Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

хто так чекав комету?

Re: хто так чекав комету?

Зеленого в туманності оріона, ніколи, мабуть не побачу. А як вам Андромеда? Якого вона кольору?
   
Re: хто так чекав комету?

Для мене в сутінках кіцкі стають всі сіримі раніше, ніж вас, скоріше за все.

Так, але разом з тим ти, напевно, краще бачиш в темноті.
   
Re: хто так чекав комету?

Як в вас був такий телескоп доступний, а скажить, Плутона в нього побачити було можливо?
   
Re: хто так чекав комету?

Зеленого в туманності оріона, ніколи, мабуть не побачу. А як вам Андромеда? Якого вона кольору?

Сіра пляма. В телескоп з апертурою у 8 дюймів і вище в темні ночі починають проявлятися темні смуги пилу навколо ядра. Якщо довго вдивлятися, можна помітити, що вони - подвійні (у 8-дюймовий телескоп). У 18-дюймовий - їх видно досить добре, ну і контраст вищий. Але кольором і не пахне :(
   
Re: хто так чекав комету?

Так, але разом з тим ти, напевно, краще бачиш в темноті.
трішечки.  Головне, як крапочку розділити на дві по півкрапочки, я раніше відповім, що іх розсунули.
   
Re: хто так чекав комету?

Сіра пляма. В телескоп з апертурою у 8 дюймів і вище в темні ночі починають проявлятися темні смуги пилу навколо ядра. Якщо довго вдивлятися, можна помітити, що вони - подвійні (у 8-дюймовий телескоп). У 18-дюймовий - їх видно досить добре, ну і контраст вищий. Але кольором і не пахне :(
а ця хуета знищить нашу галактіку. Сіренький непотріб. Я чомусь вважав, що воно теж зелене буде. Хочя, нам пофіг, добре подумавши.
   
Re: хто так чекав комету?

Як в вас був такий телескоп доступний, а скажить, Плутона в нього побачити було можливо?

Так. Маленька не яскрава зірочка. Один зі знайомих астрономів стверджує, що він його бачить, як маленький коричнуватий диск, але я так його не бачив.
А от Уран і Нептун - інша справа. Вони яскравіші і виражено блакитнуваті. Дуже гарні. Уран - досить яскравий у телескоп. А на фотці мені вдалося зняти його супутники, навіть в русі.
Марс добре видно помаранчевого кольору, часто можна розрізнити полярну шапку.
Юпітер - найцікавіший. Він в цілому - жовтуватий, пояси з бурями видно майже завжди досить чітко, приблизно такого ж відтінку, а коли є Червона Пляма - вона виражено більш помаранчева, ніж решта планети. Коли по поверхні пропливає тінь від його супутника - її теж видно, як маленьку крапку. В одну з найкращих ночей її було видно, як малесенький диск, а в Червоній Плямі можна було навіть розібрати деталі - але останнє то було з Флоріди, де умови на порядок кращі від тутешніх.
Венера - нічого цікавого. Просто дуже яскравий "напівмісяць".
Меркурій - мало того, що маленький, ще й дуже низько. Але можна побачити фазу, як в Місяця, - при добрих умовах. Теж жовтуватого кольору. На фотках набуває брудно-коричневого відтінку:



Останнє редагування: 28 липня 2020 06:06:50 від GizmoGremlin
   
Re: хто так чекав комету?

Як дуже ясно, здебільшо взимку, я різрізняю чверті фаз венери. Вручну, без бінокля. Ну добре, скоріше третини. Але можу завжди сказати, в який бік серп.
   
Re: хто так чекав комету?

Жодного разу меркурію не бачив.
   
Re: хто так чекав комету?

Нажаль, всі мандри, навіть на досить дружелюбний Марс, то лише мріі. Маю на увазі колонізацию. Ну, може ще Європа теж трохі годна, та то таке. Нема нам місця в Всесвіті, маємо вдома лад навести.
   
Re: хто так чекав комету?

Як дуже ясно, здебільшо взимку, я різрізняю чверті фаз венери. Вручну, без бінокля. Ну добре, скоріше третини. Але можу завжди сказати, в який бік серп.

Коли вона близько до Сонця (=сідає або сходить відразу ж після/перед Сонцем) - тоді вона найбільшого розміру, а серпик - найтонкіший.

> Жодного разу меркурію не бачив.
 
Його деколи видно як не дуже яскраву зірку на фоні світанкової або вечірньої заграви - в залежності від того, з якого боку він від Сонця. Найкраще його було видно 4 дні тому, на світанку. Але і зараз ще не запізно: о 5ій ранку його має бути добре видно неозброєним оком над горизонтом на північ-сході-сході:



Останнє редагування: 28 липня 2020 06:21:37 від GizmoGremlin
   
Re: хто так чекав комету?

Нажаль, всі мандри, навіть на досить дружелюбний Марс, то лише мріі. Маю на увазі колонізацию. Ну, може ще Європа теж трохі годна, та то таке. Нема нам місця в Всесвіті, маємо вдома лад навести.

Людство наразі не зуміло довести своє вміння потурбуватися про власне виживання. Наразі деструктивного у світі більше, ніж прогресу - особливо в останні роки. Інтернет возвів домохазяйку Сьюзі, що дописує у Твіттері, в ранг незаперечного авторитету в області космології, вірусології, енергетики і міжнародної політики, - і деструкція почалася.
   
Re: хто так чекав комету?

Якись зараз фуфлижні світанки, весь час з хмарами. Вдома в мене краще, й засветкі меньше. А захід низ його, мені тут закривае здоровезна будівля. Вже вдома пошукаю той Меркурій. А в Бучи, саме зимою, Венеру бачу постійно. З ранку, чи ввечорі. Воно ясно, найближче до нас, фази плюс- мінус відни неозброенним оком. Бетельгейзе палко люблю. Ясно, що іі пульсаций не бачу, та то й не можливо, та світло іі, аж гріе, як ввечорі з роботи повертаюся.
   
Re: хто так чекав комету?

Людство наразі не зуміло довести своє вміння потурбуватися про власне виживання. Наразі деструктивного у світі більше, ніж прогресу - особливо в останні роки. Інтернет возвів домохазяйку Сьюзі, що дописує у Твіттері, в ранг незаперечного авторитету в області космології, вірусології, енергетики і міжнародної політики, - і деструкція почалася.
з першою частиною дописа погджуюся, а щодо Сьюзі, вона може піздіти хочь про колайдер, то не впливає аж ні на що.
   
Re: хто так чекав комету?

Щодо любові до зірок. Чомусь мені здаеться, що якби люди любили зірки, замість панотця, ім розповідали про своі біди та гріхи, та питали в них поради, то люди були б краще. Головне, знайти свою зірку. Я свою знайшов.
   
Re: хто так чекав комету?

Вже вдома пошукаю той Меркурій.

Він - звір прудкий. Якщо не застанеш його цього разу, через погоду або відсутність видимості горизонту, то наступна можливість буде відносно скоро - 11 листопада його буде видно досить високо і досить яскраво, між 6:00 і 6:30 ранку.
   
Re: хто так чекав комету?

Та, може статися, що того Бетельгейзе вже й не існує. Це теж додає роздумів.
   
Re: хто так чекав комету?

Він - звір прудкий. Якщо не застанеш його цього разу, через погоду або відсутність видимості горизонту, то наступна можливість буде відносно скоро - 11 листопада його буде видно досить високо і досить яскраво, між 6:00 і 6:30 ранку.
зараз, мабуть не встигну. Дякую. Ввів дату вказану в щоденник.
   
Re: хто так чекав комету?

вона може піздіти хочь про колайдер, то не впливає аж ні на що.

На жаль, Ти помиляєшся, друже. Поглянь, що зараз робиться в Америці чи в Україні. Сьюзі привели до влади популістських паяців, а самі вирішили, що мають достатньо знань, щоб вирішувати питання життя і смерті (носити чи не носити маски, робити чи не робити вакцинації, зміцнювати чи ослаблювати оборону, скасовувати чи продовжувати реформи в медицині etc etc).
   
Re: хто так чекав комету?

На жаль, Ти помиляєшся, друже. Поглянь, що зараз робиться в Америці чи в Україні. Сьюзі привели до влади популістських паяців, а самі вирішили, що мають достатньо знань, щоб вирішувати питання життя і смерті (носити чи не носити маски, робити чи не робити вакцинації, зміцнювати чи ослаблювати оборону, скасовувати чи продовжувати реформи в медицині etc etc).
то звичайний відбір. Погано, ясно, що за мене все вирішили за моє життя,та  за херову демократію покі нічого кращого ще не вигадали.

Останнє редагування: 28 липня 2020 06:43:19 від beggy
   
Re: хто так чекав комету?

то звичайний відбір. Погано, ясно, що за мене все вирішили за моє життя, та  за херову демократію покі нічого кращого ще не вигадали.

Здається, ми є свідком вигадування. Зараз замість демократії починається ера плебсократії, коли плебеї відбирають владу в тих, хто вміє нею користуватися.
Влада в руках плебсу - настільки ж небезпечна, як граната в лапах мавпи.
   
Re: хто так чекав комету?

Здається, ми є свідком вигадування. Зараз замість демократії починається ера плебсократії, коли плебеї відбирають владу в тих, хто вміє нею користуватися.
Влада в руках плебсу - настільки ж небезпечна, як граната в лапах мавпи.
ну, може й так. Та давайте цю супергілку не будемо нашим сумом засірати, шановний пане.
   
Re: хто так чекав комету?

Там - стьоб та злоба, а тут - краса та відпочинок.  Дякуючи вам, доречи.
   
Re: хто так чекав комету?

Там - стьоб та злоба, а тут - краса та відпочинок.  Дякуючи вам, доречи.

Ну, дякую. Mea culpa. Не слід мені було в інші гілки влазити! :)
   
Re: хто так чекав комету?

Ну, дякую. Mea culpa. Не слід мені було в інші гілки влазити! :)
та влазьте, тільки сюди того не несіть.  Багато хто релаксує, погризши опонента. Однак, тут як раз нема опонентів.
   
Re: хто так чекав комету?

тут - краса та відпочинок.

Тоді - трохи Космосу в районі Лебедя

   
Re: хто так чекав комету?

Цю гілку відкрив Косташу, мій постійний опонент, з яким гриземося завзято. Та не тут. Я дуже вдячен й пану Косташу за старт теми та офігенне фото. Погриземося ми в іньшому місци.
   
Re: хто так чекав комету?

Тоді - трохи Космосу в районі Лебедя

Показати зображення...
це ж центр галактіки?
   
Re: хто так чекав комету?

це ж центр галактіки?

Ні, це вже трохи збоку. Але не дуже далеко.
   
Re: хто так чекав комету?

Я аж пилюку став чистити з екрану, а то зірки...
   
Re: хто так чекав комету?

Ні, це вже трохи збоку. Але не дуже далеко.

Центр - десь тут



Але його закрито хмарами космічної пилюки, яку видно на фотці як брудно-коричневі смуги - проміжок між двома яскравими гілками Чумацького Шляху.
   
Re: хто так чекав комету?

А оту мегасупер чорнючю диру, самий центр, іі знімають в рентгені, я так розумію, бо пилюки в них там добряче. Ні, мабуть в гама, навить.
   
Re: хто так чекав комету?

а ця хуета знищить нашу галактіку. Сіренький непотріб. Я чомусь вважав, що воно теж зелене буде. Хочя, нам пофіг, добре подумавши.

Ось вона як на камеру виглядає, коли її (камери) фототранзисторики бачать її через RGB0-лінзочки на сенсорі:

   
Re: хто так чекав комету?

При такоі щільності зірок, білкове життя, мабуть неможливе. Опромінювання страшніше, ніж в РБМК, в них.
   
Re: хто так чекав комету?

А оту мегасупер чорнючю диру, самий центр, іі знімають в рентгені, я так розумію, бо пилюки в них там добряче. Ні, мабуть в гама, навить.

Десь так. Між нами і нею - щільний шар пилюки. Що й добре.
   
Re: хто так чекав комету?

Ось вона як на камеру виглядає, коли її (камери) фототранзисторики бачать її через RGB0-лінзочки на сенсорі:

Показати зображення...
ну, до понеділка ми ще доживемо, можливо. Трохі ій ще піздячити.
   
Re: хто так чекав комету?

Десь так. Між нами і нею - щільний шар пилюки. Що й добре.
вибух суперновоі летален на багато парсеків, пишуть, навіть за рахунот ніяких нейтріно, а найгірше, як полюсом кудись воно стирчить та рве. То на тисячи світлових років вбивае. Знайшли потенцийну Нову, що стирчіть саме на нас. Може ми всі вже потенцийні мерци. Та, яка різниця.
   
Re: хто так чекав комету?

При такоі щільності зірок, білкове життя, мабуть неможливе. Опромінювання страшніше, ніж в РБМК, в них.

Добре питання... Там, де щільно зірок - щільно і пилюки між ними. Вона поглинає трохи гамма-промені. Окрім того, в "нашому" районі Галактика щільність десь така, що до найближчої зірки - 4 роки зі швидкістю світла летіти. Ближче до центру Чумацького Шляху - нехай в 100 разів більша, - але все одно це не так вже й густо. Небезпечні хіба ті райони, де відбувається зоретворення - в Туманності Оріона, Туманності Орла. Там - часто запалюються зірки. Навряд чи комусь хотілося б жити поблизу, коли все спокійно, а потім бах - і нова зірка з грудки газу загорілася!
   
Re: хто так чекав комету?

Як зірки близько, то й орбіти планет трохі хаотичні. Майже доведено, що в подвійній сістемі, навіть як захопить планету, то життя високоорганізоване неможливо. Умови міняються непередбачувано радікально.
   
Re: хто так чекав комету?

Ще. Багато пилюки - є й каменюки. Дінозаври не радять.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія