Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Йому не було куди відступати

Йому не було куди відступати

Відомі українці - про те, як ставляться до Гройсмана після підвищення цін на газ

Після непопулярного рішення про підняття цін на газ для населення на 23,5% журнал Новое Время запитав співвітчизників, як вони оцінюють діяльність прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Іван Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи:

Особисто моє ставлення до прем'єра не змінилося ніяк. Чого б це? Хіба він зробив щось несподіване? Ні. Про те, що рано чи пізно доведеться вибирати між грошима МВФ та популярністю серед виборців, всі і так давно знали. Просто відступати стало нікуди.

Чи приймав він рішення особисто? Ні, звичайно. Чи був у нього вибір? Не думаю. Коли живеш на утриманні, потрібно робити що говорять. Ось він і зробив. Без грошей МВФ країні взагалі кінець. А так хоч наступний рік переживемо.

Зрештою, як топили в селі краденими дровами, так і будуть. Як не платили в містах, так і не будуть.

Залишається тільки мріяти про ті часи, коли питання "Як вам прем'єр?" прозвучить на тлі 10% зростання ВВП. Ось тоді вже будемо захоплюватися!

Ірина Медушевська, блогер:

Я прем'єра Гройсмана не можу серйозно сприймати. Ну, настільки все невиразно. Це катастрофа. Людям потрібно пояснювати все дуже просто. Не потрібно нічого вигадувати і ускладнювати. А сказати: "Дорогі друзі, з низькими тарифами наша країна жила за Януковича і повністю залежала від РФ".

Було б ще добре, щоб прем'єр сказав: "Хлопці, ну от треба затягнути паски. І ми теж всі разом затягнемо". Але вони ж кажуть тільки нам - затягніть [а не собі]. Ось в цьому я бачу провал Гройсмана, Порошенко та всіх інших.

Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії:

Ціну на газ треба було піднімати своєчасно за формулою, під якою сам прем'єр підписався півтора роки тому. А інакше вся Україна починає сприйматися як країна шулерів. Давайте спробуємо виконувати всі взяті на себе зобов'язання і побачимо, наскільки кращим стане наше життя.

Анатолій Амелін, співзасновник, директор економічних програм аналітичного центру Український інститут майбутнього:

Насправді нічого страшного не сталося. З урахуванням того, що протягом року ціна газу на європейському ринку виросла на 30%, доходи українців за рік, згідно зі статистикою, зросли теж майже на 30%. Нова ціна на газ (що займає у витратах до 1/5) неприємна, але не критична.

Обійтися без підвищення, звичайно, можна. Але питання, за чий рахунок буде компенсована різниця?

Людмила Горделадзе, директор київського кінотеатру Жовтень:

Найкращий правитель той, чиє прізвище і чиє обличчя громадяни країни не знають. Їм нема чого знати. Їхнє життя від правителя не залежить. У нас поки не так. Ми своїх правителів відмінно знаємо і по прізвищах, і в обличчя. І часто згадуємо "незлим тихим словом". Є за що. Адже правда?

Володимир Фесенко, політолог, директор Центру політичних досліджень Пента:

Насправді це був вибір між двох зол: або підвищення ціни на газ, або ризик дефолту і як мінімум дворазова девальвація гривні. Так що у Гройсмана не було іншого виходу. За будь-яких інших обставин він спробував би уникнути цього непопулярного рішення. І півтора року він тягнув з виконанням цього зобов'язання перед МВФ.

Уряд, звичайно, спробує компенсувати і нейтралізувати негативні соціальні та політичні ризики цього рішення через субсидії. Але негатив все одно залишиться: критика вже є, буде і зростання соціальної напруги.

Як це вплине на його політичні електоральні перспективи, побачимо до кінця року, коли прийдуть перші платіжки [з новими тарифами].

Чи можна було за ці півтора року почати велику приватизацію, розворушити ринок землі і в підсумку обійтися без кредиту МВФ і його вимог? З одного боку, так. Але з іншого, і до приватизації, і до ринку землі ставлення неоднозначне. З різних причин значна частина населення сприймає це негативно. У цьому сумний парадокс ситуації: позиція МВФ щодо українських реформ не збігається із суспільними настроями. Народ хоче одного, а МВФ - протилежного.

Так чи інакше, вирівнювання цін було неминучим - його відкладали практично два десятиліття, але воно все одно відбулося. Проблема в іншому - як зменшити навантаження на бюджет. Ситуація ненормальна в тому плані, що на підвищення ціни на газ доводиться реагувати збільшенням субсидій і вони стають таким же вантажем на бюджет, як і дефіцит пенсійного фонду.

Світлана Залішук, народний депутат від Блоку Петра Порошенко:

У всій цій історії мене більше турбує питання балансу певної справедливості. Думаю, країна в принципі готова прийняти озвучене урядом підвищення цін на газ, тому що така кон'юнктура на світовому ринку. І якщо ми прагнемо отримати підтримку міжнародних донорів, то повинні також дотримуватися міжнародних цін на газ.

Але в той же день [19 жовтня] в Шишаках Полтавської області місцеві депутати проголосували за видачу чотирьох дозволів на газовидобуток якимось невідомим фірмам. А ці родовища могли давати державі до 1 млрд кубів газу на рік.

Другий момент. Київ півроку сидить без гарячої води. І це вже питання до Ріната Ахметова, який залишається партнером Петра Порошенка. Але при цьому у нас залишається абсолютно діюча формула Роттердам +. Споживачі переплачують за доставку донбаського вугілля, ніби він їде до нас з Роттердама.

Тому прем'єра Гройсмана потрібно оцінювати не за підвищення тарифів на газ, а за багато невирішених інших питань, що існують в сфері енергетики.

Тарас Прохасько, письменник:

Я розумію, що це вимога кредиторів. І тепер ефективність уряду буде залежати тільки від того, як отримані кошти будуть використані.

У той же час постійні кредити - це дуже болюче питання для України. Адже ці позики почалися давно і вже перетворилися на певну схему як якийсь вихід з критичних ситуацій. І мене лякає, що ці борги України вже перевищують можливість їх повернути.

Але як громадянин я згоден дотримуватися вимог уряду і платити за новими тарифами. Хоча для мене це буде дуже важко.

Максим Лазебник, директор Всеукраїнської рекламної коаліції:

Українські політики не мають достатньо (вже не знаю, чого більше) волі - бажання - професіоналізму, щоб запропонувати комплекс реформ і заходів по зростанню економіки, рівня життя, інвестиційної привабливості як максимум і недопущення розвалу країни і диких кадрових втрат як мінімум.

Зростання цін на газ - це окремий випадок. Малозначущий на тлі набагато більших втрат. Головна з них - втрата усіляких перспектив для потенційно однієї з найбагатших природними і кадровими ресурсами країн світу.

Хто винен - ​​Порошенко, Гройсман, Верховна рада, лідери партій, олігархи чи всі разом узяті? Ах, якби ми тільки знайшли відповідь на це питання, і одразу все замерехтіло б навколо, як від виграшу в ігровому автоматі, і на нас посипалися монетки.

Ельдар Нагорний, засновник Школи маркетингу SMS:

Коли ціна на газ нижче ринкової, ми все одно платимо за нього повну ціну. Але не прямо. А за допомогою податків. Руками злодійкуватої, корумпованої і неефективної держави. Ми самі годуємо дракона, який їсть наших дітей. І дракон цей у головах. Що добре: найбільш брехливі і злодійкуваті українські політики явили своє справжнє обличчя нам всім. Що погано: вони плоть від плоті нашої, і стільки людей їм вірить.

Читайте цей матеріал в свіжому номері журналу Новое Время - №38 від 25 жовтня 2018 року

Re: Йому не було куди відступати

Жодний не сказав що буде робить, коли почнеться криза неплатежів за опалення.
А вона почнеться, бо субсідії суттєво порізали, а тягнути повну ціну за опалення зможуть далеко не всі.
Ці борги будуть "віртуальні", чи таки почнуть виселяти людей з житла?
Бо обрізати квартиру від опалення не можна не обрізавши всіх інших.

Эльдар - самый толковый

Эльдар - самый толковый

мені близький коментар від

Гліб Вишлінський

щоб там вони не писали- Новоє Врємя це кацапський смердючий листок який швидше за все фінансується ФСБ

щоб там вони не писали- Новоє Врємя це кацапський смердючий листок який швидше за все фінансується ФСБ

у тебе взагалі бувають позитивні коментарі?
я особисто не зустрічав

23% нмд, не критично. Зараз у Києві нормально економлять на температурі опалення, десь з минулого року почали в моєму районі.

у тебе взагалі бувають позитивні коментарі?
я особисто не зустрічав

Я ніколи не виправдовуюсь, але в даному випадку поясню тобі на пальцях один момент.
Тому хто не продукує контент, а коментує, безглуздо коментувати те з чим він згоден. Десь так.

Іван Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи:

Зрештою, як топили в селі краденими дровами, так і будуть. Як не платили в містах, так і не будуть.

:-o Яке підозріло глибоке знання матчастини.

23% нмд, не критично. Зараз у Києві нормально економлять на температурі опалення, десь з минулого року почали в моєму районі.

на початок 2020 планується 12 300, це уже не 23 %

А вона почнеться, бо субсідії суттєво порізали, а тягнути повну ціну за опалення зможуть далеко не всі.
все можна зробити не так складно, не в цьому проблема, а в небажанні це робити

виселяти зубажілок з житла, відключати від комунікацій зубажілі райони

нічого складного тут немає

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість

Повна версія