Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Давно думаю про необхідність розгляду ролі Розуму в фізичних процесах.
Мені самому створювати новий науковий напрям якось некомфортно.
Втім маю стартову задачу для аналізу.

1.Вічний двигун.
В конкретній матеріальній фізичний системі такий двигун неможливий.
А якщо матеріальний двигун розглянути у взаємодії з Розумом?
Примітивно: людина робить насос, який крутить ослик. Людина годує ослика, міняє старих на нові, передає задачу у спадок нащадкам, тощо. Такий двигун буде працювати "дуже довго". Звичайно, що закон збереження маси і енергії тут не буде порушений і такий двигун нічим не буде відрізнятись від звичайного, який вивчає фізика.
Але розгляд задачі про поєднання фізичних об'єктів з Розумом однозначно виведе на необхідність пошуку відповіді на запитання, чи можлива "матеріалізація ідей".
Чому, а хоча б тому, що ми існуємо!
Наш Всесвіт Вічний, чи ні?
У  будь якому випадку пошук відповіді  на питання:"Чи існує Бог? " перейде в режим процесу наукового вивчення, а не лише віри.
 B-)

*********************************
Революція Свідомості неминуча!
Хіба що вона замість харчів щось у ослика смоктати буде. Ну й ослику відповідно теж даватиме. :D
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

ТС займається суходрочкой.
Хочеш двигун, роби двигун, система відкрита.
До чого тут віслюки і розум :facepalm1:
Про збереження законів треба думати в останню
чергу. Там де працює природа все і так буде збережено.
А вона працює завжди, поки людина не починає
забивати розум собі та іншим усілякими псевдонауковими
догмами.

Останнє редагування: 30 жовтня 2019 03:00:39 від б_а_р_с
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

у квантовій механіці під спостерігачем не розуміється людина. Це може бути і прилад

прилад є проміжним етапом. Кінцевим акцептором має бути "увага" або "розум".

Є довжезний ланцюг з простих логічних висновків. Тут не місце його розписувати. Але на виході виходить дуже цікава картина:

Є такий собі... хм... загальний розум, який ми всі поділяємо. Він робить одночасно дві речі: є базою того що ми називаємо своїм індивідуальним розумом, і одночасно будує цю реальність. Зрозуміти було б важко, якби у нас не було наочного приклада - інтернет пошукачів. Як і інтернет пошукач, ця штука "індексує файли". Тобто робить маленьку копію зовнішньої інформації, оптимізовану під швидкий пошук на запрос. Ну дуже схоже на інтернет пошукач. Ми користуємося цім сервісом, і таким чином можна сказати, що розум-пошукач дає нам свій розум. З іншого боку пошукач утворює "реальність". Він на лету формує "сторінки"- результати на запроси, яких немає в реальному інтернеті, але для нас вони реальні. Фокус в тому, що цю реальність ми створюємо своїми запросами пошукачу. Спостереженням, увагою. Без цього реальності нема. Хехе.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

прилад є проміжним етапом. Кінцевим акцептором має бути "увага" або "розум".

Є довжезний ланцюг з простих логічних висновків. Тут не місце його розписувати. Але на виході виходить дуже цікава картина:

Є такий собі... хм... загальний розум, який ми всі поділяємо. Він робить одночасно дві речі: є базою того що ми називаємо своїм індивідуальним розумом, і одночасно будує цю реальність. Зрозуміти було б важко, якби у нас не було наочного приклада - інтернет пошукачів. Як і інтернет пошукач, ця штука "індексує файли". Тобто робить маленьку копію зовнішньої інформації, оптимізовану під швидкий пошук на запрос. Ну дуже схоже на інтернет пошукач. Ми користуємося цім сервісом, і таким чином можна сказати, що розум-пошукач дає нам свій розум. З іншого боку пошукач утворює "реальність". Він на лету формує "сторінки"- результати на запроси, яких немає в реальному інтернеті, але для нас вони реальні. Фокус в тому, що цю реальність ми створюємо своїми запросами пошукачу. Спостереженням, увагою. Без цього реальності нема. Хехе.

Все верно.
Кроме одного.
Вообще-то, індивідуальний є базою загального.
Поэтому Аристотель и говорил: реально существуют только индивиды.
А тот разум к-й вы называете загальным- он просто складывается из этих индивидуальных примерно так как в физике существует самосогласованное поле.
Как живой уникальный индивид вы реально существуете.
И ваш разум, как сторона этого дела.
А как иначе мог бы существовать этот загальний? Никак.

Останнє редагування: 30 жовтня 2019 05:02:43 від kasia
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

прилад є проміжним етапом. Кінцевим акцептором має бути "увага" або "розум"
ефект спостерігача вникає під час спостереження, а не через хвилину, день, рік. Якби людство зникло і залишився тільки той прилад, ефект спостерігача все одно був би
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

бо є об'єктивна реальність, в існуванні якої тут сумнівається несподівано велика кількість дописувачів. Це навіть забавно
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Роль разума в физических процессах сложнее, чем Вы думаете  B-)
В квантовой механике существует эффект наблюдателя. Это значит, что окружающий нас мир зависит от разума человека. Если человек смотрит на мир, он будет один. Если не смотрит - другой.
Другими словами, не существует объективной реальности, на зависящей от разума человека.

існує. вона не залежить від розуму людини. реальність же ж не зникне якщо людство зникне
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

існує. вона не залежить від розуму людини. реальність же ж не зникне якщо людство зникне
цікаво, що сказали б динозаври на твердження лілі))
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

ефект спостерігача вникає під час спостереження, а не через хвилину, день, рік. Якби людство зникло і залишився тільки той прилад, ефект спостерігача все одно був би

А з чого це ви вважаєте що з зникненням людства як фізичного явища зникне Спострегачь? 
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

ефект спостерігача вникає під час спостереження, а не через хвилину, день, рік. Якби людство зникло і залишився тільки той прилад, ефект спостерігача все одно був би

ефект працює навіть не під час спостереження. Сяйво далеких зірок летить крізь космос до нас вже знаючи чим воно є: корпускулою чи хвилею.
https://habr.com/ru/post/365651/
І з цього ідуть свої парадоксальні висновки щодо природи часу. Окрема цікава тема.

Якби людство зникло, то всесвіт лишився би незмінним. А от світ людей зник би. Ми ще можемо собі уявити, що насправді на небі не існує Великої Ведмедиці. Що це наша власна конструкція. Набагато складніше зрозуміти, що, наприклад, і місяць є такою ж вигаданою конструкцією.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

А з чого це ви вважаєте що з зникненням людства як фізичного явища зникне Спострегачь? 
я написав рівно протилежне
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Сяйво далеких зірок летить крізь космос до нас вже знаючи чим воно є: корпускулою чи хвилею.
кльово :laugh:
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]
MAG

ТС займається суходрочкой.
Хочеш двигун, роби двигун, система відкрита.
До чого тут віслюки і розум :facepalm1:
Про збереження законів треба думати в останню
чергу. Там де працює природа все і так буде збережено.
А вона працює завжди, поки людина не починає
забивати розум собі та іншим усілякими псевдонауковими
догмами.
Дякую! Ви "розкрили мені очі" на мою тупість!  B-)
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

да никто не слмневается в существовании предметов.
Вот только ваш кот строит из тех же предметов ну совсем другую реальность.
и могла бы быть  другая физика, если бы возникла другая разумн жизнь, не такая как наша.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]
MAG

Все верно.
Кроме одного.
Вообще-то, індивідуальний є базою загального.
Поэтому Аристотель и говорил: реально существуют только индивиды.
А тот разум к-й вы называете загальным- он просто складывается из этих индивидуальных примерно так как в физике существует самосогласованное поле.
Как живой уникальный индивид вы реально существуете.
И ваш разум, как сторона этого дела.
А как иначе мог бы существовать этот загальний? Никак.
Читав гіпотези, що мурашник, чи вулик породжують якусь нову якість... Розум?  :S
Ще мене заворожує видовище величезних косяків риб, або зграй птахів: чому вони рухаються так гармонійно і узгоджено? :S
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

існує. вона не залежить від розуму людини. реальність же ж не зникне якщо людство зникне
А кто это знает наверняка? Есть мнение, что мы вообще живем в виртуальном мире  ;)
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

да никто не слмневается в существовании предметов.
Вот только ваш кот строит из тех же предметов ну совсем другую реальность.
и могла бы быть  другая физика, если бы возникла другая разумн жизнь, не такая как наша.
фізика - це не об'єктивна реальність
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]
MAG

А кто это знает наверняка? Есть мнение, что мы вообще живем в виртуальном мире  ;)
Ви пробували "віртуально" вдаритись головою об стіну? Спробуйте, ваш світогляд може змінитись з одного удару...  :shuffle:
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Якщо свідомо вдарився головою об стіну, то можна з Вами погодитись. Але якщо впав в яму в темряві?
Яма об'єктивна реальність? B-)
Эффект наблюдателя приводит к выводу, о котором веками говорят эзотерики. В одном и том же месте, в одно и то же время, существует несколько параллельных реальностей.
Если в одной из них ты упал в яму, то не факт, что упадешь и в другой
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Эффект наблюдателя приводит к выводу, о котором веками говорят эзотерики. В одном и том же месте, в одно и то же время, существует несколько параллельных реальностей.
Если в одной из них ты упал в яму, то не факт, что упадешь и в другой
In physics, the observer effect is the theory that the mere observation of a phenomenon inevitably changes that phenomenon[1]. This is often the result of instruments that, by necessity, alter the state of what they measure in some manner. A common example is checking the pressure in an automobile tire; this is difficult to do without letting out some of the air, thus changing the pressure. Similarly, it is not possible to see any object without light hitting the object, and causing it to reflect that light. While the effects of observation are often negligible, the object still experiences a change. This effect can be found in many domains of physics, but can usually be reduced to insignificance by using different instruments or observation techniques.

An especially unusual version of the observer effect occurs in quantum mechanics, as best demonstrated by the double-slit experiment. Physicists have found that even passive observation of quantum phenomena (by changing the test apparatus and passively 'ruling out' all but one possibility), can actually change the measured result. A particularly famous example is the 1998 Weizmann experiment.[2] Despite the "observer" in this experiment being an electronic detector—possibly due to the assumption that the word "observer" implies a person—its results have led to the popular belief that a conscious mind can directly affect reality.[3] The need for the "observer" to be conscious is not supported by scientific research, and has been pointed out as a misconception rooted in a poor understanding of the quantum wave function ψ and the quantum measurement process,[4][5][6] apparently being the generation of information at its most basic level that produces the effect.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

In physics, the observer effect is the theory that the mere observation of a phenomenon inevitably changes that phenomenon[1]. This is often the result of instruments that, by necessity, alter the state of what they measure in some manner. A common example is checking the pressure in an automobile tire; this is difficult to do without letting out some of the air, thus changing the pressure. Similarly, it is not possible to see any object without light hitting the object, and causing it to reflect that light. While the effects of observation are often negligible, the object still experiences a change. This effect can be found in many domains of physics, but can usually be reduced to insignificance by using different instruments or observation techniques.

An especially unusual version of the observer effect occurs in quantum mechanics, as best demonstrated by the double-slit experiment. Physicists have found that even passive observation of quantum phenomena (by changing the test apparatus and passively 'ruling out' all but one possibility), can actually change the measured result. A particularly famous example is the 1998 Weizmann experiment.[2] Despite the "observer" in this experiment being an electronic detector—possibly due to the assumption that the word "observer" implies a person—its results have led to the popular belief that a conscious mind can directly affect reality.[3] The need for the "observer" to be conscious is not supported by scientific research, and has been pointed out as a misconception rooted in a poor understanding of the quantum wave function ψ and the quantum measurement process,[4][5][6] apparently being the generation of information at its most basic level that produces the effect.
Это все понятно. Автор назвал тему "Роль разума ..." По-этому я и говорю про человека в качестве наблюдателя.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Это все понятно. Автор назвал тему "Роль разума ..." По-этому я и говорю про человека в качестве наблюдателя.
і фізика каже, що немає такої ролі. Отаке
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]
MAG

Ще про розум: Мозок Лєніна! :D
https://www.pravda.com.ua/news/2019/10/30/7230443/



   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Читав гіпотези, що мурашник, чи вулик породжують якусь нову якість... Розум?  :S
Ще мене заворожує видовище величезних косяків риб, або зграй птахів: чому вони рухаються так гармонійно і узгоджено? :S

Гениальная координация - это фундаментальное свойство живого.
Не разума, а именно жизни.
Возьмите растения. Им трудно приписать разум.
Но там будет та же скоординированность .
Современная наука забила болт на древних греков и немцев начала 20 века, которые тогда об этом писали и говорили.
Ну, и маємо те що маємо: относительно того же рака нет путевой теории.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Гениальная координация - это фундаментальное свойство живого.
Не разума, а именно жизни.
Возьмите растения. Им трудно приписать разум.
Но там будет та же скоординированность .
Современная наука забила болт на древних греков и немцев начала 20 века, которые тогда об этом писали и говорили.
Ну, и маємо те що маємо: относительно того же рака нет путевой теории.
Для того щоб приписувати розум або усвідомлення (тупо суб'єктивні явища на яки довести докази існування не можливо) потрібно бути тим самим суб'єктом - в нашому випадку рослиною..

Мої СУБ'ЄКТІВНІ враження вказують що вони відчувають не так як люди але відчувають...
В без вітрену погоду  літом або по весні ... Доторкнись  до стовбура (в мене горіх) і бажано відчути самому якусь емоцію або декілька гарних емоцій . (В мене - Любов/ніжність/довіру - склад цих емоції) і через декілька секунд відчуєте (саме відчуєте) тепло при цьому листя на дереві починають рухатися ...
(А може в мене галюни ... Та ні - бо робив це декілька сотень разів ) і листочки рухаються тільки на цьому дереві...

Все воно живе та розумне... (ІМХО) це ми такі тупі та горді егоїсти що цього не помічаємо.. 
Також існує день (точно знаю) коли лаять і  бьюь  дерево яке не дає плодів... І воно чомусь починає давати плоди ще і який вражай..

Останнє редагування: 30 жовтня 2019 15:55:43 від Аeternitas
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

і фізика каже, що немає такої ролі. Отаке
Физика каже що тільки невидимка купа законів доведена... Все інше або теорії або досліджується теорія ... (І те і те розум чистої води  :-)o )
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

"...цього не може бути, бо не може бути ніколи..."
Життєвий принцип?  Показати зображення...
+===========================+
Демонструй предмет дискусії.
Без цього нема предмета дискусії.
Казки не цікавлять.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

То бішь теоритично через експоненту?
Теоритично існує через експоненту... ?
Чи всеж існує?

Електрон має статичний заряд? Має..
Він рухається ? Завжди !!!
Заряд створює електромагнітне поле? Створює...

Чим не вічний двигун... І все тому що вірять що він не розпадається... І існує..
+=============================+
Вчи фізику щоб не писати дурниць.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Гениальная координация - это фундаментальное свойство живого.
Не разума, а именно жизни.
Возьмите растения. Им трудно приписать разум.
Но там будет та же скоординированность .
Современная наука забила болт на древних греков и немцев начала 20 века, которые тогда об этом писали и говорили.
Ну, и маємо те що маємо: относительно того же рака нет путевой теории.
+====================================================+
І на що  сучасна наука "забила болт"? На теорему Піфагора? Ні!
А ось на твердження Аристотеля що у мухи 8 ніг таки забили.
Бо півтори тисячи років шукали і не знайшли!
Стосовно теорій раку - їх багато. Але жодна не здатна пояснити
всі форми та як з ними боротися.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]
MAG

Для того щоб приписувати розум або усвідомлення (тупо суб'єктивні явища на яки довести докази існування не можливо) потрібно бути тим самим суб'єктом - в нашому випадку рослиною..

Мої СУБ'ЄКТІВНІ враження вказують що вони відчувають не так як люди але відчувають...
В без вітрену погоду  літом або по весні ... Доторкнись  до стовбура (в мене горіх) і бажано відчути самому якусь емоцію або декілька гарних емоцій . (В мене - Любов/ніжність/довіру - склад цих емоції) і через декілька секунд відчуєте (саме відчуєте) тепло при цьому листя на дереві починають рухатися ...
(А може в мене галюни ... Та ні - бо робив це декілька сотень разів ) і листочки рухаються тільки на цьому дереві...

Все воно живе та розумне... (ІМХО) це ми такі тупі та горді егоїсти що цього не помічаємо.. 
Також існує день (точно знаю) коли лаять і  бьюь  дерево яке не дає плодів... І воно чомусь починає давати плоди ще і який вражай..
Не знаю щодо доцільності лаяти і бити дерева, але у мене на дачі вже 12 років ростуть 3 персики. Толку від них не було ніякого і я вирішив їх зрубати і викорчувати. Спиляв і почав викопувати корінь, а тут раптом зайшов сусід і побачивши що я роблю попросив не викорчовувати а віддати корені йому.
Попросив, але ніяк не зібрався їх забирати. На наступний рік корені пустили відростки, які я поспилював, лишивши лише по одному. Ще через  2 роки відростки вимахали в 3-метрові дерева і дали рекордні урожаї великих і смачних персиків. Це за 20 км від Чернігова. І уже чотири роки  плодоносять і плодоносять!
 :S  :-o
На знаю що думати, але маю отакий факт!  B-)
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

МАГ,  а Вы своим вопросом уже лет 7 занимаетесь ? Я перешёл по ссылке "Революція Свідомості неминуча!" и посмотрел на дату.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Не знаю щодо доцільності лаяти і бити дерева, але у мене на дачі вже 12 років ростуть 3 персики. Толку від них не було ніякого і я вирішив їх зрубати і викорчувати. Спиляв і почав викопувати корінь, а тут раптом зайшов сусід і побачивши що я роблю попросив не викорчовувати а віддати корені йому.
Попросив, але ніяк не зібрався їх забирати. На наступний рік корені пустили відростки, які я поспилював, лишивши лише по одному. Ще через  2 роки відростки вимахали в 3-метрові дерева і дали рекордні урожаї великих і смачних персиків. Це за 20 км від Чернігова. І уже чотири роки  плодоносять і плодоносять!
 :S  :-o
На знаю що думати, але маю отакий факт!  B-)
Ось тобі і спрага життя...
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]
N88

Пан Тесля, ви?
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]
MAG

МАГ,  а Вы своим вопросом уже лет 7 занимаетесь ? Я перешёл по ссылке "Революція Свідомості неминуча!" и посмотрел на дату.
РС з 1984. 2012 то початок публікації на ФУПі.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

+=============================+
Вчи фізику щоб не писати дурниць.
Вчись з початку читати..
Потім вчись розуміти інших...
А потім вивчай фізику до речі якой ти взагалі не знаеш...

А може краще сидиш собі на дачі барабольку плодиш - ну так силі і бараболь .




Останнє редагування: 31 жовтня 2019 16:20:12 від Аeternitas
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

І до речі Вхавр2. Твоя теорія з якимось професором про хімікоелектричні процеси внутри живого організму була надана характеристика " маразматична теорія кінця восьмідесятих, їх можна зрозуміти бо мозги в такому, що  по іншому думати не вміють... На зараз  теорія така - як що біль - хімія перша потім електрика і  це хімікоелектрічний як що проста керування організмом - з початку сигнал (майже ідентичний еег) а вже потім хімія... Як бачите що 30 років тому що зараз - для них наука замерла на кінці 80-х...  "  ...



Останнє редагування: 31 жовтня 2019 16:36:37 від Аeternitas
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

І до речі Вхавр2. Твоя теорія з якимось професором про хімікоелектричні процеси внутри живого організму була надана характеристика " маразматична теорія кінця восьмідесятих, їх можна зрозуміти бо мозги в такому, що  по іншому думати не вміють... На зараз  теорія така - як що біль - хімія перша потім електрика і  це хімікоелектрічний як що проста керування організмом - з початку сигнал (майже ідентичний еег) а вже потім хімія... Як бачите що 30 років тому що зараз - для них наука замерла на кінці 80-х...  "  ...

Хімія - це і є електричні взаємодіі.
Коли нарешті наука це визнає, буде реальний якісний прорив в усіх галузях.
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Хімія - це і є електричні взаємодіі.
Коли нарешті наука це визнає, буде реальний якісний прорив в усіх галузях.
Нуу до використання каталізаторів докумекали ,.  а ось чому виходить каталіз ,. Тупят... Тупят старі пердуни ...  Тому чікаємо..
   
Re: Роль Розуму в фізичних процесах. [ua]

Хімія - це і є електричні взаємодіі.
Коли нарешті наука це визнає, буде реальний якісний прорив в усіх галузях.
+==================================================+
Хімія визнала це більше 100 років як. Бо хімічний зв"язок - це
Закон Кулона в квантовохімічному визначені. І нічого більше.
Майж все хімічне можна змоделювати квантовохімічними
методами. Я це роблюз 1977-го року.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія