Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

В Мінсоцполітики пояснили, як впливає на субсидію депозит у банку

Українці, які мають банківські вклади, можуть отримувати субсидію. Розмір депозиту не впливає на її розмір.

“Ні депозити в банку, ні відсотки від них, ні кешбек не впливають на розрахунок розміру субсидії”, – заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомила прес-служба Мінсоцполітики.На субсидію впливає виграш у лотереї чи переказ з-за кордону понад 50 тис. грн. Органи соцзахисту враховуватимуть їх як дохід і братимуть до уваги під час розрахунку розміру соцвиплат.

Щоб отримати субсидію, безробітному українцю потрібно сплатити єдиний соціальний внесок за 3 місяці. Йдеться про період, за який беруть доходи для розрахунку розміру допомоги.
   
Рева пояснив, за яких умов безробітні мають право на субсидію
   

Для призначення субсидії безробітному єдиний соціальний внесок (ЄСВ) потрібно сплатити за 3 місяці періоду, за який беруться доходи для розрахунку розміру субсидії.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева у відео, опублікованому на сайті Мінсоцполітики.«Якщо ми говоримо про осінньо-зимовий період з 1 жовтня, то враховуються доходи з січня по червень включно. Якщо в цьому періоді громадянин не сплачував ЄСВ протягом трьох місяців, то він не має права на житлову субсидію. Якщо ж він сплатив ЄСВ за ці три місяці, то в нього виникає право на отримання житлової субсидії», – повідомив Рева, відповідаючи на запитання, чи потрібно безробітному сплачувати ЄСВ щомісяця після призначення субсидії.

Таким чином, наголошують у відомстві, для «зимової» субсидії єдиний соціальний внесок має бути сплаченим за будь-які три місяці 1-2 кварталів 2018 року до моменту подачі документів в управління соцзахисту.

У разі, якщо особу змушують підписати річний договір на сплату ЄСВ, у відомстві радять посилатися на ст. 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», яка гарантує право на одноразову сплату ЄСВ.

Окрім того, якщо особа подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, орган доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви зобов’язаний укласти договір про добровільну участь відповідно до типового договору.

У Мінсоцполітики зазначають, що сплата ЄСВ відображається у базі даних Пенсійного фонду і цей період зараховується громадянам до страхового стажу.
   
Українцям, чиї доходи становлять менше мінімальної зарплати, не можуть законно відмовити в субсидії.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

“Відмова в субсидії тим громадянам, чиї доходи менші за мінімальну зарплату, є неправомірною. Вони можуть звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій”, – пояснив Рева.

Рева додав, що важливим також є, чи сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

“Якщо ЄСВ сплачується в повному обсязі, Комісія зарахує до доходу три або навіть один прожитковий мінімум, залежно від соціального стану людини, і розрахує розмір субсидії. Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця, громадяни можуть оформити субсидію на загальних умовах, без розгляду справи комісією. Субсидію в таких випадках розраховують на основі реально отриманих доходів, тобто з урахуванням мінімальної заробітної плати”, – зазначають в Мінсоцполітики.

Як відомо, наприкінці квітня 2018 року Кабмін вніс зміни до програми надання субсидій:

    якщо у власності родини є автомобіль, якому менше 5 років (крім мопеда і авто, наданого органом соцзахисту), субсидію не призначатимуть;

    необхідно вказувати в деклараціях доходи від оренди майна, наприклад, від здачі в оренду квартири;

    з 1 травня 2018 року субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних родин.

    безробітним необхідно буде стати на облік до центру зайнятості, в іншому випадку людям працездатного віку, які претендують на субсидію, органи соцзахисту автоматом вважатимуть дохід в три прожиткових мінімуми – 5286 грн.
   
“Ні депозити в банку, ні відсотки від них, ні кешбек не впливають на розрахунок розміру субсидії”
все правильно. всі депутати мають вклади у банках, це не повинно стати на заваді   їхнім домогосподарствам отримувати субсідії.
   
А при чем тут наследство, выходит, если в квартире 10 человек и 1 умирает, а несколько формально поделят между собой его долю, то все - субсидии не будет. Где логика?
   
А процентный доход - это как раз доход. Почему он не должен считаться?
   
Українці, які мають банківські вклади, можуть отримувати субсидію. Розмір депозиту не впливає на її розмір.


Уроды
   
почему 50 тыс?

что, получив 50 тыс за кордону, можна не платить за квартиру и получать субсидию??  8-:
   
А процентный доход - это как раз доход. Почему он не должен считаться?

теж не розумію
податок з відсотків по депозиту  всі сплачують --- отже, дохід
   
нафига искать логику там, где ее не было изначально?  Помоему пустая трата времени...
   
На субсидію впливає виграш у лотереї чи переказ з-за кордону понад 50 тис. грн.
:lol:  А депозити не впливають!..
   
Значить бабка продавай квартиру і їдь кудись, а депозитнику з мільйонами грн- субсидію ?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія