Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: Хочу викупити будівлю в селі в передаварійному стані

Така ситуація. Хочу викупити будівлю котра знаходиться на територіі села. Будівля в передаварійному стані, нікому не потрібна, власне тому і дочекалася мене.

Я навів справки, вона ноходиться у спільній власності громади. Колись це приміщення належало колгоспу.

Я так розумію на це приміщення є майнові паі бувших членів колгоспу.

Питання. Чи паі виділялися на певні види майна певним людям, чи то є колективна власність без конкретики?

Я так розумію я маю викупити певну кількість майнових паів у селян, а потім по оціночній вартості обміняти іх на булівлю?

Будь ласка, порадьте хто був дотичний до такого.

Ключеве це хочу зрозуміти чи мені підійдуть майнові паі будь яких членів чи ця будівля млже бути закріплена за певними членами.
На місці питати поки не хочу шоб не показувати інтерес раніше часу.

Дякую.

Останнє редагування: 4 листопада 2018 12:02:23 від pravda
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.
Ant

Я к мені відомо паї наділяються землею. У нас 4,1 га землі сільськогосподарськ ої. Жодного слова про якісь будівлі. І в аренду арендатори беруть пай  землею. Я вважаю, що потрібне рішення сільради. У нашому селі (дача там) голова сільради розраховувся за  борги будівлею, яка так само належала громаді.
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Наскільки я розумію то два окремі паі. Земельниц і майновий.
До майнового належить все майно і будівлі колгостпу і кожен з селян має право на цого частку.
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.
Ant

У нас тільки земельний пай. Про наявністьмайнових навіть не чула.
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Така ситуація. Хочу викупити будівлю котра знаходиться на територіі села. Будівля в передаварійному стані, нікому не потрібна, власне тому і дочекалася мене.

Я навів справки, вона ноходиться у спільній власності громади. Колись це приміщення належало колгоспу.

Я так розумію на це приміщення є майнові паі бувших членів колгоспу.

Питання. Чи паі виділялися на певні види мацна певним людям, чи то є колективна власність без конкретики?

Я так розумію я маю викупити певну кількість майнових паів у селян, а потім по оціночній вартості обміняти іх на булівлю?

Будь ласка, порадьте хто був дотичний до такого.
Ключеве це хочу зрозуміти чи мені підійдуть майнові паі будь яких членів чи ця будівля млже бути закріплена за певними членами.
На місці питати поки не хочу шоб не показувати інтерес раніше часу.

Дякую.
Майно не обов'язково є чиїмось майновими паями. Частина майна КСП, так звана інфраструктура (клуби, фапи, магазини) передавались у власність громади. Я думаю що то об'єкт інфраструктури.
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Варіант з купівлею майнових паїв то утопія, бо вам доведеться збирати забори пайовиків, лише вони можуть сказати що будівля стане вашою.
Далі буде проблема з реєстрацією права власності, бо немає вміняємого порядку. Тому доведеться йти до суду.

Думаю ви забуксуєте на стадії зборів пайовиків
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Треба шукати документи по розпаюванню і точно з'ясовувати, що входило до переліку майна, яке попало в розпаювання.
Тут вище вірно підказують- "об'єкти соцкультбита", як правило, не підпадали в майнове паювання.
Тоді це простіше.
А якщо будівля підпадала в паювання, але в натурі вона нікому з громадян не передана (наприклад, п'яти громадянам у спільну власність) - тоді жопа
навіть якщо зараз сільрада прийме рішення про її продаж, назавтра будь-хто з людей, хто має сертифіката на майновий пай, таку продаж оскаржуватиме і доїтиме бабки. І прокуратура може там впрягтися і оскаржувати в суді продаж в інтересах умовних пайщиків. Тобто гемору багато
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Варіант з купівлею майнових паїв то утопія, бо вам доведеться збирати забори пайовиків, лише вони можуть сказати що будівля стане вашою.
Далі буде проблема з реєстрацією права власності, бо немає вміняємого порядку. Тому доведеться йти до суду.

Думаю ви забуксуєте на стадії зборів пайовиків

я вже не кажу за те, що такі збори нічим не передбачені і їх рішення також можна оскаржувати
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Ага, дякую.

А якщо то обєкт інфраструктури то як його викупити?
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Ага, дякую.

А якщо то обєкт інфраструктури то як його викупити?

Купити в сільради, або спочатку орендувати
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

я вже не кажу за те, що такі збори нічим не передбачені і їх рішення також можна оскаржувати
Колись було положення про розпалювання. Там було щось подібне. Зараз положення нечинне. Ввязуватися в купівлю паїв не раджу. Навіть якщо та будка золота
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Якщо по об'єкту є рішення зборів пайовиків, тоді реєструється право власності з невеличким хабарем на осіб яким він виділено. А тоді купуєте в них за недорого.
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Ага, дякую.

А якщо то обєкт інфраструктури то як його викупити?

раніше працювала добре схема: оренда- невід'ємні поліпшення з дозволу орендодавця не менш ніж на 25% балансової вартості об'єкту- отримується право на викуп (об'єкт не обов'язково виставляти на аукціон)
зараз наче ця норма зберіглася
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Ольчик дякую!
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Стіві джі а чи не знаєте ви чи можливий викуп половини будівлі?
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Стіві джі а чи не знаєте ви чи можливий викуп половини будівлі?

якщо її виділити в окремий інвентарний об'єкт- цілком можливо
або ж викупаються окремі приміщення, з яуих ця 1/2 будівлі складається
важко викупати 1/2 приміщення, наприклад, актового залу в будинку культури - неможливо виділити долі в натурі, тому атакий продаж нікому не потрібний, а ось окремі приміщення викупити- нічого протизаконного чи неприроднього

Останнє редагування: 18 липня 2018 20:13:06 від Стиви Джи
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Постійно в екс-совку потрібно оті юридичні ребуси вирішувати. Мені це нагадує задачки з ПДД (теж совєцькі):



Якби закони та правила були написані притомними тверезими людьми з відповідною освітою, тих ребусів давно не було б.
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Пан Стіві дякую!

Ви з Ольчиком мені дуже добре все прояснили.
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

якщо її виділити в окремий інвентарний об'єкт- цілком можливо
або ж викупаються окремі приміщення, з яуих ця 1/2 будівлі складається
важко викупати 1/2 приміщення, наприклад, актового залу в будинку культури - неможливо виділити долі в натурі, тому атакий продаж нікому не потрібний, а ось окремі приміщення викупити- нічого протизаконного чи неприроднього

Тобто можна викупити наприклад декілька окремих кабінетів у одному приміщенні?
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Короче все для бізнесу і інвестицій  :gigi:
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Я навів справки, вона ноходиться у спільній власності громади. Колись це приміщення належало колгоспу.
Я так розумію на це приміщення є майнові паі бувших членів колгоспу.

Паи могут быть только на землю на полях. Земля под строениями не пайная.

   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Постійно в екс-совку потрібно оті юридичні ребуси вирішувати. Мені це нагадує задачки з ПДД (теж совєцькі):

Показати зображення...
Якби закони та правила були написані притомними тверезими людьми з відповідною освітою, тих ребусів давно не було б.

Пан апстпрім.. бат вот ту ду.. шо дэлать..
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Тобто можна викупити наприклад декілька окремих кабінетів у одному приміщенні?

так, можна
в договорі це звучатиме "1/2 нежитлової будівлі, загальною площею _____,  яка складається з приміщень А, площею такою-то, Б, площею такою-то ..."
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Паи могут быть только на землю на полях. Земля под строениями не пайная.

будівлі ферм, наприклад, підпадалі під майнове паювання
тому вони, в основному, зруйновані- не змогли поділити в натурі
у мене приятель викупив фундамент такої ферми у сільради і побудував там невеличке виробництво
але до того довелося цей фундамент через суд визнавати безхазяйним, щоб пайщики потім не оскаржували (хоча саме пайщики на цеглу розібрали ферму)
коротше, ціла сумна епопея

Останнє редагування: 18 липня 2018 20:22:51 від Стиви Джи
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Стіві а якшо ту будівлю збори виділять певним пацщикам а я потім у них куплю потім інші пацщики зможуть оскаржити?
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Об"єкти соцкультпобуту (в моєму випадку: приміщення колишньої колгоспної лазні, гуртожитку, дитячого садка, котельні, пошти, ФАпу, водогін, свердловини, водонапірні башти, асфальтовані сільські вулиці) не підлягали розпаюванню і були безкоштовно передані у власність громади (сільської ради). Вона і зараз є власником. На земельні ділянки, на яких розташовані ці будівлі а також на землі під сільським кладовищем, парком, стадіоном була виготовлена і земельна документація. Рішення про передачу майна в оренду  має право приймати сесія сільської ради. Про продаж поки що мови не йшло. Одну будівлю через її аварійний стан розібрали і продали будматеріалами. Якщо ваша будівля входить до числа тих, що підлягали розпаюванню, тоді механізм інший. При потребі розповім. Там є деякі моменти.
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Короче треба пляхан поставити комусь з сільради чи колишньому колгоспник начальству. Вони і просвіти випадково кому те приміщення належить
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

поки я набирав свій текст вже дещо прояснилось.
 :)
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Село і люди, дякую зрозумів.
Буду виясняти кому належить будівля.
   
Re: Шукаю допомогу фупу. Фзв.

Ситуація може розвиватись по різному (якщо ці будівлі підлягали розпаюванню) ще в залежності від того, чи залишилось щось від колишнього господарства, як юридичної особи, чи є її правонаступник, чи не скупили нові господарі всі залишки майнових паїв на селі, у спадкоємців померлих пайовиків, у громадян які мали право на майновий пай та давно виїхали з села.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія