Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Кабмін посилив вимоги при призначенні субсидій :X

14 квітня Уряд прийняв проект постанови, яким посилив адресність надання житлових субсидій для забезпечення державної соціальної підтримки населенню та здійснення заходів ефективного і раціонального використання бюджетних коштів.

Про це йдеться на сайті Мінфіну.
Так, проектом пропонується:

переглянути підходи до врахування майнового стану, зокрема під час призначення житлових субсидій враховувати отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів тощо;
скасувати діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається;
посилити вимоги під час призначення житлових субсидій у частині здійснення одноразових вартісних покупок, наявності банківських депозитів, здійснення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону тощо.
   
Доходів від депозитів вже практично немає.
   
В следующем отопительном сезоне получить субсидию станет еще сложнее. Теперь социальные органы будут отслеживать не только крупные покупки, но и депозиты граждан, обмен валют, а также покупку драгметаллов. "КП" в Украине" разбиралась, что изменится для получателей субсидий.

Что говорят в правительстве
На сайте Минфина появилась новость - Кабмин принял пока еще проект постановления, которым обещают усилить адресность предоставления услуг населению и обеспечить эффективность и рациональное использование бюджетных средств. Если перевести эту мудреную фразу с чиновничьего на человеческий, то на субсидиях будут экономить и давать их только тем, кому без них совсем никуда.

Как сообщает Министерство финансов, в ближайшее время будут пересмотрены такие параметры предоставления субсидий населению:

учета имущественного состояния - теперь станут учитывать доходы, полученные от депозитов, размер дивидендов от ценных бумаг и тому подобное;
отменят полномочия комиссий, которые ранее создавались органами местной власти для принятия решений о назначении соцпомощи в тех случаях, когда были условия, при которых субсидия могла не предоставляться по стандартным правилам;
усилят требования при назначении субсидий для тех, кто сделал единовременные покупки с высокой стоимостью, имеет банковские депозиты, осуществляет операции с иностранной валютой, банковскими металлами или выезжал за пределы Украины.
Также правительство планирует обязать всех претендентов на госпомощь снова собрать весь пакет документов и пройти процедуру их подачи в органы соцзащиты. С мая 2021 года, скорее всего, назначать жилищную субсидию будут только после новых заявок, с обязательным включением декларации о доходах и расходах.

В связи с этим в период с мая по сентябрь этого года все документы, необходимые для назначения субсидии, будут приниматься от граждан структурными подразделениями, отвечающими за вопросы соцзащиты населения в районных государственных администрациях, за исключением некоторых способов их подачи, обусловленными особенностями оформления.

А теперь давайте разберем все новшества, которые внесут в постановление о назначении субсидий, подробно. Полный текст мы нашли на сайте Федерации работодателей Украины. С документом можно ознакомиться по ссылке.

Комиссий больше не будет
Начнем с того, что правительство упраздняет комиссии, которые могли принимать решения о назначениях субсидий в некоторых частных случаях в пользу претендента, и более строго прописали эти частные случаи в документе.

Так, например, если раньше "жилищные субсидии нетрудоспособным неработающим лицам, проживающим самим, могли назначаться на норму, которая превышает установленную законодательством, по решению комиссий после обследования материального положения претендента", то теперь это превышение жестко регламентировали. После вступления документа в силу такие претенденты могут получить субсидию только на площадь, которая на 30% превышает социальную норму.

Например, социальная норма жилья для предоставления субсидий по отоплению установлена в размере 13,65 кв. м площади на одного человека и дополнительно 35,22 кв. м на домохозяйство, то есть 48,87 кв. м на одного человека. Для неработающих нетрудоспособных граждан она может быть увеличена на 30%, то есть, до 63,5 кв.м. Если человек проживает в квартире с большей площадью, то за все, что превышает эту площадь, он платит по полной программе
   
Второе старое авто и валютный парадокс
Еще одним поводом отказать в оформлении субсидии может стать наличие в семье второго автомобиля или любого другого транспортного средства, которое подлежит госрегистрации (кроме мопеда и прицепа) возрастом до 15 лет. То есть, наличие не очень старого трактора – это уже повод отказать в субсидии.

Также был дополнен пункт, который касается крупных покупок на сумму в 50 тысяч гривен. Если раньше просто шла речь о покупке движимого и недвижимого имущества, то теперь его дополнили словами "иностранной валюты, ценных бумаг и других финансовых инструментов". И тут появляется интересный нюанс.

- Проконтролировать покупку валюты за наличные практически невозможно, - поясняет юрист Мария Коваль. – Но если человек совершил операцию обмена валюты, например, при помощи банковского приложения, то она становится видна контролирующим органам и будет поводом для отказа в назначении субсидии.

Эксперт приводит такой пример. Если у вас на счету было 50 тысяч грн или больше и вы решили на всякий случай перевести сбережения в валюту, то сделав это через интернет-банкинг, фактически лишаетесь права на получение субсидии в ближайшие 12 месяцев. Хотя, формально ваше материальное положение никак не изменилось.

- Если вы не хотите, чтобы государство отобрало у вас субсидию, то храните ваши сбережения в наличных, так их сложнее проконтролировать, - резюмирует юрист.

Также новое постановление говорит о том, что любое предоставление услуг на сумму более 50 тысяч гривен может стать причиной отказа в субсидии. То есть, фактически, покупка путевки на отдых на сумму в 50 тысяч гривен и выше – это уже повод отказать в предоставлении помощи на оплату ЖКХ. Ведь путевка в тот же Египет – это туристические услуги.

Депозит и вторая квартира
В проекте постановления есть сразу несколько положений, которые касаются банковских сберегательных счетов.

Во-первых, в назначении субсидий будут отказывать тем, у кого на счету в банке есть сумма, превышающая 25 месячных прожиточных минимумов, установленных на 1 января текущего года. Тут не совсем понятно, будет ли учитываться отдельно показатель для работоспособных и нетрудоспособных граждан или же возьмут общий прожиточный минимум. Как бы там ни было, а сумма на депозите более 44 225 грн для пенсионеров или же 54 750 грн для всех граждан могут стать причиной отказа в назначении субсидии.

Во-вторых, даже если сумма на депозите меньше, то доход от них теперь будет учитываться при назначении субсидии.

Также в субсидии откажут, если претендент имеет в собственности более одного жилого помещения, кроме жилья на временно оккупированных территориях.

- Это может неприятно удивить некоторых пенсионеров, - говорит юрист. – Знаю случаи, когда человек не хочет передавать жилье детям до своей смерти, а составляет завещание и говорит, что после разберутся. То есть, есть две квартиры – в одной живет пенсионер, во – второй его совершеннолетний ребенок с семьей, но она оформлена на пенсионера. Если документ утвердят в текущей редакции, то такому пенсионеру откажут в субсидии.

Все ошибки исправлять самостоятельно
Еще один интересный пункт, который появится в порядке предоставления субсидий, касается, возможных выявленных ошибок. Теперь все неточности в справках и других документах должен будет исправлять в первоисточниках сам субсидиант.

То есть, если где-то в реестре будет ошибка, то ее исправление ложится на плечи претендента на получение государственной помощи
   
Правильно. У людини є:  50 тисяч на рахунку і дві машини, вона відпочиває в Єгипті, а я (я, а не держава, це мої гроші),у якого нема  двох машин, маю доплачувати їй за комуналку! Чого, ставлю питання?
   
 
- Если вы не хотите, чтобы государство отобрало у вас субсидию, то храните ваши сбережения в наличных, так их сложнее проконтролировать, - резюмирует юрист.

я б трошки скоригував вираз
"якщо ви не хочете, щоб держава відібрала у вас ваші гроші" й далі по тексту
   
Странно что государство так долго раздупляется

Останнє редагування: 16 квітня 2021 13:04:51 від Naitli
   
Жаль что комиссии отменили. Я знаю кричащие случаи неграмотности инспекторов.
Остается суд? Ну бля...
   
Правильно. У людини є:  50 тисяч на рахунку і дві машини, вона відпочиває в Єгипті, а я (я, а не держава, це мої гроші),у якого нема  двох машин, маю доплачувати їй за комуналку! Чого, ставлю питання?

"50 тисяч на рахунку". Півтори штуки баксів, акуєть яка гіганська сума  :facepalm1:
В мене на даний момент на пенсійному рахунку (давненько вже збираю, це саме недержавний ПФ, а не депозит!!!) ажно 45 тис грн. до пенсії там ще чимало назбирається
Я на пенсії не матиму права на субсидію? Бо там по-факту з пенсійного рахунку будуть сплачуувать ну по тисячі гривень чи десь так щомісяця, при комунальці понад дві тисячі взимку


   
всіх халявщиків субсидійщиків - нах. не можете утримувтаи власне житло - продавайте і переїзжайте в те що можете утримувати
гавно а н елюди. дармоїди. балласт
   
всіх халявщиків субсидійщиків - нах. не можете утримувтаи власне житло - продавайте і переїзжайте в те що можете утримувати
гавно а н елюди. дармоїди. балласт

однокімнатна квартира у панельці
Опалення цієї зими сплачував більше тисячі гривень щомісяця
Куди переїжджати, га???? У будку до Рябка?
   
однокімнатна квартира у панельці
Опалення цієї зими сплачував більше тисячі гривень щомісяця
Куди переїжджати, га???? У будку до Рябка?

вибач. знаю це звучить образливо. а як щодо "працювати і заробляти"?
   
ти ж розумівєш що у держави немає інших грошей окрім сплачнеих податків і станка
   
вибач. знаю це звучить образливо. а як щодо "працювати і заробляти"?

у 70+ років? ДЕ???? Хто візьме пенса у цьому віці й на яку роботу????
   
ну честно говоря, пофег.
   
Сначала они задирают в разы тарифы по требованию МВФ и олигархов, сдирая с нищих украинцев последнее
Потому они перекрывают людям субсидии.
Затем будут выгонять украинцев на улицу, где те сдохнут
 :X
Но при этом они орут что мой враг Россия и хуйло

   
Все ошибки исправлять самостоятельно
Еще один интересный пункт, который появится в порядке предоставления субсидий, касается, возможных выявленных ошибок. Теперь все неточности в справках и других документах должен будет исправлять в первоисточниках сам субсидиант.

То есть, если где-то в реестре будет ошибка, то ее исправление ложится на плечи претендента на получение государственной помощи

"Государство всегда тебя кинет, сынок!"

Тобто якийсь чиновник умисно чи не умисно нахомутав щось в реєстрі і паралізована бабка з глухого села, куди навить автобус відмінили, повинна сама з тими помилками розбиратися?!!!
А це точно українська держава, а не окупаційна адміністрація?
   
у 70+ років? ДЕ???? Хто візьме пенса у цьому віці й на яку роботу????

ну 70+ таки вік. згоден. діти. внуки. хатинка в селі . хоча хатинку в селі отопити буде коштувати дорожче 2000 грн . і селяни требують субсидії.

гримаси української незалежної державності . :(
   
А что, господин Груздев - субсидант?
   
А что, господин Груздев - субсидант?

нет
за людей обидно :(
   
Но при этом они орут что мой враг Россия и хуйло
Кто тебе такое говорит -Xуйло твой кумир тебе говорят вали туда падаль или сдохни побыстрей.
   
Кто тебе такое говорит -Xуйло твой кумир тебе говорят вали туда падаль или сдохни побыстрей.

 :K
   
нет
за людей обидно :(

ну так саме ці люди обирали і визнавали всі 30 років українську владу тапкої якості . як і вони ж. нікого не шкода. крім тварин і рослин
   
нет
за людей обидно :(

Понятно. "Мажу маслом бутерброд и сразу мысль - а как наротт?"  :laugh:
   
:K

не мельтеши. промокашка
   
Понятно. "Мажу маслом бутерброд и сразу мысль - а как наротт?"  :laugh:

да, маслом рошен (tu)
а вообще-то фигня получается -люди надеялись, что плохо порошенке сделают
а раздевают их
   
да, маслом рошен (tu)
а вообще-то фигня получается -люди надеялись, что плохо порошенке сделают
а раздевают их

в україні буде все українськіше і українськіше - незалежно кого українці оберуть презом . з кожним роком україніздєц буде все тотальнішим і тотальнішим. бо на всіх рівнях і гілках влади - всі українці - відомої якості - такої ж як і їх обранці .
   
в україні буде все українськіше і українськіше - незалежно кого українці оберуть презом . з кожним роком україніздєц буде все тотальнішим і тотальнішим. бо на всіх рівнях і гілках влади - всі українці - відомої якості - такої ж як і їх обранці .
а за що ж боролися,нафіга революцію робили :S
   
ну 70+ таки вік. згоден. діти. внуки. хатинка в селі . хоча хатинку в селі отопити буде коштувати дорожче 2000 грн . і селяни требують субсидії.

гримаси української незалежної державності . :(

отож
Звичайно, 40річні "пенсіонери" мають стрункими лавами йти працювать, а не субсідію отримувать, тут без питань
А пенсіонери за віком мають реальні проблеми - пенсія 2000, з них взимку за комуналку віддай 1200 щонайменш: опалення, електрика, водопостачання-водовідвід, за квадрат жеку віддай по 7 гривень, за газ сплати. А не дай боже морози - там хоч каравул кричи. А в магазинах ціни ростуть як на дріджах
Й не тільки "хатинка у селі", навіть однокімнатну квартиру утримувать все важче
А субсидію отримать - то крим і рим, заяву подаєш восени, а нарахують тіки у грудні. А комунальщики страшні листи вже наступного місяця опісля просрочки присилають

Я ж тут бачу усе, є пенс на повному утриманні (комуналку я там сам сплачую), субсидія за минулий рік нарахована, а за цей - досі немає, навіть у базі не числиться, а вже середина квітня
   
:K
А знаеш почему ты не уедеш в РФию? Ты знаеш. Потомучто такого урода как ты ,там ненавидят больше чем здесь . Ты просто ничтожество а не человек .
   
а за що ж боролися,нафіга революцію робили :S

майдани не були революціями. вам же творець обох майданів - порошенко - чітко сказав - майдан це технологія.
   
З однієї сторони, погоджуюся, що субсидії - зло.
По нашому будинку бачу, що чомусь субсидії мають не найбідніші сім"ї. А навпаки.
З іншої зрозуміло, що багато сімей не зможуть платити за комуналку без субсидій.

Вважаю, що треба залишити субсидії лише для інвалідів та пенсів, які мають пенсії менші 2 тисяч грн.
А серед інших не повинно бути "рівніших".
   
А знаеш почему ты не уедеш в РФию? Ты знаеш. Потомучто такого урода как ты ,там ненавидят больше чем здесь . Ты просто ничтожество а не человек .

Не истери, вошь!  :laugh: Даже не надейся, что я уеду из своей страны из-за такого говна, как ты.
Нет, это скоро вы отсюда свалите... колоннами...  :laugh:
   
З однієї сторони, погоджуюся, що субсидії - зло.
По нашому будинку бачу, що чомусь субсидії мають не найбідніші сім"ї. А навпаки.
З іншої зрозуміло, що багато сімей не зможуть платити за комуналку без субсидій.

Вважаю, що треба залишити субсидії лише для інвалідів та пенсів, які мають пенсії менші 2 тисяч грн.
А серед інших не повинно бути "рівніших".

Це як?
Комуналка зимою >2000грн.
Не повинні пенсії бути менші прожиткового.
   
Re: Кабмін посилив вимоги при призначенні субсидій :X

у 70+ років? ДЕ???? Хто візьме пенса у цьому віці й на яку роботу????

В тиктоке инфлюенсером ;)
   
Вважаю, що треба залишити субсидії лише для інвалідів та пенсів, які мають пенсії менші 2 тисяч грн.
я вже ж навів ціни на комуналку!
не хочете спробувать прожить місяць на залишок з пенсії у 800 грн?
Я навіть про ліки згадувать не буду - просто щоденні витрати на харчування та мінімально необхідне (засоби гігієни, якісь необхідні дрібниці), у 800 грн вкладетеся?
   
В тиктоке инфлюенсером ;)

боюся, у такому віці не кожний здатний освоїти
плюс обладнання та інет
   
отож
Звичайно, 40річні "пенсіонери" мають стрункими лавами йти працювать, а не субсідію отримувать, тут без питань
А пенсіонери за віком мають реальні проблеми - пенсія 2000, з них взимку за комуналку віддай 1200 щонайменш: опалення, електрика, водопостачання-водовідвід, за квадрат жеку віддай по 7 гривень, за газ сплати. А не дай боже морози - там хоч каравул кричи. А в магазинах ціни ростуть як на дріджах
Й не тільки "хатинка у селі", навіть однокімнатну квартиру утримувать все важче
А субсидію отримать - то крим і рим, заяву подаєш восени, а нарахують тіки у грудні. А комунальщики страшні листи вже наступного місяця опісля просрочки присилають

Я ж тут бачу усе, є пенс на повному утриманні (комуналку я там сам сплачую), субсидія за минулий рік нарахована, а за цей - досі немає, навіть у базі не числиться, а вже середина квітня
ложь. Ну если заяву подал 30 ноября то получишь в декабре конечно.
Но получишь за ВЕСЬ ноябрь
   
Re: Кабмін посилив вимоги при призначенні субсидій :X

Сначала они задирают в разы тарифы по требованию МВФ и олигархов, сдирая с нищих украинцев последнее
Потому они перекрывают людям субсидии.
Затем будут выгонять украинцев на улицу, где те сдохнут
 :X
Но при этом они орут что мой враг Россия и хуйло
Расслабься, у Хуйла тарифная политика такая же самая.
   
да, маслом рошен (tu)

Как это говорила сестрица Аленушка... "Не ешь масло Рошен, Иванушка, порохоботом станешь"?  :laugh:
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія