Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

деруни, драники, пляцки та т.і. та т.п. [ua]

деруни, драники, пляцки та т.і. та т.п.  [ua]

Re: деруни, драники, пляцки та т.і. та т.п.  [ua]

в Ужгороді - кремзлики ,
в Тернополі - тертюхи
 підтверджую 100%

В Галичині - бульбяники.

В нас усі говорять деруни, іноді тертюхи.
Ніколи не чув щоб говорили на деруни "пляцки"
"Пляцки" на більшій частині Львівщини - стосується переважно кондитерської випічки
http://easy-cooking.com.ua/tag/plyatsok/

Все равно  на Западе  их называют ихним жидовским названием - латкес. Хотя каким боком жиды к дерунам никто не знает.

В Галичині - бульбяники.
пляцки

Цитувати

Є таке (Львів). Картопляні пляцки.

"Пляцки" на більшій частині Львівщини - стосується переважно кондитерської випічки
нє
на львівщині кажуть пляцки з бульби тертої

так само майже ніхто не каже картопля,а просто бульба

пляцки это торты многослойные, а деруны драники совсем другое. Блюдо из сырой картошки тертой с начинкой в ИФ называют деруны, но не пляцки)

вкусное блюдо, хотя я их не умею готовить. в кафе ела

терті пляцки- так говорять.я спочатку навіть не знав,що то таке-деруни.

пляцки это торты многослойные, а деруны драники совсем другое. Блюдо из сырой картошки тертой с начинкой в ИФ называют деруны, но не пляцки)
ти дуже мало живеш на зу

нє
на львівщині кажуть пляцки з бульби тертої
(tu)

ти дуже мало живеш на зу

кое кто там вообще не живет  :laugh:

ти дуже мало живеш на зу
вона просто переносить ,не знаючи одну річ на другу.дійсно,пляцок-то кондитерка:медівник,маківник,бесквіт,крушевничка і решту випічки велики куском в брадурі.терті пляцки-окремий продукт: терта бульба,яйця,часник і цибуля терта,сметана.все вимішане і на гарячу пательню до підрумяненого стану.Їдять самі(я люблю тепер),зі сметаною(колись так любив),а деякі навіть з цукром (моя сестра :D )

На львівщині- терті пляцки

так само, як термін пиріг у застосування до вареника дивує приїжджих, але в нас дійсно так кажуть, а втім переважно в селах

і те і те в Франківську  пляцки - завжди так було за мої пам'яті))),   "деруни" вважається більш літературно правильною назвою, тому в меню застосовують саме її

вкусное блюдо, хотя я их не умею готовить. в кафе ела
все залежить від сорту бульби.і тільки.можеш додати решту всього однаково,але смак буде інакший.накраща бульба твердувата,з малою кількістю крохмалу і води.якщо мягка іводяниста,то пляцок пагано підпікається і нема тої хрумтящої "шкірки".

Картопляники, бляха. Якi в сраку деруни.

кое кто там вообще не живет  :laugh:
я там народився і прожив 23 роки

вона просто переносить ,не знаючи одну річ на другу.дійсно,пляцок-то кондитерка:медівник,маківник,бесквіт,крушевничка і решту випічки велики куском в брадурі.терті пляцки-окремий продукт: терта бульба,яйця,часник і цибуля терта,сметана.все вимішане і на гарячу пательню до підрумяненого стану.Їдять самі(я люблю тепер),зі сметаною(колись так любив),а деякі навіть з цукром (моя сестра :D )
правильно

терті пляцки- так говорять.я спочатку навіть не знав,що то таке-деруни.
Де саме? Бо в мене  багато родичів  з північно-східних Золочівського, Бродівського, Буського, Кам-Бузького районів.
І я в житті не чув вислову "тертий пляцок".

так само, як термін пиріг у застосування до вареника дивує приїжджих, але в нас дійсно так кажуть, а втім переважно в селах
фактично пиріг-це більший по величині і смажений виріб з тіста з начинкою,поширені на сході України (в південній америці то емпанадас).але в галичині ними називають вареники-власне варені на окропі менші по розміру вироби з тіста з начинкою.начинка різна-картопля,картопляз сиром,сам сир і капуста-найпоширеніші.може бути гречка.вишня,черешня,слива.але то вже сезонне.

Де саме? Бо в мене  багато родичів  з північно-східних Золочівського, Бродівського, Буського, Кам-Бузького районів.
І я в житті не чув вислову "тертий пляцок".
ближче до польського кордону.

На львівщині не бісквіт, а цвібак.

фактично пиріг-це більший по величині і смажений виріб з тіста з начинкою,поширені на сході України (в південній америці то емпанадас).але в галичині ними називають вареники-власне варені на окропі менші по розміру вироби з тіста з начинкою.начинка різна-картопля,картопляз сиром,сам сир і капуста-найпоширеніші.може бути гречка.вишня,черешня,слива.але то вже сезонне.
так,пироги
а смажені великі пиріжки :laugh:

ближче до польського кордону.
камбузький пляцки,а навіть на польський манер пляцкі :laugh:

докладно так

правильно
бо ми (наші родини) з тих країв-по польському кордоні.....я наприклад деруни(назву ) як вперше почув то не мав уяви що то таке.поки не пояснгили......а взагалі назви не важливі-важливий смак (tu)

Я знаю терті пляцки.

Картопляники, бляха. Якi в сраку деруни.
Бараболяники, бабусині, з дитинства. Якось вона їх з сиром робила та в печі в сметані типу тушкувала чи щось таке. Ссмакоттааа!!! Місце до речі правильно вказано, на Хмельниччині.

фактично пиріг-це більший по величині і смажений виріб з тіста з начинкою,поширені на сході України (в південній америці то емпанадас).але в галичині ними називають вареники-власне варені на окропі менші по розміру вироби з тіста з начинкою

мабуть не тільки в Галичині пироги , відома  народна пісня "і з сиром пироги"

Ішов козак по стежці помежи терени
І здибав дівчиноньку,що несла пироги.

Ой чули, чули, чули, ой чули, чули ви -
І здибав дівчиноньку, що несла пироги.

- Дівча моє хороше, чи знаєш мої сни,
Що я тебе кохаю, і з сиром пироги?

Що він її кохає, і з сиром пироги.

Дівчина як зачула козацькі мрії-сни -
Відразу запросила на свіжі пироги.

Відразу запросила на свіжі пироги.

І любо як діждати щасливої пори -
Дівча його цілує, а він їсть пироги!

Дівча його цілує, а він їсть пироги!

Та десь там із-за лісу взялися вороги -
Козак із переляку сховався в бур'яни.

А то були мисливці, ніякі вороги -
Взяли собі дівчину і з сиром пироги.

Взяли собі дівчину і з сиром пироги.

Козак гірко заплакав:
- Ви, тяжкі вороги,
Беріть собі дівчину, віддайте пироги!

"Беріть собі дівчину, віддайте пироги!".

Ой хлопці, пам"ятайте ви, друзі дорогі -
Ніколи не міняйте любов на пироги!

Ніколи не міняйте любов на пироги!

пирогами в нас вареники називають, бо це похідне від польського pierogi. а пляцки з тертої бульби є пляцками з тертої бульби і ніяк інакше  B-)

точно (tu) призабув і написав традиційну тут назву.

В Києві деруни були завжди

бо ми (наші родини) з тих країв-по польському кордоні.....я наприклад деруни(назву ) як вперше почув то не мав уяви що то таке.поки не пояснгили......а взагалі назви не важливі-важливий смак (tu)
я так само почув перший раз деруни як у львові вчився

Шо, курда, знову ділять українців на сорти :)

Підтверджую - в Тернополі таки тертюхи. Причому смачні, як низнатИшо!

Бараболяники, бабусині, з дитинства. Якось вона їх з сиром робила та в печі в сметані типу тушкувала чи щось таке. Ссмакоттааа!!! Місце до речі правильно вказано, на Хмельниччині.
оті в нас називались бонзики

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість

Повна версія