Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Подорож Україною. Черкаська область

Re: Подорож Україною. Черкаська область
tyv

Показати зображення...
Але це макет
   
Re: Подорож Україною. Черкаська область

... у Каневі подивитися церкву 12 століття, хоча там, крім древніх стін, все теперішнє, а ще Козацька церква біля музею Шевченка. За музеєм Шевченко в сторону Пекарів, де природний  заповідник, Княжа гора на якій був розташований Родень, місто, яке трималося найдовше, і  Орда зрівняла його з землею...:)))
   
Re: Подорож Україною. Черкаська область

Княжа гора на якій був розташований Родень,
...навпроти Родня острів Круглик...:)))
   
Бронепотяг був створений 23 червня 1941 року на базі Черкаського навчального бронедивізіону військ НКВС і одразу вирушив на Київ. Складався з двох бронемайданчиків, що мали чотири 76-мм гармат та 16 станкових кулеметів (по дві гармати та вісім кулеметів кожна), бронепаровоза з зенітним кулеметом та двох платформ прикриття, передньої з протитанковою гарматою та зенітним кулеметом та задньої з двома кулеметами, бронедрезини. Екіпаж бронепотягу — понад 100 чоловік: артилеристи, кулеметники, взвод розвідки та зв'язку, взвод керування, бригада ремонтників та паровозна бригада. Командир бронепотягу: старший лейтенант Петро Кирилович Іщенко, комісар — молодший політрук Василь Олексійович Казарін.

Першим завданням бронепотягу була оборона дільниць Київ—Тетерів, Київ—Фастів. Перший бій — участь у відбитті авіаналіту на Київ 25 червня 1941.

20 липня 1941 року відбув у розпорядження 26-ї армії для оборони дільниці Біла Церква—Миронівка—Канів.

Під час оборони залізничного мосту через Дніпро біля Канева були пошкоджені і міст, і бронепотяг, який був підірваний саперною командою і залишений 14 серпня 1941 року на правому березі Дніпра. Екіпаж бронепотягу відступив на лівий берег.
Після війни ані залізничний міст, ані станція Канів та під'їзні залізничні шляхи до міста не були відновлені.
Ух ти ж, цікаво як. Почитала про ці бронепоїзди, їх було навіть три А, Б і В. Зіграли значну роль у стримуванні гітлерівського  наступу.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія