Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Порошенко в ближайшее время объявит о начале создания единой украинской православной церкви - источн

якщо УПЦ КП стане канонічною церквою- українською православною церквою, то ПЦ МП стане де юре зарубіжним філіалом російської православної церкви, чим вона фактично і є
статус ПЦ МП впаде, не кажу вже про  її юридичний статус в Україні- як іноземної церкви, її явно треба буде перереєструвати, подивитись на її права на власність на землю і тп
тому проблема ПЦ МП вирішиться сама собою, і максимально болісно для неї- але вони самі вибрали свою долю служити кацапам, треба було встати в парламенті, і не повертатись до українців жопою- деякі тварини МП українською навіть не говорять, а більшість з них породила українська земля

абсолютно точно, через це і істерики в них у всіх
   
цікава стаття
https://www.bbc.com/ukrainian/features-43829821
Українська автокефалія: як це може статись і як було в інших
Віталій Червоненко
ВВС Україна
Якщо плани української влади про створення незалежної від Москви канонічної православної церкви втіляться, то вона може з'явитись вже до кінця літа 2018 року.

Президент Порошенко, Верховна Рада та архієреї поки ще неканонічних українських православних церков звернулись до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про визнання та надання їм автокефалії (незалежності).

Петро Порошенко вже заявив, що Україна як ніколи близька до появи власної незалежної православної церкви, сподіваючись, що це питання має вирішитись до чергової річниці хрещення Київської Русі наприкінці липня 2018 року.

"У Бога теля з’їли": Порошенко переконав голосувати за помісну церкву
Єдина помісна церква до річниці хрещення Русі - реально чи ні
Порошенко: на шляху від Московського патріархату
Українська православна церква Московського патріархату - поки що єдина канонічна в Україні - вже розкритикувала такі плани.

BBC News Україна з'ясовувала, яким чином та коли може з'явитися незалежна українська православна церква.

Триголове українське православ'я
Розкол в українському православ'ї стався на початку 1990-х років після проголошення незалежності України.

Частина ієрархів української православної церкви, яка була частиною Московського патріархату, прагнули до незалежності від Російської православної церкви.

Це крило у церкві очолював митрополит Філарет, який тоді й очолював УПЦ. Проте такі прагнення не сприйняли у Москві й за її сприяння у 1992 році на соборі в Харкові Філарета змістили.

Філарет із соратниками утворили власну православну церкву УПЦ Київського патріархату. Згодом частина православних ієрархів створили ще одну церкву - Українську автокефальну православну церкву.
   
Обидві церкви не були визнані жодною православною церквою світу, а автокефальна, пропри назву, незалежною та визнаною також не була.

Канонічною залишилась тільки УПЦ Московського патріархату, яка отримала певну автономію у межах Російської православної церкви.

Саме УПЦ МП і стала найбільшою церквою України - більшість вірян та церковних ієрархів не наважились перейти до неканонічної церкви, хоча могли підтримувати ідею церковної незалежності.

Тому на початок 2018 року УПЦ МП налічувала понад 12 тисяч приходів, УПЦ КП - трохи менше 5 тисяч, а УАПЦ - трохи більше тисячі.

Натомість, як свідчить низка соціологічних опитувань, близько 40% українських православних відносять себе до УПЦ КП, а до УПЦ Московського патріархату - близько 20%.

Шлях до автокефалії
Ще з початку 90-х років частина українських політиків виношувала ідею отримати незалежну помісну православну церкву як противагу політичному впливу РПЦ. Її багато хто в Україні сприймає як інструмент політичного впливу Кремля.

Найпростішим способом досягнення цієї мети було домовитись з Вселенським патріархом Варфоломієм про автокефалію. Адже до кінця XVII століття київська митрополія підпорядковувалась саме Константинополю.

Формально Константинопольськи й патріарх (з резиденцією у Стамбулі) вважається найголовнішою постаттю в православному світі. Проте його вплив часто є формальним, а реальною найпотужнішою православною церквою світу іноді називають саме РПЦ.

Втім, саме Вселенський патріарх надав автокефалію та незалежність більшості існуючих наразі православних церков світу.
   
до речі,
а як там ті, хто нам співають про Пороха маріонетку хуйло,
як ця дія Пороха вписується в цю парадигму?
   
На такий крок Константинопольсько го патріарха сподівались і частина українців.

Першу подібну серйозну спробу здійснив 2008 року президент Віктор Ющенко. Тоді Варфоломій навіть приїздив до Києва на річницю хрещення Русі, проте результату не було.

Експерти вказували, що на заваді автокефалії стояла неспроможність УПЦ КП та УАПЦ об'єднатись, що було однією з умов Константинополя. Зараз це питання, як виглядає, знято, оскільки вони не проти об'єднання в єдину церкву.

Також причиною називали потужну протидію автокефалії з боку Росії.

Адже, як допускають експерти, у разі отримання автокефалії до української канонічної незалежної церкви можуть перейти багато ієрархів та священиків УПЦ Московського патріархату.

Прецеденти для України
Як вказують релігієзнавці, алгоритми отримання автокефалії, тобто церковної незалежності, в усіх випадках схожі.

"Країна, в якій більшість населення складають православні, здобуває незалежність і постає питання про незалежність церкви", - вказує ВВС News Україна експерт Віктор Єленський.

Часто траплялось, що місцева православна церква оголошувала про свою незалежність, проте визнання Вселенського патріарха та інших православних церков відбувалось через десятки, а то й сотні років.

Проте у різних ситуаціях сценарії можуть різнитись.

"Стандартного сценарію для автокефалії немає. У церковних канонах чітко це не прописано. Але зрозуміло, що автокефалію має надати та церква, яка є матірною - звідки відбулося хрещення", - розповіла ВВС News Україна релігіє знавець Людмила Филипович.

Прецеденти XIX століття: відновлення або поява незалежних православних церков у Румунії, Болгарії та Сербії. Спочатку там виникали незалежні держави, оголошувались незалежні церкви, а потім відбувалось офіційне визнання Константинополем.

Проте цікавішими для України були прецеденти вже XX століття, зокрема польський досвід 1920-х років.
   
Після створення незалежної Польщі у 1920 році там підняли питання православної церкви, адже у складі держави опинилися мільйони православних з колишньої Російської імперії. Зокрема, на територіях сучасної України та Білорусі.

Польські архієреї спочатку звернулися до Російської православної церкви за автокефалією, проте там відмовили.

Після цього вони звернулись до Константинополя - і у 1924 році Польська православна церква таки отримала автокефалію від Вселенського патріарха.

Найцікавіша в тій історії аргументація, яку виклали у Томосі, - спеціальному документі про визнання автокефалії.

У ньому Константинополь фактично визнав землі колишньої київської митрополії православної церкви часів Київської Русі, які тоді частково опинились у Польщі, своєю канонічною територією.

Київську митрополію РПЦ собі підпорядкувала наприкінці XVII століття, але на початку XX століття Константинополь нагадав, звідки саме прийшло православ'я на київські землі.

"Якщо надали частині київської митрополії у 1924 автокефалію, то чому не надати її самому Києву", - пояснює церковну логіку пані Филипович.

Як розповіли співрозмовники ВВС News Україна серед учасників перемовин з Константинополем, саме той прецедент і має стати підґрунтям для майбутнього Томоса щодо української церкви.

"Паралельні" церви
Ще один важливий для України прецедент - естонський.

Під час міжвоєнної незалежності у 20-30 роках ХХ століття в Естонії існувала підпорядкована Константинополю православна церква. Після приєднання Естонії до СРСР православну церкву влили до РПЦ.

Після здобуття незалежності в Естонії відновили власну православну церкву, а в 1996 році за підтримки естонської влади Вселенський патріарх відновив дію Томоса про автономію естонської церкви.
   
Тоді між Константинополем та Москвою виникли дуже серйозні суперечки й на деякий час два стовпи світового православ'я припинили церковні стосунки.

Згодом РПЦ та Вселенський патріарх таки домовились, що в Естонії співіснують дві православні канонічні церкви - у підпорядкуванні Константинополя та Москви, а приходи самі обрали до кого належати.

Як розповів ВВС News Україна близький до перемовин співрозмовник, схожа ситуація, у разі надання автокефалії, існуватиме і в українському православ'ї.

Мовляв, УПЦ МП ніхто не заборонятиме і не гнобитиме: дві церкви існуватимуть паралельно.

Хоча в оточенні президента України сподіваються, що за кілька років такого співіснування більшість ієрархів та приходів УПЦ МП добровільно долучаться до канонічної української помісної православної церкви.

Коли і як це може статись
Петро Порошенко вже заявив, що рішення про автокефалію для української помісної церкви має з'явитися до річниці хрещення Русі, тобто до кінця липня.

Також він додав, що вже 19 квітня передасть Варфоломію всі потрібні документи: звернення президента, рішення Верховної Ради та документ з підписами усіх архієреїв УПЦ КП та УАПЦ.

І це має одразу запустити процедура оголошення автокефалії, яка закінчиться рішенням Вселенського патріарха та схваленням священного синоду.

Як стверджують співрозмовники, попередній сигнал згоди від Вселенського патріарха на такий сценарій вже нібито є.
   
Спрощено схема появи української помісної православної церкви може виглядати так: спочатку в Константинополі схвалять церковне рішення про автокефалію - Томос.

Після цього у Києві збереться всеукраїнський православний собор за участі усіх архієреїв, які підписали звернення до патріарха. Як вказують співрозмовники, не виключено, що до цього собору долучаться і деякі архієреї УПЦ Московського патріархату.

На цьому соборі представник Вселенського патріархату зачитає Томос, а архієреї оберуть зі свого складу предстоятеля нової церкви. Це, за задумом української влади, має статись до кінця літа.

При цьому автокефалія церкви означатиме, що жодного затвердження новообраного керівника Константинополем не передбачається.

У попередні роки Вселенський патріарх не наважувався на рішучі кроки в українському питанні, щоб не нашкодити стосункам з РПЦ.

Як розповів ВВС News Україна релігієзнавець Віктор Єленський, Варфоломій покладав великі сподівання на всеправославний собор у 2016 році, який Константинополь давно намагався зібрати.

Собор мав продемонструвати провідну роль Вселенського патріарха у світовому православ'ї, а загравання з Україною могло б його зірвати.
   
Врешті РПЦ таки проігнорувала всеправославний собор, тож у Варфоломея зникла одна з причин остерігатись будь-яких кроків в українському напрямку.

З іншого боку, як вказують українські експерти, створення під проводом Константинополя української помісної церкви може суттєво послабити позиції РПЦ на користь Константинополя.

Тож, як сподіваються в українських владних кабінетах, усі ці чинники можуть спонукати Варфоломея видати довгоочікуваний Томос.

Проте останнє слово - саме за Константинополем, і, поки рішення там не ухвалили, всі домовленості, якщо вони насправді є, можуть зірватись.

Адже всі розуміють, що у разі надання автокефалії українській церкві жорсткого протистояння Константинополя та Москви не уникнути.
   
Кремль отреагировал на идею создания автокефальной церкви в Украине
19.04.2018 19:08
Пресс-секретарь президента РФ Владимира хуйло Дмитрий Песков заявил, что идея создания Украинской автокефальной церкви вряд ли найдет поддержки в РПЦ,

В Кремле считают, что эта инициатива направлена на раскол церкви, передает NewsOboz.org со ссылкой на Gazeta.ua.

"Вы знаете позицию Русской православной церкви, патриарха всея Руси по этому вопросу. И конечно, скажем так, какие-то действия, направленные на раскол церкви, вряд ли могут поддерживаться и вряд ли могут приветствоваться", - заявил Песков.

Пусть сначала:

1. Осудят расстрел никонианами Соловецких монастырей и казни монахов за " Отказ иноков и присоединившихся к ним мирян принять «новоисправленные богослужебные книги»".
2. Положат на место не "новоисправленные богослужебные книги", так как здесь речь идет о правленных летописных источниках по истории государства" , которые полностью исказили и переформатировали историю происхождения Руси, и есть подозрение, что эти книги (архивы) были переданы Турции, дабы этот новый союзник Москвы мог " канализировать настроения мусульман". То есть, речь идет о документах первых киевских князей и Малки, личность и происхождение которой были искажены, а документы ее семьи, происходившей от хранителя ключей от Каабы в Мекке времен Магомеда, Халифа Усмана, были переданы османским султанам для того чтобы те смогли привязать свою династию к Халифу Усману, с помощью чего турки смогли захватить Аравию и установить свой контроль над Меккой.
3. Пусть найдут архив Ивана Грозного, судьбу которого они должны знать, но скорее всего что он тоже оказался у Турции, вывезенный одним из Патриархов Константинопольских периода османской оккупации Константинополя в обмен на признание Каноничности МП?
4. Раскол подобного рода ничего кроме блага для окружающих не несет.
     

Останнє редагування: 19 квітня 2018 20:40:35 від Астор
   
на одной территории будут действовать 2 канонические юрисдикции, без автокефалии.
остальное-пока что нереальные фантазии, на сегодня.

 :weep:
завжди мені це подобалось.
"а шо так можна било?"
це ще раз доводить що посилання на якісь там  православні канони -туфта.З-за чого сир-бор,якщо це навіть не дишло?
   
у нас реален только эстонский вариант, думаю, его и будут реализовывать.
   
:weep:
завжди мені це подобалось.
"а шо так можна било?"
це ще раз доводить що посилання на якісь там  православні канони -туфта.З-за чого сир-бор,якщо це навіть не дишло?
нет.
эстонский вариант не нарушил каноны.
совместное существование 2х каноничных юрисдикций произошло с согласия москвы, как ВРЕМЕННОЕ.
после тяжелых переговоров.
но автокефалию эпц не получила, хотя и просила.
   
мацковському феесбешному Патріархату  нема підстав непокоїтись: материнською церквою для Київського православ'я
є  Константинопольськи й,  а  не  Московський  Патріархат.   
   
у нас реален только эстонский вариант, думаю, его и будут реализовывать.

Хотелось применить мягкий, эстонский вариант, но видимо, придется жесткий, чеченский.
   
Хотелось применить мягкий, эстонский вариант, но видимо, придется жесткий, чеченский.
не при этой власти.
тут хоть бы эстонский реализовать для начала.
   
не при этой власти.
тут хоть бы эстонский реализовать для начала.

Есть еще вариант внешнего управления, для которого такой вариант не представит никакого труда.
   
нет.
эстонский вариант не нарушил каноны.
совместное существование 2х каноничных юрисдикций произошло с согласия москвы, как ВРЕМЕННОЕ.
после тяжелых переговоров.
но автокефалию эпц не получила, хотя и просила.
як це "нєт"?чиєю кан.тер є Естонія?
якщо ЕПЦ то діяльність РПЦ там виразно протирічить "апостольским правилам" про " двох єпіскопів нє бивати"от цим і пояснюється що РПЦ не перебуває в євхаристійній єдності з ЕПЦ.отакий от абсурд.Бо єстонська ПЦ канонічна але незаконна ,що теж абсурд.
   
Это все конечно замечательно! Но если все получится можно будет кацапских попов вы3,14здовать из Лавры? Не знаю кого как а меня очень сильно раздражает наличие этих глистов в самом сердце Украины.
   
як це "нєт"?чиєю кан.тер є Естонія?
якщо ЕПЦ то діяльність РПЦ там виразно протирічить "апостольским правилам" про " двох єпіскопів нє бивати"от цим і пояснюється що РПЦ не перебуває в євхаристійній єдності з ЕПЦ.отакий от абсурд.Бо єстонська ПЦ канонічна але незаконна ,що теж абсурд.
эпц находится в юрисдикции конст патриархата.
также существует и аналогичная структура эпц мп.
а каноническая территория там СПОРНАЯ, как и в украине, поэтому там кп и мп сумели договориться.
эстония при независимости 1918-1940 относилась к конст патриархату.
   
мацковському феесбешному Патріархату  нема підстав непокоїтись: материнською церквою для Київського православ'я
є  Константинопольськи й,  а  не  Московський  Патріархат.   

Більше того, Константинополь є материнською церквою і для кацапоправослав'я
   
мацковському феесбешному Патріархату  нема підстав непокоїтись: материнською церквою для Київського православ'я
є  Константинопольськи й,  а  не  Московський  Патріархат.   
не існує ніякого київського православія з 1596 року.майже всі єпархії(крім трьох) засновані москалями.в полтаві,харкові,херсоні ітд.решта на Правобережжі віджаті в УГКЦ,тимиж москалями.приготуйт есь до того ,що вони не визнають жодних рішеннь турецького патриархаі придавлять решту православних голодранців.як результат УПЦ так і залишиться неканонічною(абсурд)
а грошики тю-тю.
   
Більше того, Константинополь є материнською церквою і для кацапоправослав'я

ну а кацапи скажуть - а скільки в константинопольског о партріарха є дивізій і ядерних боєголовок?  :rotate:
   
Это все конечно замечательно! Но если все получится можно будет кацапских попов вы3,14здовать из Лавры? Не знаю кого как а меня очень сильно раздражает наличие этих глистов в самом сердце Украины.
забудь.Такими методами їх не вдасться ви324дувати навіть з МАФа на десятинній.
Лавру не зміг віджати навіть Іпатій Потій,бо в Речі Посполитій вона мала старожитні привілеї.законно віджати не вийде.
   
друге заптання переможникам.просте .
УАПЦ чого бракує,автокефалії чи канонічності щоб туди попер розумний наш народ?
А чого це хвилює греко-католиків? Не вписується в план"похід на схід"?  B-)
   
А чого це хвилює греко-католиків? Не вписується в план"похід на схід"?  B-)
Бо греко-католикам розходиться в незалежній Україні?
   
не існує ніякого київського православія з 1596 року.майже всі єпархії(крім трьох) засновані москалями.в полтаві,харкові,херсоні ітд.решта на Правобережжі віджаті в УГКЦ,тимиж москалями.приготуйт есь до того ,що вони не визнають жодних рішеннь турецького патриархаі придавлять решту православних голодранців.як результат УПЦ так і залишиться неканонічною(абсурд)
а грошики тю-тю.

москалі можуть не визнавати все що завгодно, навіть Україну
головне що УПЦ КП стане канонічною, а що там буде робити московський філіал нам буде так само цікаво як торішній сніг
   
Давайте все ж спочатку отримаємо статус, перш ніж плани розробляти
бо подання замало
   
забудь.Такими методами їх не вдасться ви324дувати навіть з МАФа на десятинній.
Лавру не зміг віджати навіть Іпатій Потій,бо в Речі Посполитій вона мала старожитні привілеї.законно віджати не вийде.


Щодо лаври то вона музей-заповідник який слава Богу знаходиться в державній власності. Коли УПЦ КП стане канонічною православною церквою України, а так звана УПЦ МП юридично зарубіжним філіалом іноземної церкви РПЦ, то попи і монахи що ошиваються в Лаврі повинні піти і підуть кудись туди куди де їм кацапи орендують приміщення. Втридорога.
   
Щодо лаври то вона музей-заповідник який слава Богу знаходиться в державній власності. Коли УПЦ КП стане канонічною православною церквою України, а так звана УПЦ МП юридично зарубіжним філіалом іноземної церкви РПЦ, то попи і монахи що ошиваються в Лаврі повинні піти і підуть кудись туди куди де їм кацапи орендують приміщення. Втридорога.
ще разпоясніть,бо щось я не вловлюю польотуЗабрати Лавру назад у державну власність заважає відсутність томосу від турецького патріарха щодо статусу КП?
   
ще разпоясніть,бо щось я не вловлюю польотуЗабрати Лавру назад у державну власність заважає відсутність томосу від турецького патріарха щодо статусу КП?

Лавра і так у держвласності
Вся
   
Лавра і так у держвласності
Вся

але це на заважає використовувати її для шпигунів та диверсантів
   
Лавра і так у держвласності
Вся
Якщо про Київо-Печерську Лавру мова, то неправда.
Там частину віддали попам. І вони на свою територію нікого не пускають.
А працівники музею не можуть організовувати свої заходи, навіть на своїй частини без дозволу попів.
Знаю точно, бо родичка років 3 тому організовувала фестиваль у Києво-Печерській лаврі. То всі заходи потрубно було узгоджувати з московськими попами.
   
але це на заважає використовувати її для шпигунів та диверсантів
тут кажуть що це вимушено,бо в інших православних попів бракувало автокефалії.он в УАПЦ наприклад.
   
Якщо про Київо-Печерську Лавру мова, то неправда.
Там частину віддали попам. І вони на свою територію нікого не пускають.
А працівники музею не можуть організовувати свої заходи, навіть на своїй частини без дозволу попів.
Знаю точно, бо родичка років 3 тому організовувала фестиваль у Києво-Печерській лаврі. То всі заходи потрубно було узгоджувати з московськими попами.

Всі будівлі і територія належить державі
Інша справа що передано в користування музею та попам мпц
   
тут кажуть що це вимушено,бо в інших православних попів бракувало автокефалії.он в УАПЦ наприклад.

та так, вся надія на США НАТО і Варфоломія от вони то вже проблеми вирішать
 :laugh:
   

А чого це хвилює греко-католиків? Не вписується в план"похід на схід"?  B-)
"похід на схід" давно вже не в планах а в реальних діях.ваші 7.40 на лужайкє з турком на це ніяк аж не вплинуть.
нас всіх хвилює питання МП ,але є підозра що замість реального розв'язання нам водять "обєзянку".
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія