Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Хто що, консервація.

Re: Хто що, консервація.

що за суп такий? що туди ще кладете?


(tu) у мене горошок іде лише декілька разів на рік в олів"є, і то не завжди бо діти його відгортають.
тому нема сенсу його вирощувати і ним займатись, теж купую в магазині - однієї баночки вистачає на 2 рази,
половинку залишаю, і без рідини зберігаю в морозилці до наступного разу.

Про суп. Самий звичайний. Картопля, зажарка морква-цибуля. А далі що в закромах є: трохи крупи рисової або гречаної, горошок ( разом з картоплею), зелені пучок і наприкінці броколлі морожена. Їй варитися хвилин 15 в супі на вогні або хвилин 7 у пароварці. Ще перець додаю морожений в зажарку. И подрібнений часник геть наприкінці. Можно на бульйоні, а можна й на воді. В чоловіка діабет, то він ту броколлі дуже полюбляє. А мені якщо борщу нема, то й їсти нема що в хаті.
   
Re: Хто що, консервація.

Колись літо було, помідори до приморозків стояли зелені, як дуб. Закривала зелені, напхані петрушкою. Взимку улетіли перші. А рецепта не записала, робила на-глаз: щось з помідорних рецептів, щось з огірочних.
В цьому році прийдеться знову експериментувати. Розсада була фігова, пересіювала помідори. Тепер вже липень закінчується, а вони лише вязатися почали.
   
Re: Хто що, консервація.

Консервую помідори і огірочки з кетчупом Чілі(Торчин). Але найбільш сподобались кабачки по цьому рецепту. Кому цікаво - пошук на Ютубі.
Салати не консервую, роблю зі свіжих овочів. Зараз не совок, славабогу, овочі можна купити круглий рік.
А ще заморозив нАзиму броколі, цвітну капусту, горошок, спаржеву квасолю, кріп, трохи кабачків. На підході болгарський перець. Все з власної дачі.
щодо салатів так, а кабачки лише на ікру ідуть.
В минулому році частину ікри перебила блендером,
а іншу закрила натуральною, то в цьому році
вже і не гралася з блендером - неперемелена більше сподобалась.
Закрили одну порцію, а в морозилку не клала свіжі кабачки,
бо минулорічні не сподобались - вода і шкірка.
   
Re: Хто що, консервація.

А оцту не забагато?
та наче ні. Розсольчик дуже смачний - можна пити і замість водички у спеку, якщо з холодильничка, але не нап*єшся. :gigi:  У мене свекруха кладе оцту із розрахунку 70 мл на літр води. Але менше закладати я б не рекомендувала, бо може позривати.
   
Re: Хто що, консервація.

Про суп. Самий звичайний. Картопля, зажарка морква-цибуля. А далі що в закромах є: трохи крупи рисової або гречаної, горошок ( разом з картоплею), зелені пучок і наприкінці броколлі морожена. Їй варитися хвилин 15 в супі на вогні або хвилин 7 у пароварці. Ще перець додаю морожений в зажарку. И подрібнений часник геть наприкінці. Можно на бульйоні, а можна й на воді. В чоловіка діабет, то він ту броколлі дуже полюбляє. А мені якщо борщу нема, то й їсти нема що в хаті.
по опису суп сподобався, треба спробувати приготувати,
якщо чоловік їстиме то будемо практикувати.
Теж любимо борщ, але я собі надбираю в каструльку без зажарки, томату і сметани,
бо майже постійно на дієті - болячки не дозволяють жерти що хочеться.
І на бульйонах нічого не готую, тільки на воді, а якщо відварюю курочку
то бульйон виливаю, а м"ясо на тарілочку, в суп кладу лише філе червоної риби.
   
Re: Хто що, консервація.

Консервую помідори і огірочки з кетчупом Чілі(Торчин). Але найбільш сподобались кабачки по цьому рецепту. Кому цікаво - пошук на Ютубі.
Салати не консервую, роблю зі свіжих овочів. Зараз не совок, славабогу, овочі можна купити круглий рік.
А ще заморозив нАзиму броколі, цвітну капусту, горошок, спаржеву квасолю, кріп, трохи кабачків. На підході болгарський перець. Все з власної дачі.
Я теж вже третій рік закриваю огірки з кетчупом Чілі ))) Помідори і кабачки не пробувала, треба буде спробувати.
Салати взимку не йдуть зовсім, донька, коли з нами жила, то навіть покуштувати відмовлялася, а чоловік їсть, але якось неохотно.
То я й припинила їх консервувати взагалі. Тільки баклажани роблю заготовку і все.

Кароффка, а оце твоє "париш 2 рази" - це те ж саме, що заливаємо окропом, 10 хвилин стоїть, зливаєш, кип"ятиш, знову заливаєш ?
   
Re: Хто що, консервація.

морозилку не клала свіжі кабачки,
бо минулорічні не сподобались - вода і шкірка
Для проби минулого літа завакуумував і заморозив пару пакетиків молоденьких цукіні - сподобалось. Тушу з м"ясом не розморожуючи попередньо.
   
Re: Хто що, консервація.

Я на бутиль давала 80 г оцту на огірки та 50 на помідори. Нічого не зривало. Тільки оцет в банку перед останньою заливою.
   
Re: Хто що, консервація.

Колись літо було, помідори до приморозків стояли зелені, як дуб. Закривала зелені, напхані петрушкою. Взимку улетіли перші. А рецепта не записала, робила на-глаз: щось з помідорних рецептів, щось з огірочних.
я таке колись робила, але фарширувала начинкою з моркви, петрушки і часнику.
Дуже смачне було, але гостреньке, тому відмовились від такого делікатесу, як і від кобри з баклажанів.
   
Re: Хто що, консервація.

І хто це кисло-солодке месиво їстиме?
месіво у твоєму брудному роті.

Для особо одарьонних злих та недобрих абісняю:

хрін у закатки кладеться виключно з часником, бо часник дуже пом*якшує продукти. Саме тому дехто із хроном докладає ще й листя вишні та/або смородини - для хрумкотючості. А якщо у закатку не кладеться часник, то солі з розрахунку 1 ст. ложка на літр маринаду, достатньо, щоб огірок не м*як. Бо якщо солі буде менше, то огірок зм*якне (сіль є природнім консервантом і хрумкості, а не тільки смакових якостей). А для смаку всі інші спеції (кріп, лавровий лист, перці) у мене заміняє гвоздика.

Що стосується другого рецепту (огірки на смак як квашений кавун), то якщо ви коли-небудь смакували квашений кавун, то звернули увагу, що він таки трішки м*якуватий порівняно зі свіжим. Так от Цей другий рецепт огірків відтворює квашені кавуни не тільки за смаковими якостями, а й по м*якості.

І не варто сюди тягнути навколокадрині срачі з інших гілок. Її тут ніхто не чіпає, хоч і їїрецепти - ото точно кислосолодке,

адже для порівняння:

у моїх рецептах на літр води йде 37,5/50 гр цукру, 30 гр. солі, 100 мл. оцту

у рецептах кадри на літр води йде 75 гр солі, 100 гр. цукру, 100 мл. оцту (і це при цукровому діабетові).  :facepalm:


Тому чія б корова мичяла, обхаркуючи чуже, а твоя б точно не хрюкала. ПиСи: мої закатані огірки їли і всі мої і чоловікові родичі, і сусіди, а потім випрошували рецепти.


Можеш не відповідати - читати не буду. Я такому хамидлові як ти все сказала.
   
Re: Хто що, консервація.

Я не можу куплену консервацію їсти. Мені воно не таке. Купую лише квасолю у томаті у борщ, горошок у салат та томатну пасту.

Все решта своє та з городу.
Клубніку, черешню, агрус  свіжимо їмо. Смородину чорну морозимо. Червону свекрусі віддаю. Вишню трохи в компот закриваю, трохи у варення, а решту у морозилку. Сливу може ще закрию. Цілою. Бо на варення багато цукру тре. А мо посушимо, якщо буде що.

Абрикоси на варення закривала. У цьому році нема, так є торішне. Я його з морозивом люблю.

У тебе ж наче огородик свій є? ось тобі рецепт для квасолі:

2 кг помідорів (або 1,650 л соку)
1 кг перцю
1 кг моркви
3 стакани квасолі
1 стакан олії (але я не кидаю, щоб не прогіркало, краще олії салатної додати коли будеш вже їсти)
2,5 ст. л. солі
5 ст. л цукру
5 ст. л оцту
3 середні головки часнику

Квасолю відварити до повної готовності, перець нарізати соломкою, моркву потерти на тертушку, помідори - на м*ясорубку.
Томат, перець та моркву тушкувати 30 хвилин, додати відварену квасолю та оцет, і проварити ще 10 хвилин, додаємо подрібнений (натертий або перемелений) часник і ще варимо 5 хвилин, розкладаємо по стерилізованих банках, закатуємо і укутуємо.


До квасолі я б порекомендувала ще ось такий рецепт на зиму:

Заправка для борщу

2,5 кг капусти
7 шт болгарського перцю
0,5 моркви
Зелень за смаком
До 3 літрів мелених помідорів додати трішки (десь до 0,5 л) води. Варити в томаті капусту порізану як на борщ, а можна й трішки крупніше, перецб порізаний соломкою, моркву натерту на тертушку варити 30 хв, розкласти по стерилізованих банках, закатати і укутати.

Чому рекомендую ці два рецепти? Вони у поєднанні дають досить ароматний і смачний борщ - додати тільки мнясо, цибулю, картоплю і буряк за бажанням. Якщо це курятина та ще й магазинна, то варка борщу у вас займе не більше часу, достатнього щоб зварилося м*ясо, а на смак і аромат буде не гіршим за той, що ви зазвичай варите.

І да, таку закатану квасолю можна їсти і як салат до гарніру.
   
Re: Хто що, консервація.

Карофка, дяки.

Але квасоля, як і горошок, зі мною не дружать в городі. Тому я їх купую :) але рецептик - бомба.
   
Re: Хто що, консервація.

Огірки квашені або мариновані польські літрова банка - 1,5 фунти (трохи більше вартості 1 хв. робочого часу)
Є ще гострі квашені турецькі або іранські.
Банка консервованих томатів 2 л - 3 фунти.
У турків вибір варень від айви-кизилу до вишні-абрикосів по 1,5-2 фунти за банку.
Мед у них же по 2-3 фунти з сотами і без.

Завтра поїду якраз купувати.

Але в садочку є кілька кущів порічки, аргусу, малини. Для краси. Хоча цього року порічки вродило багато. Зібрали і перетерли з цукром.  Але це 15 хвилин. І шкода, якщо пропаде.

   
Re: Хто що, консервація.

Я теж вже третій рік закриваю огірки з кетчупом Чілі ))) Помідори і кабачки не пробувала, треба буде спробувати.
Салати взимку не йдуть зовсім, донька, коли з нами жила, то навіть покуштувати відмовлялася, а чоловік їсть, але якось неохотно.
То я й припинила їх консервувати взагалі. Тільки баклажани роблю заготовку і все.

Кароффка, а оце твоє "париш 2 рази" - це те ж саме, що заливаємо окропом, 10 хвилин стоїть, зливаєш, кип"ятиш, знову заливаєш ?
так. Тільки, літрова стоїть 12 хв, а 3-літрова - 20 хвилин.  :gigi:
   
Re: Хто що, консервація.

Я на бутиль давала 80 г оцту на огірки та 50 на помідори. Нічого не зривало. Тільки оцет в банку перед останньою заливою.
говорили про огірки - вони не мають власної кислоти, тому на них 70 мл на літр маринаду - це мінімум.
   
Re: Хто що, консервація.

Тільки, літрова стоїть 12 хв, а 3-літрова - 20 хвилин.
;o Дяки. А я так трохи постояло,  і виливала коли вже руками можна взятися )))
   
Re: Хто що, консервація.

Карофка, дяки.

Але квасоля, як і горошок, зі мною не дружать в городі. Тому я їх купую :) але рецептик - бомба.
У мене дитина квасолю з*їдає серед перших нарівні з аджикою і лечо. Не встигаю і борщу наваритися взимку, то трішки приховую від нього.  :gigi:
   
Re: Хто що, консервація.

Ще про заправку до супів-борщів.
Все по кілу: томати, перець солодкий, морква, цибуля. Петрухана гарний пучок.

Петрухан ріжемо, решту через м'ясорубку. Змішати, посолити за смаком, довести до кипіння і в банки. Накрити кришками, не закривати. Стерилізуємо у духовці: нагріваємо до 150, ставимо банки. Як тільки нагріється знову до 150, виключаємо і чекаємо, коли вичахне так, щоб можно було витягти банки не попікши руки. Кришки не рухати! Закриваємо и най вичахає далі.  Навіть не перевертаю.
 Потім додаємо в будь-який суп чи борщ наприкінці.

ПС по рецепту ще тре кіло солі і не стерилізувати. Але то вже рапа якась виходить.

   
Re: Хто що, консервація.

;o Дяки. А я так трохи постояло,  і виливала коли вже руками можна взятися )))
:umnik2: Я десь бачила таблицю, скільки яка тара повинна стояти. Там, здається, півлітрова 8 хвилин.

Як знайду, покажу.
   
Re: Хто що, консервація.

адже для порівняння:

у моїх рецептах на літр води йде 37,5/50 гр цукру, 30 гр. солі, 100 мл. оцту

у рецептах кадри на літр води йде 75 гр солі, 100 гр. цукру, 100 мл. оцту (і це при цукровому діабетові). 
У мене нема свого перевіреного рецепту бо я останні років 10 років огірки лише заквашувала,
а в цьому році вирішили корнішони законсервувати, тому рецепт була змушена вишукувати -
переглянула з десяток в інтернеті, та запитала у подруг, і так у мене вийшов отой що я навела вище.
А твій рецепт огірків "як квашені кавуни" записала собі, на днях зроблю, бо огірків море, дякую за гарну ідею! :drinks:
   
Re: Хто що, консервація.

У мене дитина квасолю з*їдає серед перших нарівні з аджикою і лечо. Не встигаю і борщу наваритися взимку, то трішки приховую від нього.  :gigi:

А я від чоловіка ховаю. Як тільки забігла баночка квасолі у холодильник, все, хто не встиг, той борщ без квасолі їсть  :D
   
Re: Хто що, консервація.

;o Дяки. А я так трохи постояло,  і виливала коли вже руками можна взятися )))
та в принципі правильно, хоча дехто радить чекати до повного вистигання, але то зайве
   
Re: Хто що, консервація.

А я від чоловіка ховаю. Як тільки забігла баночка квасолі у холодильник, все, хто не встиг, той борщ без квасолі їсть  :D
я квасолю не консервую - вона чудово зберігається.
Правда вариться довго але для борщу це добре, буде смачнішим.
   
Re: Хто що, консервація.

Помідори я закатую ще простіше: на дно в банку 2-3 гвоздічини на літр, помідори накладаю, у маринад 1 ст. л солі, 2-3 ст. л цукру, 100 мл оцту. 1 раз пропарила, на другий закатала.


В позаминулому році закатувала і калиново-малинове варення. 1:1:1 малина, калина, цукор. Варимо до готовності помішуючи. Саме малина додає калині якогось дивного смаку і аромату. Я калину терпіти не можу - вона мені ніби матнею смердить, але з малиною - це щось неповторне.  :good:  Ну, і лікувальне. Від тиску, а малина, в свою чергу, розріджує кров.


Але більше я люблю варення абрикосово-апельсинове. Теж 1:1:1, ле з невеличким нюансом: з половини апельсинів зчищаю шкурку, щоб не дуже гірчила. Апельсини та абрикоси перемелюю на середню решітку мясорубки. Кісточки можете виймати з апельсина, а можете і не виймати - вони потім додадуться до шматочків перемеленої шкурки як цукати. Варити 40 хвилин помішуючи. Розкласти у стерилізовані банки, закатати і укутати.
   
Re: Хто що, консервація.

Мене харить ту квасолю з м'яса або реберець виколупувати, коли бульон проціджую.
   
Re: Хто що, консервація.

Кста, щодо зберігання квасолі:

- можете ще з осені її всю поварити і отак вареною закласти порційно у морозилку, і брати порціями на борщі чи супи.

- а можете отак всю сирою закинути у морозилку і зберігати там всю зиму, бо якщо її періодично хоча б раз на місяць не закидати на добу у морозилку, то навесну з неї вилізуть довгоносики.  :gigi:

У мене свекруха приварює, а я люблю її зберігати сирою у морозилці.
   
Re: Хто що, консервація.

Мене харить ту квасолю з м'яса або реберець виколупувати, коли бульон проціджую.
;o Дик, квасоля вариться окремо. Після неї ж вода чорнюща.
   
Re: Хто що, консервація.

Быстро просмотрел ветку, фоток нет - все куйня
   
Re: Хто що, консервація.

Хазяйновиті у нас баришні на форумі  (tu)  всім - :give_rose:  :give_rose:  :give_rose:
   
Re: Хто що, консервація.

Помідори я закатую ще простіше: на дно в банку 2-3 гвоздічини на літр, помідори накладаю, у маринад 1 ст. л солі, 2-3 ст. л цукру, 100 мл оцту. 1 раз пропарила, на другий закатала.
не написано які банки
у нас трилітрові: на кожну - 2 стограмові чарочки цукру, неповна солі і половинка оцту
смачнючі! перший раз паримо у мисці всі разом, потім складаємо у банки і паримо ще раз,
третій раз заливаємо маринадом з цієї води яку злили з банки з помідорами.
Гвоздику не використовую - дуже приторний запах.
У банки з помідорами кладемо лист смородини та вишні.
   
Re: Хто що, консервація.

Але більше я люблю варення абрикосово-апельсинове. Теж 1:1:1, ле з невеличким нюансом: з половини апельсинів зчищаю шкурку, щоб не дуже гірчила. Апельсини та абрикоси перемелюю на середню решітку мясорубки. Кісточки можете виймати з апельсина, а можете і не виймати - вони потім додадуться до шматочків перемеленої шкурки як цукати. Варити 40 хвилин помішуючи. Розкласти у стерилізовані банки, закатати і укутати.
Абрикоси переводити не варто, вони самі по собі смачнючі і пахучі.
Я робила таке з молоденьких кабачків, два види - апельсинове і лимонне.
То шедевр! Але багато цукру треба. А кісточки треба видаляти звичайно.
   
Re: Хто що, консервація.
MAG

От, курва, файлообмінник йому не такий  :laugh:

Ви краще розкажіть як помідорки закриваєте, шось маю бажання вперше в житті зайнятися солінням/маринуванням. А шо як їх віскі залити - шо буде?))
X(

Неїстівні помідори в гидкому самогоні. B-)

Начави соку закип'яти, підсоли і влий горілку - матимеш "Криваву Мері!  X(

Останнє редагування: 24 липня 2021 12:02:42 від MAG
   
Re: Хто що, консервація.

Я вже років з 10 огірки тільки заквашувала - на олів"є, розсольник і вінегрет потрібні саме такі,
зазвичай беру середнього розміру плоди, обов"язково додаю в банку листя хрону,
аби огірочки не перекисали і не розлазились, ну і подрібнений часник та шапочку кропу.
У мене банки-півторачки, то півтори ложки солі кладу і заливаю холодною водою,
стоять у теплі три-чотири доби, потім розсіл зливаю, кип"ячу і назад у банку,
закриваю поліетиленовими герметичними кришками. Вже заготували 10 півторачок.

А в цьому році назбирали ще і кілограмів три корнішончиків, то вирішили законсервувати -
вийшло 5 літрових банок, маринаду 2 літри заварила (150 гр цукру, 100 гр солі і 200 мл оцту)
в якості експерименту замість хрону в маринад додала насіння гірчиці, ну і перець горошком та лавровий лист.
Стерилізувала хвилин 10 і закатала металевими кришками.
сейчас замочу вечером попробую холодным способом 3 столовые ложки соли на 3 литр банку залить водой из колодца и в подвал.

квасить надоело
   
Re: Хто що, консервація.

в маринованные огурцы кладу больше сахара чем соли, чтоб как из Голландии по вкусу были

кстати, может кто знает рецепт таких огурцов точный?
   
Re: Хто що, консервація.

Кста, щодо зберігання квасолі:

можете отак всю сирою закинути у морозилку і зберігати там всю зиму, бо якщо її періодично хоча б раз на місяць не закидати на добу у морозилку, то навесну з неї вилізуть довгоносики.  :gigi:

У мене свекруха приварює, а я люблю її зберігати сирою у морозилці.
теж по цій причині кладу у морозилку квасолю та сушені яблука
   
Re: Хто що, консервація.

сейчас замочу вечером попробую холодным способом 3 столовые ложки соли на 3 литр банку залить водой из колодца и в подвал.

квасить надоело
о, до речі, огірки справді перед квашенням чи консервуванням треба замочувати на декілька годин,
це важливий нюанс і ми забули про нього написати, Моллі молодець, нагадала нам.

щодо такого способу заготовки огірків то я не пробувала, нічого не можу сказати.
там важливо якими кришками закривати їх, бо ці можуть текти коли будуть бродити.
   
Re: Хто що, консервація.

в маринованные огурцы кладу больше сахара чем соли, чтоб как из Голландии по вкусу были

кстати, может кто знает рецепт таких огурцов точный?

 (tu)

Сразу видно, что многоуважаямая Молли, самая толковая из всех!
   
Re: Хто що, консервація.

в маринованные огурцы кладу больше сахара чем соли, чтоб как из Голландии по вкусу были

кстати, может кто знает рецепт таких огурцов точный?
про Голландію не в курсі, а в консервовані огірки цукру завжди кладеться більше ніж солі
   
Re: Хто що, консервація.

я нічого не закриваю. раніше, коли був чоловік живим, то робили ткемалі соус з червоної та жовтої сливи, морозили овочі та ягоду, білі гриби.  зараз подружки, які мають свої дачі,  пригощають огірками та помідорами. а так все свіже купую взимку. компоти не п'ємо, тільки узвар. та й де це все зберігати у квартирі? зараз буду тільки морозити все сезонне.
   
Re: Хто що, консервація.

я нічого не закриваю. раніше, коли був чоловік живим, то робили ткемалі соус з червоної та жовтої сливи, морозили овочі та ягоду, білі гриби.  зараз подружки, які мають свої дачі,  пригощають огірками та помідорами. а так все свіже купую взимку. компоти не п'ємо, тільки узвар. та й де це все зберігати у квартирі? зараз буду тільки морозити все сезонне.
теж варіант... у кого як складається
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія