Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

В Україні скасують використання по батькові?

Re: В Україні скасують використання по батькові?

Форма мужского отчества в современном русском языке с окончанием на -ович (после основ на мягкую согласную — -евич) восходит к отчествам древнерусских князей и знати Московской Руси; подлые люди не имели права пользоваться такими отчествами.

Начиная с XVI века именование с -овичем считалось особой привилегией, такое право незнатным людям даровалось лично царём и за особые заслуги. Так, в 1610 году царь Василий Шуйский, в благодарность за содействие купцов Строгановых в присоединении Урала и Сибири к Московскому государству повелел Максиму и Никите Строгановым, их потомкам и потомкам Семёна (Иоанникиевича) Строганова писаться с -вичем и даровал особое звание именитых людей. В XVII столетии Строгановы были единственной купеческой фамилией, носившей это звание.

 :laugh: 

" золотая дрємотная Азія
Опочіла на куполах "

 :(
   
Не люблю коли до мене звертаються на ім'я та по-батькові
Але це не значить шо роду свого не знаю чи не поважаю
Навіть в ангійському написанні (не офіційному) свого повного імені використовую скорочено по-батькові в якості middle-name
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

Іноді, шановний, краще промовчати з розумним виглядом обличчя, може люди повірять :)   Чи для вас велике відкриття, що в деяких країнах користуються не "по-батькові", а "по-матері" причому до бабусі включно ?! Як зараз модно висловлюватись - загугліть !  :gigi:

Причому тут " деякі країни "? ти сказав що в США використовують імена жінок до 4 коліна . Хто ці люди і де вони таке роблять ?
   
в украинских загранпаспортах НЕТ отчеств, а в российских- ЕСТЬ.
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

начальника по-батькові і на "ви" - скасувати нах

звернення на ви - до батьків і старших людей, - також давня українська традиція,
яка, на жаль, під впливом "високої" московської культури зводиться нанівець

пс
Московской Руси

ніякої московської русі не було.
Була московія.

Останнє редагування: 8 червня 2018 10:41:32 від Щек
   
Причому тут " деякі країни "? ти сказав що в США використовують імена жінок до 4 коліна . Хто ці люди і де вони таке роблять ?
В мене був шеф-американець в третьому поколінні Дон Анна Мария забув Ван-ХХХ (ну можливо я дещо поспішив інтерполювати цей випадок на всіх американців, проте ...). не лінуйся набери в гуглі - матроніми
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

В мене був шеф-американець в третьому поколінні Дон Анна Мария забув Ван-ХХХ (ну можливо я дещо поспішив інтерполювати цей випадок на всіх американців, проте ...). не лінуйся набери в гуглі - матроніми

Теж мені приклад  :weep:  " Анна Марія ван ХХХ" - призвище , бо так в Нідерландах ці матроніми вписувались у " ПРИЗВИЩЕ " а не в ім'я .
І не типовий це приклад навіть для голандців .
Так що Бруно Адольфовічь коли в Дона Анна Марія ван ХХХ народицять маленький Рудді , то називатимиться він також Рудді Анна Марія ван ХХХ , а зовсім не за ім'ям матері Гертруди .
   
Чому не пан Ігор, або пан Богдан, або пані Катерина?

В Україні добродії, пани на польщі.
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

начальника по-батькові і на "ви" - скасувати нах
звернення на ви - до батьків і старших людей, - також давня українська традиція,
яка, на жаль, під впливом "високої" московської культури зводиться нанівець

пс
Московской Руси
ніякої московської русі не було.
Була московія.

Переконав . От звідти воно все і пішло , всі ці " овічі і євічі .
Уявляю я собі в варяжській дружині
-Буерде  Бйорнович , а постійте тут за мене на варті , бо Одіну АльфредовиЧу посрати треба .
   
Треба просто зробити "по-батькові" необов'язковим: хочеш - пиши, не хочеш - не пиши.

 :-B
   
То в Ісландії замість прізвища ім'я тата?
І живуть же якось.
В Исландии людей - как в г.Сумы 300т. Сколько в Украине будет одинаковых людей, к примеру, Андреев Шевченко  :S Десятки тысяч? Андрей Сергеевич Шевченко, Андрей Богданович Шевченко и т.п. - в десятки раз меньше совпадений
   
все одно прийде час, коли всі будемо під номерами
   
Ніколи не розумів оцього по-батькові. Як на мене, цілком кацапська традиція. По прізвищу звертання - цілком ок. Та і завжди у школі, ліцеї і універі було важкувато запам'ятати ті всі звертання, по-прізвищу було б набагато легше (як на заході прийнято). Але ж прєподи таке сприймають, як образу)

Законом хочуть всього лише прибрати з документів, і все. Не бачу тут нічого поганого.
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

Який профіт з того що скасують по батькові? Хіба тим хто картки для ID продає. Нафуй.
   
Який профіт з того що скасують по батькові? Хіба тим хто картки для ID продає. Нафуй.
Ну і витрат ніяких, ніхто ж не буде переробляти документи, просто стане необов'язковим. Як по мені, так нормально
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

У нас не мали права на по-батькові лише байстрюки. Все життя мали лише своє  ім'я і прізвище матері і в додаток завжди писали "незаконнонароджений".
А їх матері все життя, до самої смерті, писались в додаток до імені, по-батькові і прізвища, щей "покритка"
Недавно читала в Метричній книзі запис про шлюб. Жених такий-то, наречена - покритка. А їй вже за 40 було і виходила заміж за вдовця, теж не молодого.
Єдиний шлях позбутись мітки і для дитини і для його матері, був шлюб і визнання чоловіком незаконнонароджену дитину своєю, дати їй своє по-батькові і прізвище.

Я вважаю, що зміни в офіційних документах можна вводити тоді, коли в повсякденному життя пошититься масово оте називання лише ім'ям.

А так може і не статись.

На Заході статус визначається ще й отими місс, місіс, фрау і пр. мадамами. А у нас як називати? Пан і пані?  Як поляки?



 
   
Я думаю - це актуально лише для західної України ...
з якого це дива, у нас на роботі і в побуті всі використовують в спілкуванні
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

Ну і витрат ніяких, ніхто ж не буде переробляти документи, просто стане необов'язковим. Як по мені, так нормально
Чому ніяких, нові документи треба отримувати
   
Дружина позавчора отримала новий паспорт у вигляді карки. Во-батькові вже не вказують. А також дублювання кацпською теж прибрали.
Саму ідею підтримую.
   
Ніколи не розумів оцього по-батькові. Як на мене, цілком кацапська традиція. По прізвищу звертання - цілком ок. Та і завжди у школі, ліцеї і універі було важкувато запам'ятати ті всі звертання, по-прізвищу було б набагато легше (як на заході прийнято). Але ж прєподи таке сприймають, як образу)

Законом хочуть всього лише прибрати з документів, і все. Не бачу тут нічого поганого.

я вже декілька раз чув від літніх людей - "не називай мене по батькові, це вже зараз так не модно" чи тіпа того.
По батькові це ще і вікова дискримінація. якость так  B-)  А зараз старим бути не модно.  :laugh:

Останнє редагування: 8 червня 2018 13:35:04 від Serge_D
   
Як стало відомо, все більше людей закликає політиків скасувати використання по батькові.

 :lol:

Совок в чистом, не замутнённом виде  :gigi:
   
Цю "ініціативну двіжуху" можна охарактеризувати, або давнім українським прислів'ям ...
 або отаким зображенням...  B-)

   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

 як же їм кортить ото здихатися навіть згадки про те, якого вони коріння та до чого причетні їхні  діди /батьки

 B-) либонь там тааке ганьбище  :facepalm1:
   
Як стало відомо, все більше людей закликає політиків скасувати використання по батькові.
Таким чином, крім зручності в спілкуванні, Україна нібито стане ближчою до Європи.

Про це йдеться у матеріалі uagolos.

«Ми відхрестилися від російського впливу, рухаємося до Європи, навіть у Казахстані вводять латиницю, щоб дистанціюватися від Росії etc. Навіщо ці Івановичі, Христофоровичі? Чому не пан Ігор, або пан Богдан, або пані Катерина? Красиво, сучасно, своєчасно!», — пишуть у соцмережах ініціатори.

На думку кандидата історичних наук Ігоря Чорного, сьогодні по батькові поступово стає рудиментом, без якого можна обійтися, як це відбувається в більшості європейських країн. Історики стверджують, що на даний час, коли крім прізвища у всіх базах даних даються і дати народження, без по батькові можна абсолютно спокійно обходитися.
Про базы данных соврали: дата рождения считается частью защищенных персональных данных.
И, действительно, без отчества отличать тезок будет крайне сложно. Тут и с отчетствами достаточно совпадений, но все-таки на порядок, а то и два меньше
   
У нас не мали права на по-батькові лише байстрюки. Все життя мали лише своє  ім'я і прізвище матері і в додаток завжди писали "незаконнонароджений".
А їх матері все життя, до самої смерті, писались в додаток до імені, по-батькові і прізвища, щей "покритка"
Недавно читала в Метричній книзі запис про шлюб. Жених такий-то, наречена - покритка. А їй вже за 40 було і виходила заміж за вдовця, теж не молодого.
Єдиний шлях позбутись мітки і для дитини і для його матері, був шлюб і визнання чоловіком незаконнонароджену дитину своєю, дати їй своє по-батькові і прізвище.

Я вважаю, що зміни в офіційних документах можна вводити тоді, коли в повсякденному життя пошититься масово оте називання лише ім'ям.

А так може і не статись.

На Заході статус визначається ще й отими місс, місіс, фрау і пр. мадамами. А у нас як називати? Пан і пані?  Як поляки?

в україні було стандартним відображати у призвищі жінки її заміжній стан, -івна додавалось якщо жінка не заміжня, -ова додавалось до призвища чоловіка.
чоловік кравчук, донька кравчуівна, жінка кравчукова. чому б не повернутись до цієї традиції?  B-)

до коменту вище, є визначення пані, панно, панночка, які відображають стан жінки, так само, як міс-міссіс, сенйора-сеньйоріта і.т.д.
   
Мене коли в Україні менти зупиняють і починають "розводити" з далека
"--ну як вас па батюшки"
Я їм відразу кажу - "па якому батюшке .... ??? Я вам, що таджик Белебек ібн Хасан ???? я що в Узбекистан заїхав ???Я що не в Європі ???
Вони зазвичай дуже ніяковіють   :D

Останнє редагування: 8 червня 2018 16:10:32 від bassarabia
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?
PAL

як же їм кортить ото здихатися навіть згадки про те, якого вони коріння та до чого причетні їхні  діди /батьки

 B-) либонь там тааке ганьбище  :facepalm1:

а з іншого боку виходіть, що людина важлива не сама по собі, а хто є її батько
так не пробував дивитися на це?

Підтримую зробити необов'язковим. Хто як хоче, хай так й пише. Як штатівське Middle Name (optional)
Подобається - пиши. Як не хочешь - то ніхто не змушує
   
Та ви шо? А як же тоді звертатись до шанованих людей, там до депутата приміром,  начальника районної податкової, чи голови колгоспу?
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

Правильно. Потрібно ще й діда записувати, а то хочуть зробити з людей безбатченків, а потім поцупити їх ідентичність, майно та землю. Якщо на стіну хтось просить повісити рушніцю, то наступним кроком хтось із цієї рушниці вистрелить. Але, в якості компроміса з тими, хто цю ідею проштовхує, безбатченками можно зробити їх самих як виключення до закону.   
   
Ну не знаю... Мій прадід прабабусю на ви і по імені-вітцю називав... і дід... Росіян в роду немає.
   
Хай Рашка відмовляється від по-батькові, бо в татарів їх точно не було. Зате були на Русі, на нашій Русі, не в Рашці.

Може ми їм і Київську Русь подаруємо?
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

Хай Рашка відмовляється від по-батькові, бо в татарів їх точно не було. Зате були на Русі, на нашій Русі, не в Рашці.

Може ми їм і Київську Русь подаруємо?

після часів русі в тогочасній україні не використовували по батькові, хто знає по батькові григорія сковороду, ярему або байду вишневецьких, богдана хмельницького, івана мазепу?
   
після часів русі в тогочасній україні не використовували по батькові, хто знає по батькові григорія сковороду, ярему або байду вишневецьких, богдана хмельницького, івана мазепу?
Це історичні персонажі і прийнято називати їх так. Але це не виключає факту, що форма ім'я і по-батькові - наша традиція. Це ввічливе звертання до особи. Чому краще називати людину по-прізвищу (бо так годиться звертатися офіційно), а не по імені і по-батькові?
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

Це історичні персонажі і прийнято називати їх так. Але це не виключає факту, що форма ім'я і по-батькові - наша традиція. Це ввічливе звертання до особи. Чому краще називати людину по-прізвищу (бо так годиться звертатися офіційно), а не по імені і по-батькові?

тарас григорович шевченко теж історичний персонаж, тим не менше при згадці поета часто використовується саме по батькові, бо формувався образ часково під совково рашистьким впливом, водночас мало хто знає по батькові івана франка або симона петлюру
   
Навіщо рабам знати своє коріння, свою історію...
Краще номерки почіпляти, щоб феодали - злодії були спокійні.
   
Навіщо рабам знати своє коріння, свою історію...
Краще номерки почіпляти, щоб феодали - злодії були спокійні.

постная куйня
были в совке отчества
а история семей была стерта
   
Re: В Україні скасують використання по батькові?

Раніше писати було лінь, але зараз це все друкує комп )))

Сіціліст, хочеш щоб дитина незнала батька бо мамка рися зраджувала, генетичний аналіз для ліваків вносити.

Це ти сісіліст буквоїд.... Документи - це одне, життя - то інше. Не треба намагатись все життя задокументувати для уряду.
   
постная куйня
были в совке отчества
а история семей была стерта
куйня у коня...
А ви навіть Української не знаєте, історії тим пач, бо щоб знали на окупаційній би не писали...
Все починається із маленького, навіщо нам знати своє коріння, бо колись «при царю гороху», ну і т.д.і т.п...
Народ який не знає своєї історії немає майбутнього і приречений повторювати помилки минулого.
Це стосується і кожної людини окремо...
   
Кирилицу тоже надо запретить и сделать английский единственным официальным языком. Все колонии англо-саксов живут богато, а мы бедно. Все дело в дистрофической русской культуре  :)
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія