Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Користуючись моїми конституційними правами, відкриваю дану тему, аби шановні дописувачі ФУП поділились своїми улюбленими російськими художніми творами (русской литературы). Російська культура в новій державотворчій парадигмі стає частиною, підмножиною великої української. Тому нам потрібна власна, не пов'язана з Москвою, філософська та наукова концепція, історичний дискурс, систематизація та культурний код російської культури як підмножини української.

Перевагу прошу віддавати романам, але якщо серед найулюбленіших є новели, повісті, логічно об'єднані добірки майстрів короткої прози або поезії - будь-ласка. Також прохання враховувати тільки твори, оригінально створені російською мовою, уникати російських за походженням письменників, які писали іншими мовами (наприклад, Набоков в еміграції).

Мій топ-10:

1. Фёдор Достоевский - Бесы
2. Андрей Платонов - Чевенгур
3. Михаил Шолохов - Тихий Дон
4. Венедикт Ерофеев - Москва - Петушки
5. Михаил Булгаков - Мастер и Маргарита
6. Аркадий и Борис Стругацкие - Град обреченный
7. Виктор Пелевин - Generation П
8. Фёдор Достоевский - Братья Карамазовы
9. Антон Чехов - Вишнёвый сад
10. Андрей Белый - Петербург (1-е издание)

Виправлено.

Останнє редагування: 9 квітня 2024 20:28:18 від Drake
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Яке лайно...
   
Бєлого звали Андрій  :shuffle:
   
Ну я теж накину тоді трошки на вентилятор:

1. Станционный смотритель (Пушкин).
2. Герой нашего времени (Лермонтов).
3. Кавказький цикл (Толстой).
4. Анна Каренина (Толстой).
5. Преступление и наказание (Достоевский).
6. Мы (Замятин).
7. Оповідання Чехова.
8. Защита Лужина (Набоков).
9. Тихий Дон (Шолохов).
10. Колымские рассказы (Шаламов).
   
А чого через ВПН? Сцикотно?
   
Пушкин,Лермонтов,Есенин,Пастернак,Евтушенко,Вознесенский,Рождественский,Цветаева....

Не романи,але ж.

Люблю поезію.
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Ну я теж накину тоді трошки на вентилятор:

1. Станционный смотритель (Пушкин).
2. Герой нашего времени (Лермонтов).
3. Кавказький цикл (Толстой).
4. Анна Каренина (Толстой).
5. Преступление и наказание (Достоевский).
6. Мы (Замятин).
7. Оповідання Чехова.
8. Защита Лужина (Набоков).
9. Тихий Дон (Шолохов).
10. Колымские рассказы (Шаламов).

Тут ще більше лайна...
Хто наступний покаже колекцію лайна?
   
 Все, що слід прочитати у цапів - це Михайлу нашого, Євграфовіча.
 Там усі діагнози, що було у цапів і що буде.
 Решта - дурного смаку переспіви чужих ідей.
   
Тут ще більше лайна...
Хто наступний покаже колекцію лайна?

ось ці дописувачі.
вони ментально можуть бути нашими співвідчизниками?
я ніяк не можу зрозуміти тих, хто тілом тут, а сам здає координати дитячих садочків для ракетних ударів.
але.
якщо у них світосприйняття не українське.
чи можна від них чекати іншого?
   
Без сумніву, для мене, у них є вартісні художні твори.
Але нагадувати про це зараз - провокація.
Навіщо?

пс
Процитуй ще твір лавреата нобелівського премії "На незалежність України".
Там нобелівський лавреат постає у всій красі рафінованого і не дуже шовінізму.
Що ж тоді говорити про не нобелівських лавреатів.
   
Користуючись моїми конституційними правами, відкриваю дану тему, аби шановні дописувачі ФУП поділились своїми улюбленими російськими художніми творами (русской литературы). Російська культура в новій державотворчій парадигмі стає частиною, підмножиною великої української. Тому нам потрібна власна, не пов'язана з Москвою, філософська та наукова концепція, історичний дискурс, систематизація та культурний код російської культури як підмножини української.

Перевагу прошу віддавати романам, але якщо серед найулюбленіших є новели, повісті, логічно об'єднані добірки майстрів короткої прози або поезії - будь-ласка. Також прохання враховувати тільки твори, оригінально створені російською мовою, уникати російських за походженням письменників, які писали іншими мовами (наприклад, Набоков в еміграції).

Мій топ-10:

1. Фёдор Достоевский - Бесы
2. Андрей Платонов - Чевенгур
3. Михаил Шолохов - Тихий Дон
4. Венедикт Ерофеев - Москва - Петушки
5. Михаил Булгаков - Мастер и Маргарита
6. Аркадий и Борис Стругацкие - Град обреченный
7. Виктор Пелевин - Generation П
8. Фёдор Достоевский - Братья Карамазовы
9. Антон Чехов - Вишнёвый сад
10. Андрей Белый - Петербург (1-е издание)

Виправлено.
А гдє марініна?) гдє валкадав?) гдє?)
   
Я зараз можу читати тільки Владіміра Сорокіна, рік тому перечитав Сахарний Крємль)
   
Без сумніву, для мене, у них є вартісні художні твори.
Але нагадувати про це зараз - провокація.
Навіщо?

пс
Процитуй ще твір лавреата нобелівського премії "На незалежність України".
Там нобелівський лавреат постає у всій красі рафінованого і не дуже шовінізму.
Що ж тоді говорити про не нобелівських лавреатів.
Бродський жидівський хуєсос який так і не поняв хто він - руський чи жид)
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Навіщо?
Надихнувся сусідніми темами та тейками slp, що російська культура то є українська культура.
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

А гдє марініна?) гдє валкадав?) гдє?)

"Как закалялась сталь" - ось де шедевр...
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

А гдє марініна?) гдє валкадав?) гдє?)
Можна окремо добірку росіського фентезі.
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Надихнувся сусідніми темами та тейками slp, що російська культура то є українська культура.

Єпанувся?
   
Все, що слід прочитати у цапів - це Михайлу нашого, Євграфовіча.
 Там усі діагнози, що було у цапів і що буде.
 Решта - дурного смаку переспіви чужих ідей.
А коли це він наш став?
Кацап він, але його Історія одного міста,це.....
   
Я зараз можу читати тільки Владіміра Сорокіна, рік тому перечитав Сахарний Крємль)
Сорокін норм - я про доктора гарі на прочитав трилогію - там кацапи в усій своїй красі )
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

"Как закалялась сталь" - ось де шедевр...
Доволі непогано. Як червоноармійці в санаторії зігнали відпочиваючих, що танцювали чарльстон, та почали ото свої стрибки на корточках під гармонь - вогонь! Я там дізнався слово "проституировать" і почав багато його вживати на радість вчителям.
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Можна окремо добірку росіського фентезі.

Там де отважний спєцназавєц провалюється в 41 і допомагає дєдам пабєдіть праклятих фашистав і злобних укрАінскіх бандєравцаф?
   
Яке лайно...


Книжки будеш палати? :-)o

Тоді рекомендує  перед тим як спалиш:
Павлов И.П. "Об уме вообще, о русском уме в частности"...

Якось схоже... :-)o
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Я як був піонєром читав таку грубу книжку "дети - герої".
Бля, тоді навіть читалось з захопленням і гордість брала за зою, павліка і марата.
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Книжки будеш палати? :-)o

Тоді рекомендує :
Павлов И.П. "Об уме вообще, о русском уме в частности"...

Якось схоже... :-)o

Нах палити?
Можна здати в макулатуру.
Можна в туалет віднести на чорний день... Вайни і міра надовго має вистачити.
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Там де отважний спєцназавєц провалюється в 41 і допомагає дєдам пабєдіть праклятих фашистав і злобних укрАінскіх бандєравцаф?
Це рейтинг постіронічного споживання.

Олег Рыбаченко - Пчела-попаданец

Цитувати
Галина резво прыгнула, и тут колоссальнейший удар сотряс атлетическое, девичье тело. Огромная лапа таракана-тираннозавра по касательной задела ее. Хотя сама туша экспресс пронеслась мимо. Но этого, к сожалению, оказалось достаточно, чтобы она влетела в заросли, вращаясь словно пропеллер истребителя. Длинные шипы кустов вонзились в её гладкую, золотисто-оливковую кожу девчонки. Они бы порвали её, если не защитное зелье, значительно увеличившее упругость и крепость плоти. Боли Галина не чувствовала, она была наполовину оглохшей. Но внутри её уже бушевал ураган, ярость битвы переполняла воительницу-комсомолку.
   
Я в 90-х вважав найкрутішим з сучасних їхніх авторів Пєлєвіна, поки не відкрив Сорокіна. Ото в чувака фантазія, і спочатку стьоб над совдепією, а потім раз - і вже над сучасною кацапією. Ніхто так майстерно в них не пише сатиру на рускій мір..
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

В мене в бібліотеці є одна книга російською - це "Том Сойєр" Марка Твена в перекладі Корнія Чуковского.
Переклад просто шикарний, геніально тонко передані антиклерикальні настрої Твена того часу....
Улюблених російських письменників немає взагалі....
   
Користуючись моїми конституційними правами, відкриваю дану тему, аби шановні дописувачі ФУП поділились своїми улюбленими російськими художніми творами (русской литературы). Російська культура в новій державотворчій парадигмі стає частиною, підмножиною великої української. Тому нам потрібна власна, не пов'язана з Москвою, філософська та наукова концепція, історичний дискурс, систематизація та культурний код російської культури як підмножини української.

Перевагу прошу віддавати романам, але якщо серед найулюбленіших є новели, повісті, логічно об'єднані добірки майстрів короткої прози або поезії - будь-ласка. Також прохання враховувати тільки твори, оригінально створені російською мовою, уникати російських за походженням письменників, які писали іншими мовами (наприклад, Набоков в еміграції).

Мій топ-10:

1. Фёдор Достоевский - Бесы
2. Андрей Платонов - Чевенгур
3. Михаил Шолохов - Тихий Дон
4. Венедикт Ерофеев - Москва - Петушки
5. Михаил Булгаков - Мастер и Маргарита
6. Аркадий и Борис Стругацкие - Град обреченный
7. Виктор Пелевин - Generation П
8. Фёдор Достоевский - Братья Карамазовы
9. Антон Чехов - Вишнёвый сад
10. Андрей Белый - Петербург (1-е издание)

Виправлено.
Читати можна все, що завгодно якщо не ставитись до друкованого слова як до пророчого.
Якщо ставитись до всього цього спаму приблизно як до Дизель Шоу або Тік-Ток, то все буде Ок.
Тим більше, що нічого глибшого і важливішого там насправді немає, це все самонавіювання і не більше.
   
Там де отважний спєцназавєц провалюється в 41 і допомагає дєдам пабєдіть праклятих фашистав і злобних укрАінскіх бандєравцаф?
Так, хильнувши перед цим спєрми сталіна для храбрості)
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Так, хильнувши перед цим спєрми сталіна для храбрості)

До таваріща сталіна він добирався після того як лічно унічтожил пару дивізій праклятих врагов, згадав формулу супер взривчаткі і креслення афтамата калашнікава...
   
Це к Сорокіна в Голубому салі Сталін і Хрущов коханці, з досить натуралістичним описом коїтусу між ними)
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Віктор Астаф'єв Пєчальний дєтєктів
Віктор Астаф'єв Прокляти і убіти
Віктор Астаф'єв Царь-риба
Володимир Солоухін Камєшкі на ладоні Чьорниє доскі
Васілій Шукшин Оповідання
Георгій Паустовський Автобіографічна трилогія (я в курсі, що він на нас плювався там, проте є багато цікавого)
Пьотр Толстой Жертви Ялти
Валєнтін Распутін Прощаніє с Матьорой
Алєксандр Шумілін Ванька-ротний
А.П.Чєхов Усе.
Р.Салтиков-Щєдрін ВСЕ !
Бунін Все.
Брати Вайнер Ера Милосердя
Брати Стругацькі Равлик на схилі


Цитата з Ванькі-Ротного

если вы увидите увешанного наградами, знайте, что любая из [них] имеет обратную сторону. Воевали и шли под свинец не те, кто погонял нас, ротных, по телефону, не те, кто рисовал на картах кружочки и стрелы, не те, кого стригли и помадили [в тылу]… Начальники… по телефону требовали, угрожали… расправой, крыли трёхэтажной матерщиной. А когда я являлся с докладом — снисходительно улыбались… иронично удивляясь… [и] не стеснялись прямо в глаза спросить: — Ты ещё жив? А мы думали, что тебя убило! И деревню не взяли?.. Смотри[те] — он даже не ранен!.. Невидимая стена разделяла фронт на два лагеря. Одни сидели в тылу… за солдатскими спинами, а мы ценой своей жизни и крови добывали им деревни. Чем тупей и трусливей были они, тем настойчивей и свирепей гнали… нас вперёд. Мы были жертвой их промахов, неумения и неразберихи. Все эти прифронтовые „фронтовики“ и „окопники“ должны [теперь] тихонько сидеть… гадить в галифе и помалкивать в тряпочку о том, что они воевали и видели войну, чтобы ненароком не испачкаться в собственном дерьме… Я служил службу „погонялы“ своих солдат на верную смерть. В этом я признаюсь, беру на себя вину [и] каюсь — на мне лежит этот тяжкий грех. А начальники мои перед солдатами остались не виновными. Они… не кричали, в атаку их… не гнали, трибуналом не пугали, [ведь] у них были для этого командиры рот — Ваньки ротные!.. Не думайте, что я что-либо сгущаю, мне иногда от обиды просто хочется всех подальше послать! Как они только выжили, сидя у нас за спиной?!.. Мы были тем мусором, цена жизни которого была мала и ничтожна…
   
Віктор Астаф'єв Пєчальний дєтєктів
Віктор Астаф'єв Прокляти і убіти
Віктор Астаф'єв Царь-риба
Володимир Солоухін Камєшкі на ладоні Чьорниє доскі
Васілій Шукшин Оповідання
Георгій Паустовський Автобіографічна трилогія (я в курсі, що він на нас плювався там, проте є багато цікавого)
Пьотр Толстой Жертви Ялти
Валєнтін Распутін Прощаніє с Матьорой
Алєксандр Шумілін Ванька-ротний
А.П.Чєхов Усе.
Р.Салтиков-Щєдрін ВСЕ !
Бунін Все.



Цитата з Ванькі-Ротного

если вы увидите увешанного наградами, знайте, что любая из [них] имеет обратную сторону. Воевали и шли под свинец не те, кто погонял нас, ротных, по телефону, не те, кто рисовал на картах кружочки и стрелы, не те, кого стригли и помадили [в тылу]… Начальники… по телефону требовали, угрожали… расправой, крыли трёхэтажной матерщиной. А когда я являлся с докладом — снисходительно улыбались… иронично удивляясь… [и] не стеснялись прямо в глаза спросить: — Ты ещё жив? А мы думали, что тебя убило! И деревню не взяли?.. Смотри[те] — он даже не ранен!.. Невидимая стена разделяла фронт на два лагеря. Одни сидели в тылу… за солдатскими спинами, а мы ценой своей жизни и крови добывали им деревни. Чем тупей и трусливей были они, тем настойчивей и свирепей гнали… нас вперёд. Мы были жертвой их промахов, неумения и неразберихи. Все эти прифронтовые „фронтовики“ и „окопники“ должны [теперь] тихонько сидеть… гадить в галифе и помалкивать в тряпочку о том, что они воевали и видели войну, чтобы ненароком не испачкаться в собственном дерьме… Я служил службу „погонялы“ своих солдат на верную смерть. В этом я признаюсь, беру на себя вину [и] каюсь — на мне лежит этот тяжкий грех. А начальники мои перед солдатами остались не виновными. Они… не кричали, в атаку их… не гнали, трибуналом не пугали, [ведь] у них были для этого командиры рот — Ваньки ротные!.. Не думайте, что я что-либо сгущаю, мне иногда от обиды просто хочется всех подальше послать! Как они только выжили, сидя у нас за спиной?!.. Мы были тем мусором, цена жизни которого была мала и ничтожна…

Шукшина забув, я би ще Олександра Гріна додав
   
Я як був піонєром читав таку грубу книжку "дети - герої".
Бля, тоді навіть читалось з захопленням і гордість брала за зою, павліка і марата.

Я теж читав, у баби на полиці стояла  :weep:
   
   Большей частью читаю зарубежную литературу в русском переводе. Хотя, надо правду сказать, например, Ильфа и Петрова первый раз читал на украинском. Незабываемые впечатления))
   
ось ці дописувачі.
вони ментально можуть бути нашими співвідчизниками?
я ніяк не можу зрозуміти тих, хто тілом тут, а сам здає координати дитячих садочків для ракетних ударів.
але.
якщо у них світосприйняття не українське.
чи можна від них чекати іншого?

Я російську літературу припинив читати 20 років тому, з тих часів або українська, або західна, зараз переважно західна, в основному англійська і американська. Не бачу нічого поганого в тому, що колись це читав.
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

В часи старшої школи читав все "запоєм".
Річна шкільна програма світової літератури прочитувалась за першу чверть.
Чого не міг читати - це оті всі талстиє, дастаєвські, пушкіни, тургєнєви.
З того часу стійка відраза до кацапської класики.
В 10 класі стало взагалі просто, прийшла нова вчителька якій я таскав детективи, а вона мені фантастику. Все інше читати можна було "якщо є бажання".
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

Шукшина забув, я би ще Олександра Гріна додав

Гріна не люблю.
Нещасна по суті людина, сублімувала під іншого нещасного -Стівенсона.
Доволі специфічне чтиво. Хоча - це воля того хто читає.

Про Шукшина знаю один  факт - він дуже хотів зустрітися з нашим Тютюнником, вони обидва мали підписані збірки своїх оповідань одне в одного - не встигли. Шукшин помер од серцевого нападу.
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

"Важку" російську класику не люблю й не любив ніколи - ні Толстого, ні Тургєнєва ні Гончарова, тощо - там треба розуміти їхню творчість в контексті часу. Важке й непідйомне.
   
Re: Найулюбленіші романи російською у дописувачів ФУП

З західної класики тоді в шкільні роки не зміг осилити "Дон Кіхота". Яка ж то була муть і тянучка.
Цікаво чи зараз би зміг прочитати...
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 2 гостей
 
Повна версія