Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Якщо все зробити акуратно слідів кори на одежі не залишиться, ще  залежить від породи дерева, якщо кора гладенька й міцна слідів не буде. Там на землі плащ лежав, я так зрозумів його на сліди кори не перевіряли.

хто мав робити акуратно, івасюк? для чого це йому? акуратно могло робитись тільки тоді коли треба приховати сліди, якщо так, то кому це треба було? одяг до речі перевіряли слідів не виявили...

якщо в івасюка були психічні розлади, це якраз дуже добрий привід підлаштувати смерть під суіцид
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Слідство велося відкрито, все фіксувалося чесно
Більше нІчого додати, сама чесність в совку і в органах.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

ОldBoy - також блазень ?
Інтердєвочка. Ну, може інтермальчик...
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Щодо білоруса:
Вчора вбили хлопця, сьогодні - заява Лукашенка, що Україна ворог. А завтра може статися лихо. Чи дадуть нам хоч 30-річчя відсвяткувати?
Кепсько.

   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Щодо білоруса:
Вчора вбили хлопця, сьогодні - заява Лукашенка, що Україна ворог. А завтра може статися лихо. Чи дадуть нам хоч 30-річчя відсвяткувати?
Кепсько.

Що святкувати?))) Вимирання третини популяції за 30 років ?)) Номінальний. Подушний ВВП менший ніж у папуасів?))) Ну і фейкстейтство в ультракорумпованіст ь і казнокрадність?))?

Це і є торжество українства. )))
Слава україні
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Не думаю что  у Лукашенка хватит силенок и воли напасть в Украину.  Если такое случится - хуйло отморозится полностью, хотя подстрекателем может и быть
   
Не думаю что  у Лукашенка хватит силенок и воли напасть в Украину.  Если такое случится - хуйло отморозится полностью, хотя подстрекателем может и быть

Не нападе відкрито. Але свою територію, постачання, і рускомірних добровольців  для нападу кацапам надасть.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Не думаю что  у Лукашенка хватит силенок и воли напасть в Украину.
та він просто кордон відкриє для кацапів. Такі погрози не просто так робляться. Хоча може бути погрозою, щоб справу по вбивству замели.
Але хто в нас щось розкриє? Вже маємо розкриття вбивства Шеремета.

Останнє редагування: 5 серпня 2021 21:46:37 від ЛАРТА
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Кому цікаво, тут багато матеріалів про життя та смерть Івасюка, в тому числі матеріали кримінальної справи.

Хух…

Перечитав все. Уважно. Перші враження.

Якщо я раніше вважав, що гебня до смерті Івасюка не мала відношення, у всякому випадку ПРЯМОГО відношення, то тепер просто впевнений в цьому. Із «слідства» і всього вищезгаданого «памфлету» стирчать гебешні вуха.

Там багато найдрібніших деталей різної чепухи, але ОСНОВНЕ майстерно обійдено боком.

1. Гілка на якій висів Івасюк. Їй майже не придали уваги. А то дуже важливий момент в розслідуванні. Хоча б тому, що вона НЕ МОГЛА витримати ваги тіла. І вона не витримала, відломалась (там ра фото не видно чітко) чи прогнулась. Хоч навколо можна було знайти набагато міцніші гілки. Але навіть якщо гілка не зламана, то дотягнутись руками до неї щоб прив‘язати той зашморг було дуже не просто. А прив‘язаний він був добротно, двома вузлами. Причому кінець пояса залишився зовсім коротким. Це значить, той хто в‘язав мав повну волю рук і повне комфортне досягання на тій висоті.

2. Тіло було ретельно обфоткане з усіх боків. А те, про що з перших днів шептались по всій Україні - ПРО ПОЛОМАНІ ПАЛЬЦІ РУК чомусь «ненароком» пропустили.

3. Івасюк був густо обставлений гебешниними якщо не агентами, то інформаторами. Яких завжди було рясно в «творчому середовищі». А ті дві дівки, з якими був майже «трикутник», із сімей професійних гебешників.

4. Фірмовий почерк КГБ - більшість клієнтів проходить в них через психіатрів. Івасюк повісився сам тому що псих, батьки часом психічно неадекватні, всі на похоронах і хто якось відзначав пам‘ять Івасюка після смерті психи.

5. В «протоколах допитів» чітко проходить тема психіатрії як основна. Настільки чітко, що офіційно в протоколах закріплено, що сам Івасюк неодноразово говорив про свій МАЙБУТНІЙ суїцид. І навіть яким чином він це здійснить. І… пабам… спеціально виділено - Івасюк ЧУДОВО ЛАЗИВ ПО ДЕРЕВАХ. Це, тіпа, для самих недовірливих.

Як на мене, це повний зашквар.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

6. В Івасюка не було ніяких підстав для суїциду. Він був НАДУСПІШНИМ і всім чим лише можна було на ті часи обласканим владою.

В нього були дуже великі гроші. Більше того - в 30 років він мав гарантовану пожиттєву гігантську пенсію, за рахунок щоденних поступаннь авторських за виконання своїх творів. Тоді в совку з цим було строго. За кожне виконання в будь якому занюханому кабаку йому капало кілька десятків копійок. Не пам’ятаю точно скільки, 10, 20 чи 50 копійок. А Червону Руту, Водограй і інші його хіти лабали по всіх совкових ресторанах. А таких було тисячі і тисячі. І ЩОДНЯ оті каплі копійок на вході на його рахунок перетворювались в багатотисячний потік. Ще раз - ЩОДНЯ.

Щоб ви розуміли масштаби приведу приклади.

Ротару, яка автоських не мала, а мала лише «концертні», які були тоді 15-20 карбованців за концерт, якось принесла родичу по чоловічій лінії, який був якимось шишкарем в системі ощадкас… сядьте… 5 мільйонів карбованців (п‘ять мільйонів). Готівкою. Щоб він тихо провів ті мілйони на її рахунки. То були гроші від «лівих» концертів. Самими зібійними хітами в неї були твори саме Івасюка. І в таких випадках виконавці завжди ділились із авторами, тому що автор може заборонити виконувати свої твори тому виконавцю. В авторів були такі офіційні право. І автори забирали собі левову долю прибутків від виконання їх творів.


Родич зблід і впав на сраку. Тому що чудово розумів - такі суми лівих грошей це кілька разів розстрільна стаття. І він піде паравозом як співучасник. Але Софія Михайлівна мило посміхаючись запевнила, що в неї все схвачено і проблем не буле. Проблеми з‘явились. Звісно, такі суми непоміченими пройти не могли і місцеві обехеесники і гебісти миттєво зреагували. Ротару натисла на свої зв‘язки і справу таки зам‘яли. Але в того чиновника таки були проблеми, здається його погнали з того теплого місця. І тесть Ротару, середньої руки партбонз, також мав якісь проблеми.

Юрій Антонов, якого лабали також по всіх забігайловках, не знав куди дівати ті свої авторські. Він збився із рахунку скільки в нього було тих МІЛЙОНІВ. І це все на відміну від Ротару легально. В часи совка, коли зарплата була 80-120 крб.

Петро Підгородецький, нещасний клавішник Машини Часу, якось підрахував скільки особисто він отримав авторських лише ЗА ОДНУ ПІСНЮ «Поворот», яку він написав із Макаревичем - він музику, Макаревич слова. Тільки за той час поки ще платили, тобто за совка. Вийшло більше мільйона ДОЛАРІВ, лише ЗА ОДНУ ПІСНЮ.

Так що Івасюк був ну дуже небідною людиною.

Івасюк випускав платівки-гіганти не будучи членом спілки композиторів. Випадок унікальний. І дивний, м‘ягко кажучи. Він не вилазив з телеекрану і радіоефіру. Він був переможцем центрових союзних конкурсів. Делегатом всяких фестивалей, в тому числі зарубіжних, членом жюрі конкурсів.

Йому фактично ЕКСТЕРНУМ давали консерваторську освіту. Хоч на заняття він майже не ходив.

Йому дали окрему квартиру у Львові.

Він збирався одружуватись.

І таке інше. В 30 років - все життя попереду. В нього було просто грандіозне майбутнє.

Він був просто помазаник влади.


Останнє редагування: 5 серпня 2021 21:48:04 від Маковій
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

в протоколах закріплено, що сам Івасюк неодноразово говорив про свій МАЙБУТНІЙ суїцид.
Цікаво, кому він то казав? Дівкам від кгб?

Останнє редагування: 5 серпня 2021 21:52:59 від ЛАРТА
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Там маса нестиковок в тому «розслідуванні».
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Цікаво, кому він то казав? Дівкам з кгб?

Так. Саме ті дівки з гебешних сімей озвучили це офіційно під протокол.

І дуже детально розписали любов Івасюка гуляти саме в Брюховецькому лісі. І його вправність ЛАЗИТИ ПО ДЕРЕВАХ.

Я не вигадую, почитайте самі.

Це повний зашквар.



Останнє редагування: 5 серпня 2021 21:57:32 від Маковій
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Порівнювати українську традицію з Інтердєвочкою недоречно. Придумайте щось більше переконлівише.

Стирали автохтонну ідентичність і агресивно навязували ворожу та чужинську культуру загарбника.

 :facepalm1:


християнство це єврейська релігія а не українська традиція
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Яким чином батьки Івасюка до виховання безликого та сірого homo sovieticus - мой дом Совецкій Союз. В той час коли пісні Івасюка будили національну свідомость.


так мама ж комуністка  8-)
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

:facepalm1:


християнство це єврейська релігія а не українська традиція


"Панівною релігією в Україні є православ'я". Свята та традиції якої релігії святкують українці ?

Конфесійна приналежність українців
            
ПЦУ    
  
   42.1%
УПЦ (МП)    
  
   29%
УГКЦ    
  
   14.1%
Протестанти    
  
   2.4%
Католики    
  
   1.7%
Мусульмани    
  
   0.6%
Юдеї    
  
   0.2%
інші    
  
   9.9%
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

"Панівною релігією в Україні є православ'я". Свята та традиції якої релігії святкують українці ?

Конфесійна приналежність українців
            
ПЦУ    
  
   42.1%
УПЦ (МП)    
  
   29%
УГКЦ    
  
   14.1%
Протестанти    
  
   2.4%
Католики    
  
   1.7%
Мусульмани    
  
   0.6%
Юдеї    
  
   0.2%
інші    
  
   9.9%


ну по-перше, до автохтонності це не має ніякого відношення
по-друге, росіяни теж християни в  більшості, а поляки поголовно
по-третє, воцерковлених в Україні 2-3% не більше
по-четверте, у більшості європейських  країн церкви і костьоли давно пусті і ніхто ідентичності не втратив
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

ну по-перше, до автохтонності це не має ніякого відношення

Чому ж тоді винищували греко-католицьку церкву ?
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Сметана, я не твой попутчик , но ты прав  - странгалюционная борозда

Не буду придираться к словам, но это ведь не единственный признак?
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Чому ж тоді винищували греко-католицьку церкву ?


тому що православіє то місток до Росії, а католицтво до Польщі

що ж там не ясного
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Хух…

Перечитав все. Уважно. Перші враження.

Якщо я раніше вважав, що гебня до смерті Івасюка не мала відношення, у всякому випадку ПРЯМОГО відношення, то тепер просто впевнений в цьому. Із «слідства» і всього вищезгаданого «памфлету» стирчать гебешні вуха.

Там багато найдрібніших деталей різної чепухи, але ОСНОВНЕ майстерно обійдено боком.

1. Гілка на якій висів Івасюк. Їй майже не придали уваги. А то дуже важливий момент в розслідуванні. Хоча б тому, що вона НЕ МОГЛА витримати ваги тіла. І вона не витримала, відломалась (там ра фото не видно чітко) чи прогнулась. Хоч навколо можна було знайти набагато міцніші гілки. Але навіть якщо гілка не зламана, то дотягнутись руками до неї щоб прив‘язати той зашморг було дуже не просто. А прив‘язаний він був добротно, двома вузлами. Причому кінець пояса залишився зовсім коротким. Це значить, той хто в‘язав мав повну волю рук і повне комфортне досягання на тій висоті.

2. Тіло було ретельно обфоткане з усіх боків. А те, про що з перших днів шептались по всій Україні - ПРО ПОЛОМАНІ ПАЛЬЦІ РУК чомусь «ненароком» пропустили.

3. Івасюк був густо обставлений гебешниними якщо не агентами, то інформаторами. Яких завжди було рясно в «творчому середовищі». А ті дві дівки, з якими був майже «трикутник», із сімей професійних гебешників.

4. Фірмовий почерк КГБ - більшість клієнтів проходить в них через психіатрів. Івасюк повісився сам тому що псих, батьки часом психічно неадекватні, всі на похоронах і хто якось відзначав пам‘ять Івасюка після смерті психи.

5. В «протоколах допитів» чітко проходить тема психіатрії як основна. Настільки чітко, що офіційно в протоколах закріплено, що сам Івасюк неодноразово говорив про свій МАЙБУТНІЙ суїцид. І навіть яким чином він це здійснить. І… пабам… спеціально виділено - Івасюк ЧУДОВО ЛАЗИВ ПО ДЕРЕВАХ. Це, тіпа, для самих недовірливих.

Як на мене, це повний зашквар.
Для чего КГБ было его убивать?
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

У 40-х роках асвабадітєлі варили людей в галицьких буцегарнях. Про те ще говорив покійний Вячеслав Чорновіл.
Он варил или его варили?
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

тому що православіє то місток до Росії, а католицтво до Польщі

що ж там не ясного

Власне, весь місток-зв'язок зі Заходом систематично деструктувався.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Яким чином батьки Івасюка до виховання безликого та сірого homo sovieticus - мой дом Совецкій Союз. В той час коли пісні Івасюка будили національну свідомость.
Спірне твердження. Івасюк був цілком лояльний до радянської влади, щоб знову стати комсомольцем навіть на завод влаштувався, планував  вступати в партію щоб кар'єру далі робити, лабав музику для радянського мінкульту за нормальне бабло. Вбивати його радянській владі не було ніякого резону.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Для чего КГБ было его убивать?

Абсолютно незрозуміло. У мене немає відповіді.

Розкрутити нікому невідомого хлопчака з окраїни одної з провінцій імперії до суперзірки, навіть не так - МЕГАЗІРКИ всієї імперії і отак тупо обрізати навіть не на вершині - на зльоті.

Не знаю. Логіки не бачу.


Але судячи по кримінальній справі гебня однозначно причетна до вбивства. Дуже вже все грубо і залізобетонно прихлопнуто. І куди не ткнись стирчать гебешні вуха.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Читаючи той памфлет по кримінальній справі я вперше зіткнувся із масою невідомої мені інформації по батькові Івасюка. От де дійсно загадкова фігура. І я б навіть сказав зловіща.

Пройшовши табори вийти звідти живим і неушкодженим це пів справи. Я знавав таких людей. Але всі вони після таборів сиділи тихо і не відсвічували. А батько Івасюка не просто вийшов, а зробив нечувану для пересічного кар‘єру. Із судимістю викладати історію в одному із неостанніх університетів. Отримати членство спілки письменників - вибраних із вибраних, з нечуваними в совку пільгами. Спілку письменників в совку інакше ще називали МІНІСТЕРСТВО ПРОПАГАНДИ.

Щоб ви знали. В совку на кожному кроці доводилось заповнювати різні анкети. І у всіх них були вбивчі запитання. Хоч одна ПОЗИТИВНА відповідь на ті запитання наглухо перекреслювала всі перспективи людини. Це такі запитання:

- чи перебував сам анкетований, хтось із його батьків чи інших родичів на окупованій території;

хоч тут було трохи послаблення, тому що вся Україна була окупована. І списувати оптом майже всіх українців то була велика розкіш, але все ж таке враховувалось і ретельно перевірялось у випадку якихось кадрових провижок.

- чи мав судимості сам анкетований, хтось із його батьків чи інших родичів;

- чи ПЕРЕБУВАВ ПІД СЛІДСТВОМ сам анкетований, хтось із його батьків чи інших родичів;

Судимість і навіть перебування під слідством то був кар’єрний вирок. Вище бригадира бічів не піднятись. Тому що влада розуміла - той хто пройшов совкові слідчі ізолятори, іншими словами тортурні камери, той на все життя затаїв люту ненависть до комуняк.

А батька Івасюка як то нічого не сталось кинули на ідеологічну роботу, та ще і в університет, готувати молодих ідеологічних бійців і партійні кадри. Історики були передовими бійцями совкової ідеології і половина дипломованих істориків відразу потрапляли в обойму партноменклатури. Дивно, так?


А в житті самого Володимира батько, як виглядає, був його і директором, і фінансовим менеджером, і музичним продюсером.


Зацікавився я ним. Трохи пошукаю інформацію, може відпишусь тут.

Останнє редагування: 6 серпня 2021 00:57:08 від Маковій
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Абсолютно незрозуміло. У мене немає відповіді.

Розкрутити нікому невідомого хлопчака з окраїни одної з провінцій імперії до суперзірки, навіть не так - МЕГАЗІРКИ всієї імперії і отак тупо обрізати навіть не на вершині - на зльоті.

Не знаю. Логіки не бачу.


Але судячи по кримінальній справі гебня однозначно причетна до вбивства. Дуже вже все грубо і залізобетонно прихлопнуто. І куди не ткнись стирчать гебешні вуха.
Это даже с Гонгадзе нельзя сравнивать. Тут даже эксцесс исполнителя не пришьешь.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Я так і гадав - Володимир Івасюк ТО ВСЕ є Михайло Івасюк. Батько Володимира.

Батько пройшов через різні табори, в тому числі і Печорські табори смерті. Вижив лише тому, що був прилаштований до медпункту. Блатне місце на зоні за всіма поняттями. Розцінюється як неймовірна, життєва пільга для того, кого туди влаштовують. Чому його пристроїли лєпілою і чому пізніше звільнили без будь яких вражень в правах залишається лише гадати. Хоч там нічого і гадати. Я спілкувався з багатьма екс зеками. Думка одностайна - всі «придурки» і блатні місця на кшталт роботи при медпункті, харчоблоку, клубі, в канцеляріях зони то виключно лише для співпрацюючих із адміністрацією. Або із «кумом».

Але це чисто припущення. Але те що він пройшов всі жахи сталінських таборів смерті то є факт.

Далі звільнення і як то нічого не було блискуча кар‘єра. Чого за визначенням бути не могло. Але в нього чомусь було.

Одружився на молодій вчительці переселенці із східної України. Яку по партнабору кинули на ЗУ встановлювати радянську владу в недавно анексованій частині території.

Тут маленька ремарка. Такі набори після війни проводили по всій Україні. Комуняки розуміли, що тупо кинути всі 100% нових кадрів в ЗУ без знання навіть азів української мови і традицій то була б повна дурниця. Тому на низові роботи, на кшталт вчителів, дільничих міліціонерів, дрібних чиновників типу голів колгоспів чи бригадирів старались вербувати саме українців із центральної чи східної України. Щоб хоч якось встановлювали контакт з місцевим населенням. А вже вище начальство то восновному було привозне здалеку.

Чому я так детально це описую. А щоб було зрозуміло в якому середовищі народився і виховувався Володимир. Це була справжня совкова сім‘я. Пропартійність батька я інформації не знайшов, а мати була в партії. Вступила в 1942 році. Тобто, була переконана комуністка. Тому що в ті часи вступ в партію не давав ніяких пільг. Скоріше навпаки - могли кинути на смерть в будь який момент. Власне, кинули. Тоді таких переселенців на ЗУ практично вважали смертниками - УПА активно діяла довгий час. Хоч жахи про масові розправи над такими переселенцями, вчительками і іншими сильно перебільшені совковою пропагандою.

Отже сказати, що то була типова совкова сім‘я не можна. Скоріше якраз не типова. Але точно що совкова. До мозку кісток.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

І в цій совковій сім‘ї народжується Володимир.

Батько відразу визначив йому життєвий напрямок - мистецтво. Коли стало можна відразу привели в музичну школу. Лабати завжи легше ніж махати ломом чи кайлом. Батько пройшов всі круги пекла і чудово розумів де легше вижити в будь яких умовах. Але потрібна ще і гарантована спеціальність. Тому вибору навіть не було - тільки медінститут. Батько вижив лише тому, що зумів прилаштуватись до лагерного медпункту. Тому і сину заповів таке ж. А лікар ніде не пропаде - і на зоні лєпілою буде в пошані як в зеків, так і у вертухаїв. І в армії якщо загребуть. Та і в цивільному житті не сама погана робота.

На медфак університету втупити ох як не просто. То була супер блатна спеціальність. Списки вступників були розписані на багато років наперід. Але Володимир поступає без проблем. Аж ДВА РАЗИ. І це не дивно - батько вже працював викладачем Університету. Тут все зрозуміло.

Чому два рази? Поясню. Перший раз він вступив, з вище згаданих причин без всяких проблем. Але відразу був відрахований. І батько не зміг допомогти. Чому? Там дуже цікава історія. Володимир, як місцевий мажор середнього пошибу з такими ж приятелями потихенько розважався в своїй провінції. І якось вони навіщось, мабуть заради приколу скинули монумент Леніна з постаменту. А може і якось випадково. Монумент впав і в Леніна відбився ніс. Справа серйозна, тягне на антирадянщину. При таких зразково-показових батьках. Батькам не було нічого, але Володимира і його дружків вигнали з комсомолу.

І отак без членства в комсомолі він вступив в університет на медфак. Що само по собі нереально для пересічного. Але, як я вже багато разів підкреслював - сім‘я Івасюків не була пересічною. В них було багато різних див у минулому, і буле ще більше у майбутньому.

В універі про те що Володимира вигнали з комсомолу швидко дізнались і його було викреслено із списків першокурсників. Серйозний удар. І лише через дитячі дурості. Але битий життям досвідчений батько знову поступив абсолютно вірно - він відправив Володимира на завод робочим. В совку ПОХОДЖЕННЯ мало надзвичайно велике значення. Там на заводі завоські пофігісти-комсомольці швидко знову прийняли Володимира в комсомол і наступного року вже із РОБОЧОЮ біографією і характеристикою Володимир вдруге успішно вступає в університет на медфак.

Далі вже дурниці не допускались. А навчаня в університеті давало можливість не іти в армію. А якщо після закінчення і забриють, то вже офіцером-медиком. А це зовсім інше ніж строковиком дряти туалети і підмітати плац під знущання дєдов. Батько просто був просто згусток мудрості.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

І тут, вже в університеті і народився великий композитор і поет Володимир Івасюк.

Вище в цій гілці я відразу сказав що я про це думаю. Повторюю що я сказав - пісні Івасюка не його. Це НАРОДНІ ПІСНІ.

Аргументую.

Західна Україна була зовсім не вивчена в культурному плані. Окупована совками в 1939 році відразу потрапила між жернами сталіна і гітлера. Війна ходила туди-сюди. Виріс потужний рух УПА, який тривав ще після війни. Поки енкаведе зачищало територію було не до культури. Потрібно було будь яким способом нагнути ту непокірну територію. До 1960 року там була дуже нестабільна обстановка. Поки не перебили всіх активних бійців. А хто вижив припинили опір.

А після вже почали потихенько приручати місцеве населення. Показувати невеликі пряники. В тому числі і культурні.

І тут знову повернемось до батька Володимира. Він, виявляється, ПОЕТ. Починав як поет, підніше перейшов у прозу. І як письменник, поет і прозаїк, а ще будучи в центрі тих подій і маючи інформацію, батько чітко відчув зміну політики до недавно приєднаної окраїни. Хто пам‘ятає як в свій час могутньо вистрілила шалено розрекламована пісня Черемшина?

Знов зозулі голос чути в лісі,
ластівки гніздечко звили в стрісі,
а вівчар жене отару плаєм,
тьохнув пісню соловей над гаєм.

То було десь на початку 60-х. Суперхіт в народному стилі. Кантрі.

Івасюк старший це вловив відразу - пішли пряники. Влада починає загравати з окраїнами і аборигенами. І мабуть вирішив діяти. Як завжди мудро і рішуче.

Прийшла епоха телебачення і елетронних програвачів. Він вже був старий для такого. Але в нього був СИН. Молодий, гарний, фотогенічний, з початковою музичною освітою. Правильний, із правильної сім‘ї. І з національних окраїн, з якими почала загравати влада. Вай нот?

   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

І Володимир вистрілює серією суперхітів. Які відразу потрапляють на чільні позиції в топових всесоюзних конкурсах і на ротацію по телебаченню і радіо. І в постійний репертуар зірок радянської естради від Яремчка  до Ротару. Та і сам Івасюк виступав як виконавець.

А ще виходить платівка гігант. Сама та платівка в грошовому плані ніяка. Але це надмогутня реклама. Тому що пісні Івасюка зазвучали з кожного вікна кожної совкової квартири. І відповідно в кожній забігайлівці. А за кожне ЖИВЕ ОФІЦІЙНЕ виконання автору відраховувались авторські. Вище я описав цей процес. І це мільйони карбованців.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

А тепер детальніше по творчості.

В 1968 році пишеться Червона Рута. Безсумнівно мегахіт. На всі часи. Там все ідеально. Близька до народу мелодія. Яку можна заспівати і за столом, а можна і пострибати під неї. Вона однаково чудово звучить в будь якому стилі, аж до хеві метал. І Богдан Титомир в Старих Піснях чудово це продемонстрував.

На совковому павутинні Червона Рута сіяла як діамант. І така ж молода і сьогодні.

Текст абсолюно ідеально хітово-попсовий. Без лишніх напрягів, раннє бітловський стиль - я люблю тебе, ти любиш мене, нам добре обом. Попадання просто в яблучко.

Але тут одне але - автору на момент написання було… 19 років. Така з першого погляду простота не дається так просто. Тут потрібен неабиякий досвід. Або… перевірка часом.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Але особисто мені в дискографії Івасюка найбільше подобається «Я піду в далекі гори». З того ж 1968 року. Особливо у виконанні Квітки Цісик. Тому що авторське виконання чи інших виконавців якесь… не таке.

Особливо текст, лірика. То якась фантастика. В мене кожного разу зносить дах від тієї проникливості і ніжності.

І саме ця лірика остаточно переконує мене, що 19-річний юнак ніколи не зміг би написати такі вірші. Таке міг написати лише зрілий досвідчений чоловік, який знає ціну коханню.  І весь всесвіт замикається на своїй коханій.

Мила моя, люба моя,
Квіте ясен цвіт,
Я несу в очах до тебе
Весь блакитний світ.

Який бачить в жінці своє духовне продовження.

Я несу в устах цілунки,
Радісні пісні,

І в той же час цей зрілий чоловік знає ціну жіночого тіла, ласки. Сексу, якщо хочете.

А в руках несу я ласку
Й квіти весняні.

І ще вміти знайти такі слова. Та елементарно - мати такий словниковий запас.


Хоч вбийте мене, але я ніколи не повірю, що це написав 19-річний юнак, фактично тінейджер. Що він міг знати про кохання, про жінку. В такому віці в хлопчаків безперервний стояк і тупе бажання хоч комусь запхати. А із досвіду лише пару разів лазяння під спідницю якійсь безвідмовній, яких є скрізь і завжди. Навіть здавалось би студентська вольниця нічого не змінила в житті Володимира. Він все так же жив з батьками і гуртожитівськими оргіями навряд чи користався. Там був такий контроль з боку матері за всіма спідницями, що КГБ були хлопчики в коротких штанцях в порівнянні з нею.

Такі розриви душі могли бути в людини, яка багато бачила в житті і розуміється на справжніх цінностях.

   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

І тут знову спливає батько. Батько досвідчений письменник, член спілки письменників. Починав як поет.

Я спокійно міг би погодитись, що ту лірику написав батько, Івасюк старший. АЛЕ Ж ТАМ БУЛА ЩЕ І МУЗИКА. А він не композитор.

Точно як не композитор і Івасюк молодший. В Володимира була за спиною дитяча музична школа. Там система одна на весь совок - якщо музикант, то первісно виначається інструмент яким може оволодіти дитина і на тому інструменті дитинча натаскують по залізобетонній програмі. Нотна грамота, і обов’язковий затверджений репертуар «вополє бєрьозка стояла», «восадулє вогородє», і для України щось на кшталт «Щорс іде під прапором за країну рад, гей-гей-гей-гей за країну рад». Для більш підготовлених з класичного репертуару Полонез Огінського. Хто хотів більшого наймали репетиторів, часто тих же самих викладачів дитячих музичних шкіл.

А тут справжні музичні шедеври. Які потрібно вивчати в консерваторіях, розкладаючи на ноти. І без «пробних» творів, відразу серія суперхітів. Причому ЗАГАЛЬНОВИЗНАНИХ, як спеціалістами музиаознавцями, так і пересічним манюпасом.

А ще потрібна оркестровка, оранжування, розпис вокальних партій і таке інше. Хто це все робив? 19-річний студент медфаку із примітивною первісною музичною освітою в проміжки між парами і семінарами?

І хто це все виконував, записував. Та ще так, що ці твори миттєво вертикально злітали до самих вершин, до перших місць у всесоюзних конкурсів з трансляцією на першому каналі.

А крім всього це ще немалі гроші. Музиканти себе люблять і цінять. Навіть примітивні ресторанні лабухи чи якісь сільські музиканти менше ніж за 300-500 карбованців не зіграли б вам тоді на весіллі. А тут така серйозна робота з явними видами на гігантські гроші.

Ще раз - вбийте мене, але я ніколи не повірю, що ВСЕ ЦЕ, музику і лірику створив 19-річний хлопчак фактично без всякої спеціальної підготовки.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

І тому знову батько.

Мені бачиться така картина. Івасюк старший викладав в Чернівецькому університеті. Що він викладав, дані в різних джерелах відрізняються. Десь пишуть французьку мову, десь історію, десь українську філологію. В будь якому випадку він гуманітарій. І одночасно письменник - поет і прозаїк.

Як я писав вище, він не міг пропустити той момент, коли відчув послаблення в жорсткій національній політиці, де будь який крок впаво-влво клеймили НАЦІОНАЛІЗМОМ і безжально знищували. Почалась відлига. Навіть заоохочення фольклору аборигенів. Звісно, в розумних межах. Про гори, ріки, полонини, кохання. Про працелюбний ВІЛЬНИЙ народ. І ні в якому випадку НЕ про народних героїв.

Оскільки він родом із ПОТОЙБІЧНОЇ України, яку пізніше окупували, і поезією займався ще з ранньої юності, то він точно цікавився місцевими фольклором. Який був зовсім невідомий в совковій частині України, бо був наглухо закритий закордон. І в свій час трохи назбирав місцевої творчості. Потім анексія, табори, війна, партизанська війна - не до лірики. А коли все вгомонилось і почалась відлига, дістав із загашників свої старі записи. І оскільки йому було вже пізно починати кар‘єру співака - виконавця власних творів, перекинув цю ношу на свого сина.

Так ОДНОМОМЕНТНО вистрілили ряд шедеврів, починаючи із безсмертної Червоної Рути. В далекому 1968 році.

А потім тривале затишшя, творча пауза. Аж до самої смерті Володимира Івасюка - старі запаси вичерпались, а нових не було кому створювати.

Тексти міг обробляти і підганяти під сьогоднішній день сам Івасюк старший. І обробляв. Наприклад, «Я піду в далекі гори» є в різних варіантах. Які не сильно, але відрізняються.

А от хто займався всією рутиною із музикою так і невідомо. Основа мелодій була із тих народних пісень. Але їх дуже майстерно підігнали під тогочасні музичні тренди. Відомо лише те, що деякі партії беквокалу на перших записах своїм глибоким сопрано виконала викладачка Чернівецької консерваторії. Але хто зробив решту, до того ж дуже професійно, невідомо.


Не здивуюсь, якщо десь в запасниках бібліотек Відня чи Варшави валяються збірники старих українських пісень. І коли хтось колись їх відкриє, то із здивуванням прочитає «я піду в далекі гори» і «червона рута» датовані десь кінцем 19-го століття. Або початком 20-го.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Якщо вищенаписане відповідає дійсності, то стає повністю зрозуміла і логічна поведінка батька, який повністю контролював всі гроші зароблені Володимиром. І видавав синові якісь кишенькові гроші. Досить обмежені, як ми знаємо із кримінальної справи. Незважаючи на те, що там були дуже великі гроші. І абсолютна покірність Володимира в цих грошових справах.

Тому що то були ЙОГО гроші, Михайла Івасюка. І знову батько поступив мудро. За життя він сам контролював грошові потоки. І слідкував щоб син під водопадом грошей не пустився у всі тяжкі. Як більшість із музичної тусовки. І Володимир не пустився, навіть не пив. У всякому випадку випивав дуже рідко і мало. А після смерті батька всі авторські права і відповідно виплати як були так і залишаються на синові.
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Як після цього всього не повіситися? Ні грошей , ні дальніших творчих перспектив, ще й мабуть совість замучила... Тільки іти і втопитись/повіситись. Браво Маковій, ви продали нік фсб/кгб? Моргни, ми зрозуміємо...
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Як після цього всього не повіситися? Ні грошей , ні дальніших творчих перспектив, ще й мабуть совість замучила... Тільки іти і втопитись/повіситись. Браво Маковій, ви продали нік фсб/кгб? Моргни, ми зрозуміємо...

Та кому я вже цей свій нік не продавав. І юлькам, і пердротам, і зелепухам, і московитам. А ще гебні, окремо КГБ/ФСБ і окремо СБУ. А також окремо Трампу і окремо  Байдену. Треба буде ще для повного комплекту продати ЦРУ і ФБР, і в додаток Моссаду. І тоді всі з читою совістю обзиватимуть мене продавшимся (див. список вище).
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Та кому я вже цей свій нік не продавав. І юлькам, і пердротам, і зелепухам, і московитам. А ще гебні, окремо КГБ/ФСБ і окремо СБУ. А також окремо Трампу і окремо  Байдену. Треба буде ще для повного комплекту продати ЦРУ і ФБР, і в додаток Моссаду. І тоді всі з читою совістю обзиватимуть мене продавшимся (див. список вище).
Моргнув!!!
   
Re: Шишов и Ивасюк, в чем разница?

Моргнув!!!

 ;)

На, ще раз.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія