Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Прохання до адміністратора з приводу автозамін.

 Я розумію важливість наповнення контенту форуму і залучення реклами,
але все таки варто користуватися  українськими словниками в своїй роботі

слова "пораxyй" і "xвoйда" є цілком нормативною лексикою
і не повинні замінятись безглуздими (x)" і "хв**"

ПОРАХУВАТИ, ую, уєш, док.

1. перех. і без додатка. Док. до рахувати. — Чи їх троє, чи четверо? — мучило Соломію питання, й вона ніяк не могла порахувати (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 385); Розпродали [селяни] добро, порахували гроші й зайшли до корчми (Казки Буковини. Казки Верховини, 1968, 37). На пальцях однієї руки можна порахувати, у знач. присл. — дуже мало. — Скільки голосів зібрали ваші поправки до наказу делегатам..? .. — На пальцях одної руки можна порахувати, — доказала Супрун (Андрій Головко, II, 1957, 464).
♦ Порахувати ребра кому — сильно побити кого-небудь. Скакав [Псякревський] з воза на віз і бив усе за рядом доти, поки не перебив усі горшки на ярмарку. Торговці у відповідь порахували йому ребра і потягли його до поліції (Казки Буковини. Казки Верховини, 1968, 43).

2. неперех. Рахувати якийсь час, до певного числа. — Ви вже п'ять [чарок] випили! — з обуренням гукала Раїса.. — Яка з вас учителька, до п'яти порахувати не годні: я випив чотири, а не п'ять (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 321).

3. до кого, перех., розм., рідко. Зарахувати кого-, що-небудь до якогось розряду, групи і т. ін. Вона ж, мовби від нього навчилася бути здержаною.., також не дала по собі пізнати, що порахувала його до вибраних (Осип Маковей, Вибр., 1954, 34);
//  чим, яким. Скласти певну думку про когось, визпати кимсь. Не судилося колишньому сталінградцеві мчати на виручку до бойового друга. Чекатиме він відповіді й не діждеться. І порахує мертвим Семена Ларивоновича (Юрій Яновський, II, 1954, 139).

4. неперех., заст. Помізкувати, подумати. Там уже порахуємо, що треба робити (Словник Грінченка).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, 1976. — Стор. 248.

ХВО́ЙДА, и, чол. і жін., зневажл. Неохайна, нечепурна людина; нечепура.  * У порівняннях. — Скажіть, будьте ласкаві, що воно за людина ота Ладковська? Неначе й гарно й чепурно вбрана, але дуже вже нечепурно задрипана, ніби якась хв** (Нечуй-Левицький, VIII, 1967, 341);
//  Уживається як лайливе слово. [Василь:] Геть, хв**, з моєї хати! (Марко Кропивницький, II, 1958, 178); Тепер вже годі було плекати надію на поміч від гетьмана Потоцького. Він сам, пся крев, хв** і старий балакун, після уманської поразки зализував рани, як той пес побитий (Натан Рибак, Переяславська Рада, 1953, 411).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 46.
   
Re: Прохання до адміністратора з приводу автозамін.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BE
Кака́о (Theobroma cacao) — невеликі або середньої величини дерева роду Теоброма (Theobroma L.) родини Мальвові (Malvaceae). Природний ареал цього дерева тягнеться обабіч екватора, приблизно до 13° південної та північної широти, хоча воно найпоширеніше у густих вологих лісах верхів'їв Амазонки. Листя здебільшого цілісне, рідше лапчасте. Квітки невеликі, червоно-бурі, ростуть найчастіше прямо з кори старого дерева у вигляді пучків.   — культурна рослина, рідна для тропічних районів Південної та Центральної Америки. Також слово   може посилатися на висушене та частково ферментоване жирне сім'я цієї рослини, яке використовується для виготовлення шоколаду, інших страв та косметичних засобів. Також словом   називають напій, виготовлений заварюванням цього насіння, перетертого у порошок.   було важливим продуктом харчування в доколумбівській Месоамериці. Найперші свідоцтва використання   відносяться до 1100—1200 років до н. е. згідно з аналізом кераміки того часу. Ймовірно мешканці Месоамерики того часу ще не вміли готувати шоколад і пили «какаове пиво», яке виготовляли з переброділих плодів  [1]. Свідоцтва готування напою з перетертих плодів, що більше нагадував сучасне  , знайдені на малюнках майя датованих 2 століттям н. е. Іспанські літописці завоювання Мексики Ернаном Кортесом свідчать, що імператор ацтеків Монтесума II, не пив інших напоїв, крім  , яке йому подавали в золотому кубку. Цей напій готувався з додаванням ванілі та спецій і сильно пінився. Не менше ніж 50 великих посудин цього напою готували щодня для імператора та 2000 знатних людей, що мешкали при дворі.

  та шоколад були привезені до Європи іспанцями й стали дуже популярними в середині 16-го століття. Іспанці також перевезли дерево   до Вест-Індії та Філіппін. Плоди   широко використовували в алхімічних процесах, де вони були відомі як «чорний біб». Також   застосовують як один з найкращих антиоксидантів.

Рослина отримала свою сучасну наукову назву від шведського дослідника Карла Ліннея у 1735 році, який назвав її «їжею богів» чи «Cacao Theobroma». А саме слово « » походить від ацтекського cacahuatl (какаватль).
   
Re: Прохання до адміністратора з приводу автозамін.

 :gigi: добре, що ще "подрочіть" нічим не вздумали заміняти.

Так що, хлопці, на здоровля...
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія