Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Балаклія: першим загорівся двигун ракети ЗРК «Куб»

   За попередніми даними оперативної групи Генерального штабу встановлено, що 15 листопада на спеціально обладнаному місці – майданчику зберігання вибухонебезпечних предметів № 4 групами розмінування здійснювалися роботи з розмінування та знищення вибухонебезпечних предметів. О 14:28, ймовірно у ході завантаження залишків боєприпасів та їхніх елементів, які було підготовлено для подальшого знищення (утилізації), зокрема твердопаливного двигуна до ракет 3М9 зенітно-ракетного комплексу «Куб», відбулось його загорання з подальшим підривом накопичених для знищення вибохонебезпечних предметів. Пожежа, яка виникла внаслідок вибуху, була оперативно локалізована та ліквідована.

Це витяг з тексту пояснення ЧП.
Але, двигун приводиться в дію спеціальною командою від автомобіля, для перевірки ...
Такі ракети зберігаються на спеціальних базах зберігання, і там проводиться їх регламент, в ході якого і проводиться відповідна перевірка.
На мою думку, без команди двигун не запускається.
І, чому на такому складі такі двигуни?
Знавці дев'яток є?.
   
   За попередніми даними оперативної групи Генерального штабу встановлено, що 15 листопада на спеціально обладнаному місці – майданчику зберігання вибухонебезпечних предметів № 4 групами розмінування здійснювалися роботи з розмінування та знищення вибухонебезпечних предметів. О 14:28, ймовірно у ході завантаження залишків боєприпасів та їхніх елементів, які було підготовлено для подальшого знищення (утилізації), зокрема твердопаливного двигуна до ракет 3М9 зенітно-ракетного комплексу «Куб», відбулось його загорання з подальшим підривом накопичених для знищення вибохонебезпечних предметів. Пожежа, яка виникла внаслідок вибуху, була оперативно локалізована та ліквідована.

Це витяг з тексту пояснення ЧП.
Але, двигун приводиться в дію спеціальною командою від автомобіля, для перевірки ...
Такі ракети зберігаються на спеціальних базах зберігання, і там проводиться їх регламент, в ході якого і проводиться відповідна перевірка.
На мою думку, без команди двигун не запускається.
І, чому на такому складі такі двигуни?
Знавці дев'яток є?.
Пороховые шашки  в виде длинных толстых макаронин, так просто не зажжёшь. Зажигалкой не получится. необходима высокая температура и давление в камере порохового ускорителя.
 Для инициации пуска есть специальный девайс со специальным зарядом,дающим очень высокую температуру горения и разбрасывающий горящие частицы металла по поверхности пороховых шашек.  Понято,с электозапалом. Команда на запал даётся после того.как будут включена команда подготовки к пуску    и выйдет на рабочий режим  всё в главной  боевой  части зенитной ракеты.
 По-видимому  в процессе утилизации.когда вскрывали корпус ускорителя типа болгаркой,влезли в тело пороховой шашки. От долгого хранения порох несколько переродился и стал более чувствительным к нагреву. Вот такое имхо знающего,что внутри С-75.
   
Re: Балаклія: першим загорівся двигун ракети ЗРК «Куб»

.... Вот такое имхо знающего,что внутри С-75.

я у КПІ вчив 3М8 - те саме для ПРД першого ступеня.
Шашка мала вигляд циліндру, при старті розкидається по поверхні розпечені частки.
Думаю принцип один з с75.
   
я у КПІ вчив 3М8 - те саме для ПРД першого ступеня.
Шашка мала вигляд циліндру, при старті розкидається по поверхні розпечені частки.
Думаю принцип один з с75.
Как же давно это было... :weep:
Помню на лекции рассматривали электронный блок,.распаены транзисторы с откушенной ножкой в диодном применении.
 "Это же дорого,транзисторы вместо диодов!"
 Майор посмотрел,действительно транзисторы  в диодном применении..И изрёк " В военном деле нет дорого,есть надёжно!" :)

Останнє редагування: 19 листопада 2019 21:06:58 від Георгиу
   
Re: Балаклія: першим загорівся двигун ракети ЗРК «Куб»

Пороховые шашки  в виде длинных толстых макаронин, так просто не зажжёшь. Зажигалкой не получится. необходима высокая температура и давление в камере порохового ускорителя.
та ладно! Там не порох, ви із арт вистрелами плутаєте, а хитра гума із перхлоратом амонію, все підпалюється сірником, та не долізти до неї. Недопалка, що кинули влучно можна відкинути. То старезне гівно, а перхлорат амонію таки чутливий. Вдарили прі завантаженні. Нажаль. Таке буває. Сто раз проходить, один раз - ні
   
я у КПІ вчив 3М8 - те саме для ПРД першого ступеня.
Шашка мала вигляд циліндру, при старті розкидається по поверхні розпечені частки.
Думаю принцип один з с75.
В вісімках перша ступінь окремо.
   
та ладно! Там не порох, ви із арт вистрелами плутаєте, а хитра гума із перхлоратом амонію, все підпалюється сірником, та не долізти до неї. Недопалка, що кинули влучно можна відкинути. То старезне гівно, а перхлорат амонію таки чутливий. Вдарили прі завантаженні. Нажаль. Таке буває. Сто раз проходить, один раз - ні
Від удару?
Навряд.
Особисто був присутній при багатьох погрузках, в тому числі в вагони. Гупало багато раз.
І нічого..
Після КІПСА могло щось бути?
   
Re: Балаклія: першим загорівся двигун ракети ЗРК «Куб»

Від удару?
Навряд.
Особисто був присутній при багатьох погрузках, в тому числі в вагони. Гупало багато раз.
І нічого..
Після КІПСА могло щось бути?
звідки я знаю? Я не знаю навіть що то є КІПС. Ми з братом, земля йому вже пухом, грали в КапЯрі  шматками горящого палива, яке не спалило вибухом перших скорочених ракет середньої дальності. Вони, ті перший ракети, не зараховані були, на них вчілися підривати. Поганеько було спочатку, потім навчилися, по степу може й досі валяються шматки того палива. Червоно-коричнева маса, ізлам темнішае на повітрі. Маленький шматок на потельні крутиться, як живий. То, можливо, архі таемна формула, не знаю, ми гралися тим. Запалюєтьмя дуже легко. Десь, може, вдома щось ще й лишилося.  А що перхлорат амонію чутливий до удару, так то відомо.
   
звідки я знаю? Я не знаю навіть що то є КІПС. Ми з братом, земля йому вже пухом, грали в КапЯрі  шматками горящого палива, яке не спалило вибухом перших скорочених ракет середньої дальності. Вони, ті перший ракети, не зараховані були, на них вчілися підривати. Поганеько було спочатку, потім навчилися, по степу може й досі валяються шматки того палива. Червоно-коричнева маса, ізлам темнішае на повітрі. Маленький шматок на потельні крутиться, як живий. То, можливо, архі таемна формула, не знаю, ми гралися тим. Запалюєтьмя дуже легко. Десь, може, вдома щось ще й лишилося.  А що перхлорат амонію чутливий до удару, так то відомо.
Мої запитання пов'язані з тим, що такі Вироби зберігаються на окремих базах зберігання, на яких їх періодично проганяють на предмет боєготовності.
Тому дуже велике питання - що робили ППОшні ракети на складі артозброєння, вони  там точно не повинні бути.
   
Re: Балаклія: першим загорівся двигун ракети ЗРК «Куб»

Мої запитання пов'язані з тим, що такі Вироби зберігаються на окремих базах зберігання, на яких їх періодично проганяють на предмет боєготовності.
Тому дуже велике питання - що робили ППОшні ракети на складі артозброєння, вони  там точно не повинні бути.
про те геть нічого не знаю. Поясніть, як буде ваша ласка.
   
Re: Балаклія: першим загорівся двигун ракети ЗРК «Куб»

записний "хімік" як завжди бреше:
А що перхлорат амонію чутливий до удару, так то відомо.

Бо всяка вікіпєдія знає:

Характерной особенностью ВВ на основе перхлоратов является их большая безопасность, обусловленная тем,
что они гораздо менее чувствительны к удару, чем ВВ на основе нитроглицерина

   
Re: Балаклія: першим загорівся двигун ракети ЗРК «Куб»

записний "хімік" як завжди бреше:
А що перхлорат амонію чутливий до удару, так то відомо.
Бо всяка вікіпєдія знає:

Характерной особенностью ВВ на основе перхлоратов является их большая безопасность, обусловленная тем,
что они гораздо менее чувствительны к удару, чем ВВ на основе нитроглицерина

записний клейнод завжди піздить з вікепедії. Не знаючи різници між брізантною ВР та ракетним паливом. Горіння та вибух - зовсім різні речи. Що в одних добре - то в їньших зло. Навчіться думати.

Останнє редагування: 19 листопада 2019 21:55:24 від beggy
   
нафига их уничтожать?

даже если оно малоэффективно, им можно троллить противника, 10 залпов старьем, один новьем, а противнику реагировать на все 11
   
Re: Балаклія: першим загорівся двигун ракети ЗРК «Куб»

   За попередніми даними оперативної групи Генерального штабу встановлено, що 15 листопада на спеціально обладнаному місці – майданчику зберігання вибухонебезпечних предметів № 4 групами розмінування здійснювалися роботи з розмінування та знищення вибухонебезпечних предметів. О 14:28, ймовірно у ході завантаження залишків боєприпасів та їхніх елементів, які було підготовлено для подальшого знищення (утилізації), зокрема твердопаливного двигуна до ракет 3М9 зенітно-ракетного комплексу «Куб», відбулось його загорання з подальшим підривом накопичених для знищення вибохонебезпечних предметів. Пожежа, яка виникла внаслідок вибуху, була оперативно локалізована та ліквідована.

Це витяг з тексту пояснення ЧП.
Але, двигун приводиться в дію спеціальною командою від автомобіля, для перевірки ...
Такі ракети зберігаються на спеціальних базах зберігання, і там проводиться їх регламент, в ході якого і проводиться відповідна перевірка.
На мою думку, без команди двигун не запускається.
І, чому на такому складі такі двигуни?
Знавці дев'яток є?.

Газу.. газу...
   
Re: Балаклія: першим загорівся двигун ракети ЗРК «Куб»

нафига их уничтожать?

даже если оно малоэффективно, им можно троллить противника, 10 залпов старьем, один новьем, а противнику реагировать на все 11
пане, нищать старе тому, що не відомо, воно полетить, чи вибухне на старті. Всьому є час сберігання.
   
Re: Балаклія: першим загорівся двигун ракети ЗРК «Куб»

Готовий надати пану клейноду 5 грамів перхлорату амонію та грам червоного фосфору. Нех міщає та трохи гупнет. Єдина умова - середній палець Клейнода - мій.

Останнє редагування: 19 листопада 2019 22:13:59 від beggy
   
та ладно! Там не порох, ви із арт вистрелами плутаєте, а хитра гума із перхлоратом амонію, все підпалюється сірником, та не долізти до неї. Недопалка, що кинули влучно можна відкинути. То старезне гівно, а перхлорат амонію таки чутливий. Вдарили прі завантаженні. Нажаль. Таке буває. Сто раз проходить, один раз - ні
+===================================================================================================+
У якості твердого палива використовують як нітроцелюлозні порохи, так і тверді палива з окиснювачем перхлоратом амонія.
І ті, і інші мають гранічний термін зберігання, що не перевищує 25 років. А після - стають небезпечними та здатні до
самозаймання. Скоріш за все це і відбулося. У мене дисер був з грифом ДСП з-за частини з перхлоратами тітана та ванадія
як компонентами твердого ракетного палива. У нас на кафедрі від вибуху таких перхлоратів загинув аспірант.
   
записний "хімік" як завжди бреше:
А що перхлорат амонію чутливий до удару, так то відомо.
Бо всяка вікіпєдія знає:

Характерной особенностью ВВ на основе перхлоратов является их большая безопасность, обусловленная тем,
что они гораздо менее чувствительны к удару, чем ВВ на основе нитроглицерина

+====================================================================+
Беггі правду пише - це добре розуміє кожен, хто серйозно працював з перхлоратами.
Деякі перхлоратні комплекси вибухають від косого погляду. А їх утворення неминуче
при контактах з металами корпусу.
   
нафига их уничтожать?

даже если оно малоэффективно, им можно троллить противника, 10 залпов старьем, один новьем, а противнику реагировать на все 11
+=================================================+
Старі ракетні двигуни мають властивість вибухати при старті.
   
+===================================================================================================+
У якості твердого палива використовують як нітроцелюлозні порохи, так і тверді палива з окиснювачем перхлоратом амонія.
І ті, і інші мають гранічний термін зберігання, що не перевищує 25 років. А після - стають небезпечними та здатні до
самозаймання. Скоріш за все це і відбулося. У мене дисер був з грифом ДСП з-за частини з перхлоратами тітана та ванадія
як компонентами твердого ракетного палива. У нас на кафедрі від вибуху таких перхлоратів загинув аспірант.
пан вхавр2, має рацию. Я не можу сказати за термін безпечного зберігання, та ось він вам сказав. Пан знає краще за мене, я не по тим справам.
Однак, що арт порох, той, що палками із дирками, що ракетне паливо легко запалити сірником. Я це робив власноруч.
   
Все завжди в комплексі. Не бува нічого в сферічному вакуумі. Чому лінкор Мікаса йебанув в Йокосуке? Тому, що менеліт, сіреч - пікрінова кислота, такі реагує з металом, бо - кислота, а пікрати є меньше стабільні та на декілька порядків чутлівіши, ніж сама пікрінка. А там багато не треба.
Клейноде, утріться, та не лізьте туди, де дорослі сперечаюся.
   
Пороховые шашки  в виде длинных толстых макаронин, так просто не зажжёшь. Зажигалкой не получится. необходима высокая температура и давление в камере порохового ускорителя.
 Для инициации пуска есть специальный девайс со специальным зарядом,дающим очень высокую температуру горения и разбрасывающий горящие частицы металла по поверхности пороховых шашек.  Понято,с электозапалом. Команда на запал даётся после того.как будут включена команда подготовки к пуску    и выйдет на рабочий режим  всё в главной  боевой  части зенитной ракеты.
 По-видимому  в процессе утилизации.когда вскрывали корпус ускорителя типа болгаркой,влезли в тело пороховой шашки. От долгого хранения порох несколько переродился и стал более чувствительным к нагреву. Вот такое имхо знающего,что внутри С-75.

Занотував у тітрадку . Завтра перешлю Гіпі , будеш начальником КБ по розробці " Оружія Возмєздія" .
   
Занотував у тітрадку . Завтра перешлю Гіпі , будеш начальником КБ по розробці " Оружія Возмєздія" .
навіщо знущатися? Пан не по тим справам, він в іншому розуміється. Він порохи різні, мабуть не палив. Та, йому й не треба.
   
Джон Чандос, а ви теж діставали з заряду оті палички жовті із дирками та палили за для цикавості?
   
Кожен, хто був поруч з артою так робив. Якщо він чоловік. Ну, дитина, можна сказати.
   
Re: Балаклія: першим загорівся двигун ракети ЗРК «Куб»

Колись був фільм радянський, як розтоплювали грубку плавленим толом.
Так такі то правда, тол кращий за плексіглас. Однак, ніхто не витоплює той тол з снарядів, настругуют з шашки, а як зимно дуже, то він, падла, кришеться, й треба то все на папірци до груби вносити. Це безпечно.
   
Дуже гаряче, та кіптляве полум'я, й сире запалює.
   
Дуже гаряче, та кіптляве полум'я, й сире запалює.
Якось бійці сушили таке біля буржуйки.
Мало хто з казарми вибіг, так у вікнах і погоріли.
   
Якось бійці сушили таке біля буржуйки.
Мало хто з казарми вибіг, так у вікнах і погоріли.
однак, вибуху не було. Кажу ж, гарно горить.
   
однак, вибуху не було. Кажу ж, гарно горить.
Саме тому я і запитую про ракетні двигуни і можливість їх підриву при завантаженні та ударі?
Мало того, що таких виробів не могло бути на артскладі, так ще і окремо від ракети!
Якщо це "Круг", то там двигун окремо в контейнері, а якщо "Куб", то вона в контейнері завжди в сборі..
Так вона і зберігається і транспортується....
   
о, вот оно как...

в ветке про стрельбу модернизироваными С-125 по надводным целям я невзначай спросил, а ракеты у нас еще остались после кучи инцидентов на складах ? Ктото клятвенно заверил что да, их овердохуя, так как они при многочисленных феерверках что были не пострадали, так как хранятся на "специальных" складах.

а тут х..уяк..... оказывается ракеты ЗРК храняться как обычно, в той же Бакалее
   
Саме тому я і запитую про ракетні двигуни і можливість їх підриву при завантаженні та ударі?
Мало того, що таких виробів не могло бути на артскладі, так ще і окремо від ракети!
Якщо це "Круг", то там двигун окремо в контейнері, а якщо "Куб", то вона в контейнері завжди в сборі..
Так вона і зберігається і транспортується....
чекайте, може хтось, хто знає, надасть вам відповіді на те. Від себе тільки повторю, що перхлоратні суміши до удару можуть бути чутливі, а з часом чутливість посилюється завжди.
   
о, вот оно как...
Ну про зберігання - там взагалі . 
"Куб" повинен зберігатися в заглубленому ангарі, з опаленням і вентиляцією.
Їх періодично перевіряють на придатність, і роблять це виключно ППОшники, тому і зберігатися вони можуть лише під ППОшним керуванням.
   
Від удару?
Навряд.
Особисто був присутній при багатьох погрузках, в тому числі в вагони. Гупало багато раз.
І нічого..

   
чекайте, може хтось, хто знає
Знають... мовчать..
   
https://www.youtube.com/watch?v=8vhWW8ylwm4
Дякую, снаряд і двигун - то різні речі.
   
А їх утворення неминуче
при контактах з металами корпусу.
І тому метали корпусу лакують лаком номер 6 :gigi:
   
Саме тому я і запитую про ракетні двигуни і можливість їх підриву при завантаженні та ударі?
Мало того, що таких виробів не могло бути на артскладі, так ще і окремо від ракети!
Якщо це "Круг", то там двигун окремо в контейнері, а якщо "Куб", то вона в контейнері завжди в сборі..
Так вона і зберігається і транспортується....

Ти хочеш з'ясувати, чи тобі брешуть?
Так, звісно, брешуть.
Зазпогойся...
 :gigi:
   
Дякую, снаряд і двигун - то різні речі.

Нє...

І те і те складують та перевантажують одні й ті самі довбойоби.
   
Нє...

І те і те складують та перевантажують одні й ті самі довбойоби.
так. Це саме логічне пояснення, чому запобіжники безсилі, хочь десять їх ставь.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія