Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Переможниця іспанської літературної премії виявилася трьома чоловіками

Днями в Іспанії вручили літературну премію «Планета», якою щороку нагороджують найкращий роман іспанською мовою. Цьогоріч нагороду отримала «авторка» жорстоких кримінальних трилерів Кармен Мола за неопублікований роман «Звір» (La Bestia), повідомляє The Guardian.

До цього часу вважалося, що Кармен Мола — це університетська викладачка з Мадрида віком трохи менше 50 років, матір трьох дітей, яка у вільний час пише романи. Головна героїня книжок Моли — детектив Елена Бланко, «самотня жінка, яка любить граппу, караоке, старі автомобілі та секс у великих автівках».

Під час церемонії нагородження виявилося, що за цим псевдонімом стоять троє чоловіків — Агустін Мартінес, Хорхе Діас й Антоніо Мерсеро. До того, як стати Кармен Молою, вони публікували романи та телесценарії під власними іменами.

Вони заперечують, що обрали жіноче ім’я, щоб романи краще продавалися. Однак газета El Mundo звертає увагу, що легенда про жінку з трьома дітьми, що вранці викладає алгебру, а в інший час пише похмурі романи з надміром насильства, — це вкрай кмітливо з маркетингової точки зору.

Містифікацію розкритикували феміністки. Письменниця і правозахисниця Беатріс Хімено зауважила, що чоловіки не лише взяли собі жіночий псевдонім, але повністю фальсифікували особистість. Наприклад, давали від імені Кармен Моли інтерв’ю і використовували чорно-білі фото жінки, яка відвертається від камери. Такі фото публікували літературні агенти, ними ілюстрували інтерв’ю. Торік Жіночий інститут включив романи Моли до переліку рекомендованих авторок, які «допомагають зрозуміти досвід жінок і звертають увагу суспільства на питання прав і свобод».

Сума премії «Планета» складає один мільйон євро, що робить її найдорожчою літературною премію після Нобелівської. Нагородами відзначають лише неопубліковані твори, які видаватиме «Планета». Раніше романи Моли публікувало видавництво Penguin Random House.

Про роман «Звір» відомо те, що це історичний трилер, дія якого відбувається у 1834 році під час епідемії холери. Журналіст, поліцейський і молода дівчина полюють на серійного вбивцю, який розчленовує дівчат.



   
Днями ця історія вже була на ФУПі
під назвою, щось на зразок "удар по фемінізму"
   
Треба їх оштрафували за введення в оману споживачів.
   
Треба їх оштрафували за введення в оману споживачів.

споживачі споживають продукт, а не його автора
при чому тут омана
   
Пусть каждый из них скажет: я чувствую что я женщина
 Это дискриминация моей личности

И подаст в суд на феминисток
   
Пусть каждый из них скажет: я чувствую что я женщина
 Это дискриминация моей личности

И подаст в суд на феминисток

можно сказати

ми почуваємось колективною жінкою
це новий гендер
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія