Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

Розкажи.
Все, завдяки ось цьому папірцю і завдяки освіті, яку отримала моя бабця.



Дякуючи їй, там на засланні, в Хабаровську, вижила моя родина. Всі шість чоловік були повністю на отриманні моєї бабці.
Як тут вже писали, кацапи оцінили її освіту і здобутий фах фотографа і взяли її до себе на роботу, працювати фотографом, робити фотографії та інші фотоматеріали. За це бабуля отримувала зарплату.
В тому Хабаровську, в тих єбєнях, поняття не мали що таке професійна фотографія і з чим її їдять. Підозрюю, що і фотоапарат був власний моєї бабулі.

Останнє редагування: 20 квітня 2020 11:39:19 від білий хорват
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

про доноси
під час голоду мій прадід був зав фермою.
дивно звучить, але під час голоду в колгоспі були корови, вони доїлись, відправлялось кожен день молоко.
коли з'явились перші опухлі, вони почали приходити до ферми під дойку, деякі уже приповзали. і він кожному наливав по кухлю молока, щоб підтримати.
ну і...  написали донос. свої ж односельці, що розбазарює молоко.
тут навіть вигоди ніякої не було, воно ж те молоко все одно держава забирала. Випивали вони там того молока мізер. Але от рука чесалась написати...
   
мені прабабця розказувала, що роздали землю.
при чому казала, що зробили це дуже швидко, буквально за два чи три дні нарізали наділи, і роздали ледве не в алфавітному порядку.
наділи вийшли не всім однаково вигідні, на наступний день в управу потягнулись скаржитись. Німецькому офіцеру переклали чого прийшли до нього, то він взяв нагайку і як уперіщив...  більше ніхто не скаржився.
на перший сезон в окупацію не було коней, а тим більше тракторів. Баби по 2-3 запрягались у плуг і орали землю. Із урожаю треба було частину здати як податок. За це давали щось типу чеків, за які у лавці можна було придбати товари. Залишком можна було самостійно розпоряджатись. На наступний сезон уже в складчину купили декілька коней. Покупляли свиней та іншу худобу.


Це швидше було якесь локальне виключення. Загалом німці зберегли колгоспну систему. Ось спогади очевидця

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://reich-erwacht.livejournal.com/169412.html&ved=2ahUKEwjardSRzvboAhVXwsQBHXPHB4YQFjAEegQIBRAB&usg=AOvVaw2Ze6fN8yf8Uels4dmmCwXR&cshid=1587372311587
   
Це швидше було якесь локальне виключення. Загалом німці зберегли колгоспну систему. Ось спогади очевидця

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://reichдerwacht.livejourna l.com/169412.html&ved=2ahUKEwjardSRzvboAhVXwsQBHXPHB4YQFjAEegQIBRAB&usg=AOvVaw2Ze6fN8yf8Uels4dmmCwXR&cshid=1587372311587
Природною виглядає тодішня українська термінологія з першого свідоцтва: руханка, рахунки, поведення, піврік, рисунок, вислід
   
про доноси
під час голоду мій прадід був зав фермою.
дивно звучить, але під час голоду в колгоспі були корови, вони доїлись, відправлялось кожен день молоко.
коли з'явились перші опухлі, вони почали приходити до ферми під дойку, деякі уже приповзали. і він кожному наливав по кухлю молока, щоб підтримати.
ну і...  написали донос. свої ж односельці, що розбазарює молоко.
тут навіть вигоди ніякої не було, воно ж те молоко все одно держава забирала. Випивали вони там того молока мізер. Але от рука чесалась написати...
Слідкували за фермою, а потім заставляли написати донос когось з односельців - хто потрапив під руку.
   
Гілка про те, як жили українці у Львові.

ТС, молодець, започаткував файну тему. Переглядаю та отримую задоволення від побаченого.
Не звертай на "критиків", то від заздрощів.... Голодранці прекрасний світ на лайно змінювали та продовжують змінювати, від цієї паскудної риси...
   
Ще раз про доноси.

Хто б міг подумати, що у двадцять першому сторіччі сознатєльниє гражданє ДНР та ЛНР почнуть знов писати доноси на своїх же сусідів?

А пам'ятаєте те відео 2014 року з Донбасу, де розлючений натовп погнався за людиною, яка просто виказала їм свій проукраїнський поглад на події? Кажуть, його таки забили на смерть. А тоді ж був самий початок, ще без військових дій...

Це тільки підтверджує факт, про який я вже писала. На жаль.

Як тільки в країні почнеться щось на кшалт диктатури чи монорежиму, одразу ж вигулькнуть сознатєльниє гражданє, які почнуь підтримувати режим та писати доноси.

Та і в нас теж. Немає ще в нас ніякого щеплення проти цього.
   
ТС, молодець, започаткував файну тему. Переглядаю та отримую задоволення від побаченого.
Не звертай на "критиків", то від заздрощів.... Голодранці прекрасний світ на лайно змінювали та продовжують змінювати, від цієї паскудної риси...

Так, і ще привселюдно відрекалися від  батьків та знищували всі сімейні фото, щоб нічого не нагадувало неправильне походження чи неправильних батьків.
   
Так, і ще привселюдно відрекалися від  батьків та знищували всі сімейні фото, щоб нічого не нагадувало неправильне походження чи неправильних батьків.


Так. Кілька осіб, із власними збоченнями та уявами, влізли у тему і зробили те, що у них найкраще виходить - загадили...
А з іншого боку, з них же нічого взяти, то ж є їх сутність...

Білий хорват, ще раз дякую!!!
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

Так. Кілька осіб, із власними збоченнями та уявами, влізли у тему і зробили те, що у них найкраще виходить - загадили...
А з іншого боку, з них же нічого взяти, то ж є їх сутність...

Білий хорват, ще раз дякую!!!
:-B
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

Це швидше було якесь локальне виключення. Загалом німці зберегли колгоспну систему. Ось спогади очевидця

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://reich-erwacht.livejournal.com/169412.html&ved=2ahUKEwjardSRzvboAhVXwsQBHXPHB4YQFjAEegQIBRAB&usg=AOvVaw2Ze6fN8yf8Uels4dmmCwXR&cshid=1587372311587


можна пошукати якусь ліературу, по пам'яті, то дві області було на Україну, де землю роздали
боюсь помилитись, але здається окрім полтавської іще рівненська
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

1.00 :super:
   
Знайшов ще одне фото в кращій якості своєї пра-пра-бабці.

Українка, Марія Косоноцька, 1871 рік народження.

Зверніть увагу на фризуру і біжутерію, яку носили заможні українки Львова в ті часи, які кульчики, яка брошка, які гудзики.

   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

ТС, ти краще розкажи, а чи лишилися якісь артефакти побуту від твоїх родичів, накприклад усякі праски, меблі, тощо?
Коли сім'ю виселяли з квартири в заслання, то дозволили взяти лише підручні речі, нічого більше.

А були дуже гарні картини.
Розікрали всю квартиру, ніяких артифактів не залишилося.
Навіть квартиру вкрали, бо після повернення з Хабаровська до Львова, не мали де жити.
Сусідка врятувала нам дві картини. Коли сім'ю виселили, їй вдалося сховати дві картини, а потім після повернення, вона повернула їх нам. Зараз ці картини в моєї тітки у Львові, колись при нагоді зроблю фото.

Речі моєї бабці після смерті також більшість забрала моя тітка. Вона більше має прав до них, ніж я. Та я і не хотів нічого. Моя жінка взяла собі тільки пару речей моєї бабці, але чи це можна назвати артифактами, фіг його знає.


Пудрівниця бабці




І ще якісь вазочки




Був ще годинник старий, який бамкав, бам-бам, але його теж забрала тітка.
А ще старий фортепіано, він теж в тітки.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія