Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

В платежках жителей многоэтажек появится плата за "небаланс" холодной воды по дому

А есть вообще какие-то упоминания в законах про срок давности 3 года, или это фантазии Монтян?

есть срок исковой давности по долгам - 3 года
я ж говорю, там ответчики просто слились и судья тупо переписала все хотелки истца
   
есть срок исковой давности по долгам - 3 года
я ж говорю, там ответчики просто слились и судья тупо переписала все хотелки истца

в каком законе это прописано?
   
в каком законе это прописано?

https://jur.zp.ua/news/pozitsiya-vsu-oplata-chasti-kommunalnogo-dolga-ne-preryvaet-sroka-iskovoj-davnosti
   
Кстати, по теме:

Нова методика розподілу між споживачами обсягів спожитих в будівлі комунальних послуг поки що не дійсна


Мінрегіонрозвитку пояснили, що до укладення нових договорів споживачі мають сплачувати за послуги тепло - і водопостачання за діючими договорами.

Підприємства тепло-, водопостачання і водовідведення поки не можуть застосовувати нову Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих в будівлі комунальних послуг. Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, інформує Ukr.Media.

"Зараз підприємства тепло-, водопостачання і водовідведення не можуть застосовувати нову Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих в будівлі комунальних послуг та здійснювати будь-які додаткові нарахування, посилаючись на нову Методику", - йдеться в повідомленні.

У міністерстві зазначають, що до укладення нових договорів споживачі повинні оплачувати послуги за діючими договорами.

"Методика може застосовуватися тільки після укладення споживачами нових договорів з виконавцями комунальних послуг (за вимогами нового закону №2189). До того часу нарахування населенню за комунальні послуги повинні здійснюватися за діючими договорами і правилами. Тобто, тепло - та водопостачальні підприємства не можуть розподіляти воду і тепло згідно нової Методики. Це є прямим порушенням умов діючих договорів із споживачами", - пояснюють у Відомстві.

Прес-служба нагадує, що нова Методика встановлює в будинку порядок розподілу обсягів спожитих комунальних послуг: постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання. Методика була розроблена Мінрегіоном на виконання закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" та нового закону №2189 "Про житлово-комунальні послуги", який набирає чинності з 1 травня 2019 року.
   
мда... интересненько... И где тут какой-то срок давности долга? Долг с 2014 по 2017 заставили оплатить в 2019-м, да еще и с процентами. А есть вообще какие-то упоминания в законах про срок давности 3 года, или это фантазии Монтян?

Подача иска останавливает течение срока давности.  :new_russi:
   
допустим, поцыэнт возжелал продать квартиру. Сделал оценку, взял справку о прописке, нашёл покупателя, все пришли к нотариусу с баблом и доками. Нотариус накропал договор КП, проверил оценку (за шо заплатил Хомутыннику 510 ваших грн) и в последний момент ему выскакивает на экране заборона видчуження майна. Все расходятся несолоно хлебавши


разве нотариус заранее не проверяет заборону видчуження майна ?
   
Подача иска останавливает течение срока давности.  :new_russi:

у меня долгу за МЗК перед Киевэнерго уже 1,5 года
еще 1,5 - и байбай лашары! :K
   
Подача иска останавливает течение срока давности.  :new_russi:

Останавливает  если срок еще не истек.  Но здесь другое. На сколько я слышал разъяснения юриста - то при получении иска в суд ответчик должем сам письменно до начала разбирательства уведомить суд в письменной форме о просрочке долга и ходатействовать о приминении этой нормы. Если такого ходатейства нет - то суд автоматически принимает сторону истца. Если такое хадатейсво есть, то возможны варианты, но как правило в большинстве таких случаев суд принимает сторону ответчика, это практика именно по комунальным долгам.
   
Останавливает  если срок еще не истек.  Но здесь другое. На сколько я слышал разъяснения юриста - то при получении иска в суд ответчик должем сам письменно до начала разбирательства уведомить суд в письменной форме о просрочке долга и ходатействовать о приминении этой нормы. Если такого ходатейства нет - то суд автоматически принимает сторону истца. Если такое хадатейсво есть, то возможны варианты, но как правило в большинстве таких случаев суд принимает сторону ответчика, это практика именно по комунальным долгам.

всьо правильно
там ответчики просто лохи в суд не явились
   
у меня долгу за МЗК перед Киевэнерго уже 1,5 года
еще 1,5 - и байбай лашары! :K

Они за пару месяцев до конца срока иск подадут
   
Они за пару месяцев до конца срока иск подадут

Это навряд ли.
Там долг еще перед старой конторой, "КиевЭнерго", а Киевтеплоэнерго никаких расчетов, подтверждающих сумму долга по отоплению МЗК предоставить не сможет
При этом все платежи по счетчику у меня в порядке
   
разве нотариус заранее не проверяет заборону видчуження майна ?

Может и заранее проверить, но ему выгоднее сделать это уже после оформления ДКП, перед регистрацией его в Реестре. Т.к. работу свою он уже сделал и вы денежки ему по-любому заплатите.  :-B

Надо заранее просить проверить - нет ли забороны.
   
Подача иска останавливает течение срока давности.  :new_russi:

ок, а все же — можно ли отказаться от платы за обогрев МЗК, за дисбаланс воды под тем предлогом, что выконавэць отказался предоставлять вместе с платежкой информацию с показаниями всех счетчиков в доме (общедомовых и квартирных) и потребитель не может проверить правильность начисления суммы оплаты?
   
ок, а все же — можно ли отказаться от платы за обогрев МЗК, за дисбаланс воды под тем предлогом, что выконавэць отказался предоставлять вместе с платежкой информацию с показаниями всех счетчиков в доме (общедомовых и квартирных) и потребитель не может проверить правильность начисления суммы оплаты?

Дуй к выконавцю и тащи договор. Обсудим.
   
Дуй к выконавцю и тащи договор. Обсудим.

У меня нет прямого договора с выконавцем (Киевтеплоэнерго). Договор только с жэком, у которого в свою очередь договор с Киевтеплоэнерго. В договоре с жэком есть только один абзац, который имеет отношение к отоплению МЗК:

Розмір щомісячної плати за надані послуги становить 678 грн. Понад вказану суму окремо оплачується електро-водо-теплопостачання та теплопостачання місць загального користування згідно показників засобів обліку, по тарифам для населення, затверджених вповноваженими на це державними органами.

Этого достаточно, чтоб требовать все показныки всех имеющихся в доме (общедомовых и квартирных) засобив облику и не платить до тех пор, пока их не предоставят полностью?

ЗЫ. Вот те 678 грн — это плата за обслуживание дома и придомовой территории.

   
Этого достаточно, чтоб требовать все показныки всех имеющихся в доме (общедомовых и квартирных) засобив облику и не платить до тех пор, пока их не предоставят полностью?

Требовать можно. Но отказ предоставить такие сведения не освобождает тебя от обязанностей по договору. В договоре не прописана такая фишка - предоставлять тебе показания всех счётчиков  в доме. И не прописаны условия прекращения оплаты. В крайнем случае надавач послуг даст тебе 2 цифры - сумму квартирных и общедомовой.

Ты думаешь, надавач жульничает в арифметике? Это вряд ли. Счётчики поверены, опломбированы...   Перспективнее будет отключить отопление МОП, как это де-факто сделано в старых домах.
   
Требовать можно. Но отказ предоставить такие сведения не освобождает тебя от обязанностей по договору. В договоре не прописана такая фишка - предоставлять тебе показания всех счётчиков  в доме. И не прописаны условия прекращения оплаты. В крайнем случае надавач послуг даст тебе 2 цифры - сумму квартирных и общедомовой.

Ты думаешь, надавач жульничает в арифметике? Это вряд ли. Счётчики поверены, опломбированы...   Перспективнее будет отключить отопление МОП, как это де-факто сделано в старых домах.

Я ж уже писал тут: отопление в МОПах отключено (по требованию жильцов). Суммы за МОПы уменьшились, но все равно дохера. Есть потери в МОПах в стояках при подводе в квартиры, но я думаю, что туда списываются также потери жэка от должников. Потому что я на м2 в своей трешке 87 м2 плачу меньше за отопление по счетчику, чем жэк считает за потери в МОПах в пересчете на квадрат.
   
Я ж уже писал тут: отопление в МОПах отключено (по требованию жильцов). Суммы за МОПы уменьшились, но все равно дохера. Есть потери в МОПах в стояках при подводе в квартиры, но я думаю, что туда списываются также потери жэка от должников. Потому что я на м2 в своей трешке 87 м2 плачу меньше за отопление по счетчику, чем жэк считает за потери в МОПах в пересчете на квадрат.

у тебя в доме все на счетчиках?
тогда плата за МЗК согласно действующей методике считается как разница между общедомовым и суммой всех квартирных

   
Я ж уже писал тут: отопление в МОПах отключено (по требованию жильцов). Суммы за МОПы уменьшились, но все равно дохера. Есть потери в МОПах в стояках при подводе в квартиры, но я думаю, что туда списываются также потери жэка от должников. Потому что я на м2 в своей трешке 87 м2 плачу меньше за отопление по счетчику, чем жэк считает за потери в МОПах в пересчете на квадрат.

Ну... Я хз...  И сколько кругом-бегом получается за отопление квадратного метра? Если больше нормы в домах без счётчиков, то нах вам такие счётчики? Нашли на вас управу эти жыдочки.  :pooh_lol:
   
Так это грубо говоря, те же 3% годовых
Не р чем говорить

Трішки не так. У такому нововведенні буде трішки інший розрахунок і він буде не на користь боржника, бо в цьому випадку рахуватися буде НЕ увесь борг разом, а розбивка пені буде помісячною, тому там ще добряче набіжить, і да, не 3, а 3,65% - почнемо з того. А раніше не було в позовах по комуналці такого поняття, як пеня.
   
буде трішки інший розрахунок і він буде не на користь боржника, бо в цьому випадку рахуватися буде НЕ увесь борг разом, а розбивка пені буде помісячною, тому там ще добряче набіжить, і да, не 3, а 3,65% - почнемо з того.

набежит за год 3,65% пени за год та писец, я отнесу сумму долга тупо на годовой депозит и получу все 18% годовых
перекрою даже судовый сбор
   
Між іншим, після введення коефіцієнтів на газ нам пересьали розносити платіжки. Остання була вкинута в поштову скриньку за жовтень.


 ;o Нічого не зрозуміла. А по чому ж ви далі платите?


Нам ще вкидають. І щомісяця. І ось за січень скоро буде. Може вже і є - не дивилася у скриньку. Завтра подивлюся.

Але як навішували 9,8 кубів без лічильника - так і ліплять, а по лічильнику - всьо чотко як чясіки - 8,54 грн. за куб і жодної копійки більше. Квартира і там, і там.
   
А насчёт ареста недвиги, то вот вам пример:

Мусора нарисовали на поцыэнта Постанову на 255 грн за порушення ПДР.
Поцыэнт в 15-дневный срок не оплатил.
Мусарня пишет цыдулу исполнительной службе, что за поцыэнтом долг Х2 = 510грн.
Выконавэць открывает выконавче провадження и  заносит данные поцыэнта в Реестр заборон.
А поцыэнт ничего этого не знает.

Далее, допустим, поцыэнт возжелал продать квартиру. Сделал оценку, взял справку о прописке, нашёл покупателя, все пришли к нотариусу с баблом и доками. Нотариус накропал договор КП, проверил оценку (за шо заплатил Хомутыннику 510 ваших грн) и в последний момент ему выскакивает на экране заборона видчуження майна. Все расходятся несолоно хлебавши, пока поцыэнт не найдёт судового выконавця и сполна не заплатит ему штраф 510 + накладные расходы.

Аналогично будет с любым долгом, по которому есть решение суда: заборона видчуження любого вашего майна. Отаки нам с вами законы напринимали козаки гаврилюки и прочая гидна тупиздень.

Не, це не за рішенням суду. Це тіпа державний виконавець при відкритті виконавчого провадження (винесенні постанови про відкриття) повинен одночасно накласти арешт на все майно боржника. БЕЗ варіантів. І зніме він той сраний ареш тільки після того, як сплатиш суму боргу, виконавчий збір (10%) і витрати виконавчого провадження - десь 250-300 грн., якщо не більше. Витрати ВП - це сума обрахована індивідуально для кожного відділу ДВС - яку суму начальник придумає, таку і здирають. Головне, щоб вона тіпа грунтувалася на переліку тих витрат, спущених кабміном. Але туди всовують і бензин, і міжміські переговори при знятому з УСІХ міських телефонів виходу на міжгород...   :gigi:
   
мда... интересненько... И где тут какой-то срок давности долга? Долг с 2014 по 2017 заставили оплатить в 2019-м, да еще и с процентами. А есть вообще какие-то упоминания в законах про срок давности 3 года, или это фантазии Монтян?

Якщо пред*являється борг загальною сумою, то вважається, якщо ти визнаєш хоч якусь його частку, ти визнаєш факт існування ВСІЄЇ суми боргу. І потім вже застосування позовної давності залежить від судді.

Ось у Черкасах недавно був приклад: людина не платила кілька років квартплату, звернулися до суду, суд першої інстанції відсік те, що за межами ПД, а інше присудив до сплати. Не погоджуючись із цим боргом, відповідач подала апеляцію. То апеляційний суд присудив і те, що було пред*явлене ЗА межами позовної давності.  :gigi: 

Щя знайду тобі цю справу.
   
разве нотариус заранее не проверяет заборону видчуження майна ?

А йому щоб перевірити це, спочатку треба зайти в реєстр нерухомого майна (подати запит на це нерухоме майно), а для нотаріусів ця процедура ПЛАТНА - саме оті 510 грн.

Він все правильно написав. Є таке.
   
Ухтышка! Кароффка и Солдат вновь сошлись в схватке  :laugh:
   
Останавливает  если срок еще не истек.  Но здесь другое. На сколько я слышал разъяснения юриста - то при получении иска в суд ответчик должем сам письменно до начала разбирательства уведомить суд в письменной форме о просрочке долга и ходатействовать о приминении этой нормы. Если такого ходатейства нет - то суд автоматически принимает сторону истца. Если такое хадатейсво есть, то возможны варианты, но как правило в большинстве таких случаев суд принимает сторону ответчика, это практика именно по комунальным долгам.

Для цього і уведено в цмвільний-адміністративний-господарський процеси таке поняття як відзив на позов, заперечення і пояснення. Ніколи суди не були на боці відповідача, тобто, боржника, тим більше якщо той не з*явився до суду і не надав пояснення або відзив. Це все ілюзії.
   
ок, а все же — можно ли отказаться от платы за обогрев МЗК, за дисбаланс воды под тем предлогом, что выконавэць отказался предоставлять вместе с платежкой информацию с показаниями всех счетчиков в доме (общедомовых и квартирных) и потребитель не может проверить правильность начисления суммы оплаты?

Ще раз повторюю: НІ.

Ти можеш тільки: СПЛАТИТИ увесь борг, а вже тільки ПОТІМ звернутися до суду за проведенням перерахунку і саме мотивуючи тим, що дана сума за конкретний об*єм послуги не обгрунтована - тоді нехай комунальник доказує, що там все було тобі нараховано правильно - все в суді покаже і розкаже.
   
Ну... Я хз...  И сколько кругом-бегом получается за отопление квадратного метра? Если больше нормы в домах без счётчиков, то нах вам такие счётчики? Нашли на вас управу эти жыдочки.  :pooh_lol:

ВО! Треба ВСИМ будинком відмовитися від нарахувань по квартирних лічильниках і нехай ТЕЦ нараховує всім по загальнобудинковому лічильнику, тоді просто на квартири розкидається увесь теплоносій, зникне таке поняття як МОПи, і всі будуть задоволені.
   
Ти можеш тільки: СПЛАТИТИ увесь борг, а вже тільки ПОТІМ звернутися до суду за проведенням перерахунку


Зачем?
Надо просто не платить отфонарно насчитанную плату за МЗК - и пусть поставщик обращается в суд и доказывает, что сумма насчитана правильно.
Докажет - ради бога, можно и заплатить.
   
Ухтышка! Кароффка и Солдат вновь сошлись в схватке  :laugh:


 :gigi: Ти чіво? Ми по одну сторону барикат!  :beee:

   
Зачем?
Надо просто не платить отфонарно насчитанную плату за МЗК - и пусть поставщик обращается в суд и доказывает, что сумма насчитана правильно.
Докажет - ради бога, можно и заплатить.

Не знаю. Як хочеш. Я свою поточну комуналку сплачую в повному обсязі. Тому таких проблем не маю.
   
А йому щоб перевірити це, спочатку треба зайти в реєстр нерухомого майна (подати запит на це нерухоме майно), а для нотаріусів ця процедура ПЛАТНА - саме оті 510 грн.

Він все правильно написав. Є таке.

Знайома нотаріуска каже, це ригу Хомутинніку капає, саме він якимось чином бенефіціар цих платежів. А також саме він лоббіст і головний вигодонабувач нововведень в оцінці нерухомості. В нас 1 кв.м. оцінюють мінімум у 16 тис грн. Це більше від ринкової вартості. І менше - ніяк.

Щоправда, наш нарід теж не пальцем роблений. Придумали знаєш яку схемку? Квартира вноситься у вигляді внеску до статутного капіталу товки і потім товку продають за 1 грн.  :pooh_lol:
   
ВО! Треба ВСИМ будинком відмовитися від нарахувань по квартирних лічильниках і нехай ТЕЦ нараховує всім по загальнобудинковому лічильнику, тоді просто на квартири розкидається увесь теплоносій, зникне таке поняття як МОПи, і всі будуть задоволені.

А загальнобудинковому забити вольфрамового лома в сраку лічильний механізм. І так робити щомісяця.  B-)
   
Знайома нотаріуска каже, це ригу Хомутинніку капає, саме він якимось чином бенефіціар цих платежів. А також саме він лоббіст і головний вигодонабувач нововведень в оцінці нерухомості. В нас 1 кв.м. оцінюють мінімум у 16 тис грн. Це більше від ринкової вартості. І менше - ніяк.

Щоправда, наш нарід теж не пальцем роблений. Придумали знаєш яку схемку? Квартира вноситься у вигляді внеску до статутного капіталу товки і потім товку продають за 1 грн.  :pooh_lol:

 ;o а як це? Все-рівно ж потім доведеться правоустановчі документи на неї оформлювати на нового власника - а тоді як? адже без оцінки ніяк.
   
А загальнобудинковому забити вольфрамового лома в сраку лічильний механізм. І так робити щомісяця.  B-)


 :gigi: При відомому значенню загальної кількості квадратних метрів всіх квартир прорахувавши вартість опалювання одного кв метра по лічильнику і без, у разі перевищення першого - такі да, треба ламать лічильника.

Але там Бяка кажись на таку мою пропозицію заверещала, шо вона законопослушна і краще буде платити 4450 грн. за свої 60 кв. за опалення, ніж організує безлічильникових на бунт.
   
;o а як це? Все-рівно ж потім доведеться правоустановчі документи на неї оформлювати на нового власника - а тоді як? адже без оцінки ніяк.

Я сам цю схемку не юзав, тіко чув краєм вуха. Напевно, податки при відчуженні тов-ки добре відрізняються від податків при продажі квартири.
   
Але там Бяка кажись на таку мою пропозицію заверещала, шо вона законопослушна і краще буде платити 4450 грн. за свої 60 кв. за опалення, ніж організує безлічильникових на бунт.

Бяка не зовсім адекватна, слухаєш її.  :rotate:

А організовувати нічого не треба. Просто один Робін Гуд бере втіхаря лома і вставляє у лічильник. Нема спільників - нема кому здати чи просто патякати язиком. Є залізне правило: якщо можна обійтися без спільників - обійдись. А якщо шукаєш підтримки, бо сциш сам бідокурити - не роби взагалі нічого.  (P)
   
у разі перевищення першого - такі да, треба ламать лічильника.


Кури закон про комерцийный облик.
В этом случае поставщик отремонтирует счетчик, а стоимость ремонта выставит к оплате всем жильцам дома пропорцонально площади квартир.
Если не читала - советую ознакомиться.
Там вообще в течение 3 лет обязуют ВСЕХ поставить внутриквартирные счетчики или приборы учета на батареях, кроме случаев когда это экономически нецелесообразно.
А последнее регулируется методикой кабмина.
   
Бяка не зовсім адекватна, слухаєш її.  :rotate:

А організовувати нічого не треба. Просто один Робін Гуд бере втіхаря лома і вставляє у лічильник. Нема спільників - нема кому здати чи просто патякати язиком. Є залізне правило: якщо можна обійтися без спільників - обійдись. А якщо шукаєш підтримки, бо сциш сам бідокурити - не роби взагалі нічого.  (P)


 :gigi: е не. Лічильник зазвичай під замком, тому дуже легко вирахувати, хто набідокурив і нвісить вартість.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія