Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Нормальное украинское произношение ?

   
Re: Нормальное украинское произношение ?

Мені з самого початку почулася (не причулася) вимова "наймелАдїйніша мова світу" як і в "засАбом" (якесь зредуковане "О")... Звук "О" отам мав би бути чітко та вповні, без сумніву й вагання, вимовлений, й анізащо й анінастілечки зредуковано...
   
Мені з самого початку почулася (не причулася) вимова "наймелАдїйніша мова світу" як і в "засАбом" (якесь зредуковане "О")... Звук "О" отам мав би бути чітко та вповні, без сумніву й вагання, вимовлений, й анізащо й анінастілечки зредуковано...

он там дальше сам строго говорит что так чередовать нельзя  :-)
   
   
Re: Нормальное украинское произношение ?

он там дальше сам строго говорит что так чередовать нельзя  :-)

Та він бідолашний - оте й каже (бо повторює завчені і всіма узгоджені відомі правила традиційної вимови), але сам себе не чує, бо підсвідомо вже россосформований та россоздеформований. Бути аж настільки нестямним!

Слехаючи далі- можна почути: "виразнА" (хв. 8.50), чи й "вимова звукА" (хв. 8.35) - мовою треба звукУ!

Я, напевне, все поступово переслухаю! Дякую за посилання!
   
https://m.youtube.com/watch?v=QwAMA9GY-fw

вот журналист в этом ролике точно говорит задыхающимся голосом, который сейчас доминирует в СМИ
и присходит от попыток русскоязычных перейти на украинский
   
Re: Нормальное украинское произношение ?

мовою треба звукУ

Хіба - що він дотримується оцього правила, що можливо (але мені - дивно): щоб бути прискіпливим і до себе:

3. род. а, муз. Тон певної висоти і сили (на відміну від шуму). Музичний звук відкриває безмежний простір для утворення не лише красивих звукових форм, але й наповнювання їх змістом живої творчої душі художника (Історія української музики, 1922, 23); Він почав оповідати другий свій сон. Він був ніби в концерті. Се була музика нових поколінь, нечувані комбінації звуків (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 387).

4. род. а, лінгв. Членороздільний елемент людської мови, утворюваний за допомогою органів мовлення. Найдужче мучився [панотець] звуком «и», бо ані тни не міг вимовити його на кінці слова (Лесь Мартович, Тв., 1954, 255); Складотворчий звук; Голосні звуки.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 2 гостей
 
Повна версія