Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

В дійсності у 1618 році Московію окуповували не поляки. A...українці!.

Бо якшо глянути на національ ний склад війська яке oкупувало Московію, то воно на 80% складалос ь з українців

Останнє редагування: 9 листопада 2018 14:44:23 від newyo

:(    ;)

Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1612 році?

:(    ;)

Воно складалос я з русинів різних кольорів, які окупували Московію.
Руська мова була одною з державних у ВКЛ.

Недопрацю вали предки...
Треба було Москву спалити дотла, ріку загатити і пустити все під воду, в болото...
Царьків всяких, князьків і бояр під ніж, або вигнати в рідну Тартарію і Монголію. ...

Тоді  і світова історія могла розвивати сь по іншому, більш цивілізов ано, без безупинни х воєн, комреволю цій, голодомор ів і голокості в...

Єх, недопрацю вали.... :X

Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1612 році?

"ето полякі, дєточка",
— казала про нас одна мамаша своїй дитині в лєнінград ському метро, коли ми всім класом були в Лєнінґрад є на екскурсії і між собою спілкувал ись українськ ою

Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?

6 квітня 1617 року королевич Владислав вирушив із Варшави в похід до Москви з метою отримати корону московськ ого царя. Наприкінц і вересня під Смоленськ ом військо королевич а об'єдналось з армією Яна Ходкевича . 11 жовтня об'єднана польсько-литовська армія чисельніс тю близько 8 тисяч чоловік без бою здобули Дорогобуж . Незабаром, 18 жовтня, так само легко була здобута Вязьма. До кінця 1617 року вдалось завоювати ще Мещовськ, Козельськ, Серпейськ, Рославль. В грудні 1617 року бойові дії припинили ся, більша частина польсько-литовського війська розмістил ась в таборі поблизу м. Вязьми, очікуючи підходу підкріпле нь. Проте, ані вояків, ані грошей не надійшло. Тому навесні значна частина жовнірів залишила табір і чисельність армії скоротила сь до п'яти тисяч чоловік.

Аби врятувати королевич а і виправити ситуацію, польський уряд звернувся по допомогу до Війська Запорозьк ого. В березні 1618 року дванадцят ь запорозьк их сотників зустрілис ь із королевич ем Владислав ом і пообіцяли привести йому 20-тисячне військо. Підготовк у до московськ ого походу обговорюв али на двох загальних радах в червні 1618 року. Після переговор ів українськ е командува ння під керівницт вом гетьмана Петра Сагайдачн ого розробило план майбутньо го походу.

У другій половині червня 6 полків 20-тисячного козацьког о війська під проводом Сагайдачн ого вирушили до Москви. З собою запорожці взяли 17 гармат невеликог о калібру, решту артилерії, аби не уповільню вати рух, залишили у Києві. Після переправи через Дніпро, військо Сагайдачн ого вийшло на Муравськи й шлях, що вів від Криму побережжя м Дніпра у напрямку Тули.

7 липня козаки підійшли під одне з найбільш укріплени х міст на півдні Московії — Лівни. В результат і несподіва ної атаки запорожці взяли місто. Після оволодінн я містом запорожці розмістил ись у його посаді, а 10 липня продовжил и шлях. 16 липня вони підійшли під Єлець — добре укріплену фортецю, розташова ну за кілька десятків кілометрі в на північний схід від Лівен.

Козаки хитрістю виманили з міста московитс ькі полки, а протягом наступної ночі штурмувал и фортецю із залишками московськ ого війська. Після трьох атак вони увірвалис ь за мури та захопили фортецю. Єлецькі священики попросили запорожці в не руйнувати місто, обіцяючи натомість видати царського посланник а С.Хрущова разом із «казною» — 30 тисяч рублів царської казни, призначен их для підкупу кримськог о хана. Козаки прийняли капітуляц ію і відправил и невеликий загін для проведенн я арештів та реквізиці ї.

Наприкінц і липня — початку серпня Сагайдачн ий відправив полковник а Михайла Дорошенка на чолі 10-тисячного загону у рейд по Рязанщині . Його військам вдалося захопити міста Лебедянь, Скопин, Данков, Ряжськ. На початку серпня цей загін спалив посад Переяслав ля-Рязанського. При поверненн і до військ Сагайдачн ого були захоплені Песочня, Сапожок та Шаць.

Останнє редагування: 8 листопада 2018 22:59:07 від newyo

Повідомлення занадто довге

Недопрацювали предки...
Треба було Москву спалити дотла, ріку загатити і пустити все під воду, в болото...
Царьків всяких, князьків і бояр під ніж, або вигнати в рідну Тартарію і Монголію. ...

Тоді  і світова історія могла розвивати сь по іншому, більш цивілізов ано, без безупинни х воєн, комреволю цій, голодомор ів і голокості в...

Єх, недопрацю вали.... :X

ну все как и сейчас .. сейчас опять недопраць овуем и не будет покоя нашим нащадкам никогда ..

Широпаев Алексей

А вы, кстати, знаете, чем кончилась Смута? Земским собором и воцарение м Михаила Романова? Нет, подлинное окончание Смуты ознаменов ано совсем другим, гораздо менее пафосным событием. В 1614 году в Москве возле Серпуховс ких ворот православ ными христиана ми был повешен трёхлетни й мальчик. Как сказано, "за свои злые дела". Чем же он так провинилс я перед добрым народом московски м? А виноват он был в том, что родился сыном Лжедмитри я Второго и Марины Мнишек - вот и все "злые дела". Звали его Ваня, а официальн о - царевич Иван Дмитриеви ч, но в истории он остался Иваном Ворёнком. Говорят, петля на шее мальчика не затянулас ь и он умер лишь спустя несколько часов - от холода. За это время, думаю, пролилась далеко не одна "слезинка ребёнка" - но почему-то никто не почитает Ваню как мученика. Совсем не похоже на сусальные картинки на тему "народного единства", не так ли?

Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?
Яка різниця хто окупував колись Московію, важливіше кого окуповує Московія зараз.

а загалом, історія типова

попрацюва ли на одну імперію проти іншої
ну і грошенят трохи заробили

ну так получаетс я московиты имели право отомстить

дивно коли московіти намагають ся розповіда ти українцям про якесь міфічне споконвіч не братерств о

Правобере жжя України було у складі Росії практично стільки ж часу, як і Польща - з 1795 до 1918 року.
Тому незрозумі ло про які 300 років нам тут розповіда ють. Так само можна говорити про 300 років у складі Речі Посполито ї.

Та і Варшава була у складі Росії рівно 100 років.

Питання в тому, що перемкнул о в мозгах Хмельниць кого, що він під Петра пішов.

Питання в тому, що перемкнул о в мозгах Хмельницького, що він під Петра пішов.
Ой! ;)

Ой! ;)

опєчатка. Так точно  :laugh:

Упс, тобто Олексу.

Упс, тобто Олексу.

Хмельниць кий розчарува вся у союзі з Московією і уклав союз зі шведами.
Але, на жаль, передчасн о помер, не довівши задуманoг о до кінця

байки
Хмельниць кий здобув те чого і хотів
помстився Польщі і здобув протектор ат імперії, що давав віносну автономні сть козацькій старшині
повзуче звуження автономії і суто майнові конфлікти почались пізніше і сягнули піку при Мазепі, що і стало причиною конфлікту з Петром
але невдоволе ною була козацька старшина, а населення переважно все влаштовув ало. Бо Україна позбавила сь від перманент них воєн і повстань і почала потроху економічн о відроджув атись.
Якщо згадати ту ж полтавськ у битву, то селяни, говорячи сучасною мовою, диверсії шведам влаштовув али. Порча провізії, підпали і т.п.  Навряд це були якісь спланован і диверсії, просто селяни на релігійно му грунті ідентифік ували свій-чужий. І православ іє зіграло вирішальн у роль для тривалої втрати державнос ті.

Усє просрали усьо.   :cray:

байки
Хмельниць кий здобув те чого і хотів
помстився Польщі і здобув протектор ат імперії, що давав віносну автономні сть козацькій старшині
повзуче звуження автономії і суто майнові конфлікти почались пізніше і сягнули піку при Мазепі, що і стало причиною конфлікту з Петром
але невдоволе ною була козацька старшина, а населення переважно все влаштовув ало. Бо Україна позбавила сь від перманент них воєн і повстань і почала потроху економічн о відроджув атись.
Якщо згадати ту ж полтавськ у битву, то селяни, говорячи сучасною мовою, диверсії шведам влаштовув али. Порча провізії, підпали і т.п.  Навряд це були якісь спланован і диверсії, просто селяни на релігійно му грунті ідентифік ували свій-чужий. І православ іє зіграло вирішальн у роль для тривалої втрати державнос ті.

"У липні 1656 р. Швеція вступила у війну з Річчю Посполито ю і незабаром окупувала майже всю Польщу. Виникли реальні передумов и до повної ліквідаці ї останньої, проте Московія, всупереч зобов’язанням перед Україною, уклала 24 жовтня 1656 р. Віленське перемир’я з Польщею і в травні 1656 р. почала війну зі Швецією."

Так що правду про те що договір з Москвoю не вартий і паперу на якому він підписани й в цьому ще Хмельниць кий встиг пересвідч итись

B грудні 1656 р. в трансильв анському містечку Раднот виник тристоронній союз козацької України, Швеції і Трансільв анії. Активну підтримку в формуванн я альянсу справила Англія. Було прийнято рішення про розділ Польщі, а Військо Запорізьк е на міжнародн ому рівні було визнано незалежно ю державою. Характерн о, що на міжнародн ому конгресі в грудні 1656 р., який ініціювал а Франція для примиренн я Річi Посполито i та Швеції, мав брати повноправ ну участь і представн ик Б. Хмельниць кого. Коаліція, однак, не піддалася на провокаці ю, і в грудні 1656 р. Дьєрдь II Ракоці почав похід до Польщі. До нього приєднало ся 20-тисячне військо на чолі з київським полковник ом Антоном Ждановиче м (? -1660). Разом з угорцями козаки взяли Краків (28 квітня 1657 р.); спільно зі шведами – Брест,  Варшаву (19 червня 1657 р.); ряд польських міст.

.

Останнє редагування: 8 листопада 2018 23:01:22 від newyo

Осінь 1656 – літо 1657 р. стали часом найвищого могутност і «Руського князівств а» Б. Хмельниць кого. В. К. Липинськи й писав: «Європа побачила, що державний організм, влаштован ий залізною волею однієї людини,  не тільки здатний до життя і розвитку, але вже виріс в силу, яка має на Сході не менше значення, ніж Москва і Польща».

Останнє редагування: 8 листопада 2018 22:55:27 від newyo

Тоді ж утвердила ся влада Війська Запорозьк ого на території Східної Галичини, Поділля та Білоруського Полісся.

Останнє редагування: 9 листопада 2018 14:40:33 від newyo

Універсал ом від 9 березня 1657 р. Б. Хмельниць кий обіцяв львівськи м міщанам постійний захист. 20 червня 1657 р. шляхта Пінського повіту присягнул а Б. Хмельниць кому, вступивши в «вічний і нерозривн ий союз» з Військом Запорізьк им

Мені трохи дивно чому в нинішній Україні, за умов зовнішньо ї агресії Московії, жодним чином не відмічают ь цю славну сторінку нашого минулого.

Бо цього року якраз кругла дата.
1618-2018

Мені трохи дивно чому в нинішній Україні, за умов зовнішньо ї агресії Московії, жодним чином не відмічают ь цю славну сторінку нашого минулого.

1618-2018

Тю , а нафіга підкрадат ись ? Якщо вже відмічати , так це викопуван ня Чорного Моря давніми украми .
В щодо " великого державног о діяча " Б Хмельниць кого , то це москальсь кий ідеологіч ний вірус , який далі буде ковбасити мозок українськ ому манюпасу.
Бо цей мозок вивернули на 180 .
Якщо колись в Україні надумають ставити пам'ятник Яремі Вишневець кому , то я буду проти . Він свого часу не винищив всю цю козацьку пи здоту,  разом з цим бухарем Хмельниць ким і " занепасти в єси вбогу сироту Вкраїну " .За що йому пам'ятник ?
Зато тепер ми всі козачєньк і .  :-)o

Останнє редагування: 12 листопада 2018 00:56:37 від cheshuntt

1618-2018
То ще є час. 11 грудня 400 років з Дня Перемоги. Деулінськ е перемир'я. Смоленськ наш.

То ще є час. 11 грудня 400 років з Дня Перемоги. Деулінськ е перемир'я. Смоленськнаш.

Смоленськ ом хай білоруси пeреймают ься

:laugh:  А якщо білоруси зроблять округлі очі і зипитають в козачєньк ів , якого лисого саме 1654 року Смоленск було взято москалями ?
Про козачєньк а Золотарен ка не хочеш їм нагадати , хай теж поперейма ються ?

Під час московськ о-польської війни 1654—1667 р.р. як наказний гетьман очолив 20-тисячне українськ е військо у поході на Білорусь для спільних дій з російськи ми військами, для допомоги московськ им воєводам. Під його проводом козацькі полки здобули Чечерськ, Гомель, Ново-Бихів, Пропойськ, Бобруйськ, Річицю, Мінськ, Вільно, Глуськ, Свіслоч, Койданов та інші.

У Білорусі жорстоко розправля вся із мирним населення м. Цей геноцид проводивс я московськ им військом у 1654—1667 рр. Білоруси, що не бажали вступати до лав українськ ого козацтва під владою царя Московії, знищували сь. Українські козаки під керівницт вом Золотарен ка й за ініціатив и московськ ого царя призвели до загибелі половини білоруськ ого народу

Фактично повністю знищувало сь населення деяких білоруськ их повітів, того часу 50 % мирного народу Білої Русі було вбито. Наприклад, у Мстиславл і 1654 року від рук московськ их військ загинуло 15,000 жителів, а живими лишилося лише біля 700. Дії Золотарен ка на користь утверджен ня Московськ ого царства не були відокремл еними від керівницт ва Хмельниць кого, оскільки дружиною останньог о була Ганна Золотарен ко, сестра Івана.

Загони Золотарен ка до початку 1655 року нараховув али 6000-8000 осіб. У липні 1655 р. разом з російськи ми військами українськ і козаки на чолі з Золотарен ко зайняли м. Мінськ і м. Вільно, потім територію між Вільном та річкою Німан.

У нагороду за російську службу Золотарен ко отримав грамоту Московськ ого царя Олексія Михайлови ча на володіння містом Глухів.

Воно складалос я з русинів різних кольорів
Не з русинів, а з литвинів.
Русини, вони у Закарпатт і живуть.

Не з русинів, а з литвинів.
Русини, вони у Закарпатт і живуть.

О то може гетьман також був також із Закарпатт я? ;)

У народній думі “Похід на Молдавію” національ ність гетьмана Богдана Хмельниць кого чітко визначаєт ься — “русин”:

Ей Іване Потоцький, королю польський .
Ти ж бо то на славній Україні п’єш, гуляєш,
А об моїй ти пригоді нічого не знаєш,
Що ж то ваш гетьман Хмельниць кий Русин,
Всю мою землю волоську обрушив.

О то може гетьман також був також із Закарпатт я? ;)

У народній думі “Похід на Молдавію” національ ність гетьмана Богдана Хмельниць кого чітко визначаєт ься — “русин”:

Ей Іване Потоцький, королю польський .
Ти ж бо то на славній Україні п’єш, гуляєш,
А об моїй ти пригоді нічого не знаєш,
Що ж то ваш гетьман Хмельниць кий Русин,
Всю мою землю волоську обрушив.

Власне.
Русини - це просто стара назва нинішніх українців, так само як Русь це давнішя назва нинішньої України

Ну як Хмельниць кий може бути "русином", коли він литвин, герб Абданк.

Що ви верзете, русини неасфальт овані...

Почалося .  :facepalm1:
Суперечка просто пішла про " назву " , яка немає жодного стосунку до модерної концепції нації .
Король Владислав іv був не меншим " русином " , ніж Хмельниць кий  " литвином " а ,  Ян Ходкевич -" поляком " .
Річ Посполита не мала національ ного характеру ( до речі як і решта держав Європи , хіба може за винятком , на той час , Нідерланд ів ) а була побудован а за принципом " феодально ї лояльност і " .
Вся ця несамовит а брєдятина щодо " Українськ ої держави " , як результат " хмельничч ини " -розводняк для тугодумів .
Так що в дійсності " у 1618 році Московію окопували не поляки а " хуяки " і не українці " хуйкраїнц і "  "

Річ Посполита не мала національ ного характеру
Головний поділ в RP був за релігійно ю ознакою.
Але поляка, литвина та жмудина розрізнял и дуже чітко.
Хоча б за мовою.

Головний поділ в RP був за релігійно ю ознакою.
Але поляка, литвина та жмудина розрізнял и дуже чітко.
Хоча б за мовою.

ога ... ну и кто же это был по нац принадлеж ности ?:

Адам Кисіль

Ада́м з Брусилова Світольди ч Кисі́ль-Низкиницький гербу Кисіль (Світольди ч) (*1600, с. Низкиничі — †3 травня 1653, Низкиничі) — українськ ий урядник, політични й і державний діяч Речі Посполито ї. Один з чотирьох православ них сенаторів Речі Посполито ї напередод ні Війни за незалежні сть України. Воєвода брацлавсь кий, київський .

.....

У історично му романі Павла Загребель ного «Я, Богдан» шляхтич Адам Кисіль є одним з негативни х персонажі в. Це зумовлено «ідеологією» радянсько ї історично ї науки, яка усю шляхту Речі Посполито ї зображува ла як ворогів українськ ого народу та експлуата торів трудящих.

B-) ...

и таких ооочень много ...
ну если ты не рубака-голодранец козаченьк о на коне
то значит лях какой-то
и враг беднейшег о крестьянс тва
веками терпевшег о иго господ и магнатов ))))

Останнє редагування: 13 листопада 2018 13:14:34 від elipse

ога ... ну и кто же это был по нац принадлеж ности
Кисіль- українець .
Вишневець кий- литвин.

У шляхти все просто. Дивишся на герб і бачиш хто є хто.

Повна версія