Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

росія точно програє в Україні, вважає китайський експерт по росії

Фен Юйцзюнь каже, що війна погіршила китайсько-російські відносини.


Війна між росією та Україною стала катастрофічною для обох країн. Оскільки ні одна зі сторін не має вирішальної переваги, а їх політичні позиції абсолютно розходяться, бойові дії навряд чи скоро закінчяться. Одне очевидно: конфлікт є поворотним пунктом після холодної війни, який матиме значний, тривалий глобальний вплив.

Чотири основні фактори впливають на хід війни. Перший - це рівень опору та національної єдності, які проявляють Українці, який до цього моменту був надзвичайним. Другий - міжнародна підтримка України, яка, хоча останнім часом не виправдовує очікувань країни, залишається інтенсивною.

Третій фактор - це характер сучасної війни, змагання, яке ґрунтується на поєднанні промислової потужності та систем управління, контролю, зв'язку та розвідки. Одна з причин, чому росія має проблеми у цій війні, полягає в тому, що вона ще не відновилася після драматичної деіндустріалізації, яку вона зазнала після розпаду Радянського Союзу.

Останній фактор - інформація. Щодо прийняття рішень володимир хуйло опинився в інформаційному коконі через те, що перебуває при владі так довго. російському президенту та його команді з національної безпеки не вистачає доступу до точної інформації. Системі, в якій вони працюють, не властивий ефективний механізм коригування помилок. Їхні українські колеги більш гнучкі та ефективні.

У поєднанні ці чотири фактори роблять поразку росії неминучою. З часом їй доведеться вивести всі війська з окупованих українських територій, включаючи Крим. Її ядерна здатність не гарантує успіху. Хіба ядерна Америка не вийшла з Кореї, В’єтнаму та Афганістану?

Хоча війна дуже дорого коштувала Україні, сила та єдність її опору зруйнувала міф про непереможність росії у військовому відношенні. Україна може відродитися з попелу. Коли війна закінчиться, вона може розраховувати на можливість вступу до Європейського Союзу та НАТО.

Війна є поворотним моментом для росії. Вона привела режим пана хуйло до широкої міжнародної ізоляції. Йому також довелося мати справу з складними внутрішніми політичними підводними течіями, від повстання найманців групи Вагнера та та інших військових осередків - наприклад, у Бєлгороді - до етнічної напруги в кількох регіонах росії та нещодавнього терористичного акту в Москві. Це свідчить про те, що політичні ризики у росії дуже високий. Пан хуйло, можливо, був нещодавно переобраний, але він стикається з усілякими можливими чорними лебедями.

Додатково до ризиків, з якими зіткнувся пан хуйло, війна переконала все більше колишніх радянських республік, що імперські амбіції росії загрожують їхній незалежності, суверенітету та територіальній цілісності. Усе більше усвідомлюючи, що про перемогу росії не може бути й мови, ці держави дистанціюються від Москви різними способами: від формування політики економічного розвитку, яка менш залежить від росії, до проведення більш збалансованої зовнішньої політики. У результаті перспективи євразійської інтеграції, за яку виступає росія, потьмяніли.

Тим часом війна змусила Європу усвідомити величезну загрозу, яку становить військова агресія росії для безпеки континенту та міжнародного порядку, поклавши кінець розрядці між ЄС і росією після холодної війни. Багато європейських країн відмовилися від своїх ілюзій щодо росії хуйло.

Останнє редагування: 14 квітня 2024 22:01:36 від Potato
   
У той же час війна вивела НАТО з того, що Еммануель Макрон, президент Франції, назвав його «мертвим мозком». Оскільки більшість країн НАТО збільшують свої військові витрати, передове військове розгортання альянсу в Східній Європі було значно підкріплено. Приєднання Швеції та Фінляндії до НАТО підкреслює нездатність пана хуйло використати війну, щоб запобігти розширенню альянсу.

Війна також допоможе змінити форму Ради Безпеки ООН. Вона підкреслила недолік цього органу у ефективному виконанні його обов'язку з забезпечення світового миру та регіональної безпеки через зловживання правом вето деякими постійними членами. Це роздратувало міжнародну спільноту, збільшуючи шанси на прискорення реформи Ради Безпеки. Німеччина, Японія, Індія та інші країни мають намір стати постійними членами, а п'ять поточних постійних членів можуть втратити своє право вето. Без реформ, параліч, який став візитною карткою Ради Безпеки, приведе світ у ще більш небезпечне місце.

Відносини Китаю з росією не є стабільними, і на них вплинули події останніх двох років. міністр закордонних справ росії сергій лавров щойно відвідав Пекін, де він і його китайський колега знову підкреслили близькі зв'язки між своїми країнами. Але ця поїздка, здається, була радше дипломатичною спробою росії показати, що вона не самотня, ніж щирою любов'ю. Проникливі спостерігачі відзначають, що позиція Китаю щодо росії повернулася від позиції "без обмежень" початку 2022 року, до традиційних принципів "неприналежності, непротистояння та ненаправлення проти третіх сторін".

Хоча Китай не приєднався до заходів західних санкцій проти росії, він  їх порушував не систематично. Дійсно, у 2023 році Китай імпортував понад 100 мільйонів тон російської нафти, але це не набагато більше, ніж він купував щорічно перед початком війни. Якщо Китай припинить імпорт російської нафти і замість цього почне купувати її де-інде, це безперечно призведе до підвищення міжнародних цін на нафту, чинячи великий тиск на світову економіку.

З початку війни Китай провів два раунди дипломатичного посередництва. Успіх виявився непомітним, але ніхто не повинен сумніватися у бажанні Китаю завершити цю жорстоку війну через переговори. Це бажання показує, що Китай та росія - дуже різні країни. росія намагається підривати існуючий міжнародний та регіональний порядок шляхом війни, тоді як Китай бажає вирішувати конфлікти мирним шляхом.

Оскільки росія все ще атакує військові позиції, критичну інфраструктуру та міста України, і, можливо, готова до подальшої ескалації, шанси на перемир'я на кшталт Кореї виглядають далекими. За відсутності фундаментальних змін у політичній системі та ідеології росії, конфлікт може стати замороженим. Це лише дозволить росії продовжувати розпочинати нові війни після перепочинку, піддаючи світ ще більшій небезпеці.

Фен Юйцзюнь - професор Пекінського університету.

https://www.economist.com/by-invitation/2024/04/11/russia-is-sure-to-lose-in-ukraine-reckons-a-chinese-expert-on-russia

Останнє редагування: 14 квітня 2024 22:10:47 від Potato
   
Експерт з російських справ Фуданського університету Фен Юйцзюнь вважає, що у Китаю є воля для просування мирних переговорів між Росією і Україною.
«Однак, вирішення цієї проблеми не залежить від китайської волі і можливостей, а від волі Росії і України», - підкреслив китайський експерт.

Віримо косоокому експерту.
   
ніхто не повинен сумніватися у бажанні Китаю завершити цю жорстоку війну через переговори.

Бредятина,  тварюки палятся
   
Цитувати
Хіба ядерна Америка не вийшла з Кореї, В’єтнаму та Афганістану?
відповім китайському гівноексперту: Америка намагалася сіяти демократію за тридевять земель від себе, що не дуже може подобатися самим американцям які дають гроші на армію. кацапи воюють з сусідом за посилення своєї імперії землею і ресурсами, як земельними так і людскими. і підтримують цю війну майже всі кацапи. українці в свою чергу воюють за право бути незалежною нацією. і ця війна ну ніяк не може закінчитися заморозкою, чи ні вашим ні нашим. ця війна має закінчитися тільки поразкою або однієї або іншої сторони. а, маючи на увазі, що в кацапів є ядерна зброя, вони застосують її, коли побачать що програють. бо, як сказало хуйло, навіщо нам Мир без росії
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія