Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?
LAR

Повітря - повітря (гріючий кондиціонер) це найдешевший варіант. Я бне сказав, що якось неприємно, єдиний мінус такого рішення - холодна підлога.
Повітря - вода такого недоліку немає, але він і дорожчий.

Холодна підлога это жирный минус,  ну и постоянно воздух гонять,  он же и шумит.  Знаю одного кадра,  поставил воздушное отопление,  так через зиму переделал,  все цветы в доме посохли)))  Не понравилось, постоянное движение воздуха.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

тс, я так зрозумів -  про опалення квартири тему замутив?
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

ну и постоянно воздух гонять,  он же и шумит.

Китайські шумлять. В мене мітсубіші, то його вдень взагалі не чути. А якщо включити вночі, то його робота нагадує шум вітру чи віддаленого водоспаду, але дуже тихий. Не напрягає зовсім.
Квіти не жаліються, він дує в кімнату, а не на підвіконники. Квітам якраз радіатори підвіконні більше шкодять.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?
LAR

тс, я так зрозумів -  про опалення квартири тему замутив?

Да,  наверное.  :gigi: Но у него,  что на сегодня есть выбор?
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Якщо потрібна тепла підлога, тоді виключно повітря -> вода.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?
LAR

Китайські шумлять. В мене мітсубіші, то його вдень взагалі не чути. А якщо включити вночі, то його робота нагадує шум вітру чи віддаленого водоспаду, але дуже тихий. Не напрягає зовсім.
Квіти не жаліються, він дує в кімнату, а не на підвіконники. Квітам якраз радіатори підвіконні більше шкодять.

У того кадра,  похоже по воздуховодам вентилятором гоняло.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

У того кадра,  похоже по воздуховодам вентилятором гоняло.

Є і такі, це канальні кондиціонери. Вони більш призначені для промислового використання.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?
LAR

Короче ничего нет лучшего как электрокотел и тёплый пол,  с хорошим слоем стяжки,  которая накапливает тепло ночью и потом отдаёт её днем. А,  для горячей воды бойлер косвенного нагрева,  через который проходят трубы отопления и также горячей воды хватает на день,  ну и желательно к этому всесезонный солнечный коллектор. Тогда придётся,  только догоревать воду.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

1 квт тепла на газу
90-100 коп
1 квт на електриці зараз 0.45-0.9 (ніч - день)
обладнання електрики сильно простіше за газ, безпечніше, обслуговувати не складно (фактично - потужний бойлер)
це ціни без вартості обладнання та регулярних ТО

тому висновок такий - центральне опалення точно простіше, надійніше і економніше, але теж треба підходити розумно до всієї системи
стоимости тепловой энергии (ее производства, транспортировки и поставки) – 1325,95 грн за 1 Гкал или 1325,95 грн за 1163 квт.час 1квт стоит 1.16 грн
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?
den

стоимости тепловой энергии (ее производства, транспортировки и поставки) – 1325,95 грн за 1 Гкал или 1325,95 грн за 1163 квт.час 1квт стоит 1.16 грн


так, ціна вище
але відкинь тепер вартість обладнання та ТО, вартість відключення від ЦО, опалення загальних площ  і отримаєш - по факту ЦО дешевше за газовий котел
і тіки нічний тариф робить електрику дешевшою на деякий час за ЦО

   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

у мене місяць тому запустили тепловий насос (повітря-повітря) на басейні, ну і паралельно газовий стоїть, буде догрівати при потребі.

ось профуриче сезон поділюсь враженнями

а вигідніше всього, звичайно ж, газовий лічильник скручувати
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

до речі, передові в плані теплозбереження скандинави, віддають перевагу ЦО перед індивідуальним
економічніше
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Київська обл. Дім 140 кв. м. Утеплений- тепловитрати порядка 40 вт на м кв. Опалення+гар. вода- теплові насоси (включаються тільки вночі). Енерговитрати на насоси- 35 квт. годин в день (1 Мегават годин за місяць). Резервне джерело опалення- камін. Газ проходить по вулиці, але не підключав.

Мегаватт ))) . Обычный уровень дописувача  с ФУПа ) .Ошибся в 1000 раз да и хрен с ним .)Зато поумничал .

   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

тепловий насос під рідину це хіба якщо біля річки, щоб ракам сраки морозити

просто під будинок пробурити, воно обмерзне і ККД буде близький до нуля
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?
LAR

Мегаватт ))) . Обычнпый уровень дописувача  с ФУПа ) .Ошибся в 1000 раз да и хрен с ним .)Зато поумничал .

Кто в теме тот понял,  что витрати у него в день 35 кВт,  а в месяц 1000 кВт  :gigi:  Бывает.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Для тех кто забыл школьный курс физики
1 куб природного газа при сгорании выделит 10 КВтч тепла (с учётом КПД котла). Для любителей ТН воздух-воздух не забываем, что при росте дельты СОР ТН быстро падает и уже при -5 за бортом слабо отличается от ТЕНа. Для зрадолюбов - калории от ЦО часто дешевле автономки на газу из-за когенерации.
Тариф на ээ отопление только до 3 МВтч в месяц - этого хватит на отопление квадратов 80.(Тоесть кому хватает 300 кубов газа в каждый месяц, тот может переходить на ээ, у кого больше - влетают на "электрогаз" по цене 16900 за тысячу кубов)
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

уже при -5 за бортом слабо отличается от ТЕНа

Не треба купувати дешевий китай і правильно розрахувати систему. Нормальні насоси доволі ефективні і нижче -15.

При проектуванні опалення ТН треба дотримуватися ряд правил, важливо понижувати (наскільки це можливо) температуру носія шляхом збільшення площі обігріву.

Деякі нюанси описані тут:
https://freenergy.com.ua/opalennya-teplovim-nasosom/
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?
den

Для тех кто забыл школьный курс физики
1 куб природного газа при сгорании выделит 10 КВтч тепла (с учётом КПД котла). Для любителей ТН воздух-воздух не забываем, что при росте дельты СОР ТН быстро падает и уже при -5 за бортом слабо отличается от ТЕНа. Для зрадолюбов - калории от ЦО часто дешевле автономки на газу из-за когенерации.
Тариф на ээ отопление только до 3 МВтч в месяц - этого хватит на отопление квадратов 80.(Тоесть кому хватает 300 кубов газа в каждый месяц, тот может переходить на ээ, у кого больше - влетают на "электрогаз" по цене 16900 за тысячу кубов)

це трохи грубо
по факту газ дає біля 9 квт з куба, а то  й менше
електрика вночі має перевагу, бо можна накопичувати тепло в теплій підлозі чи тепло аккумі
ну і комбінуванння теж має право на життя - типу теплий насос  при Т більше 0
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Важлива не стільки зовнішня температура, скільки різниця між температурою повітря та темературою носія



У мене є газове опалення, але площа радіаторів достатня + утеплення, тому в найгірші морози достатньо було 40 градусів носія.
Це дало би коефіцієнт біля 3 при -15 у випадку використання ТН

Останнє редагування: 30 квітня 2019 22:22:40 від andry
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Реальные случаи ТН, что я знаю, не окупаются и за 20 лет. Все, кто их установил, просто ждут увеличения цен до европейских (6 грн за КВтч,  30000 грн/тыскуб газа). Вот тогда они окупят свои затраты за 5-6 лет.
Редкие случаи реки за окном опускаем как редкие.
Самое лучшее, что можно сделать с лишними деньгами - утеплиться, УТЕПЛИТЬСЯ !
Если есть возможность меньше 10К$ подвести газ - подводим. Есть лишние кв. метры - бойлер косвенного нагрева и одноконтурный котёл, нет - двухконтурный.
Тепловые трубки на крыше - чисто для поиграться можете выкинуть 5К$, летом будет халявная вода и теплый бассейн. Солнечные панели - только на нежилом участке с целью продажи 100% генерации по зелёному тарифу.
Спорим, не соглашаемся.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Тариф на ээ отопление только до 3 МВтч в месяц - этого хватит на отопление квадратов 80
Ну, мне хватает на 120 при температуре в доме 22...И полностью, 3000, я не выбираю, максимум 2300...
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Важлива не стільки зовнішня температура, скільки різниця між температурою повітря та темературою носія

Показати зображення...
У мене є газове опалення, але площа радіаторів достатня + утеплення, тому в найгірші морози достатньо було 40 градусів носія.
Це дало би коефіцієнт біля 3 при -15 у випадку використання ТН
Ребята, я понимаю, что ТН - хорошая штука, но только при офигенном утеплении и теплых полах с шагом 10. Только тогда температуру теплоносителя можно будет оставить 40° и не замёрзнуть нахрен. В обычном 100Вт/м² доме в морозы с -10° ТН превратится в ТЭН. Не забываем, что 90% энергии вы потратите в эти несчастные 10% реально холодных дней !!! Смысл играться за экономию, пусть и 75% от 10% всех затрат за сезон ???
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

пора зрозуміти дешевого опалення вже не буде
плюсмінус все буде однаково коштувати
електрика дешева в інсталяції - дорога в експлуатації
газ середньо в інсталяції - дорого в експлуатації
теплові помпи дорого в інсталяції - трохи дешевше в експлуатації
а беручи термін 15 років і ділячи всі видатки на кількість місяців ,місячний кошт опалення буде майже однаковий :laugh:
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Ну, мне хватает на 120 при температуре в доме 22...И полностью, 3000, я не выбираю, максимум 2300...
Тоесть, ты утверждаешь, что ты так утеплился, что у тебя   январские, февральские средние теплопотери 19Вт/м² ?
Это квартира, а не дом/таунхаус, ты живёшь один, ты не пользуешься вентиляцией и не выходишь из дому ? Что из этого правда ?
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Ребята, я понимаю, что ТН - хорошая штука, но только при офигенном утеплении и теплых полах с шагом 10. Только тогда температуру теплоносителя можно будет оставить 40° и не замёрзнуть нахрен. В обычном 100Вт/м² доме в морозы с -10° ТН превратится в ТЭН. Не забываем, что 90% энергии вы потратите в эти несчастные 10% реально холодных дней !!! Смысл играться за экономию, пусть и 75% от 10% всех затрат за сезон ???

По перше, перші вкладення слід зробити в утеплення. Я утеплився ще в 2014-му.
По друге, для сильних морозів треба мати газовий або твердопаливний котел.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

пора зрозуміти дешевого опалення вже не буде
плюсмінус все буде однаково коштувати
електрика дешева в інсталяції - дорога в експлуатації
газ середньо в інсталяції - дорого в експлуатації
теплові помпи дорого в інсталяції - трохи дешевше в експлуатації
а беручи термін 15 років і ділячи всі видатки на кількість місяців ,місячний кошт опалення буде майже однаковий :laugh:
Правильно ! Вот только про ТН будет правда при 2х росте тарифов, а ээ - только энергоаккумулятор и только по ночам.(3000КВтч тратить только в трехзонном счётчике только ночью - 900 грн/мес, эквивалент 300 кубов газа по 3000 грн за 1000 кубов).
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Правильно ! Вот только про ТН будет правда при 2х росте тарифов, а ээ - только энергоаккумулятор и только по ночам.(3000КВтч тратить только в трехзонном счётчике только ночью - 900 грн/мес, эквивалент 300 кубов газа по 3000 грн за 1000 кубов).
я не знаю цін докладних в україні ,роблю порівняння з цінами в європі
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

По перше, перші вкладення слід зробити в утеплення. Я утеплився ще в 2014-му.
По друге, для сильних морозів треба мати газовий або твердопаливний котел.
А на фейхоа тебе все эти игрушки, если именно в сильные морозы ты и тратишь 80% энергоносителя ? Да, последние года нам везёт с зимами, но так будет не всегда.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

А на фейхоа тебе все эти игрушки, если именно в сильные морозы ты и тратишь 80% энергоносителя ? Да, последние года нам везёт с зимами, но так будет не всегда.


в морози ТН взагалі краще виключити і грітись газом
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Тоесть, ты утверждаешь, что ты так утеплился, что у тебя   январские, февральские средние теплопотери 19Вт/м² ?
Это квартира, а не дом/таунхаус, ты живёшь один, ты не пользуешься вентиляцией и не выходишь из дому ? Что из этого правда ?
Да. Это дом, живем вдвоем( и две собаки  :)  ), вентиляция - проветривание, когда мы на работе, автоматика  не включает отопление ,пока температура не опустится ниже 18, к возвращению - поднимается до 22.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

дорого будет жить и с газом и с со светом

привет тем кто отрезался от ЦО  :laugh: и ставит электрическое отопление

но думаю президент зеленкин усе уладит  :lol:

я думаю, это адресовано мне, поэтому отвечу, наш дом полностью отключают от ЦО, как и многие другие дома, может и все. Разрешение на отрезку все равно надо брать.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

А на фейхоа тебе все эти игрушки, если именно в сильные морозы ты и тратишь 80% энергоносителя ? Да, последние года нам везёт с зимами, но так будет не всегда.

Що не зрозуміло? Максимум 2-3 тижні горить газ. Решта часу  електрика, що дає майже трикратну економію, якщо би горів  увесь час.
В принципі газ можна замінити дровами, але я лінива тварюка :)
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Що не зрозуміло? Максимум 2-3 тижні горить газ. Решта часу  електрика, що дає майже трикратну економію, якщо би горів  увесь час.
В принципі газ можна замінити дровами, але я лінива тварюка :)
Дык я о чем - в эти 2-3 недели ты сжигаешь 80% всего что сожгешь за сезон. А 20% экономишь в теплые дни, ну да. Какой смысл экономить то, чего тратишь и так немного, если в моменты пикового потребления ты сжигаешь неэкономно 80%.
Понимаете, продавцы вам говорят про СОР 5-6, в реале СОР 4 до +5, когда нафиг не нужно отопление и СОР 1, когда отопление больше всего нужно.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Дык я о чем - в эти 2-3 недели ты сжигаешь 80% всего что сожгешь за сезон.

Якби так. Фактично ж десь максимум 20% (сезон від листопада до квітня). Не рахував достеменно, але "на око" газі майже втричі дорожче, ніж кондиціонером, за умови, що на дворі тепліше, ніж -5.
Початково (10 років тому) кондиціонери ставилися для охолодження, але так вийшло, що окупилися на обігріві :)

Останнє редагування: 30 квітня 2019 23:52:02 від andry
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

наш дом полностью отключают от ЦО, как и многие другие дома, может и все. Разрешение на отрезку все равно надо брать.
Як вдалося?  Більшість мешканців підписали відповідну заяву?
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Як вдалося?  Більшість мешканців підписали відповідну заяву?

Нет, поскольку почти в каждой квартире кто то на работе за границей, то очень многие поставили ИО газовое в основном, ну или электро, кто победнее, поэтому на дом может быть по 6--15 квартир с ЦО, транспортировка и эксплуатация не выгодна и слишком дорогая.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

поэтому на дом может быть по 6--15 квартир с ЦО, транспортировка и эксплуатация не выгодна и слишком дорогая.
Так може нехай ці 6-15 квартир накатають разом заяву?
Хоча якось дивно, у вас там шо з усіх будинків  міста по 6-15 квартир з ЦО полишалося?
Зазвичай тепловики "усереднюють" тариф, щоб не було великих "перекосів" через дороге транспортування до нерентабельних будинків.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

так, ціна вище
але відкинь тепер вартість обладнання та ТО, вартість відключення від ЦО, опалення загальних площ  і отримаєш - по факту ЦО дешевше за газовий котел
і тіки нічний тариф робить електрику дешевшою на деякий час за ЦО

ЦО в разных городах имеет разную цену. У соседей дом с газовым отоплением и квартира с ЦО. Отопление 1м.кв в доме обходится примерно в 3 (три) раза дешевле
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Так може нехай ці 6-15 квартир накатають разом заяву?
Хоча якось дивно, у вас там шо з усіх будинків  міста по 6-15 квартир з ЦО полишалося?
Зазвичай тепловики "усереднюють" тариф, щоб не було великих "перекосів" через дороге транспортування до нерентабельних будинків.

Нет, дома будут отключать по любому, а заявления на разрешение все равно надо писать и индивидуально, потом бегунок с тем, что нет долгов по оплате, вот с этим у некоторых есть проблемы, а потом уже можно что то думать и ставить.. Да, в почти всех домах ЦО стоит у единиц квартир.
   
Re: ФЗВ: Дорого ли жить без газа ?

Мегаватт ))) . Обычный уровень дописувача  с ФУПа ) .Ошибся в 1000 раз да и хрен с ним .)Зато поумничал .

Читайте уважніше що написано.
35*30діб=1050 Квт годин = 1,050 Мегават годин. Все правильно.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія