Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Ачілідной взрьів лусскіх пєлдаков на памойкє. Наслалі на клоачньій язьік :laugh:

Звідки на памойке взявся "клоачный" язьік?


Професор Вищої школи економіки (ВШИ) Гасан Гусейнов в інтерв'ю DW - про те, чому його пост в FB про "убогій і клоачньій" язьік викликав люту реакцію в соцмережах і чому в російському суспільстві домінує цей язьік.

5 листопада відбулося позачергове засідання вченої ради ВШЕ, до порядку денного якого включено пункт "Про виступи професорів, викладачів і співробітників факультету в Інтернеті". Про це на своїй сторінці в Facebook написав професор Максим Кронгауз. Він припустив, що приводом для засідання став гучний пост викладача факультету гуманітарних наук ВШЕ професора Гасана Гусейнова, опублікований ним в Facebook 29 жовтня.

У своєму пості Гусейнов нарікає на те, що у Росії, де живе величезна кількість мігрантів, немає друкованих видань ні на одній мові, крім російського язьіка подворотні. "У Москві, з сотнями тисяч Українців і татар, киргизів і узбеків, китайців і німців, неможливо днем ​​з вогнем знайти нічого на інших мовах, крім того убогого клоачного російського язьіка, на якому зараз говорить і пише ця країна", - написав професор.

Це висловлювання викликало люту реакцію :) користувачів соціальних мереж, які звинуватили Гусейнова в русофобії. Число коментарів під постом менш ніж за добу перевалило за тисячу, при цьому їх переважна більшість носило расистський, націоналістичний характер, а то і містило прямі погрози на адресу автора. Через кілька днів пост був видалений адміністрацією Facebook, яка визнала, що він порушує правила соцмережі, однак дискусія навколо нього не вщухає.


DW поговорила з професором Гусейновим про зв'язок між занепадом в россійському суспільстві  і розпадом язьіка, про те, що він мав на увазі під "убогим і клоачньім" язьіком, і про те, чому в сучасній Росії домінує маргінальний язьік подворотні.

DW: На засіданні вченої ради в ВШЕ 5 листопада, по всій видимості, будуть обговорювати ваш пост в Facebook. Ви очікуєте підтримки або осуду колег?

Гасан Гусейнов (доктор філологічних наук, професор Вищої школи економіки в Москві (ВШЕ)): Не будучи членом вченої ради ні факультету гуманітарних наук, ні всього університету, я розумію, в якому скрутному становищі знаходяться багато колег, незалежно від згоди чи незгоди з тим, що я сказав в пості. Правильніше сказати, це засідання викликано не самим постом, а тієї неймовірної реакцією багатьох людей, яка послідувала язьіковій істериці. Ось і я очікую підтримку не тому, що написав, - це був короткий щоденниковий запис, якесь міркування, що не претендувало ні на аналітику, ні на фахову дискусію, - а підтримку як колеги, на якого вішають собак, в тому числі і ті, хто дізнався про себе в цьому глибоко приватному описі.

- Про те, що відбувається розпад сучасної російського язьіка, ви говорили ще два роки тому в книзі есе "Язьік мой - wrack мой". Що стало "останньою краплею", що спонукала вас написати в FB про "клоачньій" язьік, на якому "говорить і пише гагасударство"?

- Ось бачите, як легко досягти взаємонерозуміння! Якщо я і говорив і говорю про "розпад язьіка", то тільки в сенсі занепаду, що переживається самим суспільством, суспільством, посередниками між частинами і шарами якого виступають наші ЗМІ і політичні сили. Язьік ненависті заливає засоби масової інформації, отуплює людей, вирощує з їх емоцій скрєпи колективної образи. Ось і виходить, що критичне висловлювання про непридатність і небезпеки такого їхнього клоачного язьіка люди приймають за образу їх самих в найкращих почуттях. Людина з тяжкою недугою іноді нападає на санітара або доктора.
   
А як ТС оцінює мову, якою сам размовляє?
   
А як ТС оцінює мову, якою сам размовляє?

Так він ніби цитату розмістив, а розмовляє українською.
   
клоачний язик  (tu)
   
Не взРыв, а взЛыв  :punish:
Это во- первых
И таскают его не за этот пост несчастный и нахрен никому не нужный, а за книжку, кторую издали в Украине - издательство Laurus киевское.
Книга называется :  "Язык мой - Wrack мой. Хроника от Ромула до Ленинопада"
2017 год. Это они только раздуплились там в ФСБ, когда книжка бестселлером стала среди студентов в Москве.
Кстати, рекомендую. Реально классная книжка.  B-)
   
я заплутався так памойка чи клоака. хуйло із памойкі чи з клоаки засилає сюда немітьіх ботів  :laugh:
   
- Як ви думаєте, чому ваш пост, який, по суті, був спробою захисту язьіка, викликав таку реакцію? Чи могли ви припустити, що вибухне подібний скандал?

- Припустити я цього не міг, звичайно. І завдання такої не ставив. Слово "спровокував" передбачає свідомість дії. А тут я висловив кілька міркувань, які пробили якийсь самозахист у людей, що живуть в медійному просторі щоденного виробництва ненависті. Одні прийняли її буквально на свій рахунок (наприклад, деякі телеведучі та інші пропагандисти, а також багато наївних людей, які звикли вірити, що "все на краще в цьому найкращому зі світів"). Інші не захотіли прийняти цю думку в її простоті і неприкритий очевидності. Третім здалося зручним скористатися шумом, щоб звести зі мною якісь рахунки. Взагалі, скріпити людей в загальній ненависті до втілення зла набагато легше, ніж в загальній симпатії. Тим радісніше від підтримки багатьох людей, які зрозуміли, що сталося.

- Як впливають на рівень спілкування політичні процеси, що відбуваються в країні?

- Чудове питання. Політичні процеси вирощують для себе і під себе відповідний язьік. Наприклад, скажений сплеск злості, ксенофобії, вселенської образи на всіх і вся

- це наслідок глибокої розладу між тим, що люди бачать навколо себе, і тим, що їм повідомляє про це пропаганда. Все, наприклад, "вечори з Володимиром Соловйовим", численні теледебати за участю масовки і маніпуляцією голосами - це індустрія виробництва ненависті. І ось багато, надихавшись цього ефіру, просто транслюють зовні ненависть, яку відчувають до себе самих за те, що так дали себе провести. У пізньому СРСР саме цей розлад привів до цілковитої апатії населення прі кончінє Союза.

- Політична ситуація в країні завжди змінює масову свідомість і визначає загальний мовний фон в країні: це відбувалося за часів Сталіна, за часів, коли панувала брежнєвська партійна ідеологія ... Що особливого в нинішній ситуації?

- Нинішня ситуація унікальна в тому, що населення Росії інформаційно чи не знаходиться повністю під ковпаком державної пропаганди, як це було в пізньому СРСР. Велику роль у формуванні новинний порядку відіграють соціальні мережі і світові ЗМІ. Але важливо й друга обставина: офіційна пропаганда більше не оперує категоріями "світової революції" або "самого передового суспільного ладу". Головне гасло зараз: "Ми краще за всіх, тому що ми - це ми!" :) Ось чому будь-які конвульсії на верхівці цієї піраміди може привести тільки до руху вниз. Це дуже прикро, і зараз багато превентивно шукають винних. А першим винуватим стає той, хто цю просту істину висловлює.

- Чому, на ваш погляд, в суспільстві домінує маргінальний язьік, язьік подворотні, і в чому це проявляється?

- Суспільство російське саме себе оголосило маргінальним по відношенню до сучасного західного мейнстріму, за яким країна тягнулася з кінця 1980-х по середину 1990-х років. А потім перестало тягнутися, образилося на весь світ, захотіло самобутності. Жириновський якось висловив в "Известиях" думку, що нам потрібен суспільний лад "з запашком лаптєй" :laugh:. Чому так сталося, інше питання. Але про цю самобутності ще Достоєвський в "Щоденику з мертвого дому" і Шаламов в "Колимських оповіданнях" вичерпно написали. Не треба чекати чудес.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія