Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

В Україні з 1 січня планують підвищити тарифи на воду

В Україні з 1 січня планують підвищити тарифи на воду
ПОНЕДІЛОК, 26 ГРУДНЯ 2022, 10:54 - АНАСТАСІЯ ЖАРИКОВА
1


Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг планує на засіданні у вівторок, 27 грудня, підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення.

Про це йдеться у проєктах ухвал, опублікованих на сайті НКРЕКП.

Очікується, що підвищення буде здійснюватись в два етапи: з 1 січня та 1 липня 2023 року.

У Нацкомісії пояснюють намір підвищити тарифи збільшенням обсягів реалізації, видатків на оплату праці, збільшенням амортизації та подорожчанням електроенергії.

Однак, тарифи на воду в Харківській, Миколаївській та Херсонській областях, що постраждали внаслідок бойових дій, піднімати не будуть.

Нагадуємо:

У липні Верховна Рада прийняла урядовий законопроєкт № 7427, який передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на деякі комунальні послуги: розподілу газу, теплової енергії – її виробництво, транспортування та постачання; послуг із постачання теплової енергії та постачання гарячої води.
   
Ну так пора вже жирок підтопити, нагуляли.
   
І на Е/Е чи її постачання
   
А хіба тариф на воду визначається централізовано?
   
У мене вже два місяці дивні суми нараховані. За жовтегь утричі більше, за листопад удвічі. Квитанцій раптом нема, щоб побачити за які Куби вони мені таки вгатили. Мала сьогодні йти у Водоканал, але відклала до завтра. А тут бац - нове «щасливе» повідомлення.
   
У мене вже два місяці дивні суми нараховані. За жовтегь утричі більше, за листопад удвічі. Квитанцій раптом нема, щоб побачити за які Куби вони мені таки вгатили. Мала сьогодні йти у Водоканал, але відклала до завтра. А тут бац - нове «щасливе» повідомлення.

То мабуть з послугою доставки, її втихаря ввели в цьому році, без шуму і пилу.
   
То мабуть з послугою доставки, її втихаря ввели в цьому році, без шуму і пилу.
мы за три позиции платим, суммы уже немалые

   
якщо на багатоквартирний будинок стоїть ітп чи як він там називається, то там ще нараховується додатково за підігрів
   
Re: В Україні з 1 січня планують підвищити тарифи на воду
U2

А хіба тариф на воду визначається централізовано?

Так. Але - диференційовано, не під одну гребінку - всіх.
   
Re: В Україні з 1 січня планують підвищити тарифи на воду
U2

Щоб тим, хто ввів абонплату на все - буй на лобі виріс.
   
мы за три позиции платим, суммы уже немалые
ну первая позиция относится к горячей воде
а вторые две к холодной
в Киеве тае, по крайней мере
И в принципе это логично
   
Re: В Україні з 1 січня планують підвищити тарифи на воду

І на Е/Е чи її постачання

На транспортування і диспечеризаці. Підняли на 106%
   
ну первая позиция относится к горячей воде
а вторые две к холодной
в Киеве тае, по крайней мере
И в принципе это логично

ні - у франківську  водопостачання і водовідведення  це загалом спожита вода -  враховують покази лічильників і холодної і гарячої,
а теплокомуненерго виставляє послугу " підігрів води", правда гарячу практично ніхто не використовує, може ще гуртожитки не відмовлись
   
ні - у франківську  водопостачання і водовідведення  це загалом спожита вода -  враховують покази лічильників і холодної і гарячої,
а теплокомуненерго виставляє послугу " підігрів води", правда гарячу практично ніхто не використовує, може ще гуртожитки не відмовлись
У Києві водовідведення холодної нема, воно включене у вартість. Є тільки для гарячої
   
а до речі -в кого які тарифи зараз, до підвищення?
от в нас, до прикладу, один куб з водовідведенням, з абонплатою - 72,16 грн.
ОДИН КУБ!
в кого більше?
   
а до речі -в кого які тарифи зараз, до підвищення?
от в нас, до прикладу, один куб з водовідведенням, з абонплатою - 72,16 грн.
ОДИН КУБ!
в кого більше?
https://index.minfin.com.ua/ua/tariff/water/

2023
https://www.nerc.gov.ua/storage/app/uploads/public/63a/372/346/63a3723462012400364686.pdf
   
https://index.minfin.com.ua/ua/tariff/water/
ух ти, дякую. Хоч то й не зовсім повна картина -
  Чернівці до прикладу - 27 з чимось гривен
А от райцентр (по території якого, до речі, проходить центральний водогін з Дністра до тих же Чернівців, а не десь там гори-карпати, де вода на вагу золота) - втричі дорожче.
Ото мені й цікаво - як і чим обгрунтовані такі тарифи.
Наше господарство каже - втратами на водогоні. Тобто - це легально, об"єктивно і правомірно - скільки-хочу-стільки-деру?
Чи мусить бути якась межа?
(яка заставить хоча б почати мінімізовувати оті втрати, а не тільки підвищувати їхню вартість)
   
Втрати за будинковим лічильником розподіляються на всіх користувачів в будинку.
   
Втрати за будинковим лічильником розподіляються на всіх користувачів в будинку.
в нас приватний сектор в більшості. Платимо виключно за лічильником.
Втрати в нас включені в загальний тариф (так пояснили) - тобто це "поле діяльності" безмежне.
Мешканці протестують, але управи нема :(
(шо називається - "пахадітє па базару, паспрашивайтє" :(
   
Re: В Україні з 1 січня планують підвищити тарифи на воду

постачання гарячої води.
Обходиться нараз. Вводимо абонплату плюс додаткову плату за втрати при підігріві (маячня ще та, але ж нікуди не полінешся).
   
а до речі -в кого які тарифи зараз, до підвищення?
от в нас, до прикладу, один куб з водовідведенням, з абонплатою - 72,16 грн.
ОДИН КУБ!
в кого більше?
це мало чи багато?
як на мене, це невелика ціна

   
це мало чи багато?
як на мене, це невелика ціна
нуу..гляньте дані по Україні вище - більше нема ні в кого. Навіть СТІЛЬКИ ж нема.
От мені й цікаво - чим це ми такі унікальні. Між Дністром і Прутом, не в степу, не в горах.
п.с. а багато це чи мало - порівняйте середню ЗП з величиною тарифів.
   
есть простой вопрос: можно ли пить воду из-под крана?
без кипячения, без дополнительной обработки и вреда здоровью?

хотите повышать тарифы? повышайте. НО ОБОСНОВАННО! и вода должна быть РЕАЛЬНО ПИТЬЕВОЙ. Как в Финляндии.
   
есть простой вопрос: можно ли пить воду из-под крана?
без кипячения, без дополнительной обработки и вреда здоровью?

хотите повышать тарифы? повышайте. НО ОБОСНОВАННО! и вода должна быть РЕАЛЬНО ПИТЬЕВОЙ. Как в Финляндии.
Конечно должна. Как же можна бачок унитаза наполнять не питьевой водой?
   
без кипячения, без дополнительной обработки и вреда здоровью?

хотите повышать тарифы? повышайте. НО ОБОСНОВАННО! и вода должна быть РЕАЛЬНО ПИТЬЕВОЙ. Как в Финляндии.
В принципі у Франківську десь така якість води і є. Не дуже жорстка (в чайнику та котлах накип не сильно утворюється), досить смачна (з дитинства любив її прямо з крану пити як набігаюся). Єдине - це стан внутрішньобудинкови х труб в старих будинках.
Для порівняння - в Львові після кип'ятіння води з крану за ніч на поверхні води утворюється мутна пінка, яка плаває
   
В принципі у Франківську десь така якість води і є. Не дуже жорстка (в чайнику та котлах накип не сильно утворюється), досить смачна (з дитинства любив її прямо з крану пити як набігаюся). Єдине - це стан внутрішньобудинкови х труб в старих будинках.
Для порівняння - в Львові після кип'ятіння води з крану за ніч на поверхні води утворюється мутна пінка, яка плаває

я представляю себе, какая вода во Львове. я там больше месяца жил.
купил в Эпицентре самый дешевый чайник UP! - чтоб был свой кипяток. за 3 недели использования все дно чайника было в накипи. которая почти сошла только сейчас, после того, как я этим чайником уже больше 4 месяцев пользуюсь в Финляндии.
   
Re: В Україні з 1 січня планують підвищити тарифи на воду

я представляю себе, какая вода во Львове. я там больше месяца жил.
купил в Эпицентре самый дешевый чайник UP! - чтоб был свой кипяток. за 3 недели использования все дно чайника было в накипи. которая почти сошла только сейчас, после того, как я этим чайником уже больше 4 месяцев пользуюсь в Финляндии.

Якби ти тим чайником покористувався в Австрії, то він був би в накипу не за три тижні, а за один.
   
Якби ти тим чайником покористувався в Австрії, то він був би в накипу не за три тижні, а за один.

грустно это слышать..
кстати, внезапно мне сказали, что оказывается я хитрый, потому, что поехал в БОГАТУЮ Финляндию.. в то время, как они - в проблемную Бельгию и тормознутую Германию  :laugh:

чего только не услышишь.. как о себе, так и о европейских странах.
но вода в Финляндии действительно фантастически чистая. если и равняться по водоснабжению и водоотведению в Украине - так именно на финнов. имхо.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія