агітпропу - читати (слухати) категорично не рекомендовано.
Этот фильм все смотрели

Не та ситуация, чтобы ты мне ее показывал. Были и другие случаи
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

В прошлом году в подобной теме затронули вопрос мародерства. Кто-то утверждал, что его не было.
Ну є ж практично всі відповіді, кожен рік, як нові одкровення. :facepalm1:
Чувак повернувся забрати якісь речі, а хату вже раніше "підломили". 1987 рік:



ось тут розповідають цікавіше:

   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

+=========================================================+
Це добре відомий загоризонтний радар. Він бачив в деталях все на
південь аж до Асуанської греблі що в Єгипті. Живився якраз від ЧАЕС.
Бо електрики жрав неміряно...
А все тому що "ефіру не існує" :laugh:
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

у воді радіація не того, не світить.
:facepalm1:
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Ну є ж практично всі відповіді, кожен рік, як нові одкровення. :facepalm1:
Чувак повернувся забрати якісь речі, а хату вже раніше "підломили". 1987 рік:

https://www.youtube.com/watch?v=q7hhTxDof1Y
ось тут розповідають цікавіше:

https://www.youtube.com/watch?v=yyd8aVvJwZU
Опять не о том

Эти видео ничего не доказывают. Те, кто говорит "мародеров не было", утверждают что все официально было вывезено и захоронено. Дескать, город был оцеплен и все выполняли солдаты и милиция

Как оказывается, не все. И если смотреть не раскрученные видосики, то иногда можно найти любопытные вещи. Где люди прямо говорят: "наряду с официальным было и неофициальное и я это видел своими глазами"

А блогер полесский вообще на совок дрочит.
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Где люди прямо говорят: "наряду с официальным было и неофициальное и я это видел своими глазами"
То ти в нас "чукча пісатель, а нє чітатель"?  А нічо шо на тих відосиках, які я поставив, люди говорять якраз те, про що ти кажеш? :gigi:
І про розчищення даху й про мародерство.
То ти фуй їх встиг подивитись навіть за цей час між дописами.

Останнє редагування: 26 квітня 2021 17:39:46 від птах Сорока
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

То ти в нас "чукча пісатель, а нє чітатель"?  А нічо шо на тих відосиках, які я поставив, люди говорять якраз те, про що ти кажеш?
Полесский (муж и жена) говорят такую версию: было 3 волны мародерства. Первая волна официальная - солдаты свозили мебель камазами и захоронили. Вторая волна после 90-х когда распался совок. Третья волна после того как Ющенко разрешил вывозить металл. Может не в этом видео, а в другом они как раз этой темы касались подробно.

Я же привел свидетельства конкретные: кто и что воровал. От людей которые это видели своими глазами, а не рассказывают байки
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Я же привел свидетельства конкретные: кто и что воровал
Які свідоцтва ти привів, що до того ніхто не знав?
Тебе фуй зрозумієш це ти когось хочеш переконати  в тому, що й так усім відомо й не потребує аргументів чи просто  потролити? :-o

Про "конкретніе свидетельства" , ну візьми книгу Алексєєвіч, там вона  стільки назбирала, що куди твоїм свідкам братись.
Тим паче шо по цій книзі частково й фільм той знімали.

Останнє редагування: 26 квітня 2021 17:47:41 від птах Сорока
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Оставлю тут рассказ человека, с которым беседовал о том как их направили на крышу. После этого его поста списались и немного пообщались



   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

Оставлю тут рассказ человека, с которым беседовал о том как их направили на крышу. После этого его поста списались и немного пообщались




Гарно написав - все точно як на тих відосиках, що я запостив. Навіть про генерала згадав (на відосі також є).
Але буквально два речення в тексті  "палять" вщент  розповідь цього чувака.


Останнє редагування: 26 квітня 2021 17:59:34 від птах Сорока
   
Re: В ці хвилини, 35-ть років тому.....

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія