Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Учимся и учим готовить вкусно

Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

дуже поважаю пана, за його відношення до іжи з точкі зору носа. Запах, можливо, й головніше самого смаку, хочь вони й пов'язані. Ну, не бува несмачним те, що гарно пахне.
Та все відіграє роль
Навіть то, як сервероване, і в хаті чи надворі. І навіть хто поруч сидить )
А нюх для того Природа і дала тваринам, аби їжу шукати. Декому одразу прямо на язиці )
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Хочу підняти цікаву і важливу тему: як смажити картоплю.

Справа в тому, аби розв"язати 2 проблеми.  Якщо більше, ніж один шар на поверхні, то
- вона склеюється
- одні шмтаточки аж підгорають, бо весь час внизу, як не мішай, в той час, як інші так і не присмажуються - просто їм не везе опинитися внизу і вони так і крутяться десь зверху.

Варити у маслі - не варіант. Люблю саме присмажену, а не варену в олії.

Проти склейки трохи працює гарно промити перед смаженням, а аби вся просмажилася - часто мішати.

Промивка і просушка паперовим рушником проти склеювання працює більш-менш ок, а от часто мішати призводить що вона ламається.
Можна нарізати пірамідками і кубиками, аби не ламалася, але то якось геть неапетитно виглядає кубики чи пірамідки в тарілці

Останнє редагування: 26 лютого 2021 01:17:28 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Хочу підняти цікаву і важливу тему: як смажити картоплю.

Справа в тому, аби розв"язати 2 проблеми.  Якщо більше, ніж один шар на поверхні, то
- вона склеюється
- одні шмтаточки аж підгорають, бо весь час внизу, як не мішай, в той час, як інші так і не присмажуються - просто їм не везе опинитися внизу і вони так і крутяться десь зверху.

Варити у маслі - не варіант. Люблю саме присмажену, а не варену в олії.

Проти склейки трохи працює гарно промити перед смаженням, а аби вся просмажилася - часто мішати.

Промивка і просушка паперовим рушником проти склеювання працює більш-менш ок, а от часто мішати призводить що вона ламається.
Можна нарізати пірамідками і кубиками, аби не ламалася, але то якось геть неапетитно виглядає кубики чи пірамідки в тарілці
пане Пшениця. Може то й не добре. Та смажу так: багато оліі. Дуже розпечоноі. Дрібно різана картопля. Сіль та спеціі в кінци, як шкоринка на них буде. То смачно, насправді, та, мабуть, не надто корисне
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

От свіжоі свінятини купив. Пловозамінник буде за дві години. Плов, то всеж баранятина, а то таке, сімуляція. Та, істи хочется, а завтра вночи знову на неперфектні харчі.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

пане Пшениця. Може то й не добре. Та смажу так: багато оліі. Дуже розпечоноі. Дрібно різана картопля. Сіль та спеціі в кінци, як шкоринка на них буде. То смачно, насправді, та, мабуть, не надто корисне

Кипляча в олії картопля не дає їй нагріватися до дуже високої температури. Насправді, то не олія кипить, а вода в картоплі - і багато тепла виноситься парою. Олія, поки в картоплі ще є вода, не сильно і нагрівається.
Так що оксилення і перебудова молекул майже не відбуваються спочатку
А от коли настає підрум"янювання - тут треба не давати пересмажуватися. Саме тут і починаються всі шкідливі перетворення. Подвійні зв"язки розриваються і формуються нові з усім підряд, що пропливає мимо, або кільцюються.

Наприкінціі смажити треба на повільному вогні - аби олія не пергрівалася. Це якщо для здоров"я. А якщо ні - то смаж як хочеш ))

Ось тут трохи є :
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1750-3841.2007.00352.x



Саме тому промислові смаження роблять на гідрогенізованих оліях чи твердих (насичених) натуральних жирах: вони набагато стійкіші при високих температурах і не дають такої кількості шкідливих сполук, як текучі олії.
*************

Але якщо смажити не сильно, то насправді всі рідкі рослинні олії корисні.
Я просто випиваю щодня десь чверть склянки звичайної олії. І вирізаю з м"яса весь жир, який бачу. З курятини знімаю шкіру.
В общем, кожен сходить з розуму як хоче ))
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Кипляча в олії картопля не дає їй нагріватися до дуже високої температури. Насправді, то не олія кипить, а вода в картоплі - і багато тепла виноситься парою. Олія, поки в картоплі ще є вода, не сильно і нагрівається.
Так що оксилення і перебудова молекул майже не відбуваються спочатку
А от коли настає підрум"янювання - тут треба не давати пересмажуватися. Саме тут і починаються всі шкідливі перетворення. Подвійні зв"язки розриваються і формуються нові з усім підряд, що пропливає мимо, або кільцюються.

Наприкінціі смажити треба на повільному вогні - аби олія не пергрівалася. Це якщо для здоров"я. А якщо ні - то смаж як хочеш ))

Ось тут трохи є :
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1750-3841.2007.00352.x

Показати зображення...
Саме тому промислові смаження роблять на гідрогенізованих оліях чи твердих (насичених) натуральних жирах: вони набагато стійкіші при високих температурах і не дають такої кількості шкідливих сполук, як текучі олії.
*************

Але якщо смажити не сильно, то насправді всі рідкі рослинні олії корисні.
Я просто випиваю щодня десь чверть склянки звичайної олії. І вирізаю з м"яса весь жир, який бачу. З курятини знімаю шкіру.
В общем, кожен сходить з розуму як хоче ))
за великим рахунком, погоджуюся з вами, сам хімік та то розумію. Що до смаку - на дико розпечоноі оліі, так найсмачніше. Не кажу корисно.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Мені дуже подобається пахнюща соняшникова зі смаженого насіння (tu)
В салатах то бомба
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Мені дуже подобається пахнюща соняшникова зі смаженого насіння (tu)
В салатах то бомба
олій різних та смачних дуже багато. Хоча, деякі скоріше технічні, ніж харчові, на кшталт льняноі. Вдома, на смаження йде сонячникова, а на салати оливова та кукурудзяна. Кедрову дуже любимо, та щось давно іі дружина не купувала, мабуть вичітала, що то кацапопродукт.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

До кедровоі оліі звик із студентсьва. То інверсіонне масло для мікроскопів. Зжералося капанням на хліб не доносячі до мікроскопів. В розпачі біолухі наши заменили кедрове масло на гліцерін, хоч він технічно набагато гірший.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

До кедровоі оліі звик із студентсьва. То інверсіонне масло для мікроскопів. Зжералося капанням на хліб не доносячі до мікроскопів. В розпачі біолухі наши заменили кедрове масло на гліцерін, хоч він технічно набагато гірший.

Тільки не іверсіонне, а іммерсіонне / іммерсійне / імерсійне

Можна гарненько розтовкти жменю кедрових горіхів та кинути в звичайну олію настоятися
Я так роблю з насінням кропу та смаженим соняшниковим насінням, для салатів.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Тільки не іверсіонне, а іммерсіонне / іммерсійне / імерсійне
Перепрошую. Так. Саме так. Чомусь ми його так звали. То, хто не знає, маселко, крапля на покровне шкло, щоб не було різкіх перепадів в оптичній густині. Прибіраеться прошарок повітря. Після совка його було багато, а потім різко не стало.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Розмолоти різних сухих спецій та фарбників (трохи підсушена морква або червоний буряк, або синя капуста), кинути в олію на тиждень-два.
Збовтувати раз-два на день
ОБережно злити чи відфільтрувати через промакашку
Обіцяю, що здивуєтесь результату. Ваші гості також  ;)

Останнє редагування: 11 березня 2021 00:56:09 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

На оліі оливи в нас весь час духмяні маселка. Спробуйте додати на стакан оліі зубака свіжого часнику та одненького малесенького вистиглового стрючка перцю. Вас то здивує, та то довго не живе. То основа, навколо гратися можна. Люблю розмарін ще. Коріння, горіхі різні, трави,  навіть ванілі стрючкі!

Останнє редагування: 11 березня 2021 12:19:42 від beggy
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ми з вами, пан Пшениця,  збочення та смакі маємо схожи.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

На оліі оливи в нас весь час духмяні маселка. Спробуйте додати на стакан оліі зубака свіжого часнику та одненького малесенького вистиглового стрючка перцю. Вас то здивує, та то довго не живе. То основа, навколо гратися можна. Люблю розмарін ще. Коріння, горіхі різні, трави,  навіть ванілі стрючкі!
Про часник - пробував. Дуже запашно і якось, ніби, крадькома той аромат з масла відчувається. Якщо тримати в холодильнику, то живе довго.
Я всі спеції взагалі тримаю в морозилці.
А про запах смаженого грецького горіха в олії можна серенади складати. Це вже рівень да Вінчі в кулінарії ))
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

А про запах смаженого грецького горіха в олії можна серенади складати. Це вже рівень да Вінчі в кулінарії ))
Спробую. Саме волоський. Зазвичай в нас фундук та лісовий в іжи. Ну, ясно мускатний, то окремо. Волоський дружина в ступци ломає,та додає до салату з буряку, часнику та всілякоі поганоі зеленоі трави, на кшталт кінзи.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Спіймав себе на тому, що ми дуже багато в іжи вживаемо часнику. Не вампіри, виходить, та не надто пріємні в спілкуванні близькому люди.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Спробую. Саме волоський. Зазвичай в нас фундук та лісовий в іжи. Ну, ясно мускатний, то окремо. Волоський дружина в ступци ломає,та додає до салату з буряку, часнику та всілякоі поганоі зеленоі трави, на кшталт кінзи.
А Ви все краще пишете українською)
Аби ще не матюкалися, бо то неможливо читати тоді Ваші пости(
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

А Ви все краще пишете українською)
Аби ще не матюкалися, бо то неможливо читати тоді Ваші пости(
нічого не роблю для кращого правопису, а матюкаюся, вибачьте,  я серед тоі середі саме зараз, та тут буваю час від часу. Мало людей, що скажуть, що солодкоустий. Може, дружина лише. Матів в родині не може бути.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Родини дві. Родина, та брати. В перший не матюкаються. В другій можливо все, й в хлебало спіймати, як не правий. А тут, не родини, теж можливо будьщо.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Мені час йти до можливо завтра, пані Люстрація, гілка гастрономічна, може рецептіком порадуете?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Мені час йти до можливо завтра, пані Люстрація, гілка гастрономічна, може рецептіком порадуете?
Та куди мені до Вас із Пшеницею - вашу креативність і оригінальність мені не переплюнути..
Я більше тут хочу навчитися чомусь, але не є умілим кулінаром.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Та куди мені до Вас із Пшеницею - вашу креативність і оригінальність мені не переплюнути..
Я більше тут хочу навчитися чомусь, але не є умілим кулінаром.

Є 2 кулінарії
Загальна
Індивідуальна

ЗАГАЛЬНА кулінарія закінчується лише загальними правилами типу "як взнати, а чи зварилося м"ясо ? "))
То те, що готують інші для вас.

А після цього починається ІНДИВІДУАЛЬНА кулінарія. Під себе, своїх друзів, що до тебе приходять, дітей.
І питання тут вже інші.
"А що станеться, якщо варити моркву не 5 хвилин, а 2, чи воно мені сподобається ?"
"Як зміниться смак борщу, якщо буряк не різати, а натерти на терці"
"А якщо змінити пропорції складників в олів"є, чи є шанс, що воно стане смачнішим (для мене) ?" "А якщо просто порізати м"ясо чи цибулю більшими чи меншими шматочками?"
Просто заради цікавості, спробуйте картоплю, що тушиться з м"ясом, переперчити чорним молотим перцем в 2 рази. Дуже може статися, що несподівано приємно здивуєтеся.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Є 2 кулінарії
Загальна
Індивідуальна
Пан помиляеться. Окрім залити окропом локшину з пакету, вся іньша кулінарія завжди індівідуальна. Щоб ви не робили, тістечко, чі м'ясо, в тому, що ви робите, завжди буде частинка вас, і то не тількі міліони ваших бацил з рук.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ось вам салатік, доречі. Дуже простий. Варимо 300 грамового червоного бурячка. Як на шубу варимо, до стану звареного. На терке його тремо. Пістакани, можно трохі більше, чіщеного волоського горіху розмелюемо в ступі, два зубкі часнику подрібнюємо туди ж. Сік половини лімону, троху дрібнорізаноі петрушкі. Додаю трохі меленого перцю, та то не обо'вязково, легенько прісолити. Трі ложкі домашнього майонезу. Дати постояти з півгодини. Просто та смачно.  До рецепт на трьох людей. Салат "Кольорові Какашкі" зветься, за ітогамі вживання його.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Є 2 кулінарії
Загальна
Індивідуальна

ЗАГАЛЬНА кулінарія закінчується лише загальними правилами типу "як взнати, а чи зварилося м"ясо ? "))
То те, що готують інші для вас.

А після цього починається ІНДИВІДУАЛЬНА кулінарія. Під себе, своїх друзів, що до тебе приходять, дітей.
І питання тут вже інші.
"А що станеться, якщо варити моркву не 5 хвилин, а 2, чи воно мені сподобається ?"
"Як зміниться смак борщу, якщо буряк не різати, а натерти на терці"
"А якщо змінити пропорції складників в олів"є, чи є шанс, що воно стане смачнішим (для мене) ?" "А якщо просто порізати м"ясо чи цибулю більшими чи меншими шматочками?"
Просто заради цікавості, спробуйте картоплю, що тушиться з м"ясом, переперчити чорним молотим перцем в 2 рази. Дуже може статися, що несподівано приємно здивуєтеся.

Есть еще третий путь - Great value! (tu)
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Ось вам салатік, доречі. Дуже простий. Варимо 300 грамового червоного бурячка. Як на шубу варимо, до стану звареного. На терке його тремо. Пістакани, можно трохі більше, чіщеного волоського горіху розмелюемо в ступі, два зубкі часнику подрібнюємо туди ж. Сік половини лімону, троху дрібнорізаноі петрушкі. Додаю трохі меленого перцю, та то не обо'вязково, легенько прісолити. Трі ложкі домашнього майонезу. Дати постояти з півгодини. Просто та смачно.  До рецепт на трьох людей. Салат "Кольорові Какашкі" зветься, за ітогамі вживання його.
Дякую, беггі, за надихаючу назву... :laugh:
Добре, що про колір сечі  після буряка ще не згадали
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Есть еще третий путь - Great value! (tu)
До речі, щось Олдвуд не хвалився домашніми стравами, одні якісь то піцци, то консерви..
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Дякую, беггі, за надихаючу назву... :laugh:
Добре, що про колір сечі  після буряка ще не згадали
пані, назва - коливання повітря. Спробуйте, пріготуйте. То смачно. Вище десяткі рецептів, що рекомендую, жодна людина не сказала, що за рецептом від беггі вийшло не смачно. До того ж. Зазвичай все готую з простих доступних компонентів. Можна сказати - селяньська іжа. Жодних "правих грудей 16 річних цнотливих дівчат" в стравах не використовано.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

пані, назва - коливання повітря. Спробуйте, пріготуйте. То смачно. Вище десяткі рецептів, що рекомендую, жодна людина не сказала, що за рецептом від беггі вийшло не смачно. До того ж. Зазвичай все готую з простих доступних компонентів. Можна сказати - селяньська іжа. Жодних "правих грудей 16 річних цнотливих дівчат" в стравах не використовано.
Дякую, приготую обов'язково, я подібний робила, але без соку лимона. А ще люблю буряк із чорносливом. Але кажуть, що чорнослив шкідливий....
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Зараз холодно. Весь час хочется іжи жирноі та поживноі.  Буду вдома, насмажу бекону, та замордую австрійського салату. Десь вище рецепта давав. Дуже не здорове блюдо, та от хочется його. Зимова, вкрай шкідлива, калорійна, смачнюща іжа. Підшлункову садить за трі вживання втщент.

Останнє редагування: 13 березня 2021 13:35:54 від beggy
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Дякую, приготую обов'язково, я подібний робила, але без соку лимона. А ще люблю буряк із чорносливом. Але кажуть, що чорнослив шкідливий....
сік лімону використовую всюди. Нічому він не шкодить. Навіть прі пріготуванні шоколаду. Де шкодить лімонний сік? Едина його вада, він згортає молоко. А молока та молочного я нічого ніколи не готую. Тож, в будь якій іжи лімон йде на користь.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Буряк - дуже недооцінена в нас штука. З нього можна зробити все,  навіть варіння. Істи його треба і багато. Традіційна вдома страва - короп печений на овочах. Дружина то готує. Морква, цибуля та буряк - основа овочевоі підкладкі під рибку. А брюхо коропа треба набити, не смійтеся, рісом з білимі грібами. Ну а зверху - лімони різані, ясно. Куди ж без лімонів?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

От вечеря, чверть яблука, хліб, та шпроти. І коньяк. А більше нічого не наскірдували. Жодного не маю рецепту із шпротів. Доброі ночі.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

От вечеря, чверть яблука, хліб, та шпроти. І коньяк. А більше нічого не наскірдували. Жодного не маю рецепту із шпротів. Доброі ночі.
Чверть яблука? Ціле не подужали?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Буряки якось не дуже люблю. Ну в борщ, ну в  пару салатів - та й усе. А , ще робила цукати, для пригощання, бо сама не дуже солодкоїжка.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Пан помиляеться. Окрім залити окропом локшину з пакету, вся іньша кулінарія завжди індівідуальна. Щоб ви не робили, тістечко, чі м'ясо, в тому, що ви робите, завжди буде частинка вас, і то не тількі міліони ваших бацил з рук.

Я не про частинки, а про підганяння смаку під індивідуальні запити
Ютуб на 99% - загальна кулінарія. Як будеш готувати за тими рецептами - їстимеш чиїсь уподобання, яким десятки, а то і сотні років.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Есть еще третий путь - Great value! (tu)
Та да.
То взагалі свинячий корм  :bueee:
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Буряки якось не дуже люблю. Ну в борщ, ну в  пару салатів - та й усе. А , ще робила цукати, для пригощання, бо сама не дуже солодкоїжка.

Я їх люблю варено-натерті з часником, сметаною і максимально охолоджені. Тоді часник не одразу випускає аромат, моментально шокуючи пупиришки, а зростає повільно і дає ним насолодитися від "0" до "повної"
До припеченого на ББКю червоного м"яса мені подобається
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Чверть яблука? Ціле не подужали?
яблуко одне. Людей чотире. З ранку по- людські поімо.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 2 гостей
 
Повна версія