Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

по кондюках
http://www.chemi-con.com/upload/files/7/5/32389236352d6c56e8f45b.pdf
але це кхм, не бюджетно.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

по кондюках
http://www.chemi-con.com/upload/files/7/5/32389236352d6c56e8f45b.pdf
але це кхм, не бюджетно.
З пів року назад в мене перестала стартувати материнська плата 2008р. Знайомий на радіоринку "Караваєві Дачі" підсказав, що це проблема в трьох конденсаторах, що він такі ремонтував.. Там стояли "Nippon". Я перепаяв їх на "Capxon" і все працює. Випаялись електричним відсмоктувачем.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

З пів року назад в мене перестала стартувати материнська плата 2008р. Знайомий на радіоринку "Караваєві Дачі" підсказав, що це проблема в трьох конденсаторах, що він такі ремонтував.. Там стояли "Nippon". Я перепаяв їх на "Capxon" і все працює. Випаялись електричним відсмоктувачем.
пхи, звісно, що працює. питання - скіки часу. раніше я навіть к50-35 перебрані засовував. також працювало.
п.с. ніппони якої серії?
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Низькоімпедансні конденсатори зменшених розмірів - для материнських плат в Україні поширені "Capxon", "Jamicon" і "Samwha".
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

пхи, звісно, що працює. питання - скіки часу. раніше я навіть к50-35 перебрані засовував. також працювало.
п.с. ніппони якої серії?
Завтра подивлюся серію Ніппонів.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Низькоімпедансні конденсатори зменшених розмірів - для материнських плат в Україні поширені "Capxon", "Jamicon" і "Samwha".
нові, непаяні капксони в мене через років 3 лежання в кульочку поздувались. не всі секрети в японців стирили. :)
вказані контори - ширпотреб. трохи кращі за радянські.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Якщо просто погратися то ІМХО краще замовити деталі в Україні, якщо звичайно вони не коштують 100грн штука. Замовляв на аліекспресі мікросхеми, магазин вибрав випадково, доставка десь тиждень зайняла.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

нові, непаяні капксони в мене через років 3 лежання в кульочку поздувались. не всі секрети в японців стирили. :)
вказані контори - ширпотреб. трохи кращі за радянські.
В перші роки випуску в "Capxon" серії "LZ" була така проблема так як не точно скопіювали склад електроліту. Зараз вони вже не вздуваються самі по собі при зберіганні.
   Один знайомий розповідав що знімав характеристики з радянських електролітичних конденсаторів і вони мають меньший опір на 100КГц ніж імпортні звичайних серій.
    А які тоді застосовувати - такі які стоять на багатьох материнських платах - "Gloria", "G-Luxon", "Chang", якщо вони довго не попрацювали і вийшли з ладу, то який сенс ставити такі самі?

   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Головне щоб була не підробка на знаменитого виробника, як ось тут:
http://www.diyaudio.com/forums/parts/109130-hitachi-hcg-fa-capacitor.html
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Головне щоб була не підробка на знаменитого виробника, як ось тут:
Гарантировать подлинность может только покупка в приличном магазине, например mouser.com. У нас магазинов такого уровня нет, приходится либо не очень дешево покупать в известных зарубежных магазинах, либо полагаться на удачу и покупать по месту или в ширпотребовских китайских магазинах.


Останнє редагування: 14 травня 2018 00:38:00 від OlegP
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

пхи, звісно, що працює. питання - скіки часу. раніше я навіть к50-35 перебрані засовував. також працювало.
п.с. ніппони якої серії?
1000uF 6.3V "Nichicon" серії HM(M). З виробником я полився, пробачте.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

нові, непаяні капксони в мене через років 3 лежання в кульочку поздувались. не всі секрети в японців стирили. :)
вказані контори - ширпотреб. трохи кращі за радянські.

Не знаю, як там китайські, а радянські кандьори ще з 80х років лежать і не поздувались.
Може справді, повисихали ...  :pooh_lol:
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Не знаю, як там китайські, а радянські кандьори ще з 80х років лежать і не поздувались.
Може справді, повисихали ...  :pooh_lol:
В радянських нема захисного клапану. В одних знайомих в 1992р. вистрілив такий конденсатор в ламповому кольоровому телевізорі і вони сильно налякалися і вирішили купувати новий телевізор.
"На верхній частині циліндричного корпусу деяких електролітичних конденсаторів виконана захисна надсічка - запобіжний клапан. Якщо конденсатор працює в потужнострумовому колі змінної напруги, то він розігрівається і рідкий електроліт розширюється, випаровується. Корпус конденсатора може лопнути від надлишкового внутрішнього тиску. Тому і застосовується захисний клапан, який руйнується під дією надлишкового тиску і запобігає вибух корпусу конденсатора з випуском пари електроліту назовні."
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

В радянських нема захисного клапану.
В то время и в зарубежных часто делали без насечек.
Впрочем, советские тоже иногда были с насечкой. Например, в сериях К50-35, К50-35А, К50-72, и др.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

А я використовую рідку каніфоль, з тюбика.  (tu)

Показати зображення...

Хе-хе, что-то подобное есть у сантехников, флюс в тюбиках, на вазелин по консистенции похож.
Они паяют медные фитинги и трубы. Активный флюс.
Я купил себе тюбик такого. Кисточкой наносишь и паяешь, довольно аккуратно получается и плата не засирается.
Это для ремонта.

А если паять платы с нуля - лучше глицерин.
Пайка блестит, остатки флюса смываются водой со стиральным  порошком, т.е. не воняем растворителем!
Сушим феном.
Все.

Для выпайки естественно - отсос использую, но предварительно место пайки разбавляю припоем с более низкой температурой плавления или, что лучше - сплав Розе или сплав Вуда использую.

По емкостям - хороший индустриальный от Vishay, NXP/Philips, TDK/Epcos, Panasonic, даже не супер пупер серии (с низким импедансом или индуктивностью) - будет работать долго.
И если их не перегревать, то наработка на отказ до 50-100тыс.часов бывает.
Не всегда под рукой есть то, что надо, потому - в параллель замене полипропилен до микрофарада высоковольтный (ток выше) - и работают платы годами потом, проверено. Я не навязываю такое решение, но иногда такое выручает прибезнадеге или лени.

Или вот, в LED балласте светильника вздулся 3,3мкф 350В, а у меня только 4,7мкф 160В и 200В(?) было, причем и серии разные и бренды - впаял два последовательно, и теперь не надо на радиорынок переться. Не лучшее решение, но работает пока.
 Лень порождает колхоз. :D
------------------

Много людей с паяльниками на форуме, что удивительно.  (tu)

   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Хе-хе, что-то подобное есть у сантехников, флюс в тюбиках, на вазелин по консистенции похож.
Они паяют медные фитинги и трубы. Активный флюс.
Я купил себе тюбик такого. Кисточкой наносишь и паяешь, довольно аккуратно получается и плата не засирается.
Это для ремонта.

А если паять платы с нуля - лучше глицерин.
Пайка блестит, остатки флюса смываются водой со стиральным  порошком, т.е. не воняем растворителем!
Сушим феном.
Все.

Для выпайки естественно - отсос использую, но предварительно место пайки разбавляю припоем с более низкой температурой плавления или, что лучше - сплав Розе или сплав Вуда использую.

По емкостям - хороший индустриальный от Vishay, NXP/Philips, TDK/Epcos, Panasonic, даже не супер пупер серии (с низким импедансом или индуктивностью) - будет работать долго.
И если их не перегревать, то наработка на отказ до 50-100тыс.часов бывает.
Не всегда под рукой есть то, что надо, потому - в параллель замене полипропилен до микрофарада высоковольтный (ток выше) - и работают платы годами потом, проверено. Я не навязываю такое решение, но иногда такое выручает прибезнадеге или лени.

Или вот, в LED балласте светильника вздулся 3,3мкф 350В, а у меня только 4,7мкф 160В и 200В(?) было, причем и серии разные и бренды - впаял два последовательно, и теперь не надо на радиорынок переться. Не лучшее решение, но работает пока.
 Лень порождает колхоз. :D
------------------

Много людей с паяльниками на форуме, что удивительно.  (tu)
мікрофаради не вистачить. ефект проявляється, коли всунути хоча б з 20. і не плівку - а кераміку,нехай нещасну Z5U, в неї паразитна індуктивність на порядки менша.

Останнє редагування: 14 травня 2018 23:27:48 від magistr
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

В то время и в зарубежных часто делали без насечек.
Впрочем, советские тоже иногда были с насечкой. Например, в сериях К50-35, К50-35А, К50-72, и др.
Я таких не видел советских с насечкой. Там литой цельный корпус. Экспортный вариант в кембрике - в термоусадке.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Много людей с паяльниками на форуме, что удивительно.

Ну я ще три місяці тому не знав, що таке шим-регулятор.
Після навчання відразу здув в бізнес, і електронікою взагалі не займався. Зараз доводиться багато що вчити знову, а номенклатура так взагалі вся інакша. Де мій милий серцю Д226Б і кт315?
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Я таких не видел советских с насечкой. Там литой цельный корпус. Экспортный вариант в кембрике - в термоусадке.

Ніколи не бачив к50-35 з насічкою
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Китайці підроблюють таку мікруху як FT232, прикол, що нові дрова навчились розпізнавати підробку і у консоль тупо видають "no original" чи щось таке.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Китайці підроблюють таку мікруху як FT232, прикол, що нові дрова навчились розпізнавати підробку і у консоль тупо видають "no original" чи щось таке.
pl2303 наше всьо.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

мікрофаради не вистачить. ефект проявляється, коли всунути хоча б з 20. і не плівку - а кераміку,нехай нещасну Z5U, в неї паразитна індуктивність на порядки менша.
В розгортці в кінескопному телевізорі застосовувались плівкові поліпропіленові К78-2, CBB81 а не керамічні. А там високі частоти.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

В розгортці в кінескопному телевізорі застосовувались плівкові поліпропіленові К78-2, CBB81 а не керамічні. А там високі частоти.
там високі вольти в першу чергу.

по друге,  я ж осцилом дивився. і не рівняй  наглу битовуху 80-х з сучасною промисловою.
зараз струя пішла - відмова від електролітів на низьких вольтах. до 15 вольт реально обійтись без них.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

там високі вольти в першу чергу.

по друге,  я ж осцилом дивився. і не рівняй  наглу битовуху 80-х з сучасною промисловою.
зараз струя пішла - відмова від електролітів на низьких вольтах. до 15 вольт реально обійтись без них.

А що замість них?
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

А що замість них?
кераміка. термостабільна і не дуже.
X7R,X6S, Z5U...
я на 15В 3-4А обійшовся ємністю 270 мкФ.
якшо ж навантаження хуліганське, його все одно тре розв"язувати по входу ось там і ставимо електроліти.
В принципі, нічого космічного тут нема. просто не дешево.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

кераміка. термостабільна і не дуже.
X7R,X6S, Z5U...
я на 15В 3-4А обійшовся ємністю 270 мкФ.
якшо ж навантаження хуліганське, його все одно тре розв"язувати по входу ось там і ставимо електроліти.
В принципі, нічого космічного тут нема. просто не дешево.

Кераміка на 270 мкф?
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Не знаю, як там китайські, а радянські кандьори ще з 80х років лежать і не поздувались.
Може справді, повисихали ...  :pooh_lol:

Вони ще не одну тисячу років можуть так ЛЕЖАТИ і нічого їм не зробиться. Надуваються вони тільки в робочих схемах. :)
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Кераміка на 270 мкф?
12штук по 22 мкФ.
https://eu.mouser.com/Passive-Components/Capacitors/Ceramic-Capacitors/MLCCs-Multilayer-Ceramic-Capacitors/_/N-bkrda?P=1z0wrkiZ1yx4aw3&Ns=Pricing%7c0
при опті там менше 10 центів за штуку.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

12штук по 22 мкФ.
https://eu.mouser.com/Passive-Components/Capacitors/Ceramic-Capacitors/MLCCs-Multilayer-Ceramic-Capacitors/_/N-bkrda?P=1z0wrkiZ1yx4aw3&Ns=Pricing%7c0
при опті там менше 10 центів за штуку.
На кожний ампер струму прийнято ставити 1000мкФ ємності. І в керамічних є п'єзоефект - вібрації які попадають на нього з повітря він передає в коло.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

А що замість них?
Танталові.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Вони ще не одну тисячу років можуть так ЛЕЖАТИ і нічого їм не зробиться. Надуваються вони тільки в робочих схемах. :)

розкажи це електролітам в радянських осцилографах, що працюють
вже по 35 років і нікуди не дуються :lol:
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Танталові.

на пікові токи в 10+ ампер? :shuffle:
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

розкажи це електролітам в радянських осцилографах, що працюють
вже по 35 років і нікуди не дуються :lol:

А я хіба сперечаюсь?... Якщо в осцилографах не дуються, то в DIDUSевій шухляді вони точно не здуються. :lol:
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

розкажи це електролітам в радянських осцилографах, що працюють
вже по 35 років і нікуди не дуються :lol:
А там є в осцилографах звичайні електролітичні з алюмінію? Там, мабуть, танталові оксидно-електролітичні К52-2.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Я таких не видел советских с насечкой. Там литой цельный корпус. Экспортный вариант в кембрике - в термоусадке
Корпус там штампованный.
Насчет насечки, я ее видел только на К50-35А, тех, что в термоусадке. Ставились в первые цветные Электроны 51ТЦ4**, в блоке питания.
У К50-35 -- встречались с клапаном на донышке, оно состояло из двух половинок (а может это глубокий надрез был).
К50-72, К50-27 и К50-37 -- вроде все были с клапаном, мне без клапана не попадались, на дне специальное отверстие с заглушкой.
Типа такого
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

на пікові токи в 10+ ампер? :shuffle:
Електролітичні також не дуже довго витримують великі струми. Один знайомий в зварювальних інверторах застосував поліпропіленові плівкові, які застосовуються для запуску потужних електричних двигунів.
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

Корпус там штампованный.
Насчет насечки, я ее видел только на К50-35А, тех, что в термоусадке. Ставились в первые цветные Электроны 51ТЦ4**, в блоке питания.
У К50-35 -- встречались с клапаном на донышке, оно состояло из двух половинок (а может это глубокий надрез был).
К50-72, К50-27 и К50-37 -- вроде все были с клапаном, мне без клапана не попадались, на дне специальное отверстие с заглушкой.
Типа такого
Показати зображення...
Да есть такое - 1 - Клапан,
обеспечивающий
взрывоустойчивость.
https://eandc.ru/pdf/kondensator/k50-27.pdf
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

На первых секундах, на кадровой развертке, видно кондер с насечками.
Правда не видно типа кондера, но вроде тогда импортных кондеров еще не ставили, только кинескопы встречались буржуйские.

Выглядит как те, что я встречал с насечкой К50-35А.


Останнє редагування: 15 травня 2018 03:16:04 від OlegP
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

На первых секундах, на кадровой развертке, видно кондер с насечками.
Правда не видно типа кондера, но вроде тогда импортных кондеров еще не ставили, только кинескопы встречались буржуйские.

Выглядит как те, что я встречал с насечкой К50-35А.
https://www.youtube.com/watch?v=zHSIxwgf9Ds
На видео импортный с насечкой, может из страны СЭВ. Из новых разработок появились с клапаном серии К50-35Б - в СССР такие не делали - только были без клапана К50-35. Но клапан снизу.
http://asenergi.com/catalog/kondensatory-elektroliticheskie/k50-35.html#more
   
Re: ФЗВ: продавці мікросхем на AliExpress

А там є в осцилографах звичайні електролітичні з алюмінію? Там, мабуть, танталові оксидно-електролітичні К52-2.

Да самі звичайні К50-12, К50-7.
Просто не жаліли матеріалів.
Все з запасом робилось,
наприклад 2000мкф насправді і зараз 2300.
Це неагадування тим, кому все було погано.
Дещо було добре.

Останнє редагування: 15 травня 2018 04:16:04 від б_а_р_с
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія