Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль
1
9 травня 2024 13:44:51
Навів далеко не усі приклади, звісно ж.
У того ж Лук'яненка в якійся книжці планета населена хахламі що вирощують кошлатих свиней з яких сало зрізають просто з живих.

Але огляд взагалі цікавий

2
21 квітня 2024 08:50:43
Рішення про те, що у діях судді Сергія Ковганича немає жодних порушень, є остаточним і оскарженню не підлягає

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (ВРП) 17 квітня 2024 року розглянула дисциплінарну справу щодо судді Тульчинського районного суду Вінницької області Сергія Ковганича, затриманого поліцією у березні 2023 року за перевищення швидкості. На Ковганича поскаржилось Управління патрульної поліції в Тернопільській області через негідну поведінку судді під час затримання. Суд розглянув справу і виніс рішення про те, що у діях судді Сергія Ковганича немає жодних порушень, рішення остаточне і оскарженню не підлягає. Про це повідомив член Вищої ради правосуддя Роман Маселко.

Що відомо про затримання Ковганича
У  березні 2023 року поліцейські зупинили суддю Сергія Ковганича, який їхав на власному авто зі швидкістю 110 км/год при дозволеній 50 км/год. Перевищення швидкості поліцейські зафіксували за допомогою приладу TruCam.

На відеозаписі з приладу зафіксовано, як Ковганич одразу ж пред’являє поліціянтам посвідчення судді і відмовляється навіть подивитись запис.

Потім він починає сперечатися з поліцейськими, вважаючи їх дії неправомірними, каже що стягне з них моральну шкоду і через 10 хвилин їде з місця події, ігноруючи вимогу поліцейського дочекатись оформлення постанови за перевищення швидкості.

Коли автомобіль починає рух, на відео чути зойк поліцейського, який потім пояснив, що авто проїхалось йому по нозі (у суді 17 квітня поліцейський  після попередження про кримінальну відповідальність за недостовірні свідчення підтвердив, що суддя наїхав йому на ногу).

Після цього правоохоронці наздогнали і затримали суддю. При цьому вони перевищили повноваження, оскільки наділи на нього кайданки. За це поліцейський звільнений з роботи і засуджений до 3 років позбавлення волі умовно (справа № 607/8320/23).

Деталі  розгляду справи Ковганича
У суді заслухали пояснення судді Ковганича, він заперечив усі доводи дисциплінарної скарги, назвавши дії поліцейських протиправними, а свої – повністю законними.

Також Ковганич оскаржив постанову про адміністративне правопорушення за перевищення швидкості і суд її скасував, звільнивши суддю від сплати штрафу.

Суд відмовився притягати Сергія Ковганича до відповідальності за невиконання вимоги поліцейського та залишення місця події (ст. 185 КУпАП, справа № 607/7054/23).

«Я, як доповідач, прийшов до висновку, що дії судді очевидно не узгоджуються із законодавством. На моє переконання його дії були зумовлені впевненістю у безкарності, зважаючи на свій статус судді», – зазначив член Вищої ради правосуддя Маселко. Він переконаний, що подібна поведінка є неприпустимою, порочить звання судді і завдає суттєвої шкоди авторитету та довірі до суду, тому Маселко запронував притягнути Ковганича до відповідальності у виді подання про звільнення. Проте ця пропозиція була відхилена палатою.

Натомість член ВРП Сергій Бурлаков запропонував закрити провадження, оскільки не вбачає у діях судді будь-якого дисциплінарного правопорушення. Його пропозиція була підтримана більшістю голосів (за - Сергій Бурлаков та Віталій Саліхов, проти – Олена Ковбій).

Також було відхилено пропозицію Маселка надати скаржнику дозвіл на оскарження рішення палати (проти - Сергій Бурлаков та Віталій Саліхов, за – Олена Ковбій).

Таким чином рішення про те, що у діях судді Сергія Ковганича немає жодних порушень, є остаточним і оскарженню не підлягає.

«Але очевидною є проблема з правом на оскарження рішення. Закон дозволяє скаржнику оскаржити рішення палати лише при наявності дозволу, який дають ті, хто прийняв це рішення. Це абсурд, який однозначно треба виправляти. Скаржники і судді повинні мати безумовне право на оскарження рішення палати», – зазначив наостанок Маселко.

Відеозапис засідання палати доступний за посиланням.

Мотиви відкриття дисциплінарного провадження та фабула справи викладені в ухвалі про відкриття справи.
3
21 березня 2024 15:36:19
Гарно ж?
Не якесь там "Южний".

Не так гарно як Горішні Плавні, але гут
4
19 лютого 2024 22:10:14
То гуманітарку крадуть під час війни
То ось таке

?single
5
1 лютого 2024 19:19:33
Вчені заявили, що, ймовірно, знайшли уламки літака американської пілотеси Амелії Ергарт.

Про це пише The Washington Post.

Компанія Deep Sea Vision, що займається дослідженням океану з Південної Кароліни, стверджує, що зробила знімок літака з ехолота. Його розмір і контури збігаються з Lockheed Electrа. Саме на ньому востаннє літала Амелія, яка зникла ще 2 липня 1937 року, намагаючись стати першою жінкою-пілотесою, яка обітнула планету.

Якщо це підтвердиться, відкриття може стати величезним кроком уперед у розкритті однієї з найбільших таємниць авіації.

Deep Sea Vision стверджує, що за допомогою підводного дрона, оснащеного високотехнологічним радаром, та екіпажу з 16 осіб, вона виявила об'єкт на глибині приблизно 5 км та за 160 км від острова Гауленд. Це місце, де жінка мала приземлитися для дозаправки.

"Зважаючи на все це разом узяте, вам буде складно переконати мене, що це не літак і не літак Амелії", - сказав NPR засновник Deep Sea Vision Тоні Ромео.
6
26 січня 2024 15:01:54
Після війни це ж кожну розмінуй, очисти, насади нових дерев.
Роботи мабуть вистачить на приблизно так навіть не одне десятиліття.
7
12 січня 2024 16:11:03
Турецькі компанії масово кидають проекти в Україні, залишаючи величезні борги, - ЗМІ
ГРИГОРІЙ БОНДАР

11:18, 12.01.24
4 хв.
11703
Турецькі компанії зупинили будівництво відразу декількох масштабних інфраструктурних проектів
Турецькі компанії зупинили будівництво відразу декількох масштабних інфраструктурних проектів
Компанія Limak з 2016 року здійснювала великий національний інфраструктурний проект - добудову метро в Дніпрі. Ще одна компанія, Doğuş Insaat почала будувати міст через річку Дніпро в Кременчуці.

З початком війни великі бізнес-структури Туреччини, які багато років заробляли на підрядах в Україні, стрімко виходять з розпочатих, але не завершених проектів.

Як пише видання 49000, турецькі компанії, які в колишні роки виступали в ролі перспективних партнерів для України, після початку повномасштабного вторгнення рф стали йти з нашої країни, залишаючи після себе невиконані зобов'язання, недобудовані об'єкти і значні борги перед українськими контрагентами і державою.

Турецька компанія-підрядник припинила будівництво метро у Дніпрі, залишивши багатомільйонні борги. Про це стало відомо з розслідування "Турецький демарш", пише видання.

ВІДЕО ДНЯ
Так, за інформацією автора, 24 лютого 2022 року будівельники покинули майданчики, і лише у травні 2022 року розірвали контракт.

"При цьому Лімак чи забув, чи навмисне не побажав отримати відповідний сертифікат в українській Торгово-промисловій палаті, яким неодмінно потрібно фіксувати такі обставини. Також виявилися замороженими Банківська гарантія виконання контракту на суму 29 млн. євро, а також Банківська гарантія повернення авансового платежу на суму близько 22,4 млн. євро", - зазначає автор.

Банківська гарантія - це спосіб забезпечення виконання зобов'язань Лімаком перед КП "Дніпровський метрополітен", згідно з яким комерційний банк бере на себе грошове зобов'язання перед КП "Дніпровський метрополітен" сплатити кошти у разі порушення Лімаком своїх зобов'язань перед КП "Дніпровський метрополітен".

Виявилося, що винесеним рішенням суду міста Стамбул отримання КП "Дніпровський метрополітен" грошових коштів за Банківською гарантією виконання контракту, а також Банківською гарантією повернення авансового платежу не є можливим.

"Рішення суду міста Стамбул винесено за три дні до дати розірвання контракту Лімаком за своєю ініціативою.

Після відходу турецька компанія залишила недобудоване метро у Дніпрі та десятки мільйонів боргів перед українською стороною. Зараз у Міжнародному комерційному арбітражі у Києві (третейський суд, який розбирає суперечки бізнес-організацій – прим.ред.) розглядаються кілька позовів – від української сторони до Лімака, а також протилежні", - зазначили у розслідуванні.

Нагадаємо, компанія Limak з 2016 року здійснювала великий національний інфраструктурний проект – добудову метро у місті Дніпро. Сам проект фінансувався ЄБРР та Європейським інвестиційним банком під гарантії уряду країни. А турецьку компанію відібрали для проведення робіт унаслідок міжнародного тендеру.

Це не єдиний прецедент. Так, у 2021 році турецька компанія Doğuş Insaat (Догуш Іншаат) за 11 млрд грн почала будувати міст через річку Дніпро у Кременчуці. Новий міст має стати альтернативою застарілому Крюківському мосту у Кременчуці, який звели ще 1872 року. На даний момент будівництво також зупинено. Раніше турецька компанія Догуш вже фігурувала у скандалі, пов'язаному з будівництвом Дарницького мосту у Києві. Як повідомлялося, турецьку компанію Dogus Insaat, яка 2004-го взялася за будівництво Дарницького мосту, обумовлені роботи не виконала. Але незабаром почала вимагати гроші – близько $23.4 млн.

Причому представники УЗ, яких підозрювали у корупційних зв'язках, підписали акти виконаних робіт, хоча, зважаючи на все, роботи виконувала інша організація. Після тривалих позовів Міжнародний суд у Швейцарії відмовив у стягненні більшої частини суми.

Одночасно з цим турецький бізнес на 400% збільшив торгівлю з країною-агресором.
8
8 грудня 2023 03:04:27
9
5 листопада 2023 09:46:53
Цитата: Agravery.com
В Україні є стійкий тренд до зростання продуктивності надоїв молока на сільськогосподарськ их підприємствах. Є велика перспектива збільшення виробництва молока як для внутрішнього споживання, так і експорту. Про це під час вітального слова на XV Міжнародному молочному конгресі заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. За його словами, за останнє десятиріччя надої молока зросли на понад 20%. «Навіть в умовах війни в 2022 році надої збільшилися на 3% в порівнянні з 2021 роком. В цьому році ріст може сягнути 5-7%. Це означає, що молочні підприємства стабільно продовжують інвестувати в передові технології. Це вселяє впевненість в розвиток молочної галузі в Україні», - зазначив Тарас Висоцький.
10
29 жовтня 2023 11:23:17
Чи то мені так щастить.
Скажіть що це не масове явище

Просто останні пару днів кілька разів бачив у Києві як різні джипчики та пікапчики розмальовані "тактичними знаками", розфарбовані в мілітарі їздять так наче інших автівок на дорозі нема, наче саме їм треба кудись терміново настільки що можна ігнорувати знаки, світлофори і взагалі ПДР.
Просто цікаво, які такі нагальні потреби у того транспорту в глибокому тилу, такі, що якщо вони своєю їздою вб'ють когось то це матиме якесь виправдання
11
19 жовтня 2023 21:02:01
Знайшов у ФБ

Цитувати
У Верховній Раді з'являються чудні законопроєкти. Які стосуються саме Великої палати. Що пропонують?

Дати можливість відкликати суддів з Великої Палати. І ніби ж звучить класно? Але! Відкликати не з суду, а з ВП просто в один з касаційних судів. Якщо суддя недоброчесний - то його не треба вертати в судову систему. А так хочуть суддю просто забрати з Великої Палати. А навіщо? Так це схоже на те, що буде інструмент впливу. Слухаєшся - залишаєшся у ВП, а ні - посуваєшся.

І тут йде друга зміна. Хочуть зменшити склад Великої палати з 21 до 14. Ну от і дивіться. Менше людей - легше контролювати більшість. А тут ще й додається функція відкликати неугодних. Це вже цікавий стратегічний хід у поєднанні...

Далі більше, автори пропонують, щоб секретаря Великої палати, а він головує, вибрали не судді Великої Палати, а цілий Пленум. Де більшість, як каже Mykhailo Zhernakov тяжіє до Банкової. Хоча тут треба подякувати народному депутатові, автору альтернативного законопроєкту Павлішу, що він не впевнений чи така зміна треба і готовий дискутувати. Це вже добре.

Є ще один проєкт нардепа Denys Maslov (9454). Там історія така, що якщо, умовно, ловлять Князєва на хабарі, то всі судді можуть попасти під моніторинг і піти на детектор брехні. Така собі подоба на колективну відповідальність
.
12
18 жовтня 2023 16:31:57
"Підписано Міжурядову угоду про будівництво автодорожнього прикордонного мосту через р. Тиса між населеними пунктами Біла Церква та Сігету Мармацієй. Саме там відкриється один із запланованих нових пунктів пропуску", — розповів Шмигаль.

Це біля Солотвино
13
18 жовтня 2023 10:05:13
Компанії «Епіцентр» і «Нова лінія», якими володіють народний депутат України Олександр Герега та його дружина Галина Герега, з 2014 року і до кінця липня 2022 року щомісячно виплачували зарплату Геннадію Гальчуку – колишньому директорові гіпермаркету «Епіцентр» у Макіївці, який після 2014 року залишився на окупованій частині Донеччини і продовжив управляти створеною замість «Епіцентрів» мережею «Галактика» (зареєстрована за правилами підконтрольних Росії адміністрацій). Про це йдеться у розслідуванні «Схем» (Радіо Свобода).

І це не єдина з великих торгових компаній, що продовжила таким чином діяльність на окупованих територіях після 2014 р
14
4 жовтня 2023 08:25:22
Німецький оборонний гігант Rheinmetall хоче побудувати завод з виробництва боєприпасів на землях Саксонії. Керівництво землі виступило за ініціативу, однак мешканці Гроссенгайна та місцеві депутати виступили різко проти. Про це повідомляє The New York Times.

Уряд Саксонії розглядає можливість побудови нового заводу з виробництва боєприпасів як крок до економічного зростання. В місті є аеродром, де базувався відомий німецький ас Першої світової "Червоний барон" Манфред фон Ріхтгофен. У часи Другої світової, а потім під час радянської окупації аеродром продовжував відігравати важливу роль. Тому підприємство могло б створити сотні нових робочих місць, а також допомогти відновити запаси Бундесверу.

Проте у самому Гроссенгайні 16 з 22 членів міської ради підписали листа канцлеру Олафу Шольцу із закликом заблокувати проєкт. Також ультраправа партія "Альтернатива для Німеччини" провела мітинг, на якому вони виступали проти продажу зброї Україні.

"Ми не хочемо брати участь у війнах по всьому світу обхідним шляхом. Ми відкидаємо подальше економічно-військове використання міста, як це було роками", — йшлось у петиції, яку пропонувалось підписати мешканцям на червневому мітингу.

Бунт у маленькому Гроссенгайні, який було б легко відкинути, як політику малого містечка, насправді демонструє набагато більше занепокоєння серед деяких німців, особливо на колишньому комуністичному Сході. пишуть у виданні. Вони занепокоєні зобов’язанням Німеччини озброїти Україну. У східній частині Німеччині зберігся як страх перед РФ, так і прихильність до неї. У ширшому розумінні багато німців досі відчувають глибоку огиду до війни через нацистське минуле.

"Нам більше не потрібна зброя. Ми більше не хочемо армії. Це більше не потрібно. Ми хочемо жити в мирі з Росією. Дуже важко пояснити людям, чому ми повинні захищати Україну", — привів слова протестувальників Себастьян Фішер, член законодавчих зборів землі Саксонії.

Одна з членів Лівої партії в Гроссенгайні Керстін Лаутербах виступає проти постачання зброї не тільки в Україні, а й в цілому. Також вона вважає Захід та США винними у тому, що конфлікт не можна було вирішити мирним шляхом.

"Я можу уявити, що хуйло почувається стиснутим, бо НАТО підбирається все ближче й ближче", — каже Лаутербах.
15
28 вересня 2023 20:49:58
Печерський районний суд Києва не знайшов і діях колишнього заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка складу корупційного правопорушення у справі щодо проживання у люксовому львівському готелі і прокату автомобіля Porsche Taycan.
Про це свідчать матеріали суду, повідомляють Українські Новини.

21 вересня суд розглянув протокол НАЗК щодо корупції Тимошенка.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило в суд протокол про адміністративні правопорушення Тимошенка.

За даними НАЗК, обіймаючи посаду заступника керівника ОПУ, Тимошенко підписав лист на адресу Державної прикордонної служби України з проханням надати дозвіл на виїзд за кордон своєму підлеглому нібито для службового відрядження.

Однак, як встановило НАЗК, справжньою метою виїзду за кордон підлеглого був приватний інтерес – оформлення віз Тимошенку та його сину.

Крім того, Тимошенко протягом минулого року тричі безоплатно проживав у готельному комплексі "Emili Resort", двічі з яких – разом із дружиною і сином.

Підтвердити факт оплати за проживання на понад 45 тис. грн він не зміг.

Влітку 2022 року Тимошенко отримав безкоштовні послуги з прокату авто Porsche Taycan на суму 122 тис. грн.

Суд ухвалив рішення закрити справу на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в його діях Тимошенка складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-5 КУпАП та ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
16
26 вересня 2023 17:21:25
Аналітики з дослідницького бюро Counterpoint провели дослідження, щоб з’ясувати, скільки брендів смартфонів покинули світовий ринок за останні роки. Їхнє дослідження виявило, що близько двох третин виробників смартфонів припинили свою діяльність.

У 2017 році, на піку зростання ринку, на світовому ринку було понад 700 активних виробників смартфонів. Наразі їхня кількість впала до менш ніж 250. За 6 років у сфері зникли близько 500 брендів, але більшість з них були маленькими локальними компаніями. Великі світові гравці залишаються стабільними.

Ця ситуація викликана кількома факторами, такими як економічна криза, перехід на 5G, висока конкуренція, збільшення циклу заміни смартфонів, а також відставання в дослідженнях, розробках і маркетингу.
17
26 вересня 2023 16:51:38
САП та НАБУ повідомили про підозру чотирьом колишнім генеральним директорам та директору приватної компанії-нерезидента. у заволодіння 62 млн доларів коштів ДП «Зоря» — «Машпроект». Про це повідомляє НАБУ.

Дії осіб кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК. Одному з колишніх директорів та очільнику приватної компанії додатково інкриміновано ч. 3 ст. 209 КК. У межах досудового розслідування встановлено, що керівництво держаного підприємства «Зоря» — «Машпроект» організувало схему заволодіння коштами держпідприємства. Відповідно до злочинної схеми керівництво держпідприємства уклало низку агентських угод з компанією-нерезидентом. Відповідно до цих угод компанія надавала послуги з пошуку та проведення переговорів з потенційними покупцями продукції держпідприємства щодо укладання з ними відповідних зовнішньоекономічни х контрактів. Відповідно до умов угод протягом 2013-2018 років за послуги компанії державне товариство сплатило 61,98 млн доларів.

Проте слідство встановило, що фактично компанія вищевказані послуги не надавала і держпідприємство безпідставно перерахувало на рахунки компанії-нерезидента указані кошти, які в подальшому були легалізовані шляхом переведення на рахунки іноземних компаній, підконтрольних керівникам державного підприємства. Докази протиправної діяльності учасників схеми отримані як результат міжнародно-правової допомоги, запити на яку були скеровані до більше ніж 20 країн.

У результаті індійські компетентні органи підтвердили факт фіктивності послуг. Крім того, завдяки даним від Швейцарії та Латвії було відстежено рух незаконно отриманих від державного підприємства коштів у сумі 795 тис. доларів та понад 222 тис. євро.
18
12 липня 2023 11:20:51
Наче позитивна новина
З іншого боку невже у нас є ще резерви попиту на алкоголь?!
І чи потрібно збільшувати обсяг його виробництва для внутрішнього ринку?

Цитувати
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №5762 щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб'єктами малого підприємництва. Про це повідомляє Мінагрополітики. Законопроект спрямований на стимулювання розвитку та легалізацію малого підприємництва у сфері виробництва спиртових дистилятів та спиртних напоїв. А також на збільшення внутрішнього виробництва продукції з високою доданою вартістю, що сприятиме наповненню бюджетів усіх рівнів.

Основні положення проекту:

- малими виробниками дистилятів є суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво спиртових дистилятів на обладнанні, виробничі потужності якого не перевищують 20 000 декалітрів у перерахунку на 100-відсотковий спирт за календарний рік, та спиртних напоїв із використанням спиртових дистилятів виключно власного виробництва (не придбаних), з подальшим їх розливом у споживчу тару та реалізацією об'ємом не більше 10 000 декалітрів за календарний рік;

- встановлення вимог до матеріально-технічної бази малих виробників дистилятів;

- для отримання ліцензії на виробництво слід подавати зареєстровану Держпродспоживслужб ою декларацію про відповідність вимог матеріально-технічної бази замість атестата виробництва (процедура платна);

- зменшення вартості ліцензії на оптову торгівлю спиртними напоями для малих виробників дистилятів (з 500 тисяч грн до 30 тисяч грн);

- дозвіл використання усіх спиртових дистилятів, вироблених із сільськогосподарськ ої продукції, для виробництва алкогольних напоїв;

- надання права малим виробникам дистилятів подавати звіт про обсяги виробленої і реалізованої продукції щоквартально (замість щомісяця) та зменшення штрафу за неподання або неправильне подання такої звітності (з 17500 до 1020 грн).

Закон набере чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.

Народний депутат Данило Гетманцев зауважив, що цей Закон має на меті привести чинне законодавство в сфері виробництва та обігу спиртних напоїв і дистилятів у відповідність до вимог законодавства ЄС, а також пом'якшити регулювання в цій сфері для суб'єктів малого підприємництва.
19
5 липня 2023 08:57:00
Здавалося б, харчі мають попит більш-менш стійкий і в погані часи.
Можливо на експорт не ходове а в країні кількість споживачів суттєво скоротилася бо окупація і біженці.

Є поціновувачі? Закуповуйте Верес поки є :)

Цитувати
Грибне і компостне виробництво агропромислової групи компаній «Верес» у Каневі (Черкаська обл.) із липня 2023 року припинило виробництво, виробничі процеси припинено, устаткування законсервовано.

Як зазначається, левова частка врожаю печериць збиралася для потреб власного консервного цеху – мариновані гриби «Верес» відомі більшості жителів України.

Грибна ферма «Верес» складається з 36 камер вирощування печериць по 700 кв. м у кожній, що робить її найбільшою в Україні. У найкращі часи виробництво сягало 450 тонн грибів на місяць. Компостне виробництво становило до 3,5 тис. тонн компосту Ф2 на місяць. Підприємство працювало з 2004 року.

Причиною його закриття стали збитки за останній час.
20
21 травня 2023 11:08:12
Що легше йти вперед, стару грязюку з чобіт зчищувати треба періодично

https://www.intel.com/content/www/us/en/developer/articles/technical/envisioning-future-simplified-architecture.html

https://www.overclockers.ua/ua/news/hardware/2023-05-20/132688/



Intel пропонує перейти на повністю 64-розрядну архітектуру x86S

На сьогодні 64-розрядні операційні системи де-факто є стандартом, а розробники програмного забезпечення приділяють дедалі менше уваги 32-бітним ОС. Наприклад, AMD та Nvidia перестали випускати графічні драйвери для 32-бітових операційних систем ще кілька років тому, а ОС Windows 11 зовсім не підтримує 32-розрядні процесори. Ця тенденція підштовхнула Intel до оновлення x86-архітектури, в якій накопичилося чимало рудиментарних елементів.

Процесорний гігант опублікував на своєму сайті документ, де описуються особливості спрощеної x86-архітектури. Вона отримала назву x86S (S – Simplification) й несе з собою відмову від низки застарілих режимів, які не використовуються сучасним програмним забезпеченням, а також перехід на повністю 64-розрядну архітектуру. На думку Intel, екосистема ПЗ вже досить дозріла і перехід x86S не завдасть особливих проблем. Докладніша інформація доступна за посиланням.
21
19 травня 2023 16:09:12
Окуляри доповненої реальності замість дисплея.

Цитувати
Комплектні окуляри транслюють поверх навколишньої дійсності 100-дюймовий віртуальний робочий стіл з вільним розміщенням вікон додатків. Крім того, можна одночасно вивести кілька десктопів і працювати в мультирежимі. Щоб бачити віртуальний монітор, користувачеві доведеться кожен раз надягати спеціальні окуляри.

Вартість цього дива техніки – 2000 доларів (~75 000 грн). Дата поставки пристрою публічно не розкривається.

Операційка - своя, Spacetop OS



22
18 травня 2023 10:08:50
Тепер на рівні ректора.
Зазвичай таке має гучне відлуння у Мережі, а цей щось поки що не набув такого розголосу.



Ректор столичного вузу вигнав студентку з аудиторії: була проти зборів російською

Цього разу ректор запитав студентів, хто з них проти російської мови. Підняла руки лише одна дівчина, після чого навчатися у цьому виші їй вже не судилося.

Ректор столичного вузу вигнав студентку з аудиторії: була проти зборів російською

Інформацію опублікувала на своїй сторінці в Instagram журналістка Емма Антонюк.

Записи журналістці надіслала підписниця Марічка Довгополюк. Дівчина розповіла, що вступила до Національної академії прикладних мистецтв у Києві. Під час перших зборів ректор Олександр Лубянський запитав, хто проти, аби він говорив російською? Марічка підняла руку.

Педагога це обурило, він спершу сказав їй “не спекулювати українською мовою”, потім почав принижувати дитину, згадуючи історію про нотаріуса, який на початку повномасштабного вторгнення хотів взяти з нього за довіреність на транспортний засіб 9 тисяч гривень. Він наголосив, що нотаріус був теж зі Львова чи Львівської області та говорив українською.

“Він теж українською, теж зі Львова. Знаєш, скільки він запросив за автомобіль — 4500 гривень. І в нього світла не було, я сказав, що в мене на філіалах світло є, він сказав, що це буде чуть дорожче. Я сказав, на скільки? 200 гривень? В два рази. 9 тисяч. Я его послал туда за кораблем. Сказал, люди гибнут, а ты здесь бабки моешь, тварь. Це “українська мова” была”, — навів “приклад” викладач.

Потім він почав проганяти дівчину з аудиторії. Заявив, що вона заважає проводити йому збори.

“Я тебя виставлю просто, потому что ты мне мешаешь проводить сборы. Ты зрозуміла це!? Вийди отсюда, звільни зал”, — прокричав ректор.

А потім резюмував: “Я же сказал, я не люблю две вещи — наглость и воров. И еще не люблю тупость. Лучше с умным потерять, чем с тупым найти. А еще я люблю свое — свою семью, свой город, свою академию, а она мне будет рассказывать, на каком языке рассговаривать”.

Окрім дівчини в аудиторії було ще 40 людей. Ректор переконував, що напише на неї погану рекомендацію і дівчинку ніде не візьмуть на навчання.

“Ты вообще знаешь, кто я. Я журналист и могу сделать так, что тебя больше никуда не примут!?”

У підсумку, оскільки більшість лекцій у виші також російською, Марія була змушена забрати документи. Нині вона повернулася до Львова.
23
8 квітня 2023 09:43:46
Заступник голови комітету Юлія Клименко заявила, що громадяни повинні будуть поновлювати свої посвідчення кожні 10-15 років, а водії транспортних компаній повинні будуть підтверджувати свої права кожні п’ять років, що відповідає нормам Європейського Союзу. Про це Клименко заявив під час конференції “День інфраструктури”.

Крім того, процес отримання водійських прав в Україні був спрощений, і тепер громадяни можуть отримати їх у будь-якому місті, незалежно від того, де вони навчалися. Сервісні центри по всій країні надаватимуть уроки водіння, прийматимуть іспити та видаватимуть готові водійські посвідчення.

За даними МВС, всі громадяни України отримають посвідчення водія нового зразка, які можна буде отримати в будь-якому сервісному центрі країни. Міністерство внутрішніх справ також підтвердило, що практичні іспити вже можна складати, а посвідчення можна отримати в будь-якому з його сервісних центрів.
25
11 березня 2023 16:44:58
Свого часу приблизно одночасно з кацапським SuperJet було запущено ще як мінімум два схожих проекти: японський MRJ (перейменований пізніше на Mitsubishi SpaceJet) та китайський ARJ21.
Кацапський і китайський літають.
Японці нещодавно програму закрили.
8 ярдів коту під хвіст

тиць
26
23 лютого 2023 06:39:05
Не маючи ні грошей ні мізків навести лад у столиці у Зімбабве вирішили створити неподалік "царське село" (точніше місто)  і окрім державних установ поселити там виключно багатіїв. Така собі нова чистенька столиця. Якщо побудують то цікаво як скоро воно скотиться до того ж стану що й Хараре. Чи відгородяться ровом з крокодилами?

https://itc.ua/ua/novini/zimbabve-buduye-novu-stolytsyu/
27
22 лютого 2023 14:25:17
Не знав про таке.
Інженер з ПАР у 1932 р будує міст у Станиці Луганській. Навіть сам ледве животіє, хоча й є іноземним фахівцем, а про тубільців пише взагалі жах. Про що пише друзям закордон. Зокрема й про бездумність прискореної індустріалізації на кістках. Потім перебирається до Нижнього Новгороду і там усе краще, не рай але й не жах як в Україні.
Це - відповідь кацапам що розповідають про "віздє бил голад".

https://novynarnia.com/2023/02/16/lysty-bermana/
28
15 лютого 2023 15:12:54
Воно наче не дуже вчасно
але тут чистив вдома старі файли і натрапив на збережену сторінку ФУП за 2004 р
можна сказати історичну. Одні тільки назви тем чого варті

Дивно, але геть не усі ніки на ній знайомі

29
14 лютого 2023 17:29:28
Цитувати
Судді Вищого антикорупційного суду України намагалися під надуманими аргументами спрямувати в інший суд справу щодо організації багатомільйонних контрабандних схем на митниці, у яких підозрюється одеський бізнесмен Вадим Альперін та ще кілька осіб. Однак Апеляційна палата не дала їм "злити" справу, повідомила громадська організація "Центр протидії корупції" в Telegram.

Як зазначається, апеляція ВАКС у складі Інни Калугіної, Олега Павлишина, Андрія Нікіфорова, Ігоря Панаідай та Даниїли Чорненької не задовольнила подання першої інстанції щодо передачі в інший суд справи зі збитками державі в 63,8 млн грн щодо шести осіб – "короля контрабанди" та його спільників. Цього прагнули судді Олексій Кравчук, Євген Крук та Інна Білоус.

"НАБУ і САП завершили розслідування схеми ще у листопаді 2020 року. На розгляд до ВАКС справа потрапила у серпні 2022 року, і через п’ять місяців судді раптово вирішили, що вона не підсудна Антикорсуду. Цікаво, що у цьому ж провадженні апеляція ВАКС раніше стягнула з Альперіна 35 млн грн застави за порушення покладених судом обов’язків. Як і тоді, так і зараз справа підсудна ВАКС", – пояснили в ЦПК.
30
18 січня 2023 13:51:43
Ну добре, вони забороняють постачати нам озброєння де є їхні деталі, технології, тощо виправдовуючи це нейтралітетом.

Звідси питання.

А якщо буде прямий конфлікт НАТО і Раші, то швейцарці заборонять країнам НАТО також?
Ну вони ж не будуть стороною конфлікту. Нейтралітет має працювати і тут.

Якщо так, то набуя хтось взагалі купує зброю де є хоч щось швейцарське?!
31
27 грудня 2022 22:22:05
Пам'ятаєте як тут надр... на оцю фоточку?



Якщо хтось пропустив, то вчора був наліт "мопедів" Пончика на Південну Корею.

Південнокорейці, як це не сумно, обісралися

100 випущених снарядів, жоден не влучив.
Один штурмовик - аналог СуперТукано розбився.
Жоден дрон не був збитий
Один мапєд долетів без проблем до Сеула і не був збитий.

Детальніше - тут:

https://defence-ua.com/army_and_war/turbogvintovij_shturmovik_zbiti_litajuchij_moped_ne_zmig_rozrahunki_iz_m167_vulcan_takozh_ne_vporalis-10115.html.
32
4 листопада 2022 09:02:10
Нещодавно командувачем Ракетних військ і артилерії Збройних Сил України призначено полковника Сергія Баранова.

Інтерв'ю з ним.

https://defence-ua.com/people_and_company/na_chijemu_rahunku_80_vsih_vtrat_rashistiv_i_jak_zaraz_vedetsja_kontrbatarejna_borotba_komanduvach_artileriji_zsu-9517.html

І заодно питання: а чому на такій посаді полковник а не хоча б бригадир?!

Ну і cherry on top там у кінці:

Цитувати
Й хтозна –можливо, до кінця війни ми матимемо ще й не кінетичні засоби враження – приміром лазерні мобільні установки, електромагнітні гармати тощо.Технології розвиваються постійно, й поява такої зброї вже не за горами
.
33
26 жовтня 2022 14:39:23
https://www.pravda.com.ua/columns/2022/10/26/7373580/

Начебто ж є реальний профіт - хоч якась легітимність.
Нема претензій на подальше правління після перемоги.
При всій повазі до полку Калиновського, однак калькувати приведення до влади Армії Людової після 2СВ - таке...
Мало б мабуть сенс частково обпертися на крихти хоч якоїсь легітимності Тихановської. Але наші вперто не бажають. Незрозуміло
34
9 жовтня 2022 12:33:27
Киргизстан ухвалив рішення скасувати навчання Організації договору про колективну безпеку на своїй території, перед цим президент Киргизстану Садир Жапаров не приїхав на ювілей президента Росії Володимира хуйло.

Джерело: Радіо Азаттик з посиланням на пресслужбу Міністерства оборони Киргизстану

Деталі: Командно-штабні навчання з миротворчими силами ОДКБ "Непорушне братерство-2022" мали відбутися на території Киргизстану в жовтні.

Раніше стало відомо, що Жапаров не брав участі в неформальній зустрічі лідерів СНД у Санкт-Петербурзі, головною подією якої мав бути ювілей хуйло і президента Таджикистану Емомалі Рахмона.
35
9 жовтня 2022 07:29:44
https://defence-ua.com/weapon_and_tech/defitsit_ozbrojennja_zagroza_ta_tendentsija_v_oborontsi_na_desjatirichchja_jaka_staje_realnistju-9206.html

Стаття об'ємна, тому якщо своїми словами, квінтесенція така:
Війна Раші з Україною виявила не лише примарність міці "втарой арміі міра" але й з іншого боку кілька проблем збройних сил країн НАТО і їхнього ВПК.
А саме:
- запаси озброєнь, як діючих так і таких що можна швидко підняти зі зберігання, замалі
- запаси боєприпасів менше ніж замалі
- сумісність боєприпасів ідентичного калібру не абсолютна
- ВПК станом на сьогодні не здатен швидко розгорнути випуск достатньої кількості боєприпасів
- темпи випуску військової техніки мізерні, особливо високотехнологічних зразків. Вже нині утворилися великі черги на багато років уперед за найпопулярнішими і значить найнеобхіднішими зразками. А в найближчій перспективі ці черги можуть ще зрости за рахунок країн що зневірилися в кацапській зброї.
36
23 вересня 2022 10:32:08
Це у всіх так в Клубі ФУП?
Чи тільки моя персональна фіча так би мовити?
37
22 вересня 2022 14:33:20
Цитувати
«Ніколи раніше ми не експортували зброю чи боєприпаси до Росії і не плануємо їх експортувати»

Представник міністерства оборони Північної Кореї заявив, що країна ніколи не постачала зброю або боєприпаси до Росії і не планує цього робити. Про це передає The Guardian.

КНДР заявляє, що «чутки» про допомогу РФ мають на меті «заплямувати її імідж».

«Нещодавно США та інші ворожі сили заговорили про «порушення резолюції» Ради безпеки ООН розпускаючи «чутки про збройні угоди» між КНДР та Росією. Ніколи раніше ми не експортували зброю чи боєприпаси до Росії і не плануємо їх експортувати», – йдеться у повідомленні.

https://www.theguardian.com/world/2022/sep/21/north-korea-denies-supplying-weapons-or-ammunition-to-russia
38
18 вересня 2022 08:02:09
Ще один "дєлітєль"

Скільки там в Європі ще цього лайна

Цитувати
Колишній міністр закордонних справ Румунії Андрей Марга вважає, що Україна має віддати частину територій Росії, Румунії, Угорщині та Польщі. Про це сказав на презентації своєї книги «Доля демократії« у місті Алба-Юлія, пише видання Digi24.

«Ми знаходимося в абсолютно особливій ситуації. Я з усією відповідальністю кажу, що Україна перебуває в неприродних кордонах. Вона має поступитися Закарпаттям Угорщині, Галичиною – Польщі, Румунії – Буковину, а Росії – Донбас і Крим. Це території інших країн, інакше будуть конфлікти», – заявив Марга.

Відповідаючи на питання про повномасштабну війну в Україні, колишній чиновник сказав, що питання потрібно вирішувати у діалозі зі США, Росією, Німеччиною та Китаєм.

«У нас немає секретних документів, які призвели до ситуації в Україні. Поки не буде досягнуто згоди, миру в Європі не буде, демократія постраждає. Я за політичний реалізм, у наддержав США, Китаю, Росії та Євросоюзу має бути розуміння нової структури безпеки в Європі та світі», – заявив Андрей Марга.

На його думку, Румунії «нічого робити» у війні Росії з Україною.

«Румунія має всі ресурси, щоб не постраждати від енергетичної кризи», – заявив колишній міністр.
39
1 вересня 2022 15:07:25
Оскільки ФУП Знає Все, то має сенс привітати ФУП з Днем знань :)
40
29 серпня 2022 08:11:55
https://www.pravda.com.ua/news/2022/08/28/7365142/

Кварталівці, 1+1, міністри
Навіть УП трохи перепало, мабуть щоб трохи купити

Повна версія