Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Російська мова втратила статус регіональної на Херсонщині – облрада

14 Грудень 2018, 22:41

Херсонської обласна рада на засіданні 14 грудня позбавила російську мову статусу регіональної на території Херсонщини.

Таке рішення підтримали 46 із 64 депутатів облради.

Як йдеться в повідомленні на сайті ради, депутати підтримали втрату чинності рішення Херсонської облради від 17 серпня 2012 року, яке було спрямоване на виконання в області чинного тоді закону «Про засади державної мовної політики».

Раніше цього місяця схоже рішення ухвалила Харківська обласна рада.

У жовтні Херсонська міська рада скасувала надання російській мові статусу регіональної.

Влітку цього року російська мова втратила статус регіональної в Миколаївській області. Миколаївська облрада таке рішення не підтримувала, тому прокуратура звернувся до суду, який визнав недійсним рішення Миколаївської обласної ради про надання російській мові статусу регіональної в 2012 році.

28 лютого 2018 року Конституційний суд України визнав закон «Про засади державної мовної політики» (так званий закон «Колесніченка-Ківалова») неконституційним через порушення Верховною Радою процедури його розгляду й ухвалення.

Відповідно до статті 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

4 жовтня цього року Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» в першому читанні.
Все-таки (незважаючи на те, що каже отой плюгавий блазень Жирік) Херсонщина – Україна. Хоч і говорять тут таким суржиком, що вуха в’януть. :)
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія