Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Трошки про олію

Re: Трошки про олію

Спасибо комментаторам, порадовали своей беспардонностью  :laugh:
Сковорода, самая обыкновенная совковая дюраль. Для дрочеров на стоимость газа. Мне лично пох сколько он стоит и вас мои затраты никак не должны волновать, что такое принцип, слыхали?
И основная суть эксперимента, понять чем нынешняя рафинированная олия отличается от домашней. Какое говно в нее подмешивают. Если вам не интересно, что вы кушаете, это ваши личные проблемы.

Совковую сковородку давно пора выкинуть.

И если ты до сих пор жаришь-шкваришь некачественной говняной оліє, пользуясь сковородкой 40-летней давности, то мне тебя и твою семью искренне жаль. :)
   
Re: Трошки про олію

Розкажи більше
Раніше  свіжевижата олія із соняшника плюс сіль плюс кільця цибульки були делікатесом
Зараз extra virgin sunflower oil не продают ніде
Warum?
Клас ! Ви не з тих людей, які мене переконували, що рафінована олія світла тому, що її водою розбавляють ?  :D
Свіжевижата олія (зі звичайної олійниці) не проходить ніякої обробки. Що вижали, те й злили. Тому в ній присутні всі воски, частини клітковини, кислоти і таке інше. Тому в неї харектерний сильний запах. Для салатів це добре (для тих хто любить). А от при смаженні на такій олії запах далеко не всім подобається (ще може і гіркота з'явитись). Тому для смаження використовують рафіновану олію. З неї ВИДАЛЕНІ фосфоліпіди, воскоподібні речовини, жиророзчинні пігменти, жирніх кислоти, альдегіди, кетони та інші леткі кислоти. Так що при виробництві олії на заводах в неї нічого не додають, а навпаки видаляють.


Останнє редагування: 21 серпня 2019 14:40:07 від Влад
   
Re: Трошки про олію

Клас ! Ви не з тих людей, які мене переконували, що рафінована олія світла тому, що її водою розбавляють ?  :D
Свіжевижата олія (зі звичайної олійниці) не проходить ніякої обробки. Що вижали, те й злили. Тому в ній присутні всі воски, частини клітковини, кислоти і таке інше. Тому в неї харектерний сильний запах. Для салатів це добре (для тих хто любить). А от при смаженні на такій олії запах далеко не всім подобається (ще може і гіркота з'явитись). Тому для смаження використовують рафіновану олію. З неї ВИДАЛЕНІ фосфоліпіди, воскоподібні речовини, жиророзчинні пігменти, жирніх кислоти, альдегіди, кетони та інші леткі кислоти. Так що при виробництві олії на заводах в неї нічого не додають, а навпаки видаляють.

тим людям нічого не доведеш
вони свято вірять у порошкове вино і пальмове молоко
тому вірити в особливо скомбіновану з шкідливих речовин олію це святе

просте логічне питання "а навіщо?" в голову не приходить голова у них не для того   
   
Re: Трошки про олію

Совковую сковородку давно пора выкинуть.

И если ты до сих пор жаришь-шкваришь некачественной говняной оліє, пользуясь сковородкой 40-летней давности, то мне тебя и твою семью искренне жаль. :)

Цитоване безпосередньо мене стосуєцця , бо користаюсь совковою і мене влаштовує .  Олію , якшо у магазіні - виключно кукурудзяну , але існують продавці , що нарозлів продають сояшникову та іще і мучають запитаннями - "вам пахучу чі смажити ..?"  відповідаю - "та мені її їсти , а не нюхати" , але однак обираю пахучу бо ще ж і на рибалку тра . ))

От тільки не здатен зрозуміти отого "іскрєннє жаль" , тобто не здатен зрозуміти , навщо , яка мета в людини , в автора , коли він декларує свої внутрішні почуття .

Ну - жаль , то і жаль , мені то шо .
   
Re: Трошки про олію

Цитоване безпосередньо мене стосуєцця , бо користаюсь совковою і мене влаштовує .

Покажи фото своей сковородки.
   
Re: Трошки про олію

Покажи фото своей сковородки.

Та ну , я ж европейські цінності хоч може і частково , але ж визнаю - гріх буде з людей знущатись , псіхіку читачів-дописувачів травмувати . ))
   
Re: Трошки про олію

Та ну , я ж европейські цінності хоч може і частково , але ж визнаю - гріх буде з людей знущатись , псіхіку читачів-дописувачів травмувати . ))

Та що нам ті дописувачі :)

Може я хочу в тебе викупити ту чудо-сковороду що 40 років смажить!  :laugh:
   
Re: Трошки про олію

Та що нам ті дописувачі :)

Може я хочу в тебе викупити ту чудо-сковороду що 40 років смажить!  :laugh:

Б-г-г - "хотєть , нє врєдно" (с) , молода вона іще , десь від 87-го або 88-го року , а вже скалічена - ручка саморобна з дерева і ота ручка , що на кришці повертаєцця одкриваючі повітряний отвір теж надламана .

Такі речі не продаюцця , а потребують догляду і поваги з боку власника - у соєму світогляді .
   
Re: Трошки про олію

А з чого пательня?....
Купила три чавунні, після двух невдалих спроб подарувала їх, а собі купила нержавійку. Тільки ними і користуюсь.
І взагалі намагаюсь не смажете - краще в мультиварці.
   
Re: Трошки про олію

Да блд йовама, есть нормальные сковородки и чугунка на 3 литра и тефлон, шо вы б***ь уперлись рогом в какую то х.у.йню. Ну совсем фупчики е.б.а.нулись. Самый простой вопрос, основанный на багаторичному  досвиду.  На домашней олии нагар опадает за сутки, на самом маленьком огне комфорки. Те кто считает стоимость газа, идут просто на..х.уй. На магазинной олии нагар превращается в какую то субстанцию толщиной в пол милиметра, которая просто как эмаль на заводской кружке. У кого не хватає розуму допетрити про що мова, йдить мимо. Пи.здота фупівсьва, у вас розуму як бл у комахи, тільки попиздити про петра та зе
   
Re: Трошки про олію

Я ото вже надрукував , що колись випалювали сковородки і вони дійсно за добу вигоряють до стану - як із магазіна блищить .., але теє було у студентському гуртожитку і перші години того випалювання сморід на кухні був такий , що навіть відчинені двері до пожежних східців не рятували протягом . Втікали усі як від сльозогінного газу .  Тому зара , у власній хаті , навіть маючи витяжку та враховуючи що ніякого коштовного та звичайного оздоблювального ремонту не роблю , я нуйогонах гратись із випалюванням та експериментувати-перевіряти .

Стосовно олій - вартість !!! та пам'ять , що існує і пальмова .
   
Re: Трошки про олію

Нда, я дивлюсь тут ті ще специ.
Не сиділи б днями на ФУПі то знали б про різні типи пателень, та їми користуватися.
Діти тефлону, йопта.

Якщо ви маєте справу з мінеральною, то білою та чистою вона є тільки в стані нова.
І в цьому стані вона не робоча. Її спочатку потрібно привести в робочий стан.
Наливаєте олію та грієте, поки не почне димити. Зливаєте, можна повторити.
С часом на поверхні утворюється плівка, так звана патина, яка запобігає прингорянню та прилипанню.
Якщо в наслідок забруднення ви почистили пательную знову до білого, то процедуру обпалювання з олією треба повторити.

Будете все робити по науці то така пательня покаже такі результати, що ніякому модному тефалю і не снилося.

У мене французська De Buyer

Чугунієві мають свої нюансі але логика використання така ж
   
Re: Трошки про олію

Да блд йовама, есть нормальные сковородки и чугунка на 3 литра и тефлон, шо вы б***ь уперлись рогом в какую то х.у.йню. Ну совсем фупчики е.б.а.нулись. Самый простой вопрос, основанный на багаторичному  досвиду.  На домашней олии нагар опадает за сутки, на самом маленьком огне комфорки. Те кто считает стоимость газа, идут просто на..х.уй. На магазинной олии нагар превращается в какую то субстанцию толщиной в пол милиметра, которая просто как эмаль на заводской кружке. У кого не хватає розуму допетрити про що мова, йдить мимо. Пи.здота фупівсьва, у вас розуму як бл у комахи, тільки попиздити про петра та зе
Жарю на магазинном рафинированном вымороженном масле, не выбирая производителя. Нагар не образуется. Что я делаю не так? :(  :S
Правда мою почти сразу, не оставляя надолго холодной.

Останнє редагування: 21 серпня 2019 16:13:49 від serg60
   
Re: Трошки про олію

"Найцікавіше" що знаю - на перегріту сковороду , ото якраз наприкінці того випалювання така буде - надгаряча , але не червона , або плюнути або краплю води брискнути - шо ртуть по підлозі , так ото вода по сковорідці бігає . ))
   
Re: Трошки про олію

Да блд йовама, есть нормальные сковородки и чугунка на 3 литра и тефлон, шо вы б***ь уперлись рогом в какую то х.у.йню. Ну совсем фупчики е.б.а.нулись. Самый простой вопрос, основанный на багаторичному  досвиду.  На домашней олии нагар опадает за сутки, на самом маленьком огне комфорки. Те кто считает стоимость газа, идут просто на..х.уй. На магазинной олии нагар превращается в какую то субстанцию толщиной в пол милиметра, которая просто как эмаль на заводской кружке. У кого не хватає розуму допетрити про що мова, йдить мимо. Пи.здота фупівсьва, у вас розуму як бл у комахи, тільки попиздити про петра та зе

 :lol:
   
Re: Трошки про олію

Спасибо комментаторам, порадовали своей беспардонностью  :laugh:
Сковорода, самая обыкновенная совковая дюраль. Для дрочеров на стоимость газа. Мне лично пох сколько он стоит и вас мои затраты никак не должны волновать, что такое принцип, слыхали?
И основная суть эксперимента, понять чем нынешняя рафинированная олия отличается от домашней. Какое говно в нее подмешивают. Если вам не интересно, что вы кушаете, это ваши личные проблемы.

Дюраль - оце пагано (хоч і не завжди), а не те, що стара чи совкова. Алюміній, як не помиляюсь, в кислих середовищах стає отруйним.
Тому я 2 свої прибл. 30-40-карічні сковороди й викинув недавно й почав користуватись чавунними - й чавенними, як не зіржавіють, можна безвечно користуватись хоч сторіччями.

Стосовно ж чистки прокалюванням - так я не розумію критики критиканів. Бо от сучасна електродуховка - в неї який режим очистки? Точнісінько такий: врубається на повну потужність щось годин так на 5-6 як не більше - і потім, як охолоне, тільки здмухнуть пил залишається. Може, комусь це теж неекономічним здасться - "скільки кіловат у повітря!", але це - згідно паспорта виробника.
   
Re: Трошки про олію

   Решил привести в порядок старую сковороду. Выкинуть чисто жалко. Добротная такая сковорода. Ну когда то, в давние времена приводил ее в "чувство" на газовой плите. Ставил на самый медленный огонь и сутки она грелась. Как правило к утру, она была как с конвеера, яркая и блестящая. Поставил на огонь ........ в общей сложности трое суток на огне. Хрен там. Весь этот нагар превратился в какую то пленку типа эмали. Прилипла так, шо даже щетка по металлу на болгарке не снимает. Это я к тому, какое говно в магазине продают. Раньше готовили только на домашней и никаких проблем не было. Что там в нее подмешивают х.з..

Довбень, береш звичайну соду кип'ятиш пательню в її розчині півгодини.  :fool:
Весь нагар розм'якшається , так що його можна зняти шпателем, або ножем. Потім миєш.
І не треба годинами нічого випалювати.
   
Re: Трошки про олію

Якщо ж комусь цікаво про олії для кухні, можу дати посилання, де наводяться "температури чадіння" (smoke points) різних олій:

https://jonbarron.org/diet-and-nutrition/healthiest-cooking-oil-chart-smoke-points

Якщо коротко, з таблиці видно, що

майже всі популярні НЕрафіновані олії мають темп.чадіння близько 110 градусів;

темп. чадіння тих самих рафінованих олій близько 230 градусів;

найвища температура чадіння - олії з авокадо - 270 градусів, тобто вона найбільш підходить для "жорсткої" жарки
   
Re: Трошки про олію

На різні потреби потрібні різні пательні. Протушувати, або обсмажувати на максимальній температурі м'ясо, краще чавун. А для млинців в мене є з низьким бортиком і покриттям
цікаво як смажити на чавуні як плита індукційна :S
   
Re: Трошки про олію

Довбень, береш звичайну соду кип'ятиш пательню в її розчині півгодини.  :fool:
Весь нагар розм'якшається , так що його можна зняти шпателем, або ножем. Потім миєш.
І не треба годинами нічого випалювати.
ну шо за люди  :(  я знаю, що є багато способів очистити нагар с посуду. До інших не вдавався, бо цей провірений роками. Щось у складі олії змінилось. Мова йде про магазинну.
   
Re: Трошки про олію

ну шо за люди  :(  я знаю, що є багато способів очистити нагар с посуду. До інших не вдавався, бо цей провірений роками. Щось у складі олії змінилось. Мова йде про магазинну.
Я почти также свои чищу.
Фо Дидусь с содою: а снаружи почистить?
   
Re: Трошки про олію

Це контент для ютубу  :lol:  такі експеременти там мають популярність..
Як то  "деревяний поршень в ДВС" тощо..
   
Re: Трошки про олію

Я почти также свои чищу.
Фо Дидусь с содою: а снаружи почистить?

Кладеш її в таз чи противень, куди влізе і кип'ятиш і знутрі і зовні одночасно...
   
Re: Трошки про олію

та є інші пательні  :laugh: . Питання в тому, що туди підмішують, що такий результат дає
+================================
Нічого туди не домішують! Вчить хімію!
Просто треба більшу температуру щоб
залишки олії карбонізувалися.
   
Re: Трошки про олію

Кокосовую. Она не горит
+=================+
Будь-яка олія горить.
   
Re: Трошки про олію

чому дорого?))) то ж не через лічильник. а по абонплатію вважаю на шару. він може всі комфорки на всю цілодобово палити - і платити лиш символічну абонплату  (tu)  [ua]

Найкраще газ палити на всі 4 камфорки на всю катушку і з запаленою духовкою з відкритими дверцятами - тоді він швидше в москалів закінчиться!
   
Re: Трошки про олію

После того, как год назад поставили дома посудомойку, и теперь сковородки моем только там, забыли, что такое нагар. Но конечно мыть надо при высокой температуре 70 град. Сейчас все сковородки как новые, только по царапинам на антипригарном покрытии видно, что были в использовании.

У меня вывод такой — нагар убирается за счет высокой температуры воды и за счет того, что все это плещется в воде достаточно долго. Руками так не сделаешь — не будешь же ты елозить сковородку кипятком полчаса вручную
   
Re: Трошки про олію

После того, как год назад поставили дома посудомойку, и теперь сковородки моем только там, забыли, что такое нагар. Но конечно мыть надо при высокой температуре 70 град. Сейчас все сковородки как новые, только по царапинам на антипригарном покрытии видно, что были в использовании.

У меня вывод такой — нагар убирается за счет высокой температуры воды и за счет того, что все это плещется в воде достаточно долго. Руками так не сделаешь — не будешь же ты елозить сковородку кипятком полчаса вручную

У нього пательня без покриття...
Голий алюміній...
   
Re: Трошки про олію

Розкажи більше
Раніше  свіжевижата олія із соняшника плюс сіль плюс кільця цибульки були делікатесом
Зараз extra virgin sunflower oil не продают ніде
Warum?
+====================================================================+
Бо у багатьох ці домішки викликають алергію. Тому і рафінують, тобто, чистять олію.
   
Re: Трошки про олію

Да блд йовама, есть нормальные сковородки и чугунка на 3 литра и тефлон, шо вы б***ь уперлись рогом в какую то х.у.йню. Ну совсем фупчики е.б.а.нулись. Самый простой вопрос, основанный на багаторичному  досвиду.  На домашней олии нагар опадает за сутки, на самом маленьком огне комфорки. Те кто считает стоимость газа, идут просто на..х.уй. На магазинной олии нагар превращается в какую то субстанцию толщиной в пол милиметра, которая просто как эмаль на заводской кружке. У кого не хватає розуму допетрити про що мова, йдить мимо. Пи.здота фупівсьва, у вас розуму як бл у комахи, тільки попиздити про петра та зе
+=======================================================
Пояснюю повним невігласам в хімії:
жири - це складні ефіри жирних кислот та гліцерину. Якщо жирні кислоти насичені,
то жири тверді. Якщо є ненасичені - то це олії. А всі ненасичені сполуки здатні до
полімеризації. Ось при нагріванні за участі кисню цей процес і відбувається. Чим
вище ступінь полімеризації - тим нижче розчинність, тому їх змити майже неможливо.
Можна витримати декілька днів у розчині соди - тоді відбувається гідроліз і продукти
його стають розчинними у воді. Якщо ступінь полімеризації високий, то єдиний вихід -
нагріти до обвуглення, а утвовенне аморфне вугілл почистити механічно з допомогою
миючих засобів. Ми в лабі інколи скляний хімічний посуд, де на стінки налипла смола,
просто випалювали - нагрівали в муфелі до 480-550 градусів (в залежності від марки
скла) і смоли та вуглець просто вигоряли, утворюючи вуглекислий газ та воду.
Вчить хімію - базу прикладних домашніх та кухонних наук!
   
Re: Трошки про олію

ну шо за люди  :(  я знаю, що є багато способів очистити нагар с посуду. До інших не вдавався, бо цей провірений роками. Щось у складі олії змінилось. Мова йде про магазинну.
+==================================================+
Більш чиста стала. Технології рафінування вдосконалюються.
І нічого більше.
   
Re: Трошки про олію

Раньше жена готовила на модных сковородках  пока не доказал что на чугунной жарить удобней и лучше.Главное обкатать новую чугунную сковородку тогда к ней меьше будет прилипать и пригорать.Нужно ее прокалить два три раза  с солью

Я вже кілька років як користуюся тільки чугунієм.
Головне правильно її із самого початку обробити і не мити з милом. І на індукційній плиті взагалі класно. Немає кіптяви і нагару від газу.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія