Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Відставка президента Януковича є законною та конституційною

Противники нової влади заявляють, що відставка президента Януковича не є законною та конституційною, покликаючись на
108, 109, 110, 111, 112 статті Конституції України.
[zakon4.rada.gov.ua]
[zakon4.rada.gov.ua]
Oднак цими та іншими статтями Конституції та будь-яким іншим законами не предбачено процедуру відставки президента у випадку його самоусунення та зникнення з інших причин, не передбачених законoм. З огляду на те, що фунції зниклого президента держави необхідно комусь виконувати, Верхована Рада України мала право покласти виконання функції Президента України на Голову Верховної Ради України. Фактично, Верховна Рада призначила виконуючого обов'язки президента ( [www.president.gov.ua] ) відповідно до аналогії закону, тобто 112-ї статті Конституції, яка регулює питання дострокового припинення повноважень Президента України та призначення виконуйочого обов'язки Президента України, незважаючи на те, що 112-ою статею та іншими статтями Конституції не предбачено дострокове припинення повноважень президента у випадку його зникнення чи самоусунення. В даній ситуації з огляду на те, що Янукович своїми діями ( втік, поїхав в расіюшку, купив віллу під Москвою) де-факто зник, самоусунувся від виконання обов'язків Президента України, постанова Верховної Ради України є цілком законною та конституційною. Фактично Янукович своїми діями сам подав у відставку.

Ця постанова Верховної Ради України була б тоді і тільки тоді незаконною, коли б Конституцією України або іншими законами регулювалось питання призначення виконуючого обов'язки Президента України у випадку зникнення та самоусунення Президента України за допомогою іншої процедури, ніж процедура, яку використала Верховна Рада України.

До речі, візьміть до уваги, янучня планувала втечу заздалегідь, ще початку до розстрілів на майдані. На відео в резиденції янучні зафіксовамо, що він готувався до втечі ще 19- го лютого:

[dt.ua]

[forum.meta.ua]

.....Редаговано разів: 2. Востаннє 25/03/2014 21:02 користувачем Slavw.
   
Повідомлення занадто довге
   
Законність та конституційність усунення Януковича

Противники усунення Віктора Януковича від влади заявляють, що його усунення є незаконним та неконституційним, покликаючись на 108, 109, 110, 111, 112 статті Конституції України[19][20], якими врегульовано дострокове припинення повноважень президента у випадку його: 1) відставки; 2) неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я; 3) усунення з поста в порядку імпічменту; 4) смерті. Oднак цими та іншими статтями Конституції та будь-яким іншим законами не предбачено процедуру відставки президента у випадку його самовільного незаконного самоусунення від виконання обов'язків президента та зникнення шляхом втечі з країни. В постанові Верховної Ради України «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України» від 22-го лютого 2014 року вказано, що В. Янукович у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних повноважень та є таким, що не виконує свої обов’язки[21]. Постановою від 23-го лютого 2014 року «Про покладення на Голову Верховної Ради України виконання обов’язків Президента України згідно із статтею 112 Конституції України» Верховна Рада поклала на Голову Верховної Ради України Олександра Турчинова обов'язки президента [22]. Верховна Рада, приймаючи ці постанови, діяла згідно юридичної концепції аналогії закону і, таким чином, усунула прогалини в Конституції в ситуації, коли президент, порушуючи законодавство, самовільно ухилився від виконання покладених на нього законом президентських функцій. Крім того, Янукович ще значно раніше та під час подій на майдані через свої злочиині дії сам втратив власну легітимність як президент[23][24].

З огляду на те, що фунції зниклого президента держави необхідно комусь виконувати, Верхована Рада України мала право покласти виконання функції Президента України на Голову Верховної Ради України. Також враховуючи, що Янукович своїми діями де-факто зник, самоусунувся від виконання обов'язків Президента України, чим порушив законодавство, яке покладає на нього виконання обов'язків президента, про що вказано в постанові Верховної Ради України «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України» від 22-го лютого 2014 року[25] -- ці постанови Верховної Ради України є цілком законними та конституційними. Ці постанови Верховної Ради України була б тоді і тільки тоді незаконними та неконституційними, коли б Конституцією України або іншими законами регулювалось питання усунення президента та призначення виконуючого обов'язки Президента України у випадку зникнення та самоусунення Президента України за допомогою певної процедури, ніж процедура, яку використала Верховна Рада України.

Пізніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що вважає легітимним призначення Олександра Турчинова в.о. президента України[26]

Законність та конституційність усунення Януковича


Мін'юст: Усунення Януковича відбулося законно

Міністр юстиції України Павло Петренко переконаний, що усуння Віктора Януковича від посади Президента відбулося законно. Про це, як передає кореспондент Forum'у, він заявив у ході брифінгу.

«Я можу вам озвучити свою особисту позицію: рішення парламенту, які ухвалювалися щодо усунення Януковича від посади, є легітимними і законними... Президент Янукович фактично втік з країни, самоусунувся від виконання своїх обов'язків. Крім того, щодо цієї особи є цілий ряд кримінальних справ за злочини проти людяності. Тому парламент, який ухвалював рішення конституційною більшістю голосів, мав для цього всі права, передбачені законом і Конституцією», - сказав Петренко.

На його думку, судове засідання за позовом донецького адвоката Володимира Оленцевича щодо незаконного усунення від посади Януковича має пройти публічно.

Як раніше повідомляв ForUm , 22 лютого Верховна Рада ухвалила постанову» Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень» і призначила президентські вибори на 25 травня.

Вищий адміністративний суд України відкрив провадження за позовом про визнання протиправними дій Верховної Ради, яка поклала обов'язки президента України на Олександра Турчинова.

http://for-ua.com/politics/2014/03/12/150055.html


Янукович сам позбавив себе звання легітимного президента

Сьогодні, в умовах неймовірного протистояння України російській військово-політичній провокації, всім зрозуміло, що В.Янукович — її неодмінний елемент. З цією метою статус В.Януковича президент РФ визначив досить оригінально: "Зрозуміло, що в нього немає ніякої влади, але президент юридично легітимний". Цю казуїстику Росія використала в Раді безпеки ООН для обґрунтування правомірності своїх агресивних дій проти України демонстрацією звернення В.Януковича до російського президента з "проханням використати Збройні сили РФ для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності, захисту населення України".

Мало того, що Віктор Федорович щільно "зарядився" на ч. 1 ст. 111 КК України ("державна зрада"), він ще й підвів свого рятівника. В.Янукович у своєму листі продемонстрував звичну готовність до узурпації влади тепер уже на очах усього світу — привласнення повноважень, які, за Конституцією України, належать парламенту
(п. 23 ст. 85). З боку РФ очевидна "спроба з непридатними засобами": звернення надійшло від неналежного суб'єкта, більше того, за визначенням президента Росії — без "ніякої влади".

На мій погляд, В.Янукович допустився двох невиправних помилок, які визначили достатні передумови та обґрунтування рішень, прийнятих парламентом у питанні самоусунення його від посади. По-перше, він упродовж 48 годин з моменту підписання угоди з опозицією не підписав прийнятий Верховною Радою України Закон про відновлення дії Конституції України в редакції від 08.12.2004 р. Цим він фактично дезавуював свій підпис під угодою і зробив її юридично нікчемною. Ще серйозніша помилка — заява В.Януковича про те, що він не підпише жодного закону, прийнятого "бандитами". Так він назвав народних депутатів, як і В.Янукович, обраних народом. "Навіть" президент РФ вважає парламент "частково легітимним". В.Янукович, якщо він бажав підтримувати заявлене реноме легітимного глави держави, мав заявити про безумовне виконання своїх повноважень і хоча б накладати вето на закони, прийняті парламентом. Але для цього йому необхідно було залишатися на робочому місці.


Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre and contemporary history of Ukraine:  https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=835545.0
Останнє редагування: 19 лютого 2019 23:46:19 від Slawv
   
Оцінювати рішення парламенту про визнання того, що Янукович самоусунувся від виконання президентських повноважень, на предмет його відповідності Конституції немає сенсу. Такої підстави самоусунення президента від посади Основний Закон не передбачає, як і не передбачає повноважень президента й Конституційного суду на антиконституційний переворот та узурпацію влади. Тому відновлення знехтуваного конституційного ладу було застережено у відомій угоді між президентом та опозицією. Усе, що відбувалося впродовж останніх трьох років, особливо в останні три місяці, в момент, коли необхідно було почати реалізацію угоди між узурпатором і опозицією, створило екстраординарну ситуацію. Коли лік ішов на години, в умовах повної деградації влади й економіки, президент — "спусковий гачок" процесу відновлення конституційного ладу — самоусунувся від виконання взятого на себе зобов'язання і став "спусковим гачком" російської агресії. "Зависла" сама доля держави. Так, теоретично можна було розпочати процедуру імпічменту, але вона мала ще більші дефекти, оскільки відповідного закону немає, а КСУ і Верховний Суд відомо в якому стані. Тут президент РФ має рацію: "Це складна, тривала процедура".

Може, у цьому і був політичний сенс втечі В.Януковича? Парламент виявився у стані "крайньої необхідності". Несприятливі для В.Януковича наслідки настали в результаті здійснення Верховною Радою дій, спрямованих на усунення небезпеки, що загрожувала правам і свободам громадян, суверенітетові й територіальній цілісності України, її економічній безпеці. Цю небезпеку в нинішніх обставинах не можна було усунути іншими засобами.

Хоч як парадоксально, В.Янукович формально зберігає за собою звання президента України, оскільки воно "охороняється законом і зберігається за ним навічно, якщо тільки президент України не був зміщений з посади в порядку імпічменту (ч. 3 ст. 105 Конституції)". Можливо, у майбутньому в Конституції з'явиться механізм позбавлення звання "президент" і в інших випадках, не передбачених сьогодні Основним Законом.

Але пам'ять про "Небесну Сотню" завжди нагадуватиме про час владарювання цієї людини.

http://gazeta.dt.ua/LAW/yanukovich-sam-pozbaviv-sebe-zvannya-legitimnogo-prezidenta-_.html

Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre and contemporary history of Ukraine:  https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=835545.0
   
Оцінювати рішення парламенту про визнання того, що Янукович самоусунувся від виконання президентських повноважень, на предмет його відповідності Конституції немає сенсу. Такої підстави самоусунення президента від посади Основний Закон не передбачає, як і не передбачає повноважень президента й Конституційного суду на антиконституційний переворот та узурпацію влади. Тому відновлення знехтуваного конституційного ладу було застережено у відомій угоді між президентом та опозицією. Усе, що відбувалося впродовж останніх трьох років, особливо в останні три місяці, в момент, коли необхідно було почати реалізацію угоди між узурпатором і опозицією, створило екстраординарну ситуацію. Коли лік ішов на години, в умовах повної деградації влади й економіки, президент — "спусковий гачок" процесу відновлення конституційного ладу — самоусунувся від виконання взятого на себе зобов'язання і став "спусковим гачком" російської агресії. "Зависла" сама доля держави. Так, теоретично можна було розпочати процедуру імпічменту, але вона мала ще більші дефекти, оскільки відповідного закону немає, а КСУ і Верховний Суд відомо в якому стані. Тут президент РФ має рацію: "Це складна, тривала процедура".

Може, у цьому і був політичний сенс втечі В.Януковича? Парламент виявився у стані "крайньої необхідності". Несприятливі для В.Януковича наслідки настали в результаті здійснення Верховною Радою дій, спрямованих на усунення небезпеки, що загрожувала правам і свободам громадян, суверенітетові й територіальній цілісності України, її економічній безпеці. Цю небезпеку в нинішніх обставинах не можна було усунути іншими засобами.

Хоч як парадоксально, В.Янукович формально зберігає за собою звання президента України, оскільки воно "охороняється законом і зберігається за ним навічно, якщо тільки президент України не був зміщений з посади в порядку імпічменту (ч. 3 ст. 105 Конституції)". Можливо, у майбутньому в Конституції з'явиться механізм позбавлення звання "президент" і в інших випадках, не передбачених сьогодні Основним Законом.

Але пам'ять про "Небесну Сотню" завжди нагадуватиме про час владарювання цієї людини.

http://gazeta.dt.ua/LAW/yanukovich-sam-pozbaviv-sebe-zvannya-legitimnogo-prezidenta-_.html
   
Брехня путлєра, що наче в Україні виникла нова держава після подій Революції гідності


4 березня 2014 року президент Російської Федерації Володимир хуйло відповів на питання про порушення Будапештського меморандуму, описуючи поточну ситуацію: «в Україні виникла нова держава, але з цією державою і щодо цієї держави ми не підписали жодних обов'язкових документів»
https://www.youtube.com/watch?v=ZwspcvY5kvg

хуйло мав на увазі, що після подій Євромайдану в Україні виникла нова держава. Однак таке твердження хуйло є недобросовісною маніпуляцією і по суті зовсім не відповідає дійсності. Відсторонення Віктора Януковича було законним та конституційним і в Україні внаслідок подій Євромайдану у лютому 2014 року не помінялися ні основне законодвство, ні структури центральних та місцевих органів влади. Навіть коли б насправді виникла нова держава після подій Євромайдану та Революції гідності, як про це стверджував хуйло, то вона, відповідно до норм міжнародного права, автоматично успадковала би всі права і обов'язки попередньої держави, виходячи з юридичних принципів правонаступництва передбачених нормами міжнародного права.
   
https://slavw-posts.livejournal.com/45102.html

Брехня путлєра, що наче в Україні виникла нова держава після подій Революції гідності


4 березня 2014 року президент Російської Федерації Володимир хуйло відповів на питання про порушення Будапештського меморандуму, описуючи поточну ситуацію: «в Україні виникла нова держава, але з цією державою і щодо цієї держави ми не підписали жодних обов'язкових документів»
https://www.youtube.com/watch?v=ZwspcvY5kvg

хуйло мав на увазі, що після подій Євромайдану в Україні виникла нова держава і тому росія , як вважає хуйло, не зобов'язана виконувати Будапештський меморандум.
Див: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%83%D0%B4%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D1%88%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BC%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%83%D0%BC
 Однак таке твердження хуйло є недобросовісною маніпуляцією і по суті зовсім не відповідає дійсності. Відсторонення Віктора Януковича було законним та конституційним і в Україні внаслідок подій Євромайдану у лютому 2014 року не помінялися ні основне законодвство, ні структури центральних та місцевих органів влади. Навіть коли б насправді виникла нова держава після подій Євромайдану та Революції гідності, як про це стверджував хуйло, то вона, відповідно до норм міжнародного права, автоматично успадковала би всі права і обов'язки попередньої держави, виходячи з юридичних принципів правонаступництва передбачених нормами міжнародного права.

Останнє редагування: 31 січня 2022 09:58:41 від Slawv
   
Re: Відставка президента Януковича є законною та конституційною

" За даними відеоспостереження підготовка Януковича до втечі розпочалась у Межигір'ї 19 лютого, коли між владою та опозицією ще велись переговори і не ставилося питання щодо його відставки.[158] Статтями Конституції та будь-яким іншим законами не передбачено процедуру відставки президента у випадку його самовільного незаконного самоусунення від виконання обов'язків президента та зникнення шляхом втечі з країни.[170] Постановою від 23 лютого 2014 року «Про покладення на Голову Верховної Ради України виконання обов'язків Президента України згідно зі статтею 112 Конституції України» Верховна Рада поклала на Голову Верховної Ради України Олександра Турчинова обов'язки президента. Верховна Рада, приймаючи ці постанови, діяла згідно з юридичною концепцією аналогії права і, таким чином, усунула прогалини в Конституції в ситуації, коли президент, порушуючи законодавство, самовільно ухилився від виконання покладених на нього законом президентських функцій шляхом втечі з країни.[171][172][173][174] Противники усунення Віктора Януковича від влади також не беруть до уваги закріплене міжнародним та національним законодавством багатьох країн, включаючи Україну, право на повстання у випадку, якщо сама влада порушує закони, законні права громадян і стає тиранічною, що мало місце в діяльності Януковича на посту президента України.[175][176]

Пізніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що вважає легітимним призначення Олександра Турчинова в.о. президента України[177].

21 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав закон, який даватиме можливість провести суд над Віктором Януковичем[178].

19 січня 2015 року за клопотанням генеральної прокуратури Печерський районний суд ухвалив рішення про арешт Януковича, що дає змогу вимагати його екстрадиції з Росії[179].

4 лютого 2015 року Верховна Рада 281 голосом позбавила Януковича звання Президента України[180].

10 лютого Генеральний прокурор Росії Ю. Чайка у відповідь на український запит про арешт і видачу Януковича і його оточення заявив, що його Україні не передадуть[181]."

Джерело:

Законність та конституційність усунення Януковича


   


Щоб взнати про це більше,  треба прочитати оновлену версію:
Законність та конституційність усунення Януковича


України «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України» від 22 лютого 2014 року[25], ці постанови Верховної Ради України є цілком законними та конституційними. Ці постанови Верховної Ради України були б тоді і тільки тоді незаконними та неконституційними, коли б Конституцією України або іншими законами регулювалось питання усунення президента та призначення виконувача обов'язків Президента України у разі зникнення та самоусунення Президента України за допомогою певної процедури, ніж процедура, яку використала Верховна Рада України. Стаття 111 Конституції яка регулює процедуру усунення Президента Верховною Радою в порядку імпічменту в такому випадку не могла бути застосована, оскільки вона вимагає часу і не передбачає призначення виконуючого обов'язки президента. На час втечі В. Януковича з України ще не був прийнятий закон про імпічмент президента, а імпічмент президента був тільки передбачений нормами 111 статті Конституції України. Подібні закони про імпічмент в інших країнах та закон України «про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)», який був прийнятий 10 вересня 2019 року, зобов'язують надати слово та допитати президента в порядку процедури імпічменту, що було неможливо зробити після втечі В. Януковича за кордон.[24][28][29][30][31][32][33][34]

Конституційний суд України, прийнявши подання від виконуючого обов'язки президента Олександра Турчинова та винісши рішення щодо них, які значаться на сайті Конституційного суду України як рішення 2-рп/2014 і 3-рп/2014, фактично визнав легітимність нового виконуючого обов'язки президента Олександра Турчинова, який був обраний ВР виконуючим обов'язки президента після втечі В. Януковича за кордон.[26][27][35][36]

Противники усунення Віктора Януковича від влади також не беруть до уваги закріплене міжнародним та національним законодавством багатьох країн, включаючи Україну, право на повстання у випадку, якщо сама влада порушує закони, законні права громадян і стає тиранічною, що мало місце в діяльності Януковича на посту президента України. Віктор Янукович втратив легітимність як президент завдяки тривалій злочинній діяльності, яка досягла апогею під час подій Євромайдану[37][38].


Щоб взнати про це більше,  треба прочитати оновлену версію:
Законність та конституційність усунення Януковича

Святошинський районний суд, який розглядав кримінальну справу щодо розстрілів на Майдані, визнав у своєму рішенні,  що народ України мав право на повстання проти тиранії зека януковича - бандюковича:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/114304164

https://web.archive.org/web/20231027043831/https://reyestr.court.gov.ua/Review/114304164

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія