Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

Вы о том что согласно общепринятым понятиям событие вторично от времени?
так я если Вы заметили не согласен с некоторыми общепринятыми понятиями и с этим в частности
Не зрозуміло.

 Утрудніть себе запропонувати визначення "подія", яке Ви вважаєте досконалим.
 І визначення має не містити навіть опосередковано(завуальовано) терміну час. ;)

Останнє редагування: 2 грудня 2020 14:18:10 від Топа
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

замкнена петля зі скловолоконного кабеля відомої довжини - в цьому випадку для фіксації часу потрібен один годинник
Строго кажучи, швидкість на різних частках траєкторії все одно може бути різною.
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o
IP

ТС в чомусь має рацію.

Він говорить про одно-шляхове вимірювання швидкості, тоді як всі досліди дають результат від джерела до детектора, а потім назад – від детектора до джерела. Оскільки світло стартує і фінішує в одному і тому ж місці, то для вимірювання повного часу потрібен тільки один годинник.  Щоб виміряти час, що витрачає світло для проходження відстані між двома точками простору, необхідно знати час старту, та час фінішу в одному масштабі часу, що вимагає наявність двох синхронізованих годинників, один на старті, а інший – на фініші. Наразі немає загально прийнятного методу синхронізації двох годинників, адже методи, що пропонуються для їх синхронізації можуть вносити помилку в результат вимірювання.

Можливо це вже дослідили і цей метод не підходе, але я пропоную такий експеримент для визначення одно-шляхової швидкості світла: замкнена петля зі скловолоконного кабеля відомої довжини - в цьому випадку для фіксації часу потрібен один годинник

чим астрономічний спосіб не підходить?
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

ок моделюємо. Пропускаємо газ через трубу діаметром 1м, через таку ж трубу пропускаємо воду. Думаю ні у кого не виникне сумнівів, що кількість матерії пройде різна.

Звичайно, виникають. Довжина труби, тиск на вході, швидкість потоку, час "пропускання"??? Може й однаково пройти :)
   
Не зрозуміло.

 Утрудніть себе запропонувати визначення "подія", яке Ви вважаєте досконалим.
 І визначення має не містити навіть опосередковано(завуальовано) терміну час. ;)
перемещение минимального материального тела на минимальное расстояние
   
чим астрономічний спосіб не підходить?
Тм що ми не маємо годинника на астрономічному об'єкті
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

перемещение минимального материального тела на минимальное расстояние
"Ахілес ніколи не дожене черепаху"?

 ПиСи.Присутнє порівняння через якийсь проміжок часу.

Останнє редагування: 2 грудня 2020 14:39:27 від Топа
   
"Ахілес ніколи не дожене черепаху"?

 ПиСи.Присутнє порівняння через якийсь проміжок часу.
люблю Зенона
если наше пространство дискретно то догонит и перегонит
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

ТС в чомусь має рацію.

Він говорить про одно-шляхове вимірювання швидкості, тоді як всі досліди дають результат від джерела до детектора, а потім назад – від детектора до джерела. Оскільки світло стартує і фінішує в одному і тому ж місці, то для вимірювання повного часу потрібен тільки один годинник.  Щоб виміряти час, що витрачає світло для проходження відстані між двома точками простору, необхідно знати час старту, та час фінішу в одному масштабі часу, що вимагає наявність двох синхронізованих годинників, один на старті, а інший – на фініші. Наразі немає загально прийнятного методу синхронізації двох годинників, адже методи, що пропонуються для їх синхронізації можуть вносити помилку в результат вимірювання.

Можливо це вже дослідили і цей метод не підходе, але я пропоную такий експеримент для визначення одно-шляхової швидкості світла: замкнена петля зі скловолоконного кабеля відомої довжини - в цьому випадку для фіксації часу потрібен один годинник

Оптика - це не вакуум.. в оптиці швідкість світла біля 200000 км/с..
Тут мова йде про вакуум..

Більш того так званий оптичний гіроскоп використовується нууу в літаках, дронах, стабілізація відеокамер, параходів та інше..

Такий самий принцип використовується в оптичному шлейфі сигналізації паркана..(вважається віброшлейфом).




Останнє редагування: 2 грудня 2020 14:46:24 від Аeternitas
   
Оптика - це не вакуум.. в оптиці швідкість світла біля 200000 км/с..
Тут мова йде про вакуум
Поміряйте у склі пряму та зворотню швидкість, в чому проблема? Якщо ефір є, то різниця в прямому та зворотньому напрямках буде зафіксована і в склі, а не тільку у вакуумі

оптичний гіроскоп
Не знав про існування цього приладу, але дуже очевидний і елегантний спосіб використання ефекту обертання.

   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

Поміряйте у склі пряму та зворотню швидкість, в чому проблема? Якщо ефір є, то різниця в прямому та зворотньому напрямках буде зафіксована і в склі, а не тільку у вакуумі

Не знав про існування цього приладу, але дуже очевидний і елегантний спосіб використання ефекту обертання.

Там нема обертання..
Там в трьох осях намотанє оптоволокно...
Передавач генерить сигнал великої частоти в залежності куда дернувся  прилад зміщується передній/задній  фронт сигнала який отримує прийомник..

Останнє редагування: 2 грудня 2020 15:11:06 від Аeternitas
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

Поміряйте у склі пряму та зворотню швидкість, в чому проблема? Якщо ефір є, то різниця в прямому та зворотньому напрямках буде зафіксована і в склі, а не тільку у вакуумі

Не знав про існування цього приладу, але дуже очевидний і елегантний спосіб використання ефекту обертання.

швидкість світла залежить як від щільністі  так і від прозорості  матеріалу..

Тому сказати яка швидкість буде в вакууме не зможете..
   
швидкість світла залежить як від щільністі  так і від прозорості  матеріалу..

Тому сказати яка швидкість буде в вакууме не зможете..
Ви поміряйте у склі, а там далі щось вже придумаємо. Яка різниця в чому міряти?
   
Так а що таке на користь? Енергетичні пристрої працюють, граві подолати не проблема.
Проблема в захисті і навігаціі. Це не справа одинаків.
Державам це не потрібно поки що. Не готові євреї Енштейна прибрати з пляжу.
Без цьго нова фізика неможлива.
А ФУП це трохи непрофільний майданчик для подібних дискусій.
До того ж є фундаментальна річ - Без визнання наявності ефіру, протоматеріі... як хочете
її назвіть, не має ніяких подальших обговорень. А визнання в 95% не має. Цвях в голові і
відсилання чи то до шкільного підручника чи то до вікіпедіі.
Ну і до чого тут мій хист, настрій, бажання тощо. Висновок - людству жерти та срати і так
комфортно, а мені якось і без всесвітнього визнання добре. Тим більше авторство Тесли,
інші тільки різні моделі реалізаціі одного і того ж самого принципу реалізують.
Пан Болотов свого часу довироблявся Au з Сu аж до цугундеру. Не так вони ці знання вже
й небезбечні.
+==============================================================+
Принеси піввідра ефіру. Без цього усі подальші обговорення не мають сенсу.
Ну, і конспірологія додає: це про страшний всесвітній жидомасонський уряд,
який карає за використання "вічних" двигунів! Ну, шиза закольцьована
та непорущна...
   
Ви поміряйте у склі, а там далі щось вже придумаємо. Яка різниця в чому міряти?
разница в том что на самом деле все говорят о максимальной скорости передачи взаимодействия которая равна скорости света в вакууме
   
теоретически... мысли вслух
если максимальная скорость передачи взаимодействия меняется, например замедляется,  то и все процессы физические, химические, биологические так же будут замедляться
наблюдатель не сможет "почувствовать" это изменение, для него максимальная скорость передачи взаимодействия не изменится (скорость света) в любом случае для него будет постоянна
хотя фактически она изменилась...
при изменении(замедлении) максимальной скорости передачи взаимодействия у наблюдателя будет иллюзия что эта скорость осталась преждней, но время в той системе отсчёта в которой скорость не изменилась протекает быстрей...
+========================================================================+
Почитай що таке випромінення Черенкова. Може тоді стане зрозуміло яку шизу ти пишеш.
А швидкість хімічних та похідних від них біологічних процесів залежить від дієлектричної
проникності середовища.
   
разница в том что на самом деле все говорят о максимальной скорости передачи взаимодействия которая равна скорости света в вакууме
Ты не в ту сторону воюешь. Разница в том, что пан Аeternitas  и пан барсик верующие в эфир, а для эфира разницы нет стекло это или вакуум
   
Так это ж оно и есть, определение времени через время  :weep: Это ни о чем вообще.

И нет гарантий, что в любой точке мира эти 9+ ярдов колебаний за одинаковое время происходят  :-B
+===============================================+
Це не через час, а через кількість однакових відрізків часу.
А це дві великих різниці...
   
разница в том что на самом деле все говорят о максимальной скорости передачи взаимодействия которая равна скорости света в вакууме
В ФИЗИЧЕСКОМ вакууме,в котором принимается,нет  материальных атомов вещества.
   
ТС в чомусь має рацію.

Він говорить про одно-шляхове вимірювання швидкості, тоді як всі досліди дають результат від джерела до детектора, а потім назад – від детектора до джерела. Оскільки світло стартує і фінішує в одному і тому ж місці, то для вимірювання повного часу потрібен тільки один годинник.  Щоб виміряти час, що витрачає світло для проходження відстані між двома точками простору, необхідно знати час старту, та час фінішу в одному масштабі часу, що вимагає наявність двох синхронізованих годинників, один на старті, а інший – на фініші. Наразі немає загально прийнятного методу синхронізації двох годинників, адже методи, що пропонуються для їх синхронізації можуть вносити помилку в результат вимірювання.

Можливо це вже дослідили і цей метод не підходе, але я пропоную такий експеримент для визначення одно-шляхової швидкості світла: замкнена петля зі скловолоконного кабеля відомої довжини - в цьому випадку для фіксації часу потрібен один годинник
+================================================================+
Таким чином працюють оптичні гіроскопи. Використовуються вже десятки років.
Навідь на дитячих коптерах такі наявні. У моїх онучок такий є...
   
+========================================================================+
Почитай що таке випромінення Черенкова. Може тоді стане зрозуміло яку шизу ти пишеш.
А швидкість хімічних та похідних від них біологічних процесів залежить від дієлектричної
проникності середовища.
я не претендую на то что пишу истину...
но Вы тоже не поняли
я высказал предположение что если максимальная скорость взаимодействия в системе отсчёта меняется то логика подсказывает что это повлияет на ВСЕ процессы (не только биологические), но Вы это внутри системы не заметите
эта скорость для Вас останется такой же максимальной и процесы будут происходить для Вас без изменений
   
Строго кажучи, швидкість на різних частках траєкторії все одно може бути різною.
+==================================================+
На кабелях будь-якої довжини швидкість постійна і залежить
виключно від показника заломлення світла.
   
Ты не в ту сторону воюешь. Разница в том, что пан Аeternitas  и пан барсик верующие в эфир, а для эфира разницы нет стекло это или вакуум
Эфир ( квантовый вакуум) и физический вакуум- ПРИНЦИПИАЛЬНО разные сущности.
 В физическом вакууме фотон перемещается с некой скоростью,которую мы принимаем постоянной и максимальной для перемещения фотона.
 В квантовом вакууме возникший фотон ВООБЩЕ НЕ ПЕРЕМЕЩАЕТСЯ на расстояние  больше, чем Планковская длина 1,616 229(38)⋅10−35 м,,так как "сразу" поглощается.

Останнє редагування: 2 грудня 2020 16:00:19 від Георгиу
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

люблю Зенона
если наше пространство дискретно то догонит и перегонит
Рівномірне, анізотропне і непреривне, ш незалежне від спостерігача.
 Біном Ньютона  то інша тема. B-)
   
швидкість світла залежить як від щільністі  так і від прозорості  матеріалу..

Тому сказати яка швидкість буде в вакууме не зможете..
+=============================================================================================+
Дуже простий експеримент, який, до речі вже робився. Джерело світла, що обертається в площині на 360 градусів -
скажемо - лазер. На відстані 300 000 км робиться кільцевий екран із реєструючими елементами. Коли лазер не
рухається, то пляма на одному місці. Коли лазер обертається 1 оберт за хвилину то напрямок лазера знову на
пляму, а якщо менше, то на інше місце. Якраз по зсуву місця плями обраховується швидкість від джерела
світла та екраном з реєструючими елементами. Досліди робили як на Землі, так і в космося. Результат
однаковий: швидкість світла постійна.

Пи.Си. А швидкість власне плями на екрані може бути набагато вищою за швидкість світла.
Бо світлова пляма не є фізичним об"єктои...
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

+==================================================+
На кабелях будь-якої довжини швидкість постійна і залежить
виключно від показника заломлення світла.
Хто сказав?
 Може воно там развратно-поступатєльноє?
 На ангстемному рівні?
 Чи будемо заперечувати подвійну корпускулярнохвильо ву природу світла? :D
   
непреривне
эта тема веры
Вы верите что непрерывное
я дуаю что дискретное

да!!! к стати если непрерывное то что делать с Ахилесом?

Останнє редагування: 2 грудня 2020 16:13:06 від bobayn
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

світлова пляма не є фізичним об"єктои...

 А як же то називається по-вчоному?
 Астральний слід Асмодея?
   
я не претендую на то что пишу истину...
но Вы тоже не поняли
я высказал предположение что если максимальная скорость взаимодействия в системе отсчёта меняется то логика подсказывает что это повлияет на ВСЕ процессы (не только биологические), но Вы это внутри системы не заметите
эта скорость для Вас останется такой же максимальной и процесы будут происходить для Вас без изменений
+==================================================+
Неможливо жити в супільстві та бути вільним від нього. (с)
При наближенні швидкості руху системи до світлової швидкість
процесів в ньму (для зовнішнього спостерігача) падає.
Дивись так званий "парадокс близнюків"...
   
Строго кажучи, швидкість на різних частках траєкторії все одно може бути різною.

почему может?
она будет разной
всё как в трубе с водой
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

эта тема веры
Вы верите что непрерывное
я дуаю что дискретное

 Ні.
 Ні в що я не вірю.
 Я знаю що "час" є певною вигадкою для зручності обробки інформації.
 Така собі частка первинної давньогрецької моделі світоустрою.
 
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

эта тема веры
Вы верите что непрерывное
я дуаю что дискретное

да!!! к стати если непрерывное то что делать с Ахилесом?

чому це ВІРИ?
мікросвіт квантовий тобто дискретний
а у макросвіті зручніше користуватися тими моделями які простіші
   
+==================================================+
Неможливо жити в супільстві та бути вільним від нього. (с)
При наближенні швидкості руху системи до світлової швидкість
процесів в ньму (для зовнішнього спостерігача) падає.
Дивись так званий "парадокс близнюків"...
:)
   
Хто сказав?
 Може воно там развратно-поступатєльноє?
 На ангстемному рівні?
 Чи будемо заперечувати подвійну корпускулярнохвильо ву природу світла? :D

тсссс, не заважай
нарешті змія таки вкусить свій хвіст :lol:
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

почему может?
она будет разной
всё как в трубе с водой
  Я роблю припущення більш широке(і однозначно неспростовне), аби не зациклюватись на конкретному прикладі.
  Цікаво, коли опоненти почнуть використовувати "аьсолютний простір та "абсолютний час" замість пережовувати обмежено достовірні метафори.
   
чому це ВІРИ?
мікросвіт квантовий тобто дискретний
а у макросвіті зручніше користуватися тими моделями які простіші
Топа верит что отрезок можно физически разделить бесконечное количество раз, я не верю

пока это не доказуемо
   
+==================================================+
Неможливо жити в супільстві та бути вільним від нього. (с)
При наближенні швидкості руху системи до світлової швидкість
процесів в ньму (для зовнішнього спостерігача) падає.
Дивись так званий "парадокс близнюків"...

Можливо ще й як. Доведено суддями і прокурорами.
А парадокси... вони тільки в ваших головах,
1. у природи не має ніяких парадоксів.
2. Коли ви нарешті це усвідомите, то прийдете до висновку - Якщо під час дослідження
чи обгрунтування наштовхнулись на парадокс, значить ваша теорія хибна з самого початку.
І треба повертатись до  пункту 1.
   
Топа верит что отрезок можно физически разделить бесконечное количество раз, я не верю

пока это не доказуемо

а зачем вы его вообще делите, он же отрезок
это чтобы больше пословоблудить?
какую проблему решает делимость либо неделимость отдельно отделенного,
кроме никому ненужного филсофского звиздежа
   
Re: Вчені ні разу не виміряли швидкість світла... :-)o

Топа верит что отрезок можно физически разделить бесконечное количество раз, я не верю

пока это не доказуемо

ну якщо чісто ФІЗИЧНО то звичайно не можна
це навіть обговорення не потребує
а математично можна - існує ж поняття контінуума
але це просто зручна МОДЕЛЬ
   
Ні.
 Ні в що я не вірю.
 Я знаю що "час" є певною вигадкою для зручності обробки інформації.
 Така собі частка первинної давньогрецької моделі світоустрою.
наверное всё же не выдумка
если воспринимаемое количество событий назвали термином время... ну чтож пусть будет так, я с этим согласен
но если времени приписывают то что оно есть измерение! готов поспорить
свойство пространства, но не измерение
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія