Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Учимся и учим готовить вкусно

Re: Учимся и учим готовить вкусно



   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Буде вам той піріг завтра під ніч.
І Вам... того же  :gigi:
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

І Вам... того же  :gigi:
перепрошую, шановне панство. я тупо забув обіцянку, в вечорі розпитаю дружину з пристрастям, не пізніше 22.00 надам рецепта
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

перепрошую, шановне панство. я тупо забув обіцянку, в вечорі розпитаю дружину з пристрастям, не пізніше 22.00 надам рецепта
:lol:
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Шановні, а хто як варить борщ?

Я не про рецепти, а якісь цінні детали чи хитрощі.

Ну, наприклад, один з моїх багатьох: люблю, аби кожен овоч "було видно, було чути на смак і на вигляд"
Аж дивитися боляче, коли смажать-тушкують буряки, моркву і цибулю годинами :(

Буряки через середню або мілку терку - тру прямо в кастрюлю вже після того, як виключив борщ. Те ж і з кропом, петрушкою і солодким перцем
Картоплю кидаю аби тільки встигла зваритися і кути не розварилися, цибулю десь за 4 хвилини до того, як вимкну. Капусту кидаю перед тим, як вимкнути.
Квасоля - мені не залежить, виходить розварена чи ні.
Помідори йдуть соком + шматочками. Сік доливаєш коли хочеш, а шматочками - коли вже вимкнеш.

Загальний запах і смак бульйону - довго варю м"ясо із цибулею (виварену вщент цибулю викидаю) і спеціями. Обов"язково додаю глютамінат (глютамінова кислота - одна з найпоширеніших в природі), а в мозку - сама поширена*

При такій варці - як попадається солодка перчина - в роті вибухає перць, морквина - одразу в роті морква, шматочок помідори - і в роті як помідорному полі  :)
Якщо виварювати-тушкувати - їхній смак розповзеться по всіх 3 літрах, і його просто не чути. Однорідна рідина однородного смаку, жуєш шматочки незрозміло чого
Плюс - смак і запах в тих шматочках залишаються "свіжими", а не стають "вареним", коли довго їх вариш.

**********
*
Glutamate is the most abundant free amino acid in the brain and is at the crossroad between multiple metabolic pathways. ... In fact, glutamate is the major excitatory neurotransmitter in the mammalian central nervous system.
Glutamate is common and abundant throughout nature. It is a component of your body and your foods.
Foods rich in free glutamate, such as tomatoes, cheese and mushrooms are often used in cooking for their flavorful qualities

FREE GLUTAMATE IN FOOD per 100g:
Parmesan 1680mg
Tomato 246mg
Scallop 159mg
Corn 106mg
Mushrooms 180mg

Тому казки про її токсичність - казки.

Останнє редагування: 29 листопада 2020 06:38:11 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Борщ - це ВЕСЕЛА літня їжа, вона повинна мати смак і запах СВІЖОГО
Така у мене філософія щодо борщу

А от тушкована картопля має бути гарно протушена - проварена
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Пшенице, Ви сам і борщ варите, і хліб випікаєте, а дозвольте делікатне питання - чому не дружина?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Про борщ : люблю капусту хрустку в борщеві, а не розварену. Не люблю борщ типу із печі, коли все перемліло на мотлох ( як то роблять на Київщині, Житомирщині, може і ще де..)
Про сирий буряк у борщеві - теж не на мій смак. Взагалі-то варені овочі мають засвоюватись краще, ніж сирі?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Пшенице, Ви сам і борщ варите, і хліб випікаєте, а дозвольте делікатне питання - чому не дружина?
Ну, це типу хоббі, особливо взимку. Не сидіти ж тупо біля компу весь час... Влітку на природі.
І потім, я кожного разу варю інший борщ. Як і хліб, до речі. В плані інгрідієнтів. Коли з квасольою, коли без, коли більше помідорів чи перцю, коли менше.
Варив і з горохом, і з гречкою і ще бо'зна чим, і на сосисках, і на шинці і навіть на рибі. :)
І червоний з яйцями і щавлем... все і не згадаєш
Але принцип  - не переварювати овочі - це основне у мене для борщу
Це суп гороховий для мене навіть краще переварений чи тушковано-смажена курка
Але борщ переварювати моя філософія проти :)

Останнє редагування: 29 листопада 2020 09:09:32 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Про борщ : люблю капусту хрустку в борщеві, а не розварену. Не люблю борщ типу із печі, коли все перемліло на мотлох ( як то роблять на Київщині, Житомирщині, може і ще де..)
Про сирий буряк у борщеві - теж не на мій смак. Взагалі-то варені овочі мають засвоюватись краще, ніж сирі?
буряк на мілкій терці вмить м'якшає навіть у вимкненому окропі
Зате колір зберігається червоно-фіолетовий, а не стає коричньовим
Особливо якщо додати пару столових ложок лимонного соку
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Я сам собі готую, бо готую під настрій
Як ти комусь поясниш що ти хочеш?
А так вариш і наперед підганяєш смак під настрій
Типу, більш кисленький чи більше солодкого перцю на цей раз, а наступного разу хочеш прикопченої шинки грамів 200 додоти
Завтра буду варити на курячій печінці і пупках з щавлем і помідорами але без капусти і буряку. Бо тупо нема :) Ну, кину яєць тоді і гречки. І більше солодкого перцю замість капусти і буряка :laugh:

Останнє редагування: 29 листопада 2020 09:24:55 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Перепрошую, панове, ось тільки до форуму добрався, справи.
Піріг інженера Болотова.

Рокі, десь девяності не дивує нехай вас склад, тоді всі так жили. Та воне смачно, хоч й не здорово.

Тісто.
1 пачка маргаріну. 6 ст.л. сметани, 1 ч.л. загашеной уксусом соди, 2 стакани мукі.

Начінка.
Чотире плавлених сирка (краще "Літо"), чотире невеликіх цибуліни,  4 яйця.

Маргарін потереть, вілить гашену соду та сметану, додати трохі солі, замесіть з мукою. Тісто лишити на 2-3 години в холодильніку.
 Начінка. Заморожені сиркі потереть на терку. досить мілко порізати та підсмажити цибулю на суміши оліі та масла. Дати трохі прохолонути та змішати з сирками та яйцями.

Тісто поділити на дві частини та тонко розкатати. Одніею частиною, вистелити пекарську форму, досить не малу, не меньше 30х40 см, на неі викласти начінку, накрити другою частиною, з обрізків викласти непотрібні слова зверху та іньши хуйнюшкі.
Випікати 40 хвилин приблизно. До золотявого кольору, можна близко до кінця випікання змазати поверхню збитим яйцем.

Все просто як двері, з аспірансьтва той пірог дружина готує, я його люблю.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Як форма не висока для випечкі, то начінку всю деліть на 2.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

А хто такий ін. Болотов, бо
Пиріг ін.Болотова звучить як гіперболоїд ін.Гаріна
 :)

Щодо рецепту
Яйця-сир-смажена цибуля
Звучить смачно

можна трохи несолоної шинки порізаної зі смаженими грибами
Я так розумію він теплий з салатом піде чудово
ж
дякую
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

А хто такий ін. Болотов, бо
Пиріг ін.Болотова звучить як гіперболоїд ін.Гаріна
 :)

Щодо рецепту
Яйця-сир-смажена цибуля
Звучить смачно

можна трохи несолоної шинки порізаної зі смаженими грибами
Я так розумію він теплий з салатом піде чудово
ж
дякую
хто той Болотов, того не знає ніхто. В якоісь жовтій пресі був рецепт. Така в нього назва була. Кінец 90-х.  Дружина з тещею спробували спекти (все було в холодильніку, навіть сиркі) - всім до вподоби прийшовся той піріг. Смакує до пива. То закусь, не десерт, ясно. Істи можна й холодним, та зазвичай гості його змітають ще теплим. Дуже нечасто він прохолонути встигає.

Останнє редагування: 29 листопада 2020 18:54:27 від beggy
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Але ж плавлені сирки - це є фуфло фуфлижне, як же таке їсти?
Не кажучи вже про маргарин!
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Але ж плавлені сирки - це є фуфло фуфлижне, як же таке їсти?
Не кажучи вже про маргарин!
все так. Та рецепт 90-х. З того часу йімо, бо смачно.  казав же, із води, гівна та пари. не здорова іжа. Однак, чомусь на столі не лишаеться. Грайтеся, заменіть маргарін на масло, а сиркі на нормальний сир. Мабуть буде смачно. Та то буде вже ваш піріг, а не ін. Болотова.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

все так. Та рецепт 90-х. З того часу йімо, бо смачно.  казав же, із води, гівна та пари. не здорова іжа. Однак, чомусь на столі не лишаеться. Грайтеся, заменіть маргарін на масло, а сиркі на нормальний сир. Мабуть буде смачно. Та то буде вже ваш піріг, а не ін. Болотова.

Маргарин (негідрогенізований - а зараз всі такі), до речі, корисніший масла
В плавленому сирові нічого поганого теж нема. Є з меншим вмістом жиру
Яйце в день теж некритично

Якщо вже таке велике бажання їсти здОрово - з"їжте того пирога з мискою салату.

   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Маргарин (негідрогенізований - а зараз всі такі), до речі, корисніший масла
В плавленому сирові нічого поганого теж нема. Є з меншим вмістом жиру
Яйце в день теж некритично

Якщо вже таке велике бажання їсти здОрово - з"їжте того пирога з мискою салату.

Показати зображення...
овочі ваши?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Пшениця. Я хімік. Як може бути маргарін "негідрогенізований", як то суть самого маргаріна - насиченя подвійних звязків воднем?
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Пшениця. Я хімік. Як може бути маргарін "негідрогенізований", як то суть самого маргаріна - насиченя подвійних звязків воднем?
Я не хімік за дипломом, але хімію знаю добре.
Ціль маргарина - маслоподібна консиcтенція рослинного жиру, а не його гідрогенізація
І в данному випадку тут не хімія, а фізика.
Задача проста: зробити з олії маслоподібну консистенцію
Жовток і олія,  наприклад, - дві рідини - під міксером роблять густючий майонез
Вершки 33% під міксером роблять таке, що його можна намазувати на хліб. Ніякої хімії.

What is non hydrogenated margarine?
Non-hydrogenated soft margarine: does not contain trans-fats and is a source of monounsaturated and polyunsaturated fatty acids, which are beneficial to heart health.
Jul 18, 2016

   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

овочі ваши?

Мої, ріднесенькі, з власного городу
Вчорашнє:



   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Помідорів, кропу, щавлю і солодкого перцю вирощую аби вистачило на рік
вже три роки в овочеву крамницю за помідорами, перцем і зеленню не ходжу

Зелень розфасовую в пакетиках на один раз
Помідори йдуть в морозилку соком і свіжими
Перець підсушую, складаю в контейнери, заливаю олією і туди ж - в морозилку






Останнє редагування: 30 листопада 2020 17:41:30 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Теж повна здоровезна морозілка овочів своіх. Та до весни не вистачає. Все, від спаржи, до трускавок. Багато чого прикопують. А цього року, ще й гріби. Трі жинкі, жерут рослинність, як кози, майже все м'ясо з'ідаю я. Вже дружина закідає, що навесні час купувати другу морозілку. Довбаний стид, хату опалюю частково холодильною технікою. Три холодильніка та морозілка. Щоправда, один холодильнік - аптечка.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Про маргарін:

Маргари́н (стара назва олеомаргарин) — харчовий жир; високодисперсна жироводяна система, до складу якої входять харчові жири, молоко, сіль, цукор, емульгатори, інші компоненти. Основою маргаринів служать гідрогенізовані рослинні олії та/або рідкі жири риб і тварин (саломаси)[1][2]. З точки зору споживача, маргарин може розглядатися як ерзац вершкового масла.

Вікі.

Емульсіі, що не гідрогенізували, не є маргаріном. То щось іньше.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Про маргарін:

Маргари́н (стара назва олеомаргарин) — харчовий жир; високодисперсна жироводяна система, до складу якої входять харчові жири, молоко, сіль, цукор, емульгатори, інші компоненти. Основою маргаринів служать гідрогенізовані рослинні олії та/або рідкі жири риб і тварин (саломаси)[1][2]. З точки зору споживача, маргарин може розглядатися як ерзац вершкового масла.

Вікі.

Емульсіі, що не гідрогенізували, не є маргаріном. То щось іньше.

Теж вікі
https://en.wikipedia.org/wiki/Margarine
Margarine is a spread used for flavoring, baking and cooking. It is most often used as an inexpensive butter substitute.

Ціллю створити маргарин було отримати маслоподбіну масу з рослинних жирів

Раніше для цього олію гідрогенізували - хімія
Зараз її емульгyють - фізика

На виході отримують оргнанолептичних двійників
Яка різниця як досягли цю ціль?

Якби гідогеннізовані жири були нешкідливими - і зараз би так маргарин робили
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Теж повна здоровезна морозілка овочів своіх. Та до весни не вистачає. Все, від спаржи, до трускавок. Багато чого прикопують. А цього року, ще й гріби. Трі жинкі, жерут рослинність, як кози, майже все м'ясо з'ідаю я. Вже дружина закідає, що навесні час купувати другу морозілку. Довбаний стид, хату опалюю частково холодильною технікою. Три холодильніка та морозілка. Щоправда, один холодильнік - аптечка.
аналонічно
2 холодильника і величезна морозилка. І теж не вистачає )
В підвалі від них жарко як влітку надворі
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Теж вікі
https://en.wikipedia.org/wiki/Margarine
Margarine is a spread used for flavoring, baking and cooking. It is most often used as an inexpensive butter substitute.

Ціллю створити маргарин було отримати маслоподбіну масу з рослинних жирів

Раніше для цього олію гідрогенізували - хімія
Зараз її емульгyють - фізика

На виході отримують оргнанолептичних двійників
Яка різниця як досягли цю ціль?

Якби гідогеннізовані жири були нешкідливими - і зараз би так маргарин робили
вони не шкідливі. Шкідливі домішки, що теж каталітично гідруються.
 про "акакаяразница",  так вона суттева. Насичений жир погано окіснюеться та не утворює при тому херових епоксідів. До тогож, організму потрібні й насичені, й ненасичені жири, хочь й різною мірою. Більше, всеж, ненасичені. Однак, іжте з жирів саму омега -3, й вас настануть проблеми.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

вони не шкідливі. Шкідливі домішки, що теж каталітично гідруються.
 про "акакаяразница",  так вона суттева. Насичений жир погано окіснюеться та не утворює при тому херових епоксідів. До тогож, організму потрібні й насичені, й ненасичені жири, хочь й різною мірою. Більше, всеж, ненасичені. Однак, іжте з жирів саму омега -3, й вас настануть проблеми.

1. Всесвітній сайт здоров"я серця каже, що шкідливі
https://www.heart.org/en

What are trans fats?
There are two broad types of trans fats found in foods: naturally-occurring and artificial trans fats. Naturally-occurring trans fats are produced in the gut of some animals and foods made from these animals (e.g., milk and meat products) may contain small quantities of these fats.
Artificial trans fats (or trans fatty acids) are created in an industrial process that adds hydrogen to liquid vegetable oils to make them more solid.
The primary dietary source for trans fats in processed food is “partially hydrogenated oils."


How do trans fats affect my health?
Trans fats raise your bad (LDL) cholesterol levels and lower your good (HDL) cholesterol levels. Eating trans fats increases your risk of developing heart disease and stroke. It’s also associated with a higher risk of developing type 2 diabetes.

2. Тут погоджуюсь 100%
Сіль - також необхідна
А з"їж 200гр солі і копита відкинеш

І про воду те саме
І про кисень в повітрі


Останнє редагування: 30 листопада 2020 23:01:14 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

1. Всесвітній сайт здоров"я серця каже, що шкідливі
https://www.heart.org/en

What are trans fats?
There are two broad types of trans fats found in foods: naturally-occurring and artificial trans fats. Naturally-occurring trans fats are produced in the gut of some animals and foods made from these animals (e.g., milk and meat products) may contain small quantities of these fats.
Artificial trans fats (or trans fatty acids) are created in an industrial process that adds hydrogen to liquid vegetable oils to make them more solid.
The primary dietary source for trans fats in processed food is “partially hydrogenated oils."

How do trans fats affect my health?
Trans fats raise your bad (LDL) cholesterol levels and lower your good (HDL) cholesterol levels. Eating trans fats increases your risk of developing heart disease and stroke. It’s also associated with a higher risk of developing type 2 diabetes.
2. Тут погоджуюсь 100%
Сіль - також необхідна
А з"їж 200гр солі і копита відкинеш

І про воду те саме
І про кисень в повітрі
трансжири. Видумають же... Маргарін прінципово не містить холестеріну. Ні поганого, ні доброго. Якби маргарін робили з надчістоі оліі, він відрізнявся б від масла тількі відсутністью домішок, не завжди корисних, та запаху, як не додати його окремо. Нажаль, то дорого, й маргарін дійсно не корисний продукт.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

трансжири. Видумають же... Маргарін прінципово не містить холестеріну. Ні поганого, ні доброго. Якби маргарін робили з надчістоі оліі, він відрізнявся б від масла тількі відсутністью домішок, не завжди корисних, та запаху, як не додати його окремо. Нажаль, то дорого, й маргарін дійсно не корисний продукт.
При чому тут, що в маргарині нема холестеролу (за визначенням)?
В цукрі його теж нема.
І в солі.
І в тютюновому диму.
Однак, їжте кілограмами сіль чи цукор, чи паліть - і будете мати атеросклероз

Це ви вже входите в мою царину експертизи))

PS. до речі, на картинці маргаригу вище так і сказано: "Холестеролу нема"

Останнє редагування: 1 грудня 2020 00:12:36 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

трансжири. Видумають же... Маргарін прінципово не містить холестеріну. Ні поганого, ні доброго. Якби маргарін робили з надчістоі оліі, він відрізнявся б від масла тількі відсутністью домішок, не завжди корисних, та запаху, як не додати його окремо. Нажаль, то дорого, й маргарін дійсно не корисний продукт.

"Поганий" чи "добрий" - він сам не є ні поганим ні добрим
Він таким є в залежності від того, де він є: в LDL чи HDL
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

При чому тут, що в маргарині нема холестеролу (за визначенням)?
В цукрі його теж нема.
І в солі.
І в тютюновому диму.
Однак, їжте кілограмами сіль чи цукор, чи паліть - і будете мати атеросклероз

Це ви вже входите в мою царину експертизи))

PS. до речі, на картинці маргаригу вище так і сказано: "Холестеролу нема"
на солі теж бачів "без гмо".
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Щоб ви не робили: жерли чі не жерли, сало, маргарін жири такі й сякі, палили би, чи бухали, то все спріятливи фактори, та не основа атеросклерозу. Основа - метаболізм та гени.  Не дай людині холестеролу, вона й поебатися не зможе, а скоро й помре.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

Він таким є в залежності від того, де він є: в LDL чи HDL
в розчіні, то добре, в камнях, то погано. Це ясно. Однак там регуляторних сістем того більше десятка, то може регулювати лише сам організм. А якщо генетично він схілен до склерозу, то й вегаство не допоможе.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

в розчіні, то добре, в камнях, то погано. Це ясно. Однак там регуляторних сістем того більше десятка, то може регулювати лише сам організм. А якщо генетично він схілен до склерозу, то й вегаство не допоможе.
І це також правда
Маленьке зауваження, правда
Людське тіло робить холестерол, десь 80% від потрібного. 20% таки мусимо додатково споживати
У корови і собаки, звичайно, ці цифри різняться. Ясно, що корова має синтезувати весь його сама.
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

на солі теж бачів "без гмо".
І що, виявилося неправдою?  :D
А ще на солі є "термін споживання". Ага.
Видобувають лише ту, у якої, після мільярдів років, термін закінчиться через пару років  :S
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно
Пшениця

Курячі пупки і печіночка (1.2 кг)
Квасоля - багато (1.5 склянки сухої)
Картопля - (3, величеньких)
Цибуля (пів великої) фіолетового гольору - для кольорового розмаїття
Перець солодкий (2) червоний - для кольорового розмаїття
Бурячиння (трамбоване заморожене листя з верхівками бурячків, з городу, 2 склянки)
Щавель (трамбоване заморожене листя з городу, склянка)
"Зажарка" - цибуля з морквою
Перець чорний, перець пекучий, кмин, лавр, грецький горіх (5, порубаний), мускатний горіх (може, 1 грам) для запаху
Кріп (трамбований, з городу, ранньовесінній, заморожений, склянка)
Помідори Rapuzel (сік)  (0,5л)
(Капусти тупо нема вдома) :weep:

Вихід - 5.5л
Зараз буду їсти

Фото десь в середині процесу варки (видно, щойно вкинув бурячиння з бурячками).




Останнє редагування: 1 грудня 2020 04:42:18 від Пшениця
   
Re: Учимся и учим готовить вкусно

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 2 гостей
 
Повна версія